Bravo Srbi!

forestgump2004

Zainteresovan član
Poruka
152
Na ceremoniju u Srebrenici 11. Jula dolaze srpski predsjednici.
Na pomen srpskim zrtvama 12. jula dolaze eventualno njihovi predstavnici.
Na EXITu ce biti minut cutanja za Srebrenicu.
Srbi hoce da potpisu da su pocinili agresiju. Sami dovrsavaju posao Haskog tribunala.
Nema problema: cutite jedan minut, posaljite sve politicare sto imate da se posipaju pepelom, potpisite da je moj otac (koji je eto slucajno ranjen muslimanskim snajperom)bio agresor i pripadnik genocidnog naroda (i ne samo on, nego i otac jedne moje drugarice koji je ubijen, otac druge drugarice koji je "nestao" jos par dana prije pocetka rata i to (zamisli!!!) u Srebrenici itd. itd.).
Bravo Srbi!
Samo se od nas moze ocekivati tako nesto!
Pozdrav iz Bratunca!
 
ovo je zalosno ali nazalost istinito ali
ali prijatelji nadji utehu u tome sta beogradska gologuzija sigurno nije reprezent svih srba pogotovo onih sta nisu u ostatku srbije i molio bih te da u buduce budes odredjeniji kod kvalifikacije srba malo to razgrni
 
da su svi iskreno uz to shto cje oni politichari i predstavnici da urade, rekao bih i ja "bravo srbi".
ali poshto se ljudi ovde protive civilizovanom izvinjenju u svoje ime za gluposti onih koje su sami birali na vlast, samo zato shto druge dve strane necje da pruzhe ruku, onda nishta.
kao shto iz tog rata nijedna strana nije izashla ljudskija no ostale dve, tako cje biti i sada izgleda.
 
Keeper:
da su svi iskreno uz to shto cje oni politichari i predstavnici da urade, rekao bih i ja "bravo srbi".
ali poshto se ljudi ovde protive civilizovanom izvinjenju u svoje ime za gluposti onih koje su sami birali na vlast, samo zato shto druge dve strane necje da pruzhe ruku, onda nishta.
kao shto iz tog rata nijedna strana nije izashla ljudskija no ostale dve, tako cje biti i sada izgleda.
ma vidi keeperu boli mene uvo da li ce neki srbijanski mlatimudani klecati klanjati se izvinjavati i raditi kojekakove igrokaze
kvaka je u sledecim stvarcicama
- u ima koga to srbijanski gospodari rade
- i kome se izvinjavaju
to su krucijalna pitanja a trece ovisi o prva dva
 
ono što se dešava sada posledica je nečega što se događalo u vreme kada ovi nisu bili na vlasti i svojom mudrom i veštom politkom odlučivali o našoj i vašoj sudbini...
tako da bravo i hvala možeš reći Slobi čika Radovanu i toj bratiji jer sa sebi sličnima sa hrvatske i muslimanske strane oni su krivi za rat u kome su izignuli toliki ljudi...
I to je tragedija,svih nas.

Mi u Srbiji jesmo krivi samo što smo dozvolili da nam se "desi" Sloba i svi ratni huškači koji su ordinirali u to vreme...
 
veKsla:
ma vidi keeperu boli mene uvo da li ce neki srbijanski mlatimudani klecati klanjati se izvinjavati i raditi kojekakove igrokaze
kvaka je u sledecim stvarcicama
- u ima koga to srbijanski gospodari rade
- i kome se izvinjavaju
to su krucijalna pitanja a trece ovisi o prva dva

srbijanski gospodari to rade u ime svoje drzhave. narod se osecja prozvanim, pa misli da je u ime svih nas. shto ne bi bilo u ime svih nas?
a izvinjavaju se zna se kome. samo mi je bljutavo shto se tako nisko izvinjavaju, muje nisu bile nishta bolje.
e kad bi gospodar tadicj umeo recji "izvini, ajd sad vi" sve bi bilo savrsheno OK. a ovako..... :-?
 
gigule:
ono što se dešava sada posledica je nečega što se događalo u vreme kada ovi nisu bili na vlasti i svojom mudrom i veštom politkom odlučivali o našoj i vašoj sudbini...
tako da bravo i hvala možeš reći Slobi čika Radovanu i toj bratiji jer sa sebi sličnima sa hrvatske i muslimanske strane oni su krivi za rat u kome su izignuli toliki ljudi...
I to je tragedija,svih nas.

Mi u Srbiji jesmo krivi samo što smo dozvolili da nam se "desi" Sloba i svi ratni huškači koji su ordinirali u to vreme...
ok a sta ti onda imas sa slobom sa radovanom i sa ostalim tipovima ali najbitnije je sta imate sa srbima pa nisu se tipovi iz pozarevca svrljiga i babusnice maltili sa ustasetinama i muslimancinama pa se vi trebate izvinjavati u ime svih srba pa ko vas smirgla po usima i sta se petljate u odnose srba i ostalih pa srbi ako su i imali imaju i imace svoj odnos i prema slobi i radovanu i uostalom i svesno nose svoju sudbinu
ali sta vi sada hocete opet sa srbima sta bi vi hteli beogradizaciju srba pa jeste li vi normalni pogledajte oko sebe i sredite svoj tor pa se onda okrenite srbima i ostalom svetu
sta vi to kvalitetno imate ponuditi srbima kojim umnim kapacitetom beograd raspolaze a da to srbi ne znaju
pazi molim te beogradski platfusari polazu hipoteku na sve srbe o gospode boze
 
gigule:
ono što se dešava sada posledica je nečega što se događalo u vreme kada ovi nisu bili na vlasti i svojom mudrom i veštom politkom odlučivali o našoj i vašoj sudbini...
tako da bravo i hvala možeš reći Slobi čika Radovanu i toj bratiji jer sa sebi sličnima sa hrvatske i muslimanske strane oni su krivi za rat u kome su izignuli toliki ljudi...
I to je tragedija,svih nas.

Mi u Srbiji jesmo krivi samo što smo dozvolili da nam se "desi" Sloba i svi ratni huškači koji su ordinirali u to vreme...
gugule,mi u Srbiju,o kakvu Srbiju pricas i da jesmo krivi?
E, moja kukavico gugule,nisi ti Srbim,ako ti nije jasno ko je izplanirao ovaj "rat" pitaj ljudi koji zanaju, inace nemoj da la*es a neznas zasto!!!!
 
veKsla:
Keeper:
da su svi iskreno uz to shto cje oni politichari i predstavnici da urade, rekao bih i ja "bravo srbi".
ali poshto se ljudi ovde protive civilizovanom izvinjenju u svoje ime za gluposti onih koje su sami birali na vlast, samo zato shto druge dve strane necje da pruzhe ruku, onda nishta.
kao shto iz tog rata nijedna strana nije izashla ljudskija no ostale dve, tako cje biti i sada izgleda.
ma vidi keeperu boli mene uvo da li ce neki srbijanski mlatimudani klecati klanjati se izvinjavati i raditi kojekakove igrokaze
kvaka je u sledecim stvarcicama
- u ima koga to srbijanski gospodari rade
- i kome se izvinjavaju
to su krucijalna pitanja a trece ovisi o prva dva

1. не постоје "србијански господари", постоје
држављани Србије који су на власти и који
служе своје господаре који су ван земље,
некада је био ЦК у Београду па су сви "ишли
по своје мишљење", па су срушили ЦК, па је
сада ту улогу преузео Солана у име "владара
из сенке".

2. они се извињавају нео-фашистима зато што
њихови очеви и они НИСУ УСПЕЛИ ПОБИТИ
ДОВОЉНО СРБА.

Погледај старе Историјске читанке - све до смрти
Броза а и још неколико година касније у њима
ЈЕ ПИСАЛО ДА У ХРВАТСКОЈ ЖИВЕ ХРВАТИ, А У БОСНИ
МУСЛИМАНИ... тек око деведесетих људи из Србије
постали су свесни да је то обична лаж...
 
Борба
Борећи се (данас) за Крст Часни ти се бориш за једини прави пут живота, за једну живу истину, и за једини истинити живот (...) А ко год се за то бори, ако и умре живеће, ако и погине победиће.
(Св. Николај Жички)
________________________________________
Демонски напади
Због пет разлога, говоре, Бог допушта да будемо нападани од демона. Први разлог је, кажу, да будући нападани и бранећи се, дођемо у расуђивање врлине и зла; други - да би стекавши врлину борбом и трудом имали је чврстом и неизменљивом; трећи - да, напредујући у врлини, не мислимо високо о себи, него да се научимо смиреноумљу; четврти - да би, упознавши из искуства какво је зло, омрзли га савршеном мржњом (Пс 139,22); и пети поврх свих - да не би, поставши бестрасни, заборавили своје слабости, нити силу Онога који нам је помогао."
(Свети Максим Исповедник)
________________________________________
 
Keeper:
veKsla:
ma vidi keeperu boli mene uvo da li ce neki srbijanski mlatimudani klecati klanjati se izvinjavati i raditi kojekakove igrokaze
kvaka je u sledecim stvarcicama
- u ima koga to srbijanski gospodari rade
- i kome se izvinjavaju
to su krucijalna pitanja a trece ovisi o prva dva

srbijanski gospodari to rade u ime svoje drzhave. narod se osecja prozvanim, pa misli da je u ime svih nas. shto ne bi bilo u ime svih nas?
a izvinjavaju se zna se kome. samo mi je bljutavo shto se tako nisko izvinjavaju, muje nisu bile nishta bolje.
e kad bi gospodar tadicj umeo recji "izvini, ajd sad vi" sve bi bilo savrsheno OK. a ovako.....
:-?
slažem se sa ovim :roll:
 
evo jos jedne srbijanske paranoje
jos jedna emisija i blesavo sms glasanje o predaji mladica i karadzica
ajte lepo srbijanci skuvajte ih obojicu flambirajte i isfasirajte i pozderite
da li cete se osecati bolje
lebac i beli luk gratis
 
Znate sta mi je smijesno ljudi?
Ja sutra kod dodjem u Srbiju, koja je uzgred budu receno, tri kilometra od mene, cu morat da se stidim sto sam ja bio Srbin (i ne samo ja, nego i svi moji) samo zato sto se u Srebrenici dogodilo neko sranje. A to sto bi ta Ljubovija dozivjela sudbinu Srebrenice da moj stari nije trunuo u rovu cetiri godine to niko ne pita.
I prestanite vise sa Milosevicem! Kad god neko ne zna sta da kaze pominje Milosevica.
Ja sam studirao u BG i bio sam i na protestima i Otporu i u svim sranjima protiv Milosevica.
NE KONTAM LJUDI!
Pa kad vise ne mozes biti Srbin u Srbiji gdje onda mozes biti?
Pa sta mi Srbi u Bosni da ocekujemo na jednom koncertu u sred Sarajeva, kad za nas nece da cuju u Beogradu ili Novom Sadu?
Pa zar ja trebam da ubjedjujem Sredera ili Siraka da trebaju da se poklone i srpskim zrtvama, koje su pobili mudzahedini iz Srebrenice, kad Tadic salje nekog trecerazrednog zamjenika?
Ne znam....
Nisam ljut. Jednostavno mi je zao. Stvarno smo bijedni.
 
veKsla:
gigule:
ono što se dešava sada posledica je nečega što se događalo u vreme kada ovi nisu bili na vlasti i svojom mudrom i veštom politkom odlučivali o našoj i vašoj sudbini...
tako da bravo i hvala možeš reći Slobi čika Radovanu i toj bratiji jer sa sebi sličnima sa hrvatske i muslimanske strane oni su krivi za rat u kome su izignuli toliki ljudi...
I to je tragedija,svih nas.

Mi u Srbiji jesmo krivi samo što smo dozvolili da nam se "desi" Sloba i svi ratni huškači koji su ordinirali u to vreme...
ok a sta ti onda imas sa slobom sa radovanom i sa ostalim tipovima ali najbitnije je sta imate sa srbima pa nisu se tipovi iz pozarevca svrljiga i babusnice maltili sa ustasetinama i muslimancinama pa se vi trebate izvinjavati u ime svih srba pa ko vas smirgla po usima i sta se petljate u odnose srba i ostalih pa srbi ako su i imali imaju i imace svoj odnos i prema slobi i radovanu i uostalom i svesno nose svoju sudbinu
ali sta vi sada hocete opet sa srbima sta bi vi hteli beogradizaciju srba pa jeste li vi normalni pogledajte oko sebe i sredite svoj tor pa se onda okrenite srbima i ostalom svetu
sta vi to kvalitetno imate ponuditi srbima kojim umnim kapacitetom beograd raspolaze a da to srbi ne znaju
pazi molim te beogradski platfusari polazu hipoteku na sve srbe o gospode boze

ako sam te dobro razumela tebi smeta što su se ovi naši našli pozvani i utrpali Srbima u Hrvatskoj pa Bosni da umesto njih rešavaju probleme i vode politiku te im tako i kroje sudbinu,jel?
ako je to to...onda se potpuno slažem sa tobom...
 
forestgump2004:
Znate sta mi je smijesno ljudi?
Ja sutra kod dodjem u Srbiju, koja je uzgred budu receno, tri kilometra od mene, cu morat da se stidim sto sam ja bio Srbin (i ne samo ja, nego i svi moji) samo zato sto se u Srebrenici dogodilo neko *. A to sto bi ta Ljubovija dozivjela sudbinu Srebrenice da moj stari nije trunuo u rovu cetiri godine to niko ne pita.
I prestanite vise sa Milosevicem! Kad god neko ne zna sta da kaze pominje Milosevica.
Ja sam studirao u BG i bio sam i na protestima i Otporu i u svim * protiv Milosevica.
NE KONTAM LJUDI!
Pa kad vise ne mozes biti Srbin u Srbiji gdje onda mozes biti?
Pa sta mi Srbi u Bosni da ocekujemo na jednom koncertu u sred Sarajeva, kad za nas nece da cuju u Beogradu ili Novom Sadu?
Pa zar ja trebam da ubjedjujem Sredera ili Siraka da trebaju da se poklone i srpskim zrtvama, koje su pobili mudzahedini iz Srebrenice, kad Tadic salje nekog trecerazrednog zamjenika?
Ne znam....
Nisam ljut. Jednostavno mi je zao. Stvarno smo bijedni.

Ja sam iz takozvanog kruga dvojke a osećam gotovo isto što i ti... Nikada kao danas, nisam želela više da odem iz ove nesrećne i ponižene zemlje, u kojoj haraju NVO i političari POSLUŠNICI, koji samo ispunjavaju naloge SAD... Bedno, žalosno, ponižavajuće...
 
gigule:
veKsla:
gigule:
ono što se dešava sada posledica je nečega što se događalo u vreme kada ovi nisu bili na vlasti i svojom mudrom i veštom politkom odlučivali o našoj i vašoj sudbini...
tako da bravo i hvala možeš reći Slobi čika Radovanu i toj bratiji jer sa sebi sličnima sa hrvatske i muslimanske strane oni su krivi za rat u kome su izignuli toliki ljudi...
I to je tragedija,svih nas.

Mi u Srbiji jesmo krivi samo što smo dozvolili da nam se "desi" Sloba i svi ratni huškači koji su ordinirali u to vreme...
ok a sta ti onda imas sa slobom sa radovanom i sa ostalim tipovima ali najbitnije je sta imate sa srbima pa nisu se tipovi iz pozarevca svrljiga i babusnice maltili sa ustasetinama i muslimancinama pa se vi trebate izvinjavati u ime svih srba pa ko vas smirgla po usima i sta se petljate u odnose srba i ostalih pa srbi ako su i imali imaju i imace svoj odnos i prema slobi i radovanu i uostalom i svesno nose svoju sudbinu
ali sta vi sada hocete opet sa srbima sta bi vi hteli beogradizaciju srba pa jeste li vi normalni pogledajte oko sebe i sredite svoj tor pa se onda okrenite srbima i ostalom svetu
sta vi to kvalitetno imate ponuditi srbima kojim umnim kapacitetom beograd raspolaze a da to srbi ne znaju
pazi molim te beogradski platfusari polazu hipoteku na sve srbe o gospode boze

ako sam te dobro razumela tebi smeta što su se ovi naši našli pozvani i utrpali Srbima u Hrvatskoj pa Bosni da umesto njih rešavaju probleme i vode politiku te im tako i kroje sudbinu,jel?
ako je to to...onda se potpuno slažem sa tobom...
da to je to sramotno ali jedino realno jer gospodari srbije su vasa sramota i mislim sta reci nema smisla da ih pustate preko grane pa makar isli i u posetu srbima
 
vzeoy7y9:
gigule:
ono što se dešava sada posledica je nečega što se događalo u vreme kada ovi nisu bili na vlasti i svojom mudrom i veštom politkom odlučivali o našoj i vašoj sudbini...
tako da bravo i hvala možeš reći Slobi čika Radovanu i toj bratiji jer sa sebi sličnima sa hrvatske i muslimanske strane oni su krivi za rat u kome su izignuli toliki ljudi...
I to je tragedija,svih nas.

Mi u Srbiji jesmo krivi samo što smo dozvolili da nam se "desi" Sloba i svi ratni huškači koji su ordinirali u to vreme...
gugule,mi u Srbiju,o kakvu Srbiju pricas i da jesmo krivi?
E, moja kukavico gugule,nisi ti Srbim,ako ti nije jasno ko je izplanirao ovaj "rat" pitaj ljudi koji zanaju, inace nemoj da la*es a neznas zasto!!!!
Poštovani gospodine, Gigule možda nije dovoljno dobra Srpkinja po vama...ali ko vama daje pravo da sudite o meni?
Ne, ja ne znam ko je zakuvao ovaj rat ali znam da odgovornost imaju i naši političari... koji su se, dok smo mi jedva preživljavali,bogatili a nas terali u rat i bedu...
Uostalom,kako nam je bilo ili jeste još uvek ne možete znati jer ipak živite u drugoj zemlji, i verovatno mnogi ljudi i mnoge porodice mogu da sanjaju o onome što imate Vi i Vaša deca- normalan život...
 
Keeper:
da su svi iskreno uz to shto cje oni politichari i predstavnici da urade, rekao bih i ja "bravo srbi".
ali poshto se ljudi ovde protive civilizovanom izvinjenju u svoje ime za gluposti onih koje su sami birali na vlast, samo zato shto druge dve strane necje da pruzhe ruku, onda nishta.
kao shto iz tog rata nijedna strana nije izashla ljudskija no ostale dve, tako cje biti i sada izgleda.
Kako si ti nepametan! Zar misliš da je to izvinjenje isto poput onog kad očepiš nekog u busu i izvineš se??? Jel imaš ti mozga???
 
veKsla:
da to je to sramotno ali jedino realno jer gospodari srbije su vasa sramota i mislim sta reci nema smisla da ih pustate preko grane pa makar isli i u posetu srbima
zamisli kakvo olakšanje za sve kada bi se svako bavio sobom...Srbi u Srbiji već jednom neka se bave stanjem u svojoj zemlji...vreme je a i red bi bio...
 
jomini:
Keeper:
da su svi iskreno uz to shto cje oni politichari i predstavnici da urade, rekao bih i ja "bravo srbi".
ali poshto se ljudi ovde protive civilizovanom izvinjenju u svoje ime za gluposti onih koje su sami birali na vlast, samo zato shto druge dve strane necje da pruzhe ruku, onda nishta.
kao shto iz tog rata nijedna strana nije izashla ljudskija no ostale dve, tako cje biti i sada izgleda.
Kako si ti nepametan! Zar misliš da je to izvinjenje isto poput onog kad očepiš nekog u busu i izvineš se??? Jel imaš ti mozga???

ako nisi nikog ochepio u busu nego su u tvoje ime poklali 200-8000 (shta cjete, izvori variraju, a ja se ne usudjujem da brojim) ljudi, razlog vishe za izvinjenje bez obzira na sve. civilizacijsko pitanje, yebiga ;-)
 
Pa i ja sam Srbin i jos njih su Srbi. Ne klecaju u nase ime i u ime svih patriota. TO JE JAKO BITNA RAZLIKA I MORA SE NAGLASITI. Kao drzavljanin ove zemlje odbijam da prihvatim njihov cin.
 
Ево вам нешто, чисто да видите шта ради један од председника држава у окружењу.



Спаљен па смењен


Пре неколико дана председник Хрватске је помиловао Стјепана
Грандића, који је осуђен због масакра госпићих Срба

У уторак 29. септембра 1992. био сам на отварању изложбе
„Геноцид над Србима”, у Музеју примењене уметности.

Видео сам, поред осталих, и фотографије Ђуре Калања, заменика јавног тужиоца из Госпића, с породицом. На једној од њих Ђуро, његова жена Мира и млађи син Бојан, а на другој - Ђуро са старијим сином. Живи су, радују се.

Но, ту су и фотографије унакажених лешева Ђуре Калања и његове жене Мире. Лекари су установили да је Ђуро убијен с леђа и потом спаљен, а његовој жени смрскана је лобања, потом је и она спаљена. Ђуро Калањ ухапшен је 16. октобра 1991. Истог дана одвели су и његову жену.

Изложбу „Геноцид над Србима” отворио је Бојан Калањ, њихов млађи син, који је на фотографији још дете.

У понедељак, 28. септембра 1992. на загребачком радију слушао сам о избору новог заменика јавног тужиоца у Госпићу, јер досадашњи, Ђуро Калањ, не појављује се на радном месту од 16 октобра 1991.

Овај запис објављен је 1992. у Политици и у руском издању „Прича из хада” (1995) под насловом „Уместо поговора”.

Прошле недеље, на БК телевизији говорило се и о случају Ђуре Калања. Председник хрватског Сабора у време покоља славонских Срба и масакрирања Срба у Госпићу био је Стјепан Месић, садашњи председник
Републике Хрватске. Он је ставио свој потпис на одлуку о смењивању спаљеног Ђуре Калања, мада је један посланик, хадезеовац, упозорио да је човек убијен.

Пре неколико дана Месић је помиловао Стјепана Грандића, који је предводио госпићке џелате и лично убијао жртве. Десетогодишња затворска казна смањена му је на осам година, а, пошто је издржао већи део казне, сада ће се, помилован, наћи на слободи. Пре неколико дана, на Хрватској телевизији једна госпођа из Врховног суда Хрватске рече да је Грандић помилован због тешке породичне ситуације.

Здравко Крстановић,
Нови Београд
 

Back
Top