Pozorishte,bioskop,itd...

JaH_G|rL:
Dakle ova tema nekako spada u kulturni segment foruma...ali me strashno zanima koliko nas(tinejdzera) uopshte posecuje ove "ustanove"? Dakle koliko chesto...i da li uopste idete u pozorishte,bioskop...???
Pa spremam se ja vec dugo da odem u bioskop,mada sad bas necu moci :cry: inace,u pozoriste idem bas cesto,poslednji put sam bila sad,na otvaranju BITEF-a,idem i na opere,balete...sto se tice te vrste obrazovanja veoma sam napredna.
 
Pre sam isla jednom nedeljno u bioskop (nema nista sladje nego kada u toku nedelje moja drugarica i ja odemo da gledamo nesto novo, a onda, obavezno, u jedan divan cafe na koktele - najtoplije preporucujem Midnight sun)

Pozoriste... Kraljevo ima amatersko pozoriste u kojem se daje jedna dobra predstava u mesec dana a ti i NE ZNAS da se daje, jer niti ima plakata, niti iko zna sta se tamo desava. Ponekad mi bude malo dosadno da gledam stalno iste ljude na pozornici (njih desetak igraju SVE!!!)

Dok sam zivela u BG, isle smo u operu, a posto je nasa drugarica uporedo sa osnovnom isla u baletsku osnovnu, onda smo isle na svaku baletsku predstavu (a njih nije mnogo...). Samo, jeste malo tesko da vidis nesto "sa visine", iz trece galerije, ali snadje se covek...

Da, i volela sam predstave Teatra T.
 
guitarrr_babe:
Keeper:
... pozoriste ? :shock:
... bioskop ? :shock:



Uuuuuuuuuuh, pa nije ti to bas pohvalno, my friend!

pa evo, razjasnicu. u bioskop ne idem jer su sranje filmovi. recite mi bar dva dobra filma snimljena u proteklih godinu dana. one matrixe terminatore i ostale bljuvotine nemam nameru da gledam. pre su bili nesto bolji filmovi, sta ti ja znam, isao sam redovno, ali redovno na svaki film. sad kad je holivud uzeo 100% maha i obuzeo sve, ja vise ne gledam nove filmove.
a pozoriste me iritira ... od svih umetnosti, ne mogu da podnesem pozoriste. osim toga, ovde nemamo pozoriste, dakle morao bih ici uvece u NS sto je tehnicki neizvodljivo jer ne bih mogao da se vratim kuci. ali i da imamo pozoriste, ne bih isao, jer mi je pozoriste najjadnije od svih umetnosti
 
Sto se bioskopa tice: probaj sa crtacima :) Nemas pojma kakvih plemenitih poruka mozes tu da nadjes!

Evo jedan dobar netipican holivudski film - Catch me if you can (mislim da su tako i preveli - Uhvati me ako mozes) sa Leonardom di Capri-jem i sa ne znam kime jos...

A za pozoriste: pa sto ne kazes tako? Eto, vidis, i kod mene je slicna situacija... Nije sto necu, nego sto nema... Inace, malo sam ta iskritikovala zato sto sam pomislila da si jedan od onih malogradjana koji i dalje zive u uverenju da je kultura slabost.
 
guitarrr_babe:
Sto se bioskopa tice: probaj sa crtacima :) Nemas pojma kakvih plemenitih poruka mozes tu da nadjes!

Evo jedan dobar netipican holivudski film - Catch me if you can (mislim da su tako i preveli - Uhvati me ako mozes) sa Leonardom di Capri-jem i sa ne znam kime jos...

A za pozoriste: pa sto ne kazes tako? Eto, vidis, i kod mene je slicna situacija... Nije sto necu, nego sto nema... Inace, malo sam ta iskritikovala zato sto sam pomislila da si jedan od onih malogradjana koji i dalje zive u uverenju da je kultura slabost.

o boze, kako si mogla to da pomislis? :shock:
pa pogledaj sta mi pise u profilu pod "zanimanje" :wink:
 
У позориште ретко идем, свега 5-6 пута годишње, док сам у биоскопу сваких пар недеља. Зато и * када видим како ови ликови кукају да нема никог у биоскопу и како смо стока ретардирана што га не посећијемо, а само сам им ја прошле године остави бар 4-5000 динара за улазнице. баш ме нервирају :roll: :(
 
paaa, u pozoriste idem kad se organizuje sa skolom nesto, tj. kad nas se dovoljno prijavi, pa idemo u ns..
pozoriste kod nas retko ima, ali idem da gledam svaki put.
u bioskop idem skoro svake dve nedelje, sad nisam isla jer ima mi nismo andjeli 2. necu to da gledam.
 
Bioskop . Pa za vecinu je moto zasto ja da idem u bioskop kada mogu da ga kupim na divksu i gledam po sto puta , a za pozoriste posto sam glumio jedno pola godine tj. isao na probe mogu vam reci da je to jedno od najboljih iskustava u mom zivotu i jako mi je zao sto sm prestao i duboko se kajem nego pozoriste je divno ja neidem posto nemam sa kim ali moja mama ide pa i ona mi kaze da je tooo nesto predivno i da se to nemoze videti svaki dan posto svaka prestava je show za sebe . toliko :D
 
Pozorista obozavam.
Dok je trajala sezona, najvise sam posecivala Narodno pozoriste. Gledala pretpremijeru ,,Dr''. Od opera ,,Karmen'' najbolje uradjena.
Prosle godine sam bila redovan gost Pozorista na Terazijama, ove ne. Kao sto rekoh, bila sam redovan gost, tacnije manijak, bezbroj puta sam gledala ,, Cigani lete u nebo'' i ,, Chicago ''. Ostale predstave uglavnom jednom.
JDP manje...
U BDP-u... Hm... A, da, ,, Tvrdjava''. Odlicna predstava...
,, Busko Buha'' ima dosta kvalitetnu vecernju scenu. ,, Dekameron'' preporucujem, ako ce se davati ove sezone, a iskreno se nadam.

Sto se bioskopa tice, tu sam vec slabija... Ne posecujem ih toliko. Poslednje sto sam gledala bio je ,,Carlston za Ognjenku''.
 

Back
Top