Trazim savet od zenskog sveta

iracionalni

Početnik
Poruka
4
Pošto sam pripadnik zaostalog dela populacije (tj. muskog roda) tražim od pripadnica lepseg pola da mi objasne sledeće zensko ponasanje posto sam nisam u stanju da ga razumem.
Naime pre dve godine dosao sam da živim u jedan studentski dom i kao komsinicu sam dobio jednu veoma simpaticnu curu koja mi se odmah dopala ali sam već bio u vezi 3 godine i bio sam zadovoljan tako da nisam mnogo gledao da se nešto prebacujem. Prve godine nisam mnogo obracao paznju na nju a i bio sam srećan u vezi u kojoj sam i bio iako sam otisao veoma daleko od cure i vidjali smo se samo par puta godisnje i bilo je sve super. Ove godine, tacnije ovog semestra sam poceo mnogo cesce da mislim na komsinicu od koje me deli samo jedan zid. Cesto nisam mogao da ucim jer mi je non stop bila u glavi. Do pre jedno mesec dana ništa nisam poduzimao a moje misli su samo rasle i okupirale me tako da sam jedva nalazio koncentracije za ucenje. A sa prethodnom curom sam i dalje bio u istim odnosima i nisam hteo da ovo pokvari nasu vezu. Sa druge strane komsinica je starija od mene dve godine i već je 3 godine u vezi sa momkom koji živi u domu. Ali meni ta veza uopste ne deluje puna strasti i ljubavi. Dobro, može to tako spolja da se čini... Npr. nisam ih nikad video da se poljube na javnom mestu, ali to ništa ne mora da znaci. Posl e sam čuo da je ona prošle godine prevarila momka sa jednim drugim iz doma i da se zbog toga posvadjala sa drugaricama sa njene godine sa kojima još dana danasnjeg ne prica. A momak možda još nije saznao za to što je uradila. Pre mesec dana otisao sam kod nje u sobu iako nismo nikad nešto pricali i rekao joj u lice da me okupira previse misao o njoj i da ne mogu da ucim i da sam mislio da je najbolje ako joj sve to kažem, možda će me proći Jer nisam imao nameru da pokusavam da udjem u neku vezu sa njom jer mi je delovalo nemoguće s obzirom na okolnosti. Ona rece kako joj je simpaticno to kako sam uradio ali ona je odlucna da ostane u vezi, ona je sa ovim 3 godine itd itd... Uglavnom mislila je da sam ja nešto hteo da pokusam ali ja sam joj to naglasio da ništa ne želim da pokusavam i da sam i ja isto tako u dugoj vezi. Mislio sam da će posle toga misli da me prodju. Ali... nije bilo tako :( Postalo je još gore. Posle sam joj podmetnuo poruku ispod vrata napisanu brojevima koji kad se upisu na mobilni koristeci T9 dadnu pravu poruku. Poruka je bila bas romanticna i stavio sam je kad joj momak nije bio tu u domu već valjda kuci. I ona me tog dana zove na telefon u sobi sva naljucena i kaže da joj više ne postavljam tako te poruke i kao da nije mogla da je procita ali je ukapirala da sam to bio ja. I ja joj tu objasnim kako se cita ali uglavnom ona je bila toliko naljucena i rece da smo u prethodnom razgovoru sve razjasnili. I ja sam se opet ponadao da sad kad me je otkantala da će mi misli proći... Ali ... nije bilo tako :(((( Već JOS GORE! ... sve cesce sam poceo da mislim na nju sad kad smo se na neki način priblizili posle ovih razgovora ... i pre neki dan na svojoj terasi nađemlaticu cveta na mestu na kome je veoma teško moguće da je latica mogla doći nosena vetrom .. .verujte verovatnoca je manja nego da dobijete na lotou ... A ona na svojoj terasi ima dosta cveca i latica pripada cvecu koje se nalazi tik uz moju terasu samo je nemoguće da je latica vetrom dosla na to mesto kod mene ... I ja sam to shvatio kao znak od nje i bas mi je delovalo to romanticno i dirnulo me je i odem opet kod nje da pricam jer me je kopkalo da li je to ona stavila. I ja udjem kod nje i ona pocne kao to je nemoguće nije to ona bila to je sigurno vetar odnekle doneo kao i ona na svojoj terasi ima latice i kao ovih dana je duvao jak vetar. A naravno da ima latice kad joj je terasa puna cveca .. A i da je vetar doneo sto nije doneo još koju već više ne samo kod mene već i na susednim terasama ... A ja sam prethodno tu laticu kad sam nasao stavio ispred njenih vrata i video sam da kad se vratila da je uzela laticu ... I vratim se ja u sobu da opet pogledam da li je moguće da je vetar naneno laticu ali mi je delovalo skroz nemoguće ... i kroz jedno 20ak minuta me zovne ona opet na telefon naljucena .. kaže kao ja ne mogu tako da joj kucam na vrata za apsurdne stvari i da je uznemiravam bla bla bla .. uglavnom u toku razgovora je kao pocela da place ali ne nešto jako ali sam osetio kao da je pocela da se krivi i rece da ne zna ona kako sa dvojicom da je to njoj teško .. ali u nekom konfuznom stanju je to rekla ... uglavnom je brzo pricala tako da nisam stigao da se vratim na to posle ... i tu se razgovor zavrsava tako što mi kaže da je pustim da uci ... i mene posle nervoza uzela i zovnem je kroz jedno pola sata ja ... ovaj put je bila sva smirena ... i ja pocnem da joj pricao kako mi smeta to što mislim na nju da ne želim da joj unistim vezu i da se nadje u nekoj teskoj situaciji ... i kako je najlepsa u domu i sl. stvari ... uglavnom smo fino razgovarali i ja sam se bas osecao srećno posle toga i mislio sam da će misli KONACNO da me prodju ... ali NIJE BILO TAKO :(((((((( i opet još gore ... juče odem ja do prodavnice da kupim vodu i cekam lift na spratu i vidim da je ona u cik pre mene pocela da silazi dole niz stepenice i ja tok sam cekao se nagnem i vidim nju dole a i ona se okrenula da pogleda na gore ... i posle kad sam se vracao iz prodavnice vidim je kako nešto utrcava u dom ... valjda bacala nešto u smece (a ima toliko kanti za djubre u samom domu, a i u sobi) tako da mi je izgledalo cudno sto je tako izasla ... i onda smo zajedno cekali lift na gore ... i ja je pitam je l' mogu zajedno sa njom i ona me posle nešto pita je l' ću čitavu tu vodu na prskanje da potrosim posto smo se nešto mi muski tog dana prskali ... to je sad zezanje u pauzi ... i tu me bas direktno gledala u oci ... kako samo lepe oci ima ... i čitav dan mi je ta slika ostala u glavi ... nekako se plasim da je zovnem jer ne znam šta oseca .. .da li je stvarno istina to što mi je pricala ... negde u dubini sebe UOPSTE joj sve to ne verujem već mislim da se plasi da izadje iz te veze i nešto uradi sa mnom i onda se i ona brani .. a dok smo tako razgovarali telefonom mnogo često je govorila kako je ona iskrena i sl... ja ne znam šta da radim .. .sve mi dublje ulazi u srce i toga se plasim ... misli mi je već okupirala ..
ako neko ima neko jasno mišljenje molim ga da mi kaže ...
hvala velika

p.s. izvinite na duzini poruke :(

dejan
 
evo prvog ovolikog posta da procitam do kraja...
i to zato sta sam mislio da ce biti neke akcije 8) kad
ono :cry:
ovo mi je sve simpaticno!
Kao deca u 3. osnovne
No da ti ne bih stao na muke Tantalove
evo predlog:
" Samo je opsedaj i cini te romanticne stvari non-stop
jer (prema tvojoj prici)nece moci jos dugo da izdrzi!!!!"

veruj svojim instinktima!!!
 
Batali... cim se neko toliko premislja, premisljace se i posle, i svo vreme, i samo ces ti na kraju da poludis od njenih tripova...
Pitas lepo - da ili ne... Bez objasnjenja, bez pravdanja... Prosta dvoslovna rec... Ako kaze 'ne' zatvoris tu knjigu, gurnes je na policu odakle vise nikada istu uzeti neces, a kad je prasina prekrije vise neces ni misliti o njoj... U medjuvremenu nadji neku interesantniju knjigu zaista vrednu citanja...
 
Problem je sto ja ne mogu tako ... ja sam vec cuo njeno ne ali nekako mi nije bilo uverljivo nije mi doslo do kraja ... i ne mogu tako olako da gledam kao na neke knjige koje je jednostavno staviti na policu ... ja cu i dalje misliti na ovu curu ... a mislim da je prvo njeno ne bilo je l' ne zna kako sve to izvesti sa vezom... u kojoj se vec nalazi 3 godine ...

Incognito:
Batali... cim se neko toliko premislja, premisljace se i posle, i svo vreme, i samo ces ti na kraju da poludis od njenih tripova...
Pitas lepo - da ili ne... Bez objasnjenja, bez pravdanja... Prosta dvoslovna rec... Ako kaze 'ne' zatvoris tu knjigu, gurnes je na policu odakle vise nikada istu uzeti neces, a kad je prasina prekrije vise neces ni misliti o njoj... U medjuvremenu nadji neku interesantniju knjigu zaista vrednu citanja...
 
iracionalni:
Problem je sto ja ne mogu tako ... ja sam vec cuo njeno ne ali nekako mi nije bilo uverljivo nije mi doslo do kraja ... i ne mogu tako olako da gledam kao na neke knjige koje je jednostavno staviti na policu ... ja cu i dalje misliti na ovu curu ... a mislim da je prvo njeno ne bilo je l' ne zna kako sve to izvesti sa vezom... u kojoj se vec nalazi 3 godine ...

O, nisam ja ni rekao da je to lako... Daleko bilo... But that's the right thing to do... Sve i da joj se svidjas, sve i da odlepljuje za tobom, sa toliko premisljanja na kraju ces samo ti ispastati te zato seci to u korenu dok je vreme... Nemoj posle da kazes da te niko nije upozorio...

Nemoj bespotrebno zivot da komplikujes... Lepo joj kazi - takva i takva stvar, i zahtevaj definitivni odgovor. Nista polovicno i nista izmedju... Dakle hoce ili nece... Ako nece - otpisi to, stavi u svoju knjigu nemogucih desavanja, i okreni se drugim stvarima. Da ces misliti na nju, mislices, pa niko nije od kamena, ali vremenom ce to proci... I to daleko brze nego da zaista upadnes u nesto s' njom pa onda ona tako kolebljiva opet promeni misljenje.

I naravno da joj je problem sto je u vezi - da nije do sad bi ona vec rekla ili definitivno da, ili definitivno ne na nacin da ti to razumes i prihvatis. Ovako ona ostavlja malo prostora za manevar pa ako se sutra posvadja s' deckom da joj budes rame za plakanje jer ce podrazumevati da ces ti cekati... A sve i da ne voli tog decka sa kojim je, ona se ocito plasi samoce i ne zeli da rizikuje da sutne decka da bi upala s' tobom u vezu koja moze vec sutra da pukne... Ovako ima 'dugu vezu' i sigurna je (to samo ona misli naravno)... Naucice i ona jednog dana da bez rizika nema dobitka...

Poslusaj savet - seci u korenu, been there, done that...
 
Incognito:
Nemoj bespotrebno zivot da komplikujes... Lepo joj kazi - takva i takva stvar, i zahtevaj definitivni odgovor. Nista polovicno i nista izmedju... Dakle hoce ili nece...
-----------------------------------------------------
A sve i da ne voli tog decka sa kojim je, ona se ocito plasi samoce i ne zeli da rizikuje da sutne decka da bi upala s' tobom u vezu koja moze vec sutra da pukne... Ovako ima 'dugu vezu' i sigurna je (to samo ona misli naravno)... Naucice i ona jednog dana da bez rizika nema dobitka...
Poslusaj savet - seci u korenu, been there, done that...
Inkognito je kontradiktoran. Kada govori o devojci, priča o riziku, a čitav njegov savet je jedan ziheraški kukumavluk.

Ženski savet si tražio, zar ne?
Nemam ga.
Tvoj život, tvoj mozak, tvoje srce, tvoje vreme, tvoja stvar.
Svaka priča je nova priča.
Možda ona ostavi dečka.
Možda ne.
Možda se ohladiš za par meseci.
Možda ne.
Živ si, osećaš nešto - i ne paniči.
Strpljivo.
I sve dođe na svoje.
V. uskoro.
 
Ne, to o riziku sam naveo kao najcesci slucaj zasto ljudi ostaju u vezama cak i ako je nestalo esencijalne stvari - ljubavi...

Doticna devojka ocito ne zna sta hoce, jer bi ili oni odavno bili zajedno, ili bi on zasigurno znao da se to nece desiti i pomirio s' tim. Ovako ga ona drzi na tankom ledu, a on ako je budala - neka joj trci oko nogu...

Zivot je mnogo jednostavniji kad ga svedes na da i ne odluke... Crno-belo... Bez sivila...
 
Incognito:
Ne, to o riziku sam naveo kao najcesci slucaj zasto ljudi ostaju u vezama cak i ako je nestalo esencijalne stvari - ljubavi...

Doticna devojka ocito ne zna sta hoce, jer bi ili oni odavno bili zajedno, ili bi on zasigurno znao da se to nece desiti i pomirio s' tim. Ovako ga ona drzi na tankom ledu, a on ako je budala - neka joj trci oko nogu...

Zivot je mnogo jednostavniji kad ga svedes na da i ne odluke... Crno-belo... Bez sivila...

DA JE TAKO ONDA BI SVI MI BILI
DALTONISTI Hvala nebesima na bojama!!!
 
Incognito:
Zivot je mnogo jednostavniji kad ga svedes na da i ne odluke... Crno-belo... Bez sivila...

Jeste. :D
Svedeš ga na to, obaviš omanju autolobotomiju i sve super.
Nemoj mi te kukavičke racionalizacije. :?
(i neću da pretvaram ovo u chat.... :roll: )

P.S. Odluke treba donostiti, ali dobre.
Uostalom, ja i ne znam koliko godina imaju akteri priče,
niti koliko cela priča ukupno traje.
 
ona oko 22-23, ja 21 punim 22 ..
a prica je pocela da ima uvod pre jedno mesec dana ...
sada je u fazi zapleta ili cak i razrade ..

CaLiMeRo:
Incognito:
Zivot je mnogo jednostavniji kad ga svedes na da i ne odluke... Crno-belo... Bez sivila...

Jeste. :D
Svedeš ga na to, obaviš omanju autolobotomiju i sve super.
Nemoj mi te kukavičke racionalizacije. :?
(i neću da pretvaram ovo u chat.... :roll: )

P.S. Odluke treba donostiti, ali dobre.
Uostalom, ja i ne znam koliko godina imaju akteri priče,
niti koliko cela priča ukupno traje.
 
Mislim da je Snežna kraljica u pravu , čim je njega prevarila nemoj ti da se ložiš preterano.Očigledno je devojka u tom fazonu(mislim zavodničkom).Meni se to dešavalo i veruj mi imao sam skoro iste simptome kao i ti i ništa lepo se tu ne može desiti osim sexa ako budeš uporan ali samo na bezobrazan način jer ako je smoriš sa nekim emocijama najebao si,zapostavićeš ono što mnogima fali,ozbiljnu vezu.
 
gulum:
Mislim da je Snežna kraljica u pravu , čim je njega prevarila nemoj ti da se ložiš preterano.Očigledno je devojka u tom fazonu(mislim zavodničkom).Meni se to dešavalo i veruj mi imao sam skoro iste simptome kao i ti i ništa lepo se tu ne može desiti osim sexa ako budeš uporan ali samo na bezobrazan način jer ako je smoriš sa nekim emocijama * si,zapostavićeš ono što mnogima fali,ozbiljnu vezu.

kakvi ocajnicki potezi...
devojka nece - sa tobom...nije opravdanje maltretirati nekog samo sto je taj neko jednom prevario decka...pa yeeebote...ajd skacite na svaku devojku koja nije nevina jer ako se vec jednom yebala, sto ne bi opet...

a ovo sa laticama me je nateralo u grohotan smeh...same su dosetale...
 

Back
Top