Prosirene vene!

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Imam 20god i pocinju da mi iskacu vene po nogama.I TO ME NERVIRA! Ne znam sta mogu da uradim da delujem preventivno a efikasno.Vec koristim kesten gel i pravilnije se hranim...
Zanima me ako bas postane bas gadno da li postoji neka estetska intervencija kojom se te vene mogu ukloniti?
Mislim na prosirene vene ne na kapilare.
 
ej tebi iskacu vene a da li su to prosirene??
i meni iskacu ali mozda j eto ok...pa i po rukama imas vene!!
prosirene su ono kao kod starijih zena, kad pukne
mozda je od previse sedenja?
raspadam se
 
zelenooka85:
Ma vidi se.Kao kad ti pukne kapilar samo sto je vece.
Srecom nije jos drasticno.Ali znam da je genetski.Mamine noge ne smem ni da gledam.Brrrr

samo ti gledaj mamine noge da se navikavas polako kakve ce tvoje biti. :lol:
inace,mislim da postoji neka operacija,ali to uglavnom rade ljudi over 50 :shock: .za mladje ne znam kako to ide.to sto ti je genetski tesko mozes da resis,samo da ublazis.
 
zelenooka85:
Imam 20god i pocinju da mi iskacu vene po nogama.I TO ME NERVIRA! Ne znam sta mogu da uradim da delujem preventivno a efikasno.Vec koristim kesten gel i pravilnije se hranim...
Zanima me ako bas postane bas gadno da li postoji neka estetska intervencija kojom se te vene mogu ukloniti?
Mislim na prosirene vene ne na kapilare.
:wink:
 
odesh fino kod doktora ( za vene ) ne znam kako se to zove
onda te on pregleda i kazhe ti koliko je kritichno
postoje dve varijante:
jedna je operacija, ako je bash kritichno
druga je 'sanacija' vena nekim inekcijama

operacija nije toliko strashna jedino shto koshta 600-800 E ,( mada ni to "zakrchivanje" vena inekcijama, nije mnogo jeftinije oko 400E),
zavisi shta ti rade
2 dana u bolnici
posle mesec dana u zavojima, nishta sedenje samo shetanje ili lezhanje
ni ozhiljci nisu toliko strashni
rade se mali krstici, kroz koje ti izvade krtichne vene/venu, to posle izgleda kao da su te napali malo krvolochniji komarci

i da i mladi ljudi imaju problema sa proshirenim venama i isto tako ih operishu, da ne bi doshlo do nekih daljih komlikacija, a sve te kreme i ostalo bash i nemam neki utisak da previshe pomazhu :?
 
au nisam znala da je to problem. je l ako se samo pojavi obicna vena, je l to pocetak toga
pa j ane znam nikog mladjeg s tim :I
a ako se vise kreces npr je l to pomaze?
imas i forum zdravlje tamo su ti profiji
 
na zalost, sa venama je genetika umesala prste, i tu jedino "sanacija stete" dolazi u obzir, izlecenja nema...vremenom postaju sve vidljivije, a u najgorim slucajevima potrebna je operacija...
ne kapiram kako neko moze devojci od 20 godina da prica o operaciji :roll: , pa to nije tromboza ili nesto slicno, vec estetski problem...

ono sto ti mozes da uradis je da se kreces sto vise, recimo voznja bicikla ili plivanje su odlicni za vene, pa koriscenje raznih gelova ili masti , ima reimo esaven gel koji se najvise preporucuje, pa recimo nikad nemoj sedeti sa prekrstenim nogama, isto kad god mozes, podigni noge ukoliko sedis, radi "svecu" s vremena na vreme, kad zahladni nosi carape za vene, postoji par vrsta, u zavisnosti od stanja u kojem su ti noge, od onih za prevenciju do onih koju su vec zapusten slucaj...od stanja tvojih vena zavisice pritisak koji ce carape vrsiti na nogu...ima u beogradu prodavnica sa tim carapama, javicu ti adresu kad je saznam, posto i mene to zanima...

znaci, samo malo discipline, i stvari nece biti tako strasne kako ti se sada cine...
 
minimaus:
ne kapiram kako neko moze devojci od 20 godina da prica o operaciji :roll: , pa to nije tromboza ili nesto slicno, vec estetski problem...

da da problemi sa cirkulacijom su estetski problem :roll:

drugarica je u 27 godini na preporuku lekara hitno morala da operishe vene, bez obzira shto neshto ni nisu bile izrazhene, pa ti sad prichaj o estetici :?
 
1. moja mama je vadila :) vene i posle bi nova iskocila na istom mjestu.
2.obje smo primale inekcije, super djeluju u periodu od godinu dana al se posle vratilo sve na staro. To je potrebno, valjda, za sprecavanje upala il kako vec rekose.
3.Za gelove i kreme sam citala na internetu, od nekog doktora da je to bespotrebno bacanje para i da ne pomaze. Al eto,drugi doktori kazu drugacije..
4.Sad ima nekih novijih metoda, nisam nista od toga probala. Predpostavljam da su efikasnije od starih. Ide se naprijed. Ako tebi u 20.oj tek pocinju..nadam se da neces dugo cekati neku finu metodu.
 
raindog:
minimaus:
ne kapiram kako neko moze devojci od 20 godina da prica o operaciji :roll: , pa to nije tromboza ili nesto slicno, vec estetski problem...

da da problemi sa cirkulacijom su estetski problem :roll:

drugarica je u 27 godini na preporuku lekara hitno morala da operishe vene, bez obzira shto neshto ni nisu bile izrazhene, pa ti sad prichaj o estetici :?


naravno da problemi sa cirkulacijom nemaju veze sa estetikom...ali devojka koja je postavila problem, cirkulaciju ne pominje, ako sam ja dobro razumela...
svejedno, mislim da je malo preterano da na njeno pitanje o tome sta da radi sa venama koje su pocele da se pojavljuju, neko odgovara tako sto jos preporucuje operaciju...
 
operacija ne dolazi u obzir osim ako nije bas bas bas ozbiljno... Od genetike ne mozes pobeci, ali mozes ublaziti eventualno zatezanje i tezinu u nogama: voznjom bicikla, plivanjem, ako ne presavijas noge i ne nosis suvise tesne pantalone... Kada se tusiras, upotrebljavaj naizmenicno mlaku i hladnu vodu zbog cirkulacije... Kreme ne znam koliko mogu da ti pomognu, ali cula sam za nevenovu mast i hepatrombin... u svakom slucaju hladi, pa ti je ipak malo lakse... I jos nesto- kada lezis u toku dana, trudi se da ti noge budu iznad nivoa srca...

valjda sam bar malo pomogla :wink:
 
jeste da imam samo 15 godina ali znam nesto sto se tice prosirenih wena...
prosirene vene imaju ljudi cije su wene slabijih zidowa... narocito se jawljaju kod osoba koje na poslu dugo stoje.. Proširene vene su uvećane vene koje mogu da budu boje kože, tamno ljubičaste ili tamno plave boje. Često izgledaju kao užad, vijugave i kvrgave. Otekle su i razvijaju se iznad površine kože. Najčešće se pojavljuju na listovima nogu ili sa unutrašnje strane nogu. Tokom trudnoće mogu se pojaviti proširene vene u oblasti anusa - hemoroidiOvi venski zalistci sprečavaju da se krv vraća nazad prilikom uspinjanja . Ukoliko ovi zalistci postanu slabi krv se vraća nazad u donje delove vene gde se može skupljati. Ovaj problem se zove venska isuficijencija. Sakupljena krv, proširuje vene. Veliki broj faktora utiče na pojavu proširenih vena a oni mogu biti: sa godinama, ukoliko u porodici neko pati od proširenih vena, hormonalne promene tokom puberteta, trudnoće ili menopauze, tokom trudnoće usled povećanja količine krvi koja protiče venama i arterijama, prekomerna debljina, povrede nogu, prekomerno stajanje, preterano izlaganje suncu pogotovo kod ljudi sa svetlom bojom kože. Proširene vene se uglavnom tokom vremena dalje uvećavaju i stanje se pogoršava a izrazito proširene vene mogu prouzrokovati zdravstvene probleme kao što su: - Izrazita venska isuficijencija usled koje se javlja sporije vraćanje krvi iz nogu u srce, ovo stanje može da prouzrokuje stvaranje krvnih ugrušaka i pojavu infekcija. Krvni ugrušci mogu da budu veoma opasni zbog toga što mogu da se pokrenu iz vena nogu i odu u vene pluća, ovo stanje može da bude opasno po život jer može da onemogući normalan rad srca i pluća. - Proširene vene prati osećaj iritacije, otoci i bolni osip u blizini oteklih vena. - Rane ili ulceracije tkiva i kože oko proširenih vena. Najčešći simptomi su: pulsirajući bol, noge se brzo zamore, težina u nogama, oticanje nogu, osećaj ukočenosti u nogama i iritirajući osipi na koži u blizini proširenih vena. Ukoliko su proširene vene otekle, crvene ili tople na dodir ili ukoliko smatrate da one izazivaju probleme u cirkulaciji krvi u nogama, ukoliko su blizu zgloba, ukoliko se usled njih javljaju otoci i rane. Pošto se venski zalisci ne mogu popraviti, niti hirurški zameniti, jedini je način lečenja - ukloniti ih. Time će se ukloniti i osnovna karika u mehanizmu nastanka proširenih vena. Proširene vene treba ukloniti kako bi se uspostavila normalna venska cirkulacija i u površinskim venama. Time se onemogućuje prevelik dotok venske krvi u duboki venski krvotok i komplikacije koje su sa tim povezane, a ako je prisutna otvorena rana, ona će spontano zarasti za 4 do 6 nedelja. Kada ukloniti proširene vene? Pproširene vene treba operisati kada su one vidljive i kada se ultrazvukom utvrdi oštećenje venskih zalistaka. Operacija proširenih vena se radi ambulantno, u lokalnoj anesteziji , a pacijent neposredno nakon zahvata ide sam kući, bez tuđe pomoći. Operacije proširenih vena se rade savremenom tehnikom, kroz otvore u koži od samo 2-3 milimetra, koje ne treba zašivati. Nakon nekog vremena ožiljci postaju nevidljivi, pa se, osim funkcionalnog, postiže i odličan estetski učinak. Svaki poremećaj površinskog venskog sistema nastalu zbog proširenih vena treba lečiti odmah. Operacija kojom se u ranom stadijumu uklanjaju proširene vene nije nikako zahvat koji se preduzima radi izgleda, nego operacija koja treba da spreči oštećenje dubokih vena i kasnije vrlo teške komplikacije.http://www.topvita.info/slike/z060527_1_1.jpg
 

Back
Top