Tužilac traži najveće kazne

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Tužilac traži najveće kazne

Beograd -- Današnji ročište na suđenju za ubistvo Stambolića i atentat na Draškovića okončano je završnom rečju tužioca.


Tužilac je pred Sudskim veće tražio maksimalne kazne za optužene u slučaju koji se vodi za ubistvo Ivana Stambolića i atentat na Vuka Draškovića u Budvi. Tužilac je rekao da je smrtna kazna ukinuta, da 40 godina daje pravo na život, a da je Ivanu Stamboliću to pravo ukinuto.

Tužilac se osvrnuo i na političku situaciju u kojoj su se desili ubistvo i pokušaj ubistva, ali je rekao i da nije reč o političkoj optužnici, već da je ona zasnovana na dokazima protiv vrha režima Slobodana Miloševića, a koji je imao neograničene vlast i dominaciju. On je rekao i da je Miloševićeva supruga Mira Marković bila centar sistema koji je ubijao ljude, a da se ovde ne sudi junacima jer junaci ne ubijaju s leđa.

Oba zločina dogodila su se 2000. i za oba su optuženi pojedini pripadnici JSO-a, poput Duška Maričića, Branka Berčeka, Leonida Milivojevića, a Ulemek je optužen kao vođa grupe. Za te zločine optuženi su i Radomir Marković, bivši šef Državne bezbednosti, i Pavković, a kao podstrekač je optužen Milošević.
Ivan Stambolić je ubijen 25. avgusta 2000. posle otmice na Košutnjaku. Njegovo telo posuto je krečom i bačeno u rupu na Fruškoj gori, a zločin je razotkriven tokom akcije Sablja.

Atentat na Vuka Draškovića izvršen je 16. juna 2000. u Budvi. Lider SPO-a, iako je na njega ispaljeno više metaka iz neposredne blizine, prošao je s lakšim telesnim povredama




Pitanje je : Da li ove reci tuzilastva znace pocetak demontaze jednog krvavog politickog sistema koji je vladao Srbijom 60 godina. Od Tita pa preko Slobe i Mire koji su odlucivali o nasim zivotima, do Kostunice koji nikad nije obavesten, i iako je prestala zima odavno, jos uvek spava svoj zimski san ????
 
kazne koje su im izrecene su bile maksimalne kazne kada je zlocin izvrsen...po zakonu nije bilo moguce izreci vece kazne...
sve se ja slazem, da je malo 15 godina, i da sistem nije demontiran, i sve...ali nemoguce je nesto prigovoriti na presudu...
 
Nexus 6:
kazne koje su im izrecene su bile maksimalne kazne kada je zlocin izvrsen...po zakonu nije bilo moguce izreci vece kazne...
sve se ja slazem, da je malo 15 godina, i da sistem nije demontiran, i sve...ali nemoguce je nesto prigovoriti na presudu...

upravo to.
razumem ogorchenost drashkovicja i rodbine ubijenih, ali i njih bih osudio zbog onih izjava... yebote otvorim novine a ono naslovi.... krv osveta :shock:
zakon je skrnav. bash me zanima od kada potiche taj zakon.
 
Keeper:
Nexus 6:
kazne koje su im izrecene su bile maksimalne kazne kada je zlocin izvrsen...po zakonu nije bilo moguce izreci vece kazne...
sve se ja slazem, da je malo 15 godina, i da sistem nije demontiran, i sve...ali nemoguce je nesto prigovoriti na presudu...

upravo to.
razumem ogorchenost drashkovicja i rodbine ubijenih, ali i njih bih osudio zbog onih izjava... yebote otvorim novine a ono naslovi.... krv osveta :shock:
zakon je skrnav. bash me zanima od kada potiche taj zakon.

U brdima sa kojih oni dolaze još uvek važi krvna osveta, zato je Žarko Laušević, posle odsluženja zatvorske kazne zbrisao preko bare!
 
pravni sistem nam je uzasan...
pa posle nek prica Toma Nikolic kako nam ne treba nikakav "specijalni" sud, vec da izvorni, srBski, domacinski, ili ne znam kakav vise, sud treba da sudi i za ubistvo premijera jer je ubistvo premijera isto kao ubistvo obicnog gradjanina... :roll:
 

Back
Top