My computer is infected

ZeNoN

Zainteresovan član
Poruka
422
Ova poruka mi izlazi na svakih 5 min iz ikonice pored sata, verovatno je to neki virus ili kako sam video da pise i nesto spywere, molim vas recite mi kako to da sklonim sa kompa. Skidao sam anti virus programe ali svaki kao nadje taj spywere i ne moze da ka obrise sem ako neodem na neki sajt i platim 19.5$
Usput na desktopu mi se pojavilo ovo WARNING!
YOU'RE IN DANGER!



ALL YOU DO WITH COMPUTER IS STORED FOREVER IN YOUR HARD DISK. WHEN YOU VISIT SITES, SEND EMAILS... ALL YOUR ACTIONS ARE LOGGED. AND IT IS IMPOSSIBLE TO REMOVE THEM WITH STANDARD TOOLS. YOUR DATA IS STILL AVAILABLE FOR FORENSICS. AND IN SOME CASES FOR YOUR BOSS, YOUR FRIENDS, YOUR WIFE, YOUR CHILDREN.

Every site you or somebody or even something, like spyware, opened in your browser, with all images, and all downloaded and maybe later removed movies or mp3 songs - ARE STILL THERE and could broke your life!


SECURE YOURSELF RIGHT NOW!
REMOVE ALL SPYWARE FROM YOUR PC!

Removal instructions

i stoji kao neka internet strana i kad god pritisnem na desktop trazi mi da se konektujem i otvara mi se novi internet explorer prozor.
Ako iko moze da mi pomogne molim vas napisite nesto.
Ili barem mi recite kako da dodjem do opcije u windowsu gde gasim startujuce programe jer mozda ovo sto mi pise na deskumogu tako da uklonim
IZVINITE STO SAM VAS UDAVIO :(
 
Ovaj tvoj problem spada vise nego u klasicne viruse, spayware programe i trojance..

Vjerujem da imas toliko toga da odradis..

Za pocetak ti treba zadnji UPDATE za tvoj AV, zatim:

spyBot S&D v.14.cr
I jos neki od slicnih programa po tvom izboru.

i naravno SAFE MODE Windowsa...

Siguran sam da od tog problema koje te muci imas aktivnih procesa (a da bi provjerio CTRL+ALT+DEL pa pogledaj sta ima od procesa koji imaju isti ili slican naziv)

Ipak Sve redovno uradi UPDATE I SAFE MODE pa polako ciscenje...

Iskreno da se ne ponavljam sa programima za ciscenje imas toliko toga pa pogledaj malo forum i vidi sta moze da ti pomogne, pa javi nam sta si uradio...

Srecno...
 
ovako:
Skinuo sam Spybot-Search & Destroy 1.4 i nasao mi je 95 spyware-a popravio sam ih i sve je to ok ali meni i dalje kompjuter izbacuje poruku your computer is infected
i dalje mi stoji pozadina na kojoj pise ovo gore sto sam vec napisao i nikako ne mogu da je promenim i cim kliknem bilo gde na desktop otvara mi se reklamni sajt da mogu da se resim ovog problema ako kupim neki antispy-program za 19.5 $
A sto se tice CTRL+ALT+DEL isao sam i ne znam sta treba da iskljucim zato sam mislio da mi kazete gde da odem u windowsu da odchekiram opciju da mi se pojavljuje ovakva pozadina
Mislim na onu opciju
Start>run pa da napisem opciju gde mogu da obrisem ovaj startujuci program
Znam da i dalje davim ali jace je od mene :(
 
Marko_Bg:
skini jos ad-aware
sto se tice antivirusa nista bez kasperskog(Kaspersky Anti-Virus)...
DA! :D :D
Lavasoft Ad-aware downloaduj, uradi mu update i startuj,
pa posle toga pokreni Spybot - Search & Destroy.

Ja prelazim na Kasperski anti-virus takođe.
Ovaj AVG se ispostavio kao težak s h i t.
Stalno te upozorava o virusima protiv kojih ne može da preduzme ništa... :? :roll:
 
ZeNoN:
ovako:
Skinuo sam Spybot-Search & Destroy 1.4 i nasao mi je 95 spyware-a popravio sam ih i sve je to ok ali meni i dalje kompjuter izbacuje poruku your computer is infected
i dalje mi stoji pozadina na kojoj pise ovo gore sto sam vec napisao i nikako ne mogu da je promenim i cim kliknem bilo gde na desktop otvara mi se reklamni sajt da mogu da se resim ovog problema ako kupim neki antispy-program za 19.5 $
A sto se tice CTRL+ALT+DEL isao sam i ne znam sta treba da iskljucim zato sam mislio da mi kazete gde da odem u windowsu da odchekiram opciju da mi se pojavljuje ovakva pozadina
Mislim na onu opciju
Start>run pa da napisem opciju gde mogu da obrisem ovaj startujuci program
Znam da i dalje davim ali jace je od mene :(
Instaliraj Spyware doctor on ce ti obrisati tu gamad(ako ga imas),ako ne idi:
1.Start meni
2.run
3.ukucaj msconfig
4.idi na startup
5.od cekiraj programe bez potrebe
6.update&safe mode
7.restart
8.ako opet bude problema cisti sve polako
9.ako opet bude problema FORMAT C:
 
dvr_liberty:
1.Start meni
2.run
3.ukucaj msconfig
4.idi na startup
5.od cekiraj programe bez potrebe
6.update&safe mode
7.restart
8.ako opet bude problema cisti sve polako
9.ako opet bude problema FORMAT C:
Hvala ti na ovome ali ja ne znam sta treba da iskljucim da mi se crna pozadina (obavestenje) sklonila
a skinuo sam i ad-adware program i nasao mi je oko 330 adware ili kako se vec kaze u krajnjem slucaju ako bas niko vise ne zna neko resenje neka bar kaze gde mogu da reinstaliram komp i za koliko
unapred hvala
 

Back
Top