Pucanje zvuka

borisbg

Ističe se
Poruka
2.058
Imam intel 1.7Ghz, ploca MS9047C+ sa integrisanom zvucnom karticim. Problem je u tome sto kad upalim komp sve je ok sto se tice zvuka, ali kad pokrenem bilo koji zahtevniji program ili igricu zvuk pukne i moram da restartujem comp da bi ga ponovo dobio.
Neki mi kazu da je otisla ploca ili procesor, dok drugi kazu da ne valja windows(XP) ili da nabavim nove drajvere za plocu.
Ako neko zna bilo sta o ovome neka javi, sveki savet je dobrodosao.
Unapred zahvalan.
 
Za pocetak pogledaj podesavanje zvucne karte. Da nisi podesio na 5.1 a nesto ti se nalazi na mikrofonskom ili line-in ulazu. Posle idi na nove drajvere za plocu, zatim ubijanje windowsa i instalaciju istog pa tek onda razmisljaj o tome da li ti je nesto crklo. Nemoj da ides kontra logikom, samo ces bacati pare a pitanje da li ces resiti problem.
 
Probaj smanjiti Wave u Volume controlu na minimum.

Ne sikiraj se za plocu i procesor, nije do toga...a mislim ni windowsa...

moze biti da je do drajvera... ili je nesto lose podeseno...
 
Ma probao sam sva podesavanja u windowsu, znaci zvuk radi perfektno dok ne opteretim pricesor (ili plocu) nekim zahtevnijim programom.
Meni deluje, kao da se u trenutku nesto pregreje, mislim tako mi deluje, ako me razumete.
 
Ma razumijem te, imao sa identican problem cim sam kupio racunar (znaci nije do hardvera), poslije malo podesavanja to je prestalo. i ja sam trazio pomoc na krstarici... ali nikakav odgovor sem da smanjim wave nisam dobio...

Desavalo mi se da u pola igrice zvuk jednostavno nestane... i pomagao je samo restart.

nisam mijenjao zvucnu, nisam novi drajver skidao... samo sam u volume control sve sa maximuma spustio na sredinu i od tada nemam problema...
 
A da nije ta plocha MSI? Ako jeste onda ti problem sa zvukom nije do procesora, temperature ili Windowsa vec do ploche (tj. integrisane zvuchne), ali nije sam chip fizichki "pokvaren" vec se pobrljavi neshto na nivou drajvera. Da li su drajveri loshi, neoptimizovani ili je neshto drugo nemam pojma, ali imao sam slichan problem (samo sa MSI-om i Realtec-ovim chipom)). Kod mene se brljavio zvuk (pochinjao je da pishti) kad god bi Live Update program pokushao da "vidi" verziju zvuchnog drajvera, pa sam par puta morao da ga restartujem a ponekad i da reinstaliram drajver! Jedino trajno reshenje (po meni) je kupovina prave zvuchne karte, pogotovo shto i najjeftinije kartice daju kvalitetniji zvuk od integrisanih reshenja. :roll:
 

Back
Top