Zashto SRBSKI GRB nije na sred zastave ???

Da elaboriramo malo... Kod nekih naroda, tipa Slovaka, Bugara, Slovenaca, grb je na gornjoj levoj strani, kao grb na beretki ili ratnoj ili kakvoj drugoj kapi, kod veccine drugih naroda, na SREDINI, ali kod nijedne nacije na svetu, a dobro poznajem zastave i grbove, mada sam hobi-heraldichar, tj. amater, dakle, nijedna nacija na svetu nema grb na levoj, niti na desnoj, niti gornjoj, niti donjoj strani zastave. Eventualno ponekad u nekom uglu. Da li to nashe velmozze necce kao hrvatski novogovornici da stave nash grb gde i oni, ili "glume" originalnost, ili... shta ?!
 
dugi777jezik:
Da li neko mozze kvalifikovano, ozbiljno i dobronamerno da pojasni zashto je Srbski grb na nashoj trobojci, izmeshten ulevo.

Molim da se izostave trivijalnosti tipa "komunisti josh drmaju" ili patetika a la "srce je na levoj strani".

Znachi, fakte molim. Mudri i promuccurni, izvolite !

Заиста, не знам... али на ово питање би једини
могао квалификовано да одговори онај господин
Ацовић(познати хералдичар) који је у Крунском
Савету... сигурно има неки разлог због кога је
то тако учињено...(осим ако је можда у питању
некаква грешка)
 
eremita:
dugi777jezik:
Da li neko mozze kvalifikovano, ozbiljno i dobronamerno da pojasni zashto je Srbski grb na nashoj trobojci, izmeshten ulevo.

Molim da se izostave trivijalnosti tipa "komunisti josh drmaju" ili patetika a la "srce je na levoj strani".

Znachi, fakte molim. Mudri i promuccurni, izvolite !

Заиста, не знам... али на ово питање би једини
могао квалификовано да одговори онај господин
Ацовић(познати хералдичар) који је у Крунском
Савету... сигурно има неки разлог због кога је
то тако учињено...(осим ако је можда у питању
некаква грешка)

Definitivno nije greshka, vecc namera. Ali kakva ? I kako sticci do Acovicca ? Postoji li neko ko zalazi ovde i ZNA zashto je SRBSKI GRB tamo gde ne bi trebalo da bude, osim u sredini ili negde pri vrhu. Ovako, kao da ga je neki meteor chvrknuo pa mi kao naheren neozbiljno stoji nekako izmeshteno, kao rasklaccen zub, shto je nedopustivo i nedolichno.

Voleo bih kada bi GRB imao lepshe mesto i bio - vecci !
 
Keeper:
yebali vas grbovi i zastave :P
i nije srbski nego srpski :)

Kako se zove Srbin koji je ***** ?
Pa Srpin, zzivi u Srpiji i govori Srpski.

Srpima i ostalim prostacima tvoga kulturoloshkog nivoa se izvinjavam, ali ne morate svuda da pljuvachite shto niko necce da ima nishta s vama zbog vasheg smrada koji neccete da sperete obrazovanjem, vaspitanjem i kulturom. Umreccete u fekalijama i to vam je sudbina. Punktum, kraj.

Toliko od jednog od preostalih, chistih SRBA !!!
 
dugi777jezik:
Keeper:
yebali vas grbovi i zastave :P
i nije srbski nego srpski :)

Kazzu i da su SrPi u stvari SrBi otpadnici i antihristi koji su otishli u sekte i odrekli se PravoSlavlja i SvetoSavlja. Dakle, Srpi, Srpija i srpski jezik nemaju nishta zajednichko sa SRBIMA, SRBIJOM I SRBSKIM JEZIKOM, BOGU GOSPODU SVETOTROJICHNOM NASHEM PRAVOSLAVNOM, HVALA !
:D :D БРАВО БРАТЕ СРБИНЕ И ПРАВОСЛАВЧЕ :wink:
 
dugi777jezik:
Keeper:
yebali vas grbovi i zastave :P
i nije srbski nego srpski :)

Kazzu i da su SrPi u stvari SrBi otpadnici i antihristi koji su otishli u sekte i odrekli se PravoSlavlja i SvetoSavlja. Dakle, Srpi, Srpija i srpski jezik nemaju nishta zajednichko sa SRBIMA, SRBIJOM I SRBSKIM JEZIKOM, BOGU GOSPODU SVETOTROJICHNOM NASHEM PRAVOSLAVNOM, HVALA !

samo jedna stvar mi nije jasna
zashto onda ne govorish svetotrojicnom, a ne svetotrojičnom, kad vecj treba umesto srpski srbski? :roll:
;-)
 
Keeper:
dugi777jezik:
Keeper:
yebali vas grbovi i zastave :P
i nije srbski nego srpski :)

Kazzu i da su SrPi u stvari SrBi otpadnici i antihristi koji su otishli u sekte i odrekli se PravoSlavlja i SvetoSavlja. Dakle, Srpi, Srpija i srpski jezik nemaju nishta zajednichko sa SRBIMA, SRBIJOM I SRBSKIM JEZIKOM, BOGU GOSPODU SVETOTROJICHNOM NASHEM PRAVOSLAVNOM, HVALA !

samo jedna stvar mi nije jasna
zashto onda ne govorish svetotrojicnom, a ne svetotrojičnom, kad vecj treba umesto srpski srbski? :roll:
;-)

Nemamo svi kao ti pet hiljada fontova i beskrajno vreme za njihov izbor i podeshavanje. A ti si pobesneo od para, umesto da ih ulazzesh u vaspitanje, obrazovanje i kulturu. Svoju. Jer ti fali.
 
dugi777jezik:
Keeper:
dugi777jezik:
Keeper:
yebali vas grbovi i zastave :P
i nije srbski nego srpski :)

Kazzu i da su SrPi u stvari SrBi otpadnici i antihristi koji su otishli u sekte i odrekli se PravoSlavlja i SvetoSavlja. Dakle, Srpi, Srpija i srpski jezik nemaju nishta zajednichko sa SRBIMA, SRBIJOM I SRBSKIM JEZIKOM, BOGU GOSPODU SVETOTROJICHNOM NASHEM PRAVOSLAVNOM, HVALA !

samo jedna stvar mi nije jasna
zashto onda ne govorish svetotrojicnom, a ne svetotrojičnom, kad vecj treba umesto srpski srbski? :roll:
;-)

Nemamo svi kao ti pet hiljada fontova i beskrajno vreme za njihov izbor i podeshavanje. A ti si pobesneo od para, umesto da ih ulazzesh u vaspitanje, obrazovanje i kulturu. Svoju. Jer ti fali.

Onda cce ti bar ta jedna stvar biti jasna.
 
Keeper:
prvo prouchi jednachenje po zvuchnosti, a se zahvali i pochni pravilno da prichash svoj jezik :)

A jednachenje po zvuchnosti i ostale filozofije iz pravopisa, koje se serijski primenjuju na sve obichne i trivijalne rechi SRBSKOG jezika, ostavi profesorima i statisticharima, pa i logopedima. Ime Naroda, Zemlje, Drzzave, je sveto i vanserijsko, unikatno, ne podlezze obichnim pravilima i ako treba, da bi ostalo izvorno, neka i izadje iz okvira krutih pravila koja je pisao jedan chovek koji je ozzenio Austrijanku, Vatikanku, Anu Kraus, zashta ga je Gospod i kaznio stalnim lutanjem i hromom nogom i pomorom dece (daleko bilo !), tj. narecheni Vuk Stefanovicc Karadzicc.

Raspitaj se malo kod PravoSlavnih Otaca shta cce ti recci o njegovom radu. I koji je to Vuk u nashoj istoriji bio blagodatan i blagotvoran ? Ako je i bio, skupo nas je koshtao. Ali da ne lutamo.

SRBIJA, SRBSKI, SRBIN UVEK I ZAUVEK PRAVOSLAVAN, SVETOSLAVAN, HRISTOLJUBIV !
 
vuku karadzicju da zahvalite shto vam je ostavio mozhda i najsredjeniji svetski jezik. pitaj boga shta biste vi sad radili da vam ga on nije sredio, poshto vi bash ne marite za svoje previshe.
ta famozna promena slova sluzhi da olaksha izgovor.
pochast naciji se ne odaje tako shto joj necjesh izmeniti nijedno slovo u imenu, daleko bilo. vi, a posebno ti, josh niste ni svesni shta znachi poshtovati svoju naciju, da jeste, ne biste drzhali do gluposti dal je grb mali, veliki, na sredini, levo ili desno, bile bi vam bitnije neke druge stvari ;-)
ali, to je vecj druga pricha. i previshe duga :)
 
dugi777jezik:
Nemamo svi kao ti pet hiljada fontova i beskrajno vreme za njihov izbor i podeshavanje.
ne radi se o fontovima. ti si napisao "ch" tamo, i promenio si rech, dal po zvuchnosti ili chemu vecj... a Sveta Trojica sigurno ne podlezhu promenama kao ostale rechi :lol:

dugi777jezik:
A ti si pobesneo od para, umesto da ih ulazzesh u vaspitanje, obrazovanje i kulturu. Svoju. Jer ti fali.
kakve to ima veze sa prichom? kakve pare? :lol:
ja ni dinar nisam ulozhio u obrazovanje, bog blagoslovio onog ko izmisli budzetsko studiranje i besplatnu osnovnu i srednju :D... a opet, znam bolje pravila tvog jezika nego ti sam :lol: chu "srBski"....... o bozhe.
 
Keeper:
vuku karadzicju da zahvalite shto vam je ostavio mozhda i najsredjeniji svetski jezik. pitaj boga shta biste vi sad radili da vam ga on nije sredio, poshto vi bash ne marite za svoje previshe.
ta famozna promena slova sluzhi da olaksha izgovor.
pochast naciji se ne odaje tako shto joj necjesh izmeniti nijedno slovo u imenu, daleko bilo. vi, a posebno ti, josh niste ni svesni shta znachi poshtovati svoju naciju, da jeste, ne biste drzhali do gluposti dal je grb mali, veliki, na sredini, levo ili desno, bile bi vam bitnije neke druge stvari ;-)
ali, to je vecj druga pricha. i previshe duga :)

O gramatici si nashao da prichash nepozvan ti, koji ne umesh ni vlastite imenice da pishesh velikim pochetnim slovom.

O moralu si se usudio da prichash ti koji rech BOG pishesh malim slovima, chak ni velikim pochetnim...

O SRBSTVU ti koji nisi ni SRBIN...

Ameri chija je istorija mladja od pola SRBSKIH taraba, poshtuju svoja znamenja, pa shto da to ne radimo mi SRBI, Narod Starostavni !

Pokoj ti greshnoj dushi medju zzivima na Zemlji.
 
pisanje pogreshnim slovom nije gramatika, to je pravopis. ja skoro sve ovde pishem malim slovom ;-)
tek ponekad me ne mrzi da ubodem usput "shift"... isto kao shto tebe mrzi da stavish font svog jezika i pishesh pravilno. al shta cje ti, kad ne znash ni gramatiku kako valja, a ne jos i pravopis :lol:

a ako cjemo tako, mogao bih da ti zakeram da pishesh "cc" umesto "ć" i "sh" umesto "š" i tako to ;-)
 
Keeper:
pisanje pogreshnim slovom nije gramatika, to je pravopis. ja skoro sve ovde pishem malim slovom ;-)
tek ponekad me ne mrzi da ubodem usput "shift"... isto kao shto tebe mrzi da stavish font svog jezika i pishesh pravilno. al shta cje ti, kad ne znash ni gramatiku kako valja, a ne jos i pravopis :lol:

a ako cjemo tako, mogao bih da ti zakeram da pishesh "cc" umesto "ć" i "sh" umesto "š" i tako to ;-)

...uchi pile koku kako se jaja nose...

Da se vratimo temi, jer karavani prolaze, a Keeper-kerovi laju, i lajacce doveka...

Je li majka rodila junaka da nadje odgovor na pitanje, zashto SRBSKI GRB nije na sredini stega ?
 
Keeper:
krivo mi je da nisi imao odgovor na moje pitanje, al nema veze. ;-)

Dobro kad priznajesh da si ker, jer zakerash shto pishem sa "sh", "cc", "ch"... Tvoje lajanje, kevtanje i rezzanje zahtevaju korpu za kerine, pa nema potrebe komentarisati tvoje cviljenje, antiSRBINE, poshto ti ne govorish SRBSKI, vecc pedersku verziju sa "p"... Ne govorimo istim jezikom, nismo iste nacionalnosti, chak ne priznajesh da zzivish u drzzavi u kojoj zzivish...

Da si malo pismeniji, mogao bi znati da su dvoznaci koje ja koristim, zbog brzine, svetski priznati u telegrafiji, stenografiji i drugde. Ali kao keer, pardon, Keeper, ti to ne kapirash. Idi nalapcci se vode, ako vecc nisi pobesneo i imash hidrofobiju... kao i svaki nehigijenski dzukac.
 
King 7:
Serbs, Serbian, Serben - Srbski. Nije greska ni Srpski.

srpski je pravilno. ne mozhesh to srbski izvoditi po drugim jezicima.:) srpski jezik-srpska gramatika ;-)
razumem ja zhelju da se iz poshtovanja sachuva ono B, ali mislim da uopshte to nije potreba i dokaz poshtovanja. respekt prema svome se pokazuje na druge nachine, a ne jezichkim glupostima. mislim, ako cjemo tako chuvati svaku rech koju poshtujemo, treba li da govorimo "bogiji" umesto "bozhji"?
nema smisla. srBski mi zvuchi kao neka Obrazashka glupost "mi poshtujemo srBsko", a ne poshtuju svoju gramatiku.

duga jezicharo, ajd skrati to malo :lol: nisam ti ja zamerio shto tako pishesh, jerbo i ja tako pishem. i nauchi malo svoju gramatiku, mesto shto prichash da je pederska ;-)

a shto se tvoje zastave tiche, jesi pitao nekog kompetentnog po tom pitanju, il cjesh i dalje shuketati pretpostavke zashto je grb ovakav il onakav, ko da je to bitno na kraju krajeva? mozhda i nije neka simbolika, mozhda je chisto estetike radi grb umanjen, da ne bude prevelik, i sklonjen u stranu da ne zauzima centar, jer ipak, da se ja pitam, zastava bi bila samo trobojka jer je to zastava, a grb je grb, ne bih stavljao jedno na drugo ;-)
 
Keeper:
King 7:
Serbs, Serbian, Serben - Srbski. Nije greska ni Srpski.

srpski je pravilno. ne mozhesh to srbski izvoditi po drugim jezicima.:) srpski jezik-srpska gramatika ;-)
razumem ja zhelju da se iz poshtovanja sachuva ono B, ali mislim da uopshte to nije potreba i dokaz poshtovanja. respekt prema svome se pokazuje na druge nachine, a ne jezichkim glupostima. mislim, ako cjemo tako chuvati svaku rech koju poshtujemo, treba li da govorimo "bogiji" umesto "bozhji"?
nema smisla. srBski mi zvuchi kao neka Obrazashka glupost "mi poshtujemo srBsko", a ne poshtuju svoju gramatiku.

Tupsone, nije tema velichina grba, vecc njegova lokacija na zastavi.

Dakle, je li majka rodila junaka promuccurnog da nadje valjan odgovor zashto je grb ulevo... ?


duga jezicharo, ajd skrati to malo :lol: nisam ti ja zamerio shto tako pishesh, jerbo i ja tako pishem. i nauchi malo svoju gramatiku, mesto shto prichash da je pederska ;-)

a shto se tvoje zastave tiche, jesi pitao nekog kompetentnog po tom pitanju, il cjesh i dalje shuketati pretpostavke zashto je grb ovakav il onakav, ko da je to bitno na kraju krajeva? mozhda i nije neka simbolika, mozhda je chisto estetike radi grb umanjen, da ne bude prevelik, i sklonjen u stranu da ne zauzima centar, jer ipak, da se ja pitam, zastava bi bila samo trobojka jer je to zastava, a grb je grb, ne bih stavljao jedno na drugo ;-)
 

Back
Top