sami

?

Elita
Banovan
Poruka
15.014
je l glupo da idem sama na neko more na nekoliko dana
kako da se odbranim
kako da se kamufliram
da odem u crnu goru
poshto je sve to
sta da radim
:(
 
Ako možeš sama, idi sama. Mislim da ti se ništa ne bi moglo desiti što bi ti se moglo desiti da odeš s nekim. Manijaka ima svugde.

Ali, ako si plava, moj savet ti je da ne ideš sama u Egipat. Naši Crnogorci su sitan doživljaj za nabarene Egipćane koji kao orlušine umeju da kruže oko hotela gde primete žensko, plavo i krupno :wink:

E sad... Ako želiš da se udaš... :lol:
 
?:
je l glupo da idem sama na neko more na nekoliko dana
ne vidim zasto bi to bilo glupo, klasicne predrasude koje nikako da se iskorene iz ovog drustva

?:
kako da se odbranim
od koga, od cega? ok, ovo za Egipat stoji, ali nece te niko napastvovati na ulici.....malo su dosadni ali nista vise od toga, ne moras ici u Egipat, ima i drugih mesta....

?:
kako da se kamufliram
ako ides u arapske zemlje ofarbaj se u crno.......

?:
da odem u crnu goru
niposto!!! imas mnogo bolji izbor od toga.......bilo sta samo ne CG

?:
poshto je sve to
zavisi.....sta te interesuje

?:
skupi pare, malo procesaljaj po internetu i zapali sama negde, nema potrebe da se plasis bilo cega, samo koristi zdrav razum i nista ti se nece desiti......
 
i ja cu da idem sam - i ja bi se mogo plasim... ali idem sam jer tamo cu idem ... svima treba viza

od Nis palim za Grcku nekolko dana.. sam
a ako ne bude bila Gr, onda ce da bude OHrid,
iso bi u Tursku ali mi mnogo 10 dana + 2 dana put ako se ide busom.. dakle jedino sa auto gde mogu da odem i gde nisam jos bio je OH ili GR..

i ja sam sam pa se plasim eventualne mame koje budu letovale tamo gde budem i ja bio.. :? i one apu;. i napadaju...
:cry:
 
Nakon nekoliko losih iskustava sa "grupnih" letovanja, odlucih se prosle godine da podjem u Grcku sama...Verujte, provod je bio extra, upoznala sam gomilu ljudi! I ove godine se spremam za reprizu proslogodisnje avanture :wink: ... Zato, samo napred! 8)
 
storm cloud:
?:
je l glupo da idem sama na neko more na nekoliko dana
kako da se odbranim
kako da se kamufliram
da odem u crnu goru
poshto je sve to
sta da radim
:(

Ja se naojzbiljnije spremam za takvu avanturu. Samo još nisam odlučila gde ću. :?
Najtoplija preporuka glasi-Grcka!Eventualno Bugarska... Za solo varijantu ne preporucujem arapske zemlje, narocito ne zenama/devojkama pristojnog izgleda i svetle kose :wink:
 
storm cloud:
Ono što mene najviše brine je kako i gde (sa)čuvati pare? Možda treba uzeti karticu, je l' to bolje nego nositi keš? :?
Ako se odlucis za Grcku, bolje ponesi kesh zato sto ne primaju kartice(na moje veliko iznenadjenje), eventualno Master...Naravno, govorim o ostrvima, za kontinentalni deo nisam sigurna.Ako zelis jos neki savet u vezi solo putovanja, slobodno pitaj, mozes i na pp.
 
Gost:
pa da ali ako se izgubim niko nece znati...ako me pokradu...sta cu...ako se razbolim...sta cu
eto
ako tako razmisljas onda svi treba da zivimo pod staklenim zvonom i da se ne mrdamo sa jednog mesta......

storm cloud:
Ono što mene najviše brine je kako i gde (sa)čuvati pare? Možda treba uzeti karticu, je l' to bolje nego nositi keš?

ako imas kreditnu karticu super samo treba da proveris koliku proviziju uzimaju u toj zemlji gde budes letovala, sa druge strane travelers cekovi su dobra varijanta, u nekim zemljama se za njih cak dobija mnogo povoljniji kurs prilikom menanja deviza u lokalnu valutu u odnosu na kes ili karticu, ali to takodje treba proveriti jer se razlikuje od drzave do drzave. Raspitaj se na nekom forumu o konkretnoj destinaciji i svim ovim detaljima, probaj na http://groups.google.com/groups?hl=sr&lr=&group=rec.travel , tamo mozes naci sve informacije po kontinentima koje te zanimaju, neko ce ti siguran sam reci pojedinosti u vezi kartica/cekova ......
a sto se tice cuvanja novca/kesa, pa nemoj da ga, setajuci ulicom, nosis u nekom novcaniku koji pak stoji u nekoj torbici ili tome slicno, nadji neku tanju pederusu koja ce ti stojati uz telo ispod majice , to je najsigurniji nacin da sacuvas novac, a neku sicu drzi po dzepovima ......
 
?:
klika:
Gost:
pa da ali ako se izgubim niko nece znati...ako me pokradu...sta cu...ako se razbolim...sta cu
eto
ako tako razmisljas onda svi treba da zivimo pod staklenim zvonom i da se ne mrdamo sa jednog mesta......

tacno!

nego kad vec idete idem i ja pa budemo odvojeni ali da vas cimam ako me siluju

Ako imaš takav pristup, onda bolje sedi kod kuće i nemoj da ideš sama nikako.
 
?:
klika:
Gost:
pa da ali ako se izgubim niko nece znati...ako me pokradu...sta cu...ako se razbolim...sta cu
eto
ako tako razmisljas onda svi treba da zivimo pod staklenim zvonom i da se ne mrdamo sa jednog mesta......

tacno!

nego kad vec idete idem i ja pa budemo odvojeni ali da vas cimam ako me siluju

Izvini lutko ali mislim da si ti pogresila forum, ovde se prica o putovanjima, ako ti nemas hrabrosit da odes bilo gde van svog rodnog grada onda ne vidim uopste potrebu da trazis savet ako u samom startu imas strah i paranoju da ce ti se nesto negde tamo desiti.

Po toj logici niko nigde ne bi putovao. Ja sam pokusao da ti dam par saveta , kao i ostali ucesnici u forumu, ako te bilo sta konkretno zanima, pitaj, ja cu ti reci sta ja mislim o tome. Imam dosta dugo iskustvo u putovanjima jos od 1986. , obidjoh dosta toga i govorim ti iz licnog iskustva. Nema potrebe da se plasis bilo cega, zdrav razume je najbolje "oruzje" kada pricamo o potencijalnim opasnostima na putovanjima. Niko ti nije rekao da ides sama u Columbiju, Haiti ili Cad, ni ja se ne bih tamo uputio ni sa jos petoro njih zajedno, mi ovde pricamo o nekim sasvim normalinim destinacijama, neko ti je dao savet za Grcku. Mozes da odes i u Tursku, Bugarsku, ako imas novca moze nesto i dalje od Evrope, vrlo cu ti rado preporuciti neke destinacije i dati savete ako te to zanima. Pa ni taj Tunis i Egipat nisu bauk za same devojke, ne bi ti bila ni prva ni poslednja koja bi se tamo uputila bez pratioca. Ziveo sam 9 meseci u Dominikani i mogu ti reci da su dominikanci ako ne nezgodniji a ono bar isto tako dosadni kao i neki tinizanin ili egipcanin, a opet znam dosta devojaka koje su same tamo otisle i nista im se nije desilo, niko ih nije silovao niti napastvovao.

A to sto mislis da ce ti neko tamo unajmiti dva body guard-a da te cuvaju ako odes preko mladih istrazivaca .......

Zato, izbaci iz glave sve predrasude koje imas , to te nigde nece odvesti, najprijateljskiji savet!

Srecno!
 
?:
je l glupo da idem sama na neko more na nekoliko dana Nije glupo, dovoljno je da misliš da će ti prijati.
kako da se odbranim Samo budi ono što jesi, namćor, niko se neće usuditi da ti pridje.
kako da se kamufliram Nema potrebe, ponavljam, budi ono što jesi.
da odem u crnu goru Ako želiš.
poshto je sve to Raspitaj se u nekoj od turističkih agencija.
sta da radim Uživaj.
:( A za ovim nema potrebe. Nasmeši se. :)
 
?:
dobro ako budem isla javicu vam ali necu verovatno. hvala bas ste zlatni dragi solo putnici

Hajde, sad ozbiljno.
Zašto ne bi išla sama? Biraj destinaciju koja će ti biti zabavna. Idi u neku bolju agenciju da pogledaš aranžmane i udavi ih da ti sve objasne i pokažu prospekte. Onda pogledaj cene i ponudu i u drugim agencijama, pa odluči.
Želim ti da se odmoriš i lepo provedeš :)

P.S. Mislila sam da ću i ja ići sama, ali se prijavila prijateljica da idemo zajedno. Očekujem lep odmor.
 
klika:
?:
klika:
Gost:
pa da ali ako se izgubim niko nece znati...ako me pokradu...sta cu...ako se razbolim...sta cu
eto
ako tako razmisljas onda svi treba da zivimo pod staklenim zvonom i da se ne mrdamo sa jednog mesta......

tacno!

nego kad vec idete idem i ja pa budemo odvojeni ali da vas cimam ako me siluju

Izvini lutko ali mislim da si ti pogresila forum, ovde se prica o putovanjima, ako ti nemas hrabrosit da odes bilo gde van svog rodnog grada onda ne vidim uopste potrebu da trazis savet ako u samom startu imas strah i paranoju da ce ti se nesto negde tamo desiti.

Po toj logici niko nigde ne bi putovao. Ja sam pokusao da ti dam par saveta , kao i ostali ucesnici u forumu, ako te bilo sta konkretno zanima, pitaj, ja cu ti reci sta ja mislim o tome. Imam dosta dugo iskustvo u putovanjima jos od 1986. , obidjoh dosta toga i govorim ti iz licnog iskustva. Nema potrebe da se plasis bilo cega, zdrav razume je najbolje "oruzje" kada pricamo o potencijalnim opasnostima na putovanjima. Niko ti nije rekao da ides sama u Columbiju, Haiti ili Cad, ni ja se ne bih tamo uputio ni sa jos petoro njih zajedno, mi ovde pricamo o nekim sasvim normalinim destinacijama, neko ti je dao savet za Grcku. Mozes da odes i u Tursku, Bugarsku, ako imas novca moze nesto i dalje od Evrope, vrlo cu ti rado preporuciti neke destinacije i dati savete ako te to zanima. Pa ni taj Tunis i Egipat nisu bauk za same devojke, ne bi ti bila ni prva ni poslednja koja bi se tamo uputila bez pratioca. Ziveo sam 9 meseci u Dominikani i mogu ti reci da su dominikanci ako ne nezgodniji a ono bar isto tako dosadni kao i neki tinizanin ili egipcanin, a opet znam dosta devojaka koje su same tamo otisle i nista im se nije desilo, niko ih nije silovao niti napastvovao.

A to sto mislis da ce ti neko tamo unajmiti dva body guard-a da te cuvaju ako odes preko mladih istrazivaca .......

Zato, izbaci iz glave sve predrasude koje imas , to te nigde nece odvesti, najprijateljskiji savet!

Srecno!
BRAVO! :D
 
zasto tako osudjujete devojku??? ja iskreno receno, ne volim ni da jedem sama, ni da setam sama, a kamoli da putujem sama..I nije zbog nekih predrasuda, vec jednostavno--volim (dobro) drustvo..

A sto se pitanja tice, pa ako imas toliko los predosecaj da ces se sama lose provesti & tesko sklapas poznanstva, bolje da ostanes kod kuce
 
slatko volim :)):
zasto tako osudjujete devojku??? ja iskreno receno, ne volim ni da jedem sama, ni da setam sama, a kamoli da putujem sama..I nije zbog nekih predrasuda, vec jednostavno--volim (dobro) drustvo..

Mi se ocigledno ne razumemo, ako malo bolje procitas moje postove, pa i drugih ljudi, videces da smo pokusali da joj damo najiskrenije savete sta i kako da radi. Ok, bilo je i malo sale na racun farbanja u crno ako ide u arapske zemlje , ali to nije bila ni nijamanja namera da je u nekom losem smislu napadam ili nesto slicno.
Nikoga ja nisam osudjivao, pokusavam da budem sto konstruktivniji u svojim odgovorima i da dam savet i pomognem koliko mogu. Vise puta sam naglasio da joj dajem NAJPRIJATELJSKIJI savet, ne osudujem je.
Po meni je apsolutno besmisleno traziti neki savet ako apriori odbacujes svaku mogucnost da ces isti pruhvatiti.
I dalje stojim iza stanovista da su to samo predrasude koje su , na zalost, jos uvek duboko ukorenjene u nasem drustvu, ostaci iz perioda komunizma kada su nas roditelji vaspitavali na jedan drugaciji nacin (na svu srecu nisam prihvatio takav nacin razmisljanja). Da ne idem previse u detalje, ali ovo napominjem jer pamtim ta vremena i , kao sto rekoh , iz licnog iskustva govorim o tom problemu. Na zalost ovakav stav prema solo putovanjima nije jedini, cesto se susrecem sa slicnim pitanjima i ljudima koji slicno razmisljaju. Zato uvek ponavljam svima, izbazite predrasude iz glave, to vas samo povlaci unazad, razmisljajte racionalno i koristite zdrav razum. Ako je moja generacija tada bez interneta mogla da ide u nepoznato bez mogucnosti pripreme putovanja, ne vidim zasto danas, sa svom ovom tehnologijom koja omogucava da se saznaju neke informacije do najsitnijih detalja, sprecava neke ljude da putuju sami.
Nikada u zivotu nisam koristio usluge turistickih agencija, nemam nista protiv njih naravno, ali mislim da uvek mogu da organizujem putovanje onako kako meni odgovara i smatram da imam dovoljno znanja i pameti da ne mora neko da me vodi za rucicu i pokazuje mi neke "kulturne" spomenike i jos stosta. Sve to mogu mnogo bolje i jeftinije da uradim u sopstvenoj reziji.
Sretao sam mnogo puta devojke, nemice, svedjanke, finkinje, ...ove i one, nije bitno, u jos teenage fazama koje su apsolutno same putovale sa jednim rancem na ledjima, pa zasto to ne bi mogle isto da rade i neke devojke iz Srbije, zar su sve ostale pametnije od ovih nasih? Ne verujem, samo imaju drugaciji "cip" u glavi, malo moderniji i napredniji.
A to sto se ponekad sjate muskarci oko tebe, pa valjda je to na neki nacin kompliment za tebe ukoliko uopste volis muski rod, a ako ne onda ne znam sta da ti kazem.

Nikoga je ne teram da ide sam u neku drugu zemlju ako se boji da ce mu se nesto strasno desiti, jednostavno sam izrazio svoje misljenje da je to neka vrsta paranoje i da su predrasude najveci problem, nista vise.

I po meni strasno gresis kada kazes da ne volis da ides sama jer volis drustvo (pretpostavljam neko odavde koga vec poznajes), razmisljaj na ovakav nacin recimo, koliko jos hiljada ljudi putuje samo i razmislja o tome da ce upoznati nekog drugog i mozda sklopiti neko novo prijateljstvo, sa druge strane upoznavanje ljudi iz razlicitih kultura moze samo da obogati i donese neko novo iskustvo u tvom zivotu. Veruj mi na rec, opet govorim iz licnog iskustva, najinteresantije stvari su mi se desile upoznavajuci neke nove, sasvim nepoznate likove i car jeste u tome da nikada ne znas sta donosi novi dan, stvari se jednostavno odvijaju svojim nekim tokom, ima mnogo sjajnih ljudi koji dele slicna interesovanja sa tobom, i siguran sam da , ako si osoba potpuno slobodnih shvatanja, da ces UVEK i bilo gde na planeti naci srodnu dusu, i sklopiti sjajno prijateljstvo bilo da sedis u nekom lokalu ili se vozis nekim vozom po Indiji ili pak nekim poluraspadnutim autobusom u Peruu, Tajlandu ili .....ko zna gde.
Ako ne verujes u ovu pricu, preporucio bih ti da pogledas malo sledece sajtove, radi se o interesantnoj ideji gde preko interneta mozes naci besplatan smestaj kod ljudi sirom sveta, i ta stvar zaista funkcionise, koliko god to izaziva ovde neki skepticizam. Mene je prosle godine kontaktirala jedna devojka od 20-tak godina iz Finske, i ako ona nije imala strah da kontaktira nekog muskarca kojeg nikada nije videla u svom zivotu, onda se vracamo na pocetak cele ove price, zasto bi se neko onda bojao da otputuje sam recimo u Grcku na neko lepo ostrvo. Radio sam na Kritu `94 vise od 4 meseca, upoznao gomilu sjajnih ljudi, putnika namernika bez nekog posebnog cilja, proveo se neverovatno, to mozete i svi vi da uradite, nije nikakva filozofija. Ljudi, putujte sami, ranac na ledja, pare u dzep i iskusicete neverovatno iskustvo u svom zivotu! Nikakvi hoteli sa 5* niti bilo kakav luksuz ne moze da zameni avanturu ovakovog tipa.

Uhhhh...........ja ovde roman napisah.............

www.couchsurfing.com
www.hospitalityclub.org
www.stay4free.com
www.globalfreeloaders.com itd......ali ovi su najbolji, posebno prva dva
 
ma dobro 1000 ljudi 1000 cudi...1000 zena..2000 :)

neko voli sam a neko kad je sam upadne u problem ebiga nismo svi isti pod ovom nebeskom kapom.
 

Back
Top