Animiranje???

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Imam jednu sliku na kojoj je BART Simpson i na drugoj je fudbalska lopta!!! Želeo bih da napravim animaciju gde Bart šutira fudbalsku loptu! Naravno za to bi trebao neki program, ali da li je to teško??? Koji program treba za takve stvari???
 
nidzesi:
Imam jednu sliku na kojoj je BART Simpson i na drugoj je fudbalska lopta!!! Želeo bih da napravim animaciju gde Bart šutira fudbalsku loptu! Naravno za to bi trebao neki program, ali da li je to teško??? Koji program treba za takve stvari???

Uleadov Gif animator, ili jos bolje, ImageReady CS... Vidim da se neke stvarno dobre stvari mogu tu odraditi... ali yebi ga, treba znat radit.
 
RedDragon:
Pokusaj to da uradis u flashu. Ako si pocetnik najbolje bi bilo da za pocetak procitas flashov help i odradis lekcije koje su isto u helpu


Ne znam na šta misliš kad kažeš flashov help??? Imam program Swishmax kojim se prave .swf fajlovi! Jako je dobar! Ali ne znam na šta misliš flashov help??? Macromedia Flash Player??? Ili nešta drugo???
 
nidzesi:
RedDragon:
Pokusaj to da uradis u flashu. Ako si pocetnik najbolje bi bilo da za pocetak procitas flashov help i odradis lekcije koje su isto u helpu


Ne znam na šta misliš kad kažeš flashov help??? Imam program Swishmax kojim se prave .swf fajlovi! Jako je dobar! Ali ne znam na šta misliš flashov help??? Macromedia Flash Player??? Ili nešta drugo???
Uđeš u Macromedia Flash (program, ne player) i lupiš F1.
 
nidzesi:
Ali trebalo bi da on pomera npr. nogu... a ja to ne znam da uradim!!! Imam neka iskustva sa photoshopom! Postoje li neki tutoriali u vezi toga???
na jednoj slici stoji on takav kakav je i lopta, na drugoj slici on priblizava nogu, na trecoj sve vise, dok ne udari je...
Sam nacrtaj svaku sliku..
 
Kao sto je vec rekao dabaman u pitanju je Macromedia Flash, program za pravljenje flash animacija. U njegovom helpu imas lekcije u kojima je objasnjeno koristenje tog programa. Lekcije su bas za pocetnike i uradjene su isto u flashu. Sto se tice Swishmaxa mozes to da uradis i sa njim ako ti je lakse.
 
Da li neko moze da mi posalje Macromedia Flash-ov help??? Ili da mi da neki link oko animiranja??? Ja znam da radim savrseno u swishmaxu ali nikako da se snadjem s tim slikama!!! Imam i Photoshop CS2 9.0 (jel tako bese?), ali ne znam da radim toliko dobro oko slika (znam da nesto ofarbam i da napravim nesto) ali ne umem da pomeram nogu bartu simpsonu :)!!! Malo pomoci???
 
Mnogo lakse ti je da crtas novu nogu, nego da pomjeras vec postojecu.
Jer noga Barta Simpsona nema mnogo problematicnih linija i boja da ju je tesko nacrtati, a staru brises i ako bude manjih nedostataka u novonastalom crtezu, to ce se tesko primijetiti u animaciji.
 

Back
Top