DIESEL gorivo

igor101

Zainteresovan član
Poruka
217
Svi znamo da novije generacije diesel motora idu iskljucivo na EURO Diesel ali kako je sa starijim generacijama.

Dobar deo njih je pravljen za D2 i ta opcija ce kod nas da zivi jos jako malo.
Od skoro se na trzistu pojavio BIO DIESEL i sad je pitanje koliko je pametno odnosno dobro za motor i ceo sistem koristiti takvo gorivo.

Ja sam ga bas danas sipao (ne puno) kod sebe i jedinu razliku sto sam primetio je da motor malo tise radi i da iz auspuha mirise neko pecenje.

Da li vi imate neka iskustva po ovom pitanju i kakva su, eventualno neko strucniji sa nekim savetom u vezi sa koriscenjem i sa kolicinama.
 
Svi znamo da novije generacije diesel motora idu iskljucivo na EURO Diesel ali kako je sa starijim generacijama.

Dobar deo njih je pravljen za D2 i ta opcija ce kod nas da zivi jos jako malo.
Od skoro se na trzistu pojavio BIO DIESEL i sad je pitanje koliko je pametno odnosno dobro za motor i ceo sistem koristiti takvo gorivo.

Ja sam ga bas danas sipao (ne puno) kod sebe i jedinu razliku sto sam primetio je da motor malo tise radi i da iz auspuha mirise neko pecenje.

Da li vi imate neka iskustva po ovom pitanju i kakva su, eventualno neko strucniji sa nekim savetom u vezi sa koriscenjem i sa kolicinama.

Nista,uskoro motor za meze majstoru na sto.
 
moj drugar jedan dobar vozi tog Golf 2 sto ide na D2 i savetovao mu je majstor da ga proda, posto vise D2 goriva nema od prvog jula a ako sipas evrodizel , kaze vremenom ce propasti dal klipovi ili ventili na motoru , jer olovo koje sadrzi D2 sluzi da ih podmazuje, a posto navodno u evrodizelu nema tog olova dolazi do prenapregnuca i pucanja.

Sad kao rekao mu je taj njegov majstor da to moze da sredi tako sto ce prilikom sipanja goriva uvek sipati neki aditiv.....

Sad koliko je to tacno ne znam al sigurno da nije dobro za ove stare dizelase novo gorivo .
 
Koliko ti znas - lose znas. Moj prijatelj ima uredno registrovanog ficu i vozi se s njim ponekad. Nikad nije imao nikakvih problema a bilo je zaustavljanja od strane policije.

Tebra,fica je sasvim sigurno bio za-bra-njen pre par godina,da li se zakon promenio a verovatno jeste to ne znam.

I fica i slicni automobili,to veoma dobro znam.

Znaci ne oporezovan ili nesto slicno nego direktno zabranjen.

- - - - - - - - - -

Ne lupaj gluposti.

Ne lupam vec se ti ne razumes ni u sta a glupiras se.
 
Tebra,fica je sasvim sigurno bio za-bra-njen pre par godina,da li se zakon promenio a verovatno jeste to ne znam.

I fica i slicni automobili,to veoma dobro znam.

Znaci ne oporezovan ili nesto slicno nego direktno zabranjen.

- - - - - - - - - -



Ne lupam vec se ti ne razumes ni u sta a glupiras se.

ajde molimte pa na putu ima ficka i dobri i losi pase voze cak ina autoput vidosam ,, akoje zabranjeno kako prolazi tehnicki i registrovan , azbog cega nesme
 
Pa ... Ni to bas nije sasvim tacno...

Mogu se uvesti i potom registrovati svi automobili odnosno njihovi modeli koji su poceli sa proizvodnjom pre 01.01.1970 i to samo uz dopustenje odnosno uz sertifikat muzeja automobila kao tehnolosko nasledje.
Prostim jezikom receno, fica iz 1955-1960-1969 moze da se uveze bez problema ali onaj iz 1972 vec nemoze jer je pretrpeo modivikacije.
Isto vazi za sve druge automobile.
 
Mislim da mogu i mladji od 1970 da se registruju uz neki uslov tipa da je svaki deo koji se nalazi na njemu original fabricki ili ako je to vozilo bilo od nekakvog dodatnog znacaja. Bio je jedan Mercedes W116 u oglasima (cini mi se 1976 godiste), covek ga je uvezo i registrovao, ali je muku mucio dok je dobio odobrenje od muzeja.
 

Back
Top