DIESEL gorivo

Prešao milion kilometara Škodom Fabijom ,,,
1 (1).jpg
2.jpg
,,,, http://www.polovniautomobili.com/au...i/presao-milion-kilometara-skodom-fabijom.php
 
Eurodizel sa aditivima.
Skoro vidim na pumpi gde stalno sipam gorivo,pitam pumpadziju sta je sad ovo? Kaze novo dizel gorivo,malo je skuplje ali ti aditivi ciste dizne,bolje gorivo...tandaramandara naravno da ce da hvali ono sto prodaje.
Sipam i ucini mi se da bolje radi auto,bolje vuce,ili je to autosugestija?:think:
 
Eurodizel sa aditivima.
Skoro vidim na pumpi gde stalno sipam gorivo,pitam pumpadziju sta je sad ovo? Kaze novo dizel gorivo,malo je skuplje ali ti aditivi ciste dizne,bolje gorivo...tandaramandara naravno da ce da hvali ono sto prodaje.
Sipam i ucini mi se da bolje radi auto,bolje vuce,ili je to autosugestija?:think:

to ti je takozvani placebo efekat

to je kad te neki nadrilekar na primer ubedi da ces da ozdravis od neke secerne vodice, i ti to kad popijes ubedis sam sebe da si sada zdrav i da se dobro osecas.
 
Eurodizel sa aditivima.
Skoro vidim na pumpi gde stalno sipam gorivo,pitam pumpadziju sta je sad ovo? Kaze novo dizel gorivo,malo je skuplje ali ti aditivi ciste dizne,bolje gorivo...tandaramandara naravno da ce da hvali ono sto prodaje.
Sipam i ucini mi se da bolje radi auto,bolje vuce,ili je to autosugestija?:think:

tacno je, mozes proveriti preko potrosnje, ali najvise se oseti kada se sipa u inostranstvu u nekoj normalnoj drzavi, to ce ti reci ovi gastarbajteri sto dolaze isto, oni dudju ovde, sjebu kola poprave i vrate se, pogotovo im vise trosi kako kazu!
 
max mousn evro dizel nije nesto manji potrosac jer ide, tera te na gas, al ide, eko avio dizel je cistiji oseca se manja potrosnja, inace manje trosi od jugoptreolovog i jedan i drugi, treci evro dizel nema osim kada mute, obicno pumpe koje su pod farnsizom!
 
To sto pises za hondu je notorna glupost sto i sam znas od hondinih motora ne postoje kvalitetniji i pouzdaniji na svetu. Sto se tice voznje na plin, auto jeste malo nesto slabiji, nek je to i 1 kW , al sta je to kad imas auto od 100 do 150 kW - nista razlika se ne primecuje.

Ono sto ja znam jeste da vecina ljudi koja kupuje dizelase uopste ne zna sta ih ceka sa tim autom i da ta auta imaju bos pumpu, plivajuce zamajce, dpf filtere, turbine. Jednostavno ljudi su needukovani, o dizelasima imaju misljenje na osnovu Golfa 2 dizela koji je bio mazga i kojem si mogao da sipas sta god hoces i on se ne bi pokvario. Sto je i razumljivo jer su tadasnji dizelski motori radili na 100 puta manjem pritisku u odnosu na ove danasnje.

Inace poceli su i na neke benzince proizvodjaci da guraju ove plivajuce zamajce, sto isto tako nije dobro - mislim da neki Volvo-i sa turbo benzinskim motorima isto imaju plivajuci zamajac.

Na plinu se vozi druze - i to veoma dobro i veom jeftino. A ako se na plin kuva , onda se na dizel ore - a ja ne vozim traktore i kombajne z:D



Taj sto ti prica da plin unistava motor je samo needukovan bio, kao onaj kalinov drugar pa nije ugradio kapalicu u isti. Ja ugradjujem kapalicu u svaki auto i ubuduce jer auto ima jacu snagu sa tim aditivom i manje trosi.
1 Kw slabiji :cepanje: 1.36 konja :rotf:
 
Pazite sta kaze mehanicar iz Engleske



Kao neko ko svakodnevno popravlja motorna vozila, ja znam ko dobija vece racune - benzinci ili dizelasi.

Za 40 godina svoje karijere popravljanja automobila i vanova, mi NIKADA nismo zamenili diznu na benzinskom motoru, ali na dizelu SVAKE NEDELJE menjamo dizne, plus EGR filtere plus raznorazne ostale zezalice koje kostaju od 1000 funti pa na vise, putevi ce uskoro postati tisi jer vlasnici uskoro nece moci da priuste visoku cenu dizelasa. Da , bices uglavnom ok ako kupis novog dizelasa, ali sta sa trzistem polovnih automobila, oni su ti koji dobijaju racune za popravke dizelasa koje ne mogu da priuste. Vas je izbor da ih kupujete - ja zaradjujem mnogo vise para od popravki dizelasa nego benzinaca :)
To je istina ja sam do skora terao sve na plin i dizna jeste bila zapusila na benzinu ali sam izduvao vremenom i sad pretezno palim na benzin pa onda prebacuje na plin.I da menjam diznu ona je nekih 20 evra.
 
Stvarno je prelep nema sta - ali samo kod nas a i svuda u svetu su BMW-ovi precenjeni narocito ova serija 5.

****** popularni su nema sta.

Jedino sto je BMW los sto znam jeste za zimu narocito za brda planine po snegu.

Na kopaoniku nikada nisam nijednog video da moze da izadje bez lanaca.
Bmw sa zadnjom vucom nikako bez lanaca a i tad zna da zaplese ako se pretera sa gasom.
 
Opet ti.
Jesi ikad vozio BMW pa palamudis ovde ili si samo gledao na netu kako klizi?
Rekli smo iz iskustva a ti ga imas samo sa francuzima i to onim praistorijskim.
Vidis ja sam vozio vise zima BMW i nikad me nije zabacio. Imaju DTC ako uopste znas sta je to i ostale sisteme koji kontrolisu tockove tako da mit o kom pricas je od pre 34-40 godina.
Naravno,mora imati dobre zimske gume a ne kao sto 80% snimaka na YT je sa letnjim gumama.
 
Secam se drugara pre jedno 15 god ide bembarom i malo pipne kocnicu u beogradskoj, tocak uhvati šinu od tramvaja i odosmo u tri lepe :lol:

Sada ima raznoraznu elektroniku da obuzda inače nepouzdan sistem pogona na zadnje toskove. Jeste fantazija za voznju ko zna, u idealnim uslovima, u perfektnom tehnickom stanju. Posto je to retkost kod nas da se sve poklopi onda bolje zaobići.
 
Opet ti.
Jesi ikad vozio BMW pa palamudis ovde ili si samo gledao na netu kako klizi?
Rekli smo iz iskustva a ti ga imas samo sa francuzima i to onim praistorijskim.
Vidis ja sam vozio vise zima BMW i nikad me nije zabacio. Imaju DTC ako uopste znas sta je to i ostale sisteme koji kontrolisu tockove tako da mit o kom pricas je od pre 34-40 godina.
Naravno,mora imati dobre zimske gume a ne kao sto 80% snimaka na YT je sa letnjim gumama.
Naravno da sam vozio i to vise modela i bio vozen.
 

Back
Top