DIESEL gorivo

Kod njih u Americi su mnogo skuplje ruke nego delovi. Tamo je skroz uobicajeno da ti majstor uzme $1000 dolara za neku klasika opravku samo za ruke :eek:

A kod nas majstori uzimaju stvarno smesne pare za zamenu delova. Osim ovi ovlasceni lopovi oni bas deru.
 
Jos jedan lik , ovoga puta iz Australije kaze isto. On kaze da je dizel mehanicar, i da aditivi na novim dizelasima nista ne resavaju, da je jedini nacin da sredis diznu da je skines , i posaljes na servis a to znaci , ciscenje ultrazvucnom kadicom ako to ne pomogne reparacija, ako ni to onda nova.

uglystik
Post #13

as a diesel mechanic by trade and having serviced countless injectors i can safely say that any body who say's add in injector cleaners are as good as getting them serviced is kidding them selves a liquid add in is never going to re shim injectors visually test leak down spray patterns or cracking preassures diesels have such fine tollerances in fuel pumps and injectors its hardly worth ******* around if you suspect a problem i wouldnt waste time on additives that may or may not fix the issue get them serviced and actually fix the problem. highway diesel service in coopers plains are the goods also
good luck

http://www.boostcruising.com.au/forums/index.php?showtopic=803155

E sad sta je tu problem. Posaljes na primer diznu u ostruznicu , i oni mogu da ti sloze kakvu oces pricu jer ti nema pojma da mozes sam da saznas dal diznama treba samo ciscenje, reparacija ili zamena.

Zato ti prvo naplate ciscenje, pa reperaciju pa zamenu.

Da ne pricam o tome da ce auto da ti bude nekoliko dana najmanje van funkcije i da ti treba obuceno lice koje zna da skine i montira dizne na odgovarajuci nacin sto je jako zajebano jer dizne rade pod izuzetno visokim pritiskom. Plus neke dizne treba i da se kodiraju sto kaze nas kolega darko darko, od kojeg nemamo iskusnijeg vozaca dizelskih auta na forumu - covek presao 700.000 km najmanje sa dizelasima.

Sto je indikativno - niko se ne bavi ciscenjem, popravkom i reperacijom benzinskih dizni - vec samo dizelskih. Razlog prost - benzinske prvo skoro nikada ne crkavaju u najgorem slucaju ocistis ih aditivom nekim, a i kostaju 20-30 evra komad.

Isto vidim da neki "ciste" ili misle da ciste dizne tako sto dodaju ATF ulje u motor svakih 5000 km . Koliko je to dobro, i da li zaista to pomaze ne mogu da znam , al mislim da to nema nikakav efekat.
 
Poslednja izmena:
I sta sad nas sve zaboli tuki za Ameriku i Australiju kad su to drugi kontinenti sa drugacijim automobilima i drugacijim gorivom?
Covece daj vise shvati da mi zivimo u Evropi i ako vec toliko serendas onda kaci evropske dijagnoze i kaci evropske linkove.
Kakve veze ima Ford F250 sa nama kad ga niko od nas nikad uzivo nije video i sad ti pricas o tim kolima kako imaju los dizel.
Alo majstore to je auto koji mi ne poznajemo niti cemo ga ikad upoznati a isto tako i vecinu kola koja ti kacis zato lepo sledeci put malo realnosti molim.
I stvarno kad razmislim sad cu svuda da pljujem po Hondi i bicu uporan bas kao i ti sa benzincima i pljuvanjem po dizelasima.
Znaci Honda je najvece gomno sto postoji jer ima VVT tehniku i to se jako kvari jer ne trpi gorivo a zato se u Srbiji jako lose prodaje jer mi imamo lose gorivo.
Od sad pa nadalje na svaki post Tihija o losim dizelasima ja pljujem po Hondi i japancima imao ili ne imao argumente jer ja nisam u obavezi da ih kacim.
Jel to sad u redu?
 
I sta sad nas sve zaboli tuki za Ameriku i Australiju kad su to drugi kontinenti sa drugacijim automobilima i drugacijim gorivom?
Covece daj vise shvati da mi zivimo u Evropi i ako vec toliko serendas onda kaci evropske dijagnoze i kaci evropske linkove.
Kakve veze ima Ford F250 sa nama kad ga niko od nas nikad uzivo nije video i sad ti pricas o tim kolima kako imaju los dizel.
Alo majstore to je auto koji mi ne poznajemo niti cemo ga ikad upoznati a isto tako i vecinu kola koja ti kacis zato lepo sledeci put malo realnosti molim.
I stvarno kad razmislim sad cu svuda da pljujem po Hondi i bicu uporan bas kao i ti sa benzincima i pljuvanjem po dizelasima.
Znaci Honda je najvece gomno sto postoji jer ima VVT tehniku i to se jako kvari jer ne trpi gorivo a zato se u Srbiji jako lose prodaje jer mi imamo lose gorivo.
Od sad pa nadalje na svaki post Tihija o losim dizelasima ja pljujem po Hondi i japancima imao ili ne imao argumente jer ja nisam u obavezi da ih kacim.
Jel to sad u redu?

lupetas i dalje. Pa treba da gledamo svuda kako je.

A kad tamo crkavaju dizne na dizelasima gde imaju 100 puta bolje gorivo od nasih , sta mislis kako je tek lose kod nas.

Totalno je nebitno koje je vozilo u pitanju jer sva dizel putnicka vozila na svetu koriste iste dizne od samo 4 proizvodjaca - Bosch, Denso, Delphi i Siemens.

I sto ne komentarises malo postove darko darko-a? Covek je preso 700.000 km sa dizelasima i prica realno sve.

Al tebi ova prica ne odgovara jer vi trgovci mora nekom da uvaljate te dizelase sto prodajete, pa vam ovakve price onemogucavaju prodaju - razumemo se skroz
 
Honda je takvo njesra od auta da to niko zivi i normalan ne sme da kupi.:whistling:
A sto se tice kilometra pa i ja imam jedno pola miliona i znam bolje od vecine kako i sta i koliko moze da ide a pogotovo sto sam u stalnom kontaktu sa polovnim automobilima koji se dovoze u Srbiju.
 
lupetas i dalje. Pa treba da gledamo svuda kako je.

A kad tamo crkavaju dizne na dizelasima gde imaju 100 puta bolje gorivo od nasih , sta mislis kako je tek lose kod nas.

Totalno je nebitno koje je vozilo u pitanju jer sva dizel putnicka vozila na svetu koriste iste dizne od samo 4 proizvodjaca - Bosch, Denso, Delphi i Siemens.

I sto ne komentarises malo postove darko darko-a? Covek je preso 700.000 km sa dizelasima i prica realno sve.

Al tebi ova prica ne odgovara jer vi trgovci mora nekom da uvaljate te dizelase sto prodajete, pa vam ovakve price onemogucavaju prodaju - razumemo se skroz

odkud znas daje tamo bolje gorivo ,, sta akosu ameri zaladjeni a jesu pa u auto na pumpu umesto pistolj za dizela sipaju benzin ato rade biloje reci o tome plus njihov euro garant gori nego nas sada ,, nije tacno daje sve jedno koj auto i koje dizne neka auta odmah se gase ako prijavi neku malu grsku a neka ne ,,
 
Bili mi veceras zet i brat od tetke i , zet vozi Toyotu Avensis mislim da bese 2.2 kupio ga 3 godine starog dosad preso 60.000 km sa njim potrosnja van grada 5-5.5 litara dizela prezadovoljan , ali strogo pazi gde sipa gorivo sipa iskljucivo na MOL pumpama kaze i da dosad mu nista nije crklo stim sto ga ceka uskoro set za kvacilo + plivajuci zamajac da menja verovatno.

Brat vozi na plin Pezo 407, prezadovoljan sve dosad super, pre toga vozio Audija 100 dizela , kaze nadavao se para na njega nevidjeno , na dizne i bos pumpu i sto je kaze najgore on plati da se uradi, i opet ne valja, majstor mu 2 put priznavao garanciju treci put mu reko nemoj vise da mi dolazis od tada je prodao dizela i vise kaze nikad nece uzeti dizelasa.

Puko je kaze preko 1000 evra u tog trulog dizelasa i opet nije resio problem i na kraju ga je prodao da se resi bede.

Drugi nas brat sto zivi u Beogradu, kupio Skodu Superb 2003 godiste prosle godine, mislim , i riknuo mu plivajuci zamajac i morao da pukne 500 evra na zamenu

Sad sam malo gledao svi dizelasi 4 cilindra i veci koji imaju manuelne menjace od 2002 godista i mladji imaju plivajuce zamajce

http://www.honestjohn.co.uk/askhj/answer/29694/what-cars-have-dmfs-

Zato ja oko dizela obilazim i dalje u sirokom luku :)

- - - - - - - - - -

pa nemozes ni ti da kazes nesto za dizela kao nija za plin jer nemam neka veca iskustva ja licno imam alergiju na plin kojesu vozne karekteristike

na plin su ekstra vozne karakteristike . Kad vozis jak motor od 200 KS kao ja onda nema nikakve bukvalno razlike u voznji. Ne primecujes razliku benzin-plin.

Auto bukvalno kida narocito u preticanjima.
 
Jesam ja ono rekao da je Honda sa VVT-i tehnologijom brutalno losa jer joj ispadaju klipovi od loseg goriva?:whistling:
A ovi sa 200 ks na plin kidaju li kidaju a prebaci na benzin pa ces da vidis kako jos bolje kidaju.KAkve uopste veze ima koliko konja i kubikaze imaju kad je snaga na plinu umanjena svakako????
Jel ti znas da u italijanskim saobracajnim dozvolama na nekim automobilima sa plinom i metanom pise da imaju 1 kw manje?
Jel si ti svestan da vecina ljudi koji voze dizelase svesno kupuju ta kola i znaju da imaju plivajuci zamajac? Dali si svestan da je filing u voznji veci kod dizelasa ako ga vozis u gradskoj voznji? Verovatno nisi jer vozis benzinca.
Hoces da ti dam broj od drugara koji muci muku sa benzincem i ne moze da mu otkloni gresku a pre neki dan je dao 18k dinara za dve lamba sonde koje redovno crkavaju u kombinaciji sa plinom.Zastro to ne spomenes i zasto ne spomenes da kod plinasa malo malo pa se pali check engine greska?
Taj drugar ce sad oba svoja benzinca da da na oglas i da kupi dizelasa i kad je tako prezadovoljan zasto ih menja? Pritom ja znam da su mu kola u odlicnom stanju i znam da mu je plin ugradjivan u odlicnom i renomiranom servisu ali on malo malo pa oide na dostelavanje.
Na plinu se druze moj-kuva.
Takodje imam drugara koji je promenio tri generacije Honde Accord i koji potpisuje da plin unistava njen motor. Sta sad kazes i koliko uopste poznajes licno srecnih vlasnika Accorda sa plinom? Veoma mnogo zar ne jer u tvom selu ima ih koliko hoces?:)
 
Jesam ja ono rekao da je Honda sa VVT-i tehnologijom brutalno losa jer joj ispadaju klipovi od loseg goriva?:whistling:
A ovi sa 200 ks na plin kidaju li kidaju a prebaci na benzin pa ces da vidis kako jos bolje kidaju.KAkve uopste veze ima koliko konja i kubikaze imaju kad je snaga na plinu umanjena svakako????
Jel ti znas da u italijanskim saobracajnim dozvolama na nekim automobilima sa plinom i metanom pise da imaju 1 kw manje?
Jel si ti svestan da vecina ljudi koji voze dizelase svesno kupuju ta kola i znaju da imaju plivajuci zamajac? Dali si svestan da je filing u voznji veci kod dizelasa ako ga vozis u gradskoj voznji? Verovatno nisi jer vozis benzinca.
Hoces da ti dam broj od drugara koji muci muku sa benzincem i ne moze da mu otkloni gresku a pre neki dan je dao 18k dinara za dve lamba sonde koje redovno crkavaju u kombinaciji sa plinom.Zastro to ne spomenes i zasto ne spomenes da kod plinasa malo malo pa se pali check engine greska?
Taj drugar ce sad oba svoja benzinca da da na oglas i da kupi dizelasa i kad je tako prezadovoljan zasto ih menja? Pritom ja znam da su mu kola u odlicnom stanju i znam da mu je plin ugradjivan u odlicnom i renomiranom servisu ali on malo malo pa oide na dostelavanje.
Na plinu se druze moj-kuva.
Takodje imam drugara koji je promenio tri generacije Honde Accord i koji potpisuje da plin unistava njen motor. Sta sad kazes i koliko uopste poznajes licno srecnih vlasnika Accorda sa plinom? Veoma mnogo zar ne jer u tvom selu ima ih koliko hoces?:)


To sto pises za hondu je notorna glupost sto i sam znas od hondinih motora ne postoje kvalitetniji i pouzdaniji na svetu. Sto se tice voznje na plin, auto jeste malo nesto slabiji, nek je to i 1 kW , al sta je to kad imas auto od 100 do 150 kW - nista razlika se ne primecuje.

Ono sto ja znam jeste da vecina ljudi koja kupuje dizelase uopste ne zna sta ih ceka sa tim autom i da ta auta imaju bos pumpu, plivajuce zamajce, dpf filtere, turbine. Jednostavno ljudi su needukovani, o dizelasima imaju misljenje na osnovu Golfa 2 dizela koji je bio mazga i kojem si mogao da sipas sta god hoces i on se ne bi pokvario. Sto je i razumljivo jer su tadasnji dizelski motori radili na 100 puta manjem pritisku u odnosu na ove danasnje.

Inace poceli su i na neke benzince proizvodjaci da guraju ove plivajuce zamajce, sto isto tako nije dobro - mislim da neki Volvo-i sa turbo benzinskim motorima isto imaju plivajuci zamajac.

Na plinu se vozi druze - i to veoma dobro i veom jeftino. A ako se na plin kuva , onda se na dizel ore - a ja ne vozim traktore i kombajne z:D



Taj sto ti prica da plin unistava motor je samo needukovan bio, kao onaj kalinov drugar pa nije ugradio kapalicu u isti. Ja ugradjujem kapalicu u svaki auto i ubuduce jer auto ima jacu snagu sa tim aditivom i manje trosi.
 
Bili mi veceras zet i brat od tetke i , zet vozi Toyotu Avensis mislim da bese 2.2 kupio ga 3 godine starog dosad preso 60.000 km sa njim potrosnja van grada 5-5.5 litara dizela prezadovoljan , ali strogo pazi gde sipa gorivo sipa iskljucivo na MOL pumpama kaze i da dosad mu nista nije crklo stim sto ga ceka uskoro set za kvacilo + plivajuci zamajac da menja verovatno.

Brat vozi na plin Pezo 407, prezadovoljan sve dosad super, pre toga vozio Audija 100 dizela , kaze nadavao se para na njega nevidjeno , na dizne i bos pumpu i sto je kaze najgore on plati da se uradi, i opet ne valja, majstor mu 2 put priznavao garanciju treci put mu reko nemoj vise da mi dolazis od tada je prodao dizela i vise kaze nikad nece uzeti dizelasa.

Puko je kaze preko 1000 evra u tog trulog dizelasa i opet nije resio problem i na kraju ga je prodao da se resi bede.

Drugi nas brat sto zivi u Beogradu, kupio Skodu Superb 2003 godiste prosle godine, mislim , i riknuo mu plivajuci zamajac i morao da pukne 500 evra na zamenu

Sad sam malo gledao svi dizelasi 4 cilindra i veci koji imaju manuelne menjace od 2002 godista i mladji imaju plivajuce zamajce

http://www.honestjohn.co.uk/askhj/answer/29694/what-cars-have-dmfs-

Zato ja oko dizela obilazim i dalje u sirokom luku :)

- - - - - - - - - -



na plin su ekstra vozne karakteristike . Kad vozis jak motor od 200 KS kao ja onda nema nikakve bukvalno razlike u voznji. Ne primecujes razliku benzin-plin.

Auto bukvalno kida narocito u preticanjima.

ocigledno daste vi opasni vozaci jer na 60 000 km mora da menjate kvacilo + plivajuci zamajac to znaci pravije sumaher ,, shebosice stosi izabrao audi 100 da kudis jer kod ti motora nema sta da rikne ,, A 6 2.5 dizel starije generacije imaju problem sa motorima
 
To sto pises za hondu je notorna glupost sto i sam znas od hondinih motora ne postoje kvalitetniji i pouzdaniji na svetu. Sto se tice voznje na plin, auto jeste malo nesto slabiji, nek je to i 1 kW , al sta je to kad imas auto od 100 do 150 kW - nista razlika se ne primecuje.

Ono sto ja znam jeste da vecina ljudi koja kupuje dizelase uopste ne zna sta ih ceka sa tim autom i da ta auta imaju bos pumpu, plivajuce zamajce, dpf filtere, turbine. Jednostavno ljudi su needukovani, o dizelasima imaju misljenje na osnovu Golfa 2 dizela koji je bio mazga i kojem si mogao da sipas sta god hoces i on se ne bi pokvario. Sto je i razumljivo jer su tadasnji dizelski motori radili na 100 puta manjem pritisku u odnosu na ove danasnje.

Inace poceli su i na neke benzince proizvodjaci da guraju ove plivajuce zamajce, sto isto tako nije dobro - mislim da neki Volvo-i sa turbo benzinskim motorima isto imaju plivajuci zamajac.

Na plinu se vozi druze - i to veoma dobro i veom jeftino. A ako se na plin kuva , onda se na dizel ore - a ja ne vozim traktore i kombajne z:D



Taj sto ti prica da plin unistava motor je samo needukovan bio, kao onaj kalinov drugar pa nije ugradio kapalicu u isti. Ja ugradjujem kapalicu u svaki auto i ubuduce jer auto ima jacu snagu sa tim aditivom i manje trosi.

to ispada da honda dvotakni motor ( kao kosacica ) ako zaboravim da napravim mezavinu ode motor ,, ko ima auto na benzin isplatise plin i ko vozi po gradu penzionerski ok za daleke ture i ostre nikako ja sa jedan tank ladno predjem 1 000 km asa plin tesko ,,
 
O cemu ti to. Benzinac na plin je u 90% slucajeva brzi za preticanje od dizelasa u istoj klasi.

to nije tacno ,, ja i moj drug kadsmo isli za italiju ja sa stila 140 ks on sa opel vektru 2.2 150 ks sekvent plin 2 004 god kroz sloveniju na brdo ladno obilazimga ,, brzina od 130 - 160 km , potrosnja bilamu 12 lit plina meni 6.5 lit
 
kao stoje dule negde napiso pasat 2.0 ford mondeo , reno ,, onisu imali problem sa dizne od 2 002 god ,, sadje to ispravljeno ,, moj prijatelj ( mehanicar za kamione ) ima ford mondeo isto imao problem sa dizne , sad remontovo i nema problema bosista stavio neke druge marke kaze nekvarese tako lako

nema problem pasat, tek ima od 2007 god, a mersedes 2009, inace3 sto veci pritisak i noviji model cr, veca sansa da bude stradanja, ford mondeo nema na tddi u samo na tdci u, tu su pezo i citroen!
a daj mi tog mehanicara koji ce da ubudzi druge dizne u taj kompjuter, d\ja hocu isto, daj kontakt na PP majketi, molim te!
 
odkud znas daje tamo bolje gorivo ,, sta akosu ameri zaladjeni a jesu pa u auto na pumpu umesto pistolj za dizela sipaju benzin ato rade biloje reci o tome plus njihov euro garant gori nego nas sada ,, nije tacno daje sve jedno koj auto i koje dizne neka auta odmah se gase ako prijavi neku malu grsku a neka ne ,,

u americi pola njih kupi dizela i sipa benzin, ko kaze da nesipa umesto dizela loz ulje ili bio dizel, to je njima sve isto, za cr mora da ima ED! svuda ti pise na testovima da srbija ima ubedljivo najgore gorivo!
 
Na dizel ore, a na benzin vozi :)

@TIhi

Vecina modernih turbo benzinaca i atmo benzinaca vece zapremina ima plivajuci zaajac. Npr. Alfa 166 2.0 v6 turbo ima plivajuci zamajac, a taj auto je jos iz proslog veka.

ne znam al glupo je uzeti auto sa zamajcem danas - kad taj zamajac kosta 500-1000 evra bio auto bezninac ili dizelas. To su proizvodjaci automobila pojedini smislili da pljackaju narod na tome.

Ajde da je taj zamajac neki specijalni deo pun elektronike tj kompjuter , nego je to obicno parce metala po izgledu slicno duplo ventilirajucem kocionom disku. Tj nebuloza.

Koliko znam japanci i koreanci manuelci nemaju zamajac barem benzinci.
 
to nije tacno ,, ja i moj drug kadsmo isli za italiju ja sa stila 140 ks on sa opel vektru 2.2 150 ks sekvent plin 2 004 god kroz sloveniju na brdo ladno obilazimga ,, brzina od 130 - 160 km , potrosnja bilamu 12 lit plina meni 6.5 lit

Tvoj auto ide od 0-100 za 9.8 sekundi

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=6871

Vectra 0-100 za 10.2 sekunde

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=2225

Prakticno isto - stim sto ti nisi uzeo u obzir da je Vektra i veca i teza od tvog Stila.

Vektra je veliki auto a Stilo mali.

Sto se tice potrosnje cak i da je njegov auto trosio 12 litara plina a tvoj 6.5 dizela opet je njemu jeftinija voznja jer je 12 litara plina 800 i kusur dinara , 6.5 litara dizela 975 dinara.

Drugo poredis auta iz 2 razlicite klase Vectra je velika ko 2 tvoja stila, to je velika limuzina dok je Stilo mali gradski auto ne mogu tako da se porede babe i zabe.

Ti treba da poredis Stilo sa Astrom.

Drugo ne znam kako je mogao da mu trosi 12 litara plina kad pise lepo na auto dati na linku koji sam ti dao je da je vangradska potrosnja 7 litara benzina za taj auto. Eto nek trosi i 2 litra vise to je 9 litara plina sto mu dodje 650 dinara na 100 km .

Opet i ako vozi mnogo veci auto nego ti 50% mu je jeftinija voznja po predjenom kilometru.

- - - - - - - - - -

nema problem pasat, tek ima od 2007 god, a mersedes 2009, inace3 sto veci pritisak i noviji model cr, veca sansa da bude stradanja, ford mondeo nema na tddi u samo na tdci u, tu su pezo i citroen!
a daj mi tog mehanicara koji ce da ubudzi druge dizne u taj kompjuter, d\ja hocu isto, daj kontakt na PP majketi, molim te!

upravo tako.

Jo sti vozis dizelase uvek , al opet nece ljudi da skapiraju da ja i ti ne pricamo ovde navijacki nego objektivno na osnovu cinjenica :)
 
Poslednja izmena:
ne znam al glupo je uzeti auto sa zamajcem danas - kad taj zamajac kosta 500-1000 evra bio auto bezninac ili dizelas. To su proizvodjaci automobila pojedini smislili da pljackaju narod na tome.

Ajde da je taj zamajac neki specijalni deo pun elektronike tj kompjuter , nego je to obicno parce metala po izgledu slicno duplo ventilirajucem kocionom disku. Tj nebuloza.

Koliko znam japanci i koreanci manuelci nemaju zamajac barem benzinci.

neznaci ti dali su hteli da stave ili ne, svaki motor koji je jaci od 100 ks otprilike (znaci imas i kod dizelasa od 70 ks koji ima plivajuci ili benzinca koji ima 130 ks a nema, znaci zavisi od torka, njutna, koliko je snazan) i plivajuci zamajac je obocan feder koji pegla udarce da ne bi polomio menjac tim torkom, agresivnim udarcima klipa koji se prenosi na menjac, inace bi menjac kostao 5 puta vise a cena za takav auto bi bila mnogo veca! POred plivajuceg ide i plivajuca remenica da ne bi polomio alternator kompresor klime servo i sta vise tera, naravno i kais bi trajao jedno 20 puta krace! Znaci oces manuelni, oces jak motor, nov agresivan tork, onda imas i zamajac! za dizela su jeftiniji samo zato jer se vise voze i vise ih kopiraju skidaju cenu itd, za bezninca su oko 30 do 100% skuplji, jer pre prestanu da se voze nego sto predju odgvarajucu kilometrazu za zamenu!!
 
darko darko,

apropo tvoje price , citam mercedes forum i MASOVNO vlasnici novih E klasa sa bluetec motorima to su valjda od 2009 godista pa mladje kukaju placu , crkavaju im dizne auto lose vuce itd. Sve u svemu neki su problem resiti updatom softvera a neki jos nikako.

Evo jedan lik sa GL klasom , novom ganc kupio, crkle mu dizne POSLE SAMO DVE NEDELJE VOZNJE

http://mbworld.org/forums/gl-class-...2-fuel-injectors-need-replaced-two-weeks.html

I cak u engleskoj mu ne priznaju za te dizne garanciju i krivicu na to bacaju na "lose gorivo"

Znaci covek kupio ganc nov auto puko za njega najmanje 50-60.000 evra i mora 2 nedelje posle toga da pukne jos najmanje hiljadarku za nove dizne

Strasno

- - - - - - - - - -

neznaci ti dali su hteli da stave ili ne, svaki motor koji je jaci od 100 ks otprilike (znaci imas i kod dizelasa od 70 ks koji ima plivajuci ili benzinca koji ima 130 ks a nema, znaci zavisi od torka, njutna, koliko je snazan) i plivajuci zamajac je obocan feder koji pegla udarce da ne bi polomio menjac tim torkom, agresivnim udarcima klipa koji se prenosi na menjac, inace bi menjac kostao 5 puta vise a cena za takav auto bi bila mnogo veca! POred plivajuceg ide i plivajuca remenica da ne bi polomio alternator kompresor klime servo i sta vise tera, naravno i kais bi trajao jedno 20 puta krace! Znaci oces manuelni, oces jak motor, nov agresivan tork, onda imas i zamajac! za dizela su jeftiniji samo zato jer se vise voze i vise ih kopiraju skidaju cenu itd, za bezninca su oko 30 do 100% skuplji, jer pre prestanu da se voze nego sto predju odgvarajucu kilometrazu za zamenu!!

stariji dizelasi su imali te federe na samoj lameli a ovi su to stavili kao na poseban disk to ti je sval ogika , sustina je samo sto pljackaju ljude na to jer nema nikakve ekonomske logike da to parce metala naplacuju ljudima od 500-1500 evra. Mom bratu od tetke za Toyotu rav4 trazili 1600 evra za set za kvacilo sa plivajucim zamajcem.
 
Kazu australijanci da je plivajuci zamajac totalan promasaj u auto mehanici tj nepotreban jer mnogo vise crkavaju nego stara klasicna kvacil bez istog.

http://www.clutch-kits-australia.com/dual-mass-flywheel.html

Evo koja je razlika izmedju auta koja imaju klasican obican zamajac i plivajuci . Razlika je samo sto federi na lameli ne stoje kod plivajuceg na lameli vec direktno na zamajcu

dual_mass_flywheel.jpg


Prva slika je set za kvacilo sa plivajucim zamajcem . Federi koji ublazavaju vibracije su ko sto vidite na samom plivajucem zamajcu a nema ih na lameli

single_mass_flywheel.jpg


Druga slika set za kvacilo za obicnim zamajcem koji kosta 20-tak evra na primer za VW program - federi su na samoj lameli.

Neka auta mogu da se prerade sa plivajuceg na obicni zamajac, tj da se u auto ubudzi set za kvacilo sa obicnim mesto plivajucim zamajcem - ali to samo kod nekih.

Sta kazu dalje australijanci - oni tamo inace voze kao i mi i benzince i dizelase

Unfortunately for those who drive a vehicle with a DMF they are noted for their a high failure rates and are much more expensive to replace than a standard flywheel and clutch.

When we say more expensive, they are generally in the range of ‘double the cost’ of a standard flywheel replacement, making your clutch and flywheel replacement a much more expensive repair than it otherwise would be.

Na nesrecu za ljude koji voze auta sa plivajucim zamajcem primeceno je da oni imaju veoma visok procenat crkavanja i mnogo su skuplji za zamenu od seta za kvacailo sa obicnim zamajcem.

Kada kazemo da su mnogo skuplji , obicno je to duplo ili cak i vise od obicnog kvacila/zamajca , i tako povecavaju cenu zamene mnogo vise nego sto bi ona trebala da bude.

Dalje kazu

Replacing the Flywheel

Even if the wear on the flywheel is minor it must be replaced, you will not get another clutch life out of the dual mass flywheel, and they cannot be machined without removing the secondary component from the primary mass.

No clutch manufacturer will guarantee their kit without machining the flywheel, and given that, you must replace it.

Even if you think the flywheel looks great, think again, when the pressure plate is bolted to the flywheel, it clamps or squeezes the clutch plate up against the face on the flywheel. This causes the flywheel to distort and bow, and eventually this bow becomes permanent.

Cak i ako su ostecenja na zamajcu minimalna, on opet mora da bude zamenjen, i nema sanse da moze da ga koristis sa novim setom kvacila, jer oni ne mogu da budu reparirani bez skidanja sekundardnih komponenti sa primarnog diska zamajca.

Zato mora da se sve menja u kompletu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top