Multiboot sa grubom podesavanje

bokibre

Početnik
Poruka
1
Prelistao sam ceo forum i nasao sam stvari koje su mi razjasnile neke stvari ali jos uvek imam par nedoumica!
Problem je sledeci Imam WunXP naprvoj particiji i win2000 na drugoj zatim slede swap i dve ext3 darticije za linux i jedna fat32 koja sluzi za podatke posto sam cuo da linux ne radi sa ntfs ili radi tesko, hocu da instaliram Ubuntu linux i cuo sam da on koristi grub loader ali ne znam kako da ga podesim da mogu posle da dizem i windowse koji su mi potrebni jer nisam jedini korisnik ovog racunara tako da bi bilo vrlo neprijatno kada bih ostao bez nekog od njih ili nekih podataka!
Molim za pomoc!!
Posto ubuntu ima gnome okruzenje da li je pametno mozda kasnije dodati i Kubuntu na sve ovo i da li izmedju ova dva okruzenja postoje neke bitnije razlike???

Hvala mnogo unapred!!!
 
Grub bi trebao sam da prepozna windowse i omoguci ti da biras u koji ces OS kad startujes racunar.

Ako iz nekog razloga ne zelis grub, onda mozes prilikom instalacije napraviti start up disketu. Windowsi ce se podizati kao i do sad, a sa disketom mozes da podignes linux.
 
Interesuje me kako se konfigurise da biram koji operativni sistem da podignem na racunaru (nikad to ranije nisam radio :))

Naime, imam 2 particije, na C je Win98 a hocu na D Win XP ali da prilikom paljenja imam izbor koji operativni da podignem (C ili D odnosno Win98 ili XP)

D particija mi je slobodna (ima podataka ali nisam jos nista tu instalirao - operativni sistem).

Da li samo da instaliram Win XP na D particiju, da li ce to njegov setup automatski uraditi ili se to mora konfigurisati?

Radije bih da mi neko, po mogucnosti da odgovor na ovo pitanje, nego da dodjem u situaciju da moram da renistalirrammm huhuhu... A TRAZIO SAM NA FORUMU, kriterijum pretrage je bio (rec) MULTIBOOT i samo na OVAJ (jedan) oglas sam nasao na tu temu...


prevodilacka_agencija_bulma@yahoo.com

Srdacno
Branislav Gavric

www.prevodilacka-agencija-bulma.netfirms.com
 

Back
Top