"Sofijin svet"

To je izuzetna knjiga, verovatno prva preporuka nekom ko ulazi u problematiku filozofije. Dokaz da filozofija ili istorija filozofije ne moraju biti suvoparno ili dosadno štivo.

"Ko si ti?" :?:
 
Bila sam zaluđena njom u osnovnoj školici i stalno sam je vukla sa sobom... tamniji deo teksta ispisan je kao priručnik za istoriju filozofije koja je do tada meni bila potpuno strana i fascinantna, dok je ''onaj svetliji'' jedna grozno dosadna priča koja je meni strašno nerealna... Inače, mislim da ima mnogo boljih knjiga od te
:wink:
 
Sofijin svet je fenomenalna knjiga kroz koju sam se ja prvi put upoznala sa filozofijom i otkrila jedan potpuno novi svet. Mislim da bi filozofija trebala da bude sastavni deo svakog razumnog coveka, a ne neki bauk i pogotovo ne smatrana za gubljenje vremena. Ne smemo se sakriti u krzno belog zeca!!! :)
 
"Sofijin svet" je komercijalizacija filozofije. Mislite li da ce posle te knjige ljudi filozofirati dok cekaju tramvaj!? Ovde je filozofija spanska serija.
Jedino dobro knjige je sto moze upoznati istorija filozofije. Vidim da neki zanemaruju pitanje ko su i kako je svet nastao.
Smesno!
 

Back
Top