da li oprastate prevaru ?

spring_storm

Primećen član
Banovan
Poruka
672
Sta bi uradili da ste u ozbiljnoj vezi, a da otkrijete da vas decko/devojka, vara sa nekim drugim ? Na primer da slucajno zateknete decka/devojku kako se sa nekim ljubi...
Ako ovo ne bi oprostili, do koje granice mozete da oprastate prevaru ?
 
spring_storm:
Sta bi uradili da ste u ozbiljnoj vezi, a da otkrijete da vas decko/devojka, vara sa nekim drugim ? Na primer da slucajno zateknete decka/devojku kako se sa nekim ljubi...
Ako ovo ne bi oprostili, do koje granice mozete da oprastate prevaru?

Ukratko - ne bih oprostio prevaru, makar mi ta devojka jako puno znacila, ako bi me makar i jednom prevarila to znaci da ja njoj ne znacim tako da ta veza ne bi mogla da opstane...

S druge strane, jedno dugo vreme sam bio u nekoj ajd nazovi vezi sa drugaricom, ponekad smo bili zajedno tj. ako bi ona imala decka ili ja devojku tada nismo vidjali(samo drugarski) a ako bi oboje bili slobodni tada je bilo vise od druzenja. Mada to ni ukom slucaju ne moze biti ni veza, a kamoli ozbiljna veza.
Sto se ozbiljne veze tice, niti bih(ni do sada nisam) prevario devojku, niti bih oprostio da ona prevari mene...

Sta ti znaci :
"Ako ovo ne bi oprostili, do koje granice mozete da oprastate prevaru?"
Pa ako se nije ni ljubila, a kamoli nesto vise sa nekim to i nije prevara zar ne?
 
al ste zadrti. bash ste neiskusni. nemate pojma ni shta je prevara. zbog chega ne biste umeli oprostiti? mislite da osobi koja vas je prevarila obavezno nije stalo do vas?
a jel razmislite prvo da niste prevareni zbog vas samih?
a jel znate da prevara ne mora imati ikakve veze sa vama samim, nego sa tripovima osobe sa kojom ste?
 
pa... ako je to ozbiljna veza, mislim da ne bi bilo potrebe da tu neko-nekog vara... ali opet, mislim da bih oprostila kada bih bila sigurna da toj osobi znacim i da to nije nista ozbiljno... jos ako mi prizna sta je bilo to je onda + 8)
 
Ne verujem da bih oprostio prevaru, nekoj devojci...
Mada, nikad nisam bio prevaren (bar kol'ko ja znam :lol: )... ali da jesam stvarno sumnjam da bih rekao, "pa dobro ajd sad moglo je svakom da se desi" :roll:
Porazgovarao bih s njom i video bih sta i kako dalje...
 
oprostila bi ako je to samo fizicki...(i maravno vratila...naravno duplo!!! :wink: ) ali ne bi mogla da ostanem sa nekim ako znam da on sve vreme misli na nekog drugog a ja sam tu kao neko zezanje ili mu je bedak da raskine samnom ne vezano za to da li me je preverio ili ne...


to mi je mnogo gore nego prevara...
 
Mislim ipak da prevaru ne bih oprostila.Zasto?
Zato sto je osnova svake veze poverenje i uzajamno postovanje.Postovanja ocigledno nema cim si ti mene prevario.Poverenje momentalno biva poljuljano tako da ni tog aspekta vise nema a i iskreno....ako je on mene prevario znaci da mu ja nisam dovoljna iliti da mu u vezi nesto fali.Pa zasto onda da ostajemo uopste u vezi?
 
Veza je ziva stvar, koja se tokom vremena razvija. Ako podje u pravom smeru, svakim korakom je sve bolja i bolja, u protivnom - puca!
Pravo je pitanje: Da li vredi tek tako odbaciti jednu takvu vrednost zarad sitnog shvrljanja sa strane i pogresnog principa "ako je bilo jednom, bice opet!" :?:

Nije sve crno i belo.
 
Kad_LupimLupim:
Veza je ziva stvar, koja se tokom vremena razvija. Ako podje u pravom smeru, svakim korakom je sve bolja i bolja, u protivnom - puca!
Pravo je pitanje: Da li vredi tek tako odbaciti jednu takvu vrednost zarad sitnog shvrljanja sa strane i pogresnog principa "ako je bilo jednom, bice opet!" :?:

Nije sve crno i belo.


Bravo!
I nije sve tako sjajno....problemi u vezi ce uvek postojati i te probleme(kao sto je prevara)treba zajednicki resiti,a ne samo se okrenuti i otici.....ako smatras da je osoba sa kojom si u vezi vredna tvoje ljubavi,bez obzira sto je pogresila,treba joj oprostiti i dati joj sansu.
 
ljudi obicno mnogo veliku frku prave oko toga...prevara na jedno vece ko prevara na jedno vece...cemu sranje i patetika? mislim i ja sam u vezi za slicnim debilom koji je na fazon "ako me prevaris, nema sanse da vise ikad....bla bla bla"... ja ne znam sta je sa ovim ljudima danas...
 

Back
Top