KAKO DA LAKO... uporedite dve natalne karte

Mady

Primećen član
Banovan
Poruka
676
Nekoliko koraka koje i sami možete napraviti mogu dati početni uvid u uporednu kartu

Ovim postupkom razlažete odnos na faktore Za i Protiv. Poenta je da sasvim sami sagledavajući odvojite pozitivne i negativne strane veze jer ćete tada biti svesni šta je u njoj slaba tačka. Odvojite neko vreme za ovu analizu jer raščlanjujete odnos a to nije zanemarljiv posao i biće vam od velike pomoći nadalje kada se suočavate sa poteškoćama u komunikaciji, napravite spisak sledećih aspekata i položaja, obratite pažnju na dostojanstva i kvalitete

Konjunkcija je aspekt 0-10 stepeni [dve ili više planeta na navedenoj međusobnoj udaljenosti]
Trigon 120 stepeni [ili kroz 4 znaka]
Kvadrat 90 stepeni [ili kroz 3 znaka]
Sekstil 60 stepeni [kroz 2 znaka]
Opozicija 180 stepeni [jedan nasuprot drugom]

Koje ćete planete izdvojiti?
Sunce i Mesec ukoliko želite da analizirate stabilan odnos ili brak, život udvoje, partnerstvo emotivno ili poslovno.
Mars i Veneru ako je reč o strastima, ljubavi i vezi od koje ne očekujete brak i međusobno obavezivanje
Obavezno Asc i vladar Asc a Merkur će govoriti o kvalitetu komunikacije mentalnoj kompatibilnosti

Npr, natalna karta ima pet čula [Sunce, Mesec, Merkur, Venera i Mars] pri čemu kada birate partnere već pri prvom susretu počinjete da ih "osećate" nekim od navedenih. Ukoliko je reč o dobrim aspektima između emotivnih a Marsa i Venere aktiviraće se i fizička potreba za kontaktom, ako su vaš i njegov Mesec usklađeni - ako su u konjunkciji međusobno ili uz trigonu, npr... mođe se reći da ste srodne duše, dva Sunca u istom znaku govore o istim ciljevima, potrebama, isti Asc kaža da iz istog ugla posmatrate svet - što ne mora biti snažno ako je kod vas npr, karta introvertna [sa većinom planeta ispod horizonta] a kod njega ekstrovertna [sa naglašenim IX, X i XI poljima] i tada se mošete složiti ako su planete u lepim aspektima i srodnim znacima - tipski srodnim - vazdušnim, vodenim... ako su pak u znacima istog elementa - oboje imate kardinalni osnovni pečat ili naglašene fiksne elemente veza neće obećavati i može obilovati sukobima.

Zašto sam sve ovo pričala? Ne da je zabluda slaganje znakova, jer postoji logika u tome i ima smisla ali to je samo toliko da malčice zagrebete ispod folije i uđete u razgovor sa nekim. Tek step by step analiza dva uporedna horoskopa može dati neku logičnu priču o mogućem slaganju.

A ako se pitate sa kim se slažete pogledajte gde se nalaze onih 5 čula sa početka priče + Asc i ne zaboravite i pripadnost njegovih planeta vašim natalnim poljima jer uzalud su planete u sjajnim aspektima ako su u poljima nepovoljnim za brak [kao kod mene - Mesec u VI se nalazi u kući koja je ako koristimo astorološku vrtešku dvanaesto od VII što ukazuje na "smrt braka" ] a Sunce je u IV pa ne dovodim momke u kuću - udobnije mi je da sam sama u svom gnezdu. Saturn kao vladar braka u XII - van domašaja, pozni brak ili neostvaren jer je većina VII polja u Vodoliji pa mi nije potrebno vezivanje.

Naravno i u njegovoj karti je potrebno da se proceni u koja polja su se smestile vaše planete...

Primetićete da pri ovoj analizi nisam ni dotakla temu moja Venera i Mars u aspektima sa njegovim pozicijama, ni tranzite kao mogućnosti da se u određenom periodu godine otvorite za prepuštanje nekoj emotivnoj vezi. A sve je podjednako važno [u nekim slučajevima i važnije] jer u godini kada se loše osećate i niste raspoloženi za ljubav može pored vas projahati i Princ na belome atu ali vi, skrhani nedovoljnim brojem cipela u svom ormariću hič ne hajete za sve... samopouzdanje je u padu, borise se sa računima ili puno radite pa ste umorni i ... ništa od svega.

...i ima još toliko toga ali ovo je za početak dovoljno da vas zainteresuje.

Mesta za vaša pitanja koja se odnose za poteškoće pri radu su ovde...
 
Poslednja izmena od moderatora:
DarkEternal:
A mozes li reci kako prevazici kvadrat Sunce Saturn i konjunkcija Saturn Venera? I koliko je Mesec opozicija Mesec los aspekt? (ako je uopste los)

pojedinačni aspekti se teško tumače, tačnije nemaju smisao izvan karte jer je važno i u kom su znaku i polju, ostalim aspektima u karti...

2 meseca u opoziciji su dobra ako ih povezuju trigoni sa drugim planetama ili loša ako su negativno postavljena jer daju spoj dve suprotnosti, na trenutke fantastičnu potrebu da se spojite u sekundi ali i da se razmene suprotnosti. kao dva magneta suprotnih polariteta.
ipak zavisi od ostatka karte
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naglasena seksualna privlacnost je u pitanju svaki put kada su tako snazno naglaseni aspekti Marsa i Venere.

U nedostatku mogucnost da se ta zelja i realizuje raste tenzija i netrpeljivost pa tu vrstu kreativnosti treba upraznjavati sto cesce. :lol: sala... mada ne potpuno

ipak treba analizirati i dalje, kuce iz kojih dolaze te planete, simboliku znaka u kom se nalaze i aspekturu iz natala. ne donosi on samo Marsa tvojoj Veneri vec i sve sto uz njega postoji kao aspekat i opis.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady na sta mislis kad kazes da se analiziraju sunce i mesec u smislu emotivne povezanosti?
Musko sunce i zenski mesec, ili oba sunca i meseca?

Isto vazi za mars-venera odnos?

ovako Z: Mars 20'ovna/ Venera 22' jarca (5/2)KUCA
M: Mars 27'vage/ Venera 04' device (4/2)KUCA

ako mi pomognes oko ovoga, ja cu sama pogledati Sunce/Mesec aspekt, pa se cujemo.

Vazi?
 
Mady:
Naglasena seksualna privlacnost je u pitanju svaki put kada su tako snazno naglaseni aspekti Mars ai Venere.

U nedostatku mogucnost da se ta zelja i realizuje raste tenzija i netrpeljivost pa tu vrstu kativnosti treba upraznjavati sto cesce. :lol: sala... mada ne potpuno
ipak treba analizirati i dalje, kuce iz kojih dolaze te planete, simboliku znaka u kom se nalaze i aspekturu iz natala. ne donosi on samo Marsa tvojoj Veneri vec i sve sto uz njega postoji kao aspekat i opis.

Bas sam mislila da odustanem... posto se ovako, u prici, nikako ne pronalazimo. Eh, ali sad... mozda i razmislim :D .
Hvala mady
 
Poslednja izmena od moderatora:
animsaj:
Mady na sta mislis kad kazes da se analiziraju sunce i mesec u smislu emotivne povezanosti?
Musko sunce i zenski mesec, ili oba sunca i meseca?

Mislim da treba razmatrati uzajamne uticaje jer je uvek jedan od partnera dominantan a drugi slabiji i zato nema pravila.

animsaj:
Isto vazi za mars-venera odnos?

ovako Z: Mars 20'ovna/ Venera 22' jarca (5/2)KUCA
M: Mars 27'vage/ Venera 04' device (4/2)KUCA

Kojim natalnim poljima vladaju Venera i Mars iz ovih natalnih karata? Najbolje je imati preglednu sliku uporedne karte kada se ovako kompleksno pitanje razmatra...

Koliko shvatih, Mars u Ovnu je iz ženske karte u opoziciji sa njegovim Marsom što može dati magičnu privlačnost ali i suštinske različitosti jer tragaš za strastvenim bićem a on to nije [makar prema položajima koje si ovde navela]. Čak je sa Marsom u Vagi i Venerom u Devici suviše blag za tebe, možda ga fascinira tvoja energija i visoki ciljevi koje si sebi zacrtala. Imponuješ mu na neki način stavom i karakterom - on tebi može prijati svojoj lepotom i finim manirima.

Venere su već u boljem položaju jer pripadaju istom elementu iako nisu u aspektu što govori o tome da se ti više uklapaš u njegovu sliku idealne devojke, volite iste stvari i delite užitke.

Mars/Venera osim kvadrata ništa drugo? :cry: a sa ostalim planetama?
 
Poslednja izmena od moderatora:
mague:
:o nego da te pitam samo za svoj horoskop

mars u konjukciji sa saturnom u konj. sa plutonom +jupiter u vagi sedmoj kuci jupiter je u scorpiji
unapred hvala stelijum mars sat i pluto imaju kvadrat sa cvorovima

ups...

:oops: brdo nabacanih informacija bez reda i selekcije... ja ne mogu ovako, sory. :cry:

dobro znas, sigurna sam, da se parcijalno nece tumaciti aspekat ni 2 planete bez detaljnog uvida u to kojim natalnim poljem vlada, u kom je znaku i kojim aspektima sa ostalim planetama
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady,

a o cemu govore Saturn kvadrat Venus/Mjesec ili Saturn u opoziciji s Mjesecom?

I dali je istina da je za jednu dobru vezu vazan aspekt prvog polja (jedne osobe) sa sedmim poljem (druge osobe)?? jeli se to isto odnosi i na vladare tih polja ili direktno trebaju poljima biti povezani? znas li nesto o tome?

pozdrav,

Lidija
 
Lidiia:
Mady,

a o cemu govore Saturn kvadrat Venus/Mjesec ili Saturn u opoziciji s Mjesecom?

Može ukazivati na vezu koja vuče korene iz nekog od ranijih života, karmički dug, snažna povezanost, emotivna hladnoća jednog i hendikepiranost drugog... ali je potrebno detaljnije osmotriti kojim poljima i vitalnim tačkama vladaju Saturn, Venera i Mars u obe karte pre nego što nekome u lice uzviknemo "Eurekaaaa" :lol: ne, :roll: pardon... "KARMIČKA VEZAAAAAAAAAAA"

Lidiia:
I dali je istina da je za jednu dobru vezu vazan aspekt prvog polja (jedne osobe) sa sedmim poljem (druge osobe)?? jeli se to isto odnosi i na vladare tih polja ili direktno trebaju poljima biti povezani? znas li nesto o tome?
Lidija

jako je važna naglašenost kuća u uporednoj karti - ako su u XII veza može biti tajna ili na daljinu, ako je fokus na III polju - mentalni aspekat veze je veoma značajan, IV polje - kuća, dom, V budi roditeljske instinkte, VII potrebu za partnerstvom, osećaj snažne privrženosti, jednakosti, partnerstva...

da, odnosi se i na povezanost DOBRIM aspektima vladara i/ili vrhova kuća...

eto zašto je analiza uporednih horoskopa veoma obiman posao - sve što smo naveli još nije potpun spisak potrebnih analiza kojima se treba pozabaviti
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady:
dobar aspekat sa Saturnom u uporednim daje potencijal da veza dugo traje ali moraju biti zadovoljeni i ostali faktori - aspekti Sunce/Mesec i u harmoničnim aspektima moraju biti vladari VII polja i Asc...

znaci prakticki samo dobri aspekti saturna, mjeseca i sunca daju dugu vezu? to se odnosi i na prijateljstva, upravo sam pogledala :D

nije dovoljno da su vladari VII i asc u harmonickim aspektima. samo to ne znaci nista...

heh, sve vise i vise razumijem :lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady:
dobar aspekat sa Saturnom u uporednim daje potencijal da veza dugo traje ali moraju biti zadovoljeni i ostali faktori - aspekti Sunce/Mesec i u harmoničnim aspektima moraju biti vladari VII polja i Asc...

znaci prakticki samo dobri aspekti saturna, mjeseca i sunca daju dugu vezu? to se odnosi i na prijateljstva, upravo sam pogledala :D

nije dovoljno da su vladari VII i asc u harmonickim aspektima. samo to ne znaci nista...

heh, sve vise i vise razumijem :lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady, imam opet jedno pitanje... :oops:

Po cemu se vidi (kada usporedujes dvije karte) da jedan partner voli drugoga? tj. da je zaljubljen...

mjesec mora da pravi aspekt sa ??? ili venera?? sta kod zene a sta kod muskarca govori da je zaljubljen u partnera? :?

hvala unaprijed!

pozdrav,

Lidija
 
Odlično je za seksualnost i donosi dobar osećaj sreće i užitka. Obostran je aspekat, snađan i intenzivan ako su položeni u Ovnu a ako su u sazvežđima Riba može biti malo blaži. Konjunkcija 2 Marsa budi i fizički ali ujedno može doneti i neke nove porive, ambicije i ideje za ostvarenje planova...

To bi bio uopšteni deo a detaljnije ćeš znati ako pogledaš kojim natalnim kućama u njegovoj karti vladaju Mars i Jupiter, isto se važi i za tvoju kartu [vladarstva nad kojim kućama]
 
Poslednja izmena od moderatora:
gurmanci:
Lidiia: najbolje je da u uporednom mars i venera imaju dobar aspekt, zatim mesec i venera, venera i jupiter, sunce i mars. Ovakvi aspekti se ticu ljubavi ako je saturn u dobrom aspektu on malo uozbilji stvar, losi aspekti neptuna daju prevaru, los aspekt marsa i urana je veoma los. Dobro je i da tvoj ili njegov descendent ima dobar aspekt sa nekom od dobrih planeta U sv slucaju za vezu je najbolje da su mars i venera u dobrom aspektu :P

hehe, ali ovo zadnje mars/venera se samo odnosi na tjelesnu ljubav, right? :twisted: :oops: :D

znas li sta konkretno govori o tome da partner A voli partnera B?? venera i mjesec?
 
:D hehe ma ne eliminisem nista, nego samo kazem da nije dovoljno samo to za jednu vezu, za aferu je taj aspekt savrsen ali za vezu treba puno vise od same privlacnosti...

usporedno je kada se od dvije karte napravi jedna (tj. jedan mjesec, jedno sunce, jedan mars itd...?)

brkam pojmove non-stop, znam da postoje tri vrste usporedbe karata partnera u astrologiji, nikako da naucim.. :oops:
 

Back
Top