CEDOMIR JOVANOVIC-CEDA

Чеда је у сваком погледу бивши политичар (ако је то
уопште икада и био) само ОН ТО НЕ МОЖЕ ДА ПРИХВАТИ.

Потонуо је - али покушава да исплива шлепујући се НВО.
 
pa ako je propao i ako je završio svoju političku karijeru zašto uopšte ova tema i zašto uopšte komentari? i ne sumnjam da će ih biti još...

dakle,zašto sve ovo kad je minorna figura na inače prenatrpanoj političkoj sceni Srbije?
 
aha, pa je zgodan za pljuvačninu?
ajd malo da pričamo o nekom ko nije bivši ...o nekom od koga konkretno naši životi zavise na ovaj ili onaj način...
više mi je muka da čitam pljuvačine o svim bivšim...ajde o ovima što su danas glavni...
 
Cedomir Jovanovic? Previse makijavelisticki nastrojen za moj ukus. Mogao bi da zavrsi vec jednom taj pravni fakultet jer ga zavrsavaju i mnogo gori od njega. Cinjenica je da je za vreme starog DOS-a stavljan u prvi plan kako bi najvise trpeo zestoke udarce tadasnje opozicije. Kredibilitet mu je totalno srozan tako da nema sta vise da trazi u politici. Ipak su one radikalske budale velike zveri za njega...unistili su ga apsolutno.
 
antigona:
Ceda!?
Ah,da to je onaj mali "demokratski" potrcko pokojnog Djikija..hmhm...sad je vec presao u estradne vode i trac rubrike!!Marginalna licnost za Srbiju i njen prosperitet!

Јесте, али је далеко он од безопасног. Он је само ударна песница Новог светског поретка.
Није случајно што се оних фамозних 8 НВО у свему слажу са њим.
Не треба му давати превише пажње, али ми је лично дарага свака пљувачина по њему и зато подижем ову тему.
 
Šta imam protiv tog momka?


Opcija “reformskih talibana”, tako dobro poznata, iritira već odavno mnoge građane naše zemlje. Praktično sve, kad izuzmemo DS, manjina i još poneke strančice. A iritira i dobar broj članova DS-a, možda čak većinu – zavisno koga sve smatramo talibanom.
Ali zašto je baš Čeda najviše iritantan?! Možda zato što je elokventniji od ostalih i što uvek kaže šta misli (što mu priznajem kao plus). Ili zato što su njegovi džipovi, jahtarenja, obesnost, stanovanje u kući oligarha, uočljiviji nego kod ostalih. Ja imam još jedan razlog. Ali pre toga, vratimo se u vreme Miloševića, tj zašto sam bio protiv njega.
Naravno, dominirali su tu opšti razlozi – Zloba je sjebao stvari. Nije u pitanju nedemokratski režim, nije u pitanju nacionalizam u pitanju je to što je sjebao stvari. I zato su ga Srbi srušili, a ne zato što su se zaželeli demokratije ili pokajali “zbog svega što nam se dogodilo”. A imao sam i jedan ličan razlog.
Kada sam studirao, bio sam nerd. I ne stidim se toga. Sada imam druge zanimacije, a i neću valjda čekati penziju da se odmaram i provodim. A setimo se nakaradnih vrednosti koje je promovisao režim 90-ih. Razni “eksterni atributi” – kola, pištolji, mobilni (tada luksuz) i sveopšte pljuvanje po znanju, školi, inteligenciji, uopšte onome što se smatra srednja klasa. Vrhunac svega kada Zloboleon dočekuje predstavnike studenata u protestu i kaže im “niste vi meni ništa bolji od nekog radnika ili seljaka”.
I onda, 5. Oktobra 2000-te, kada sam bio ispred Skupštine, i kasnije sa gas-maskom kod RTS-a, mislio sam kako će doći vreme u kome se ceni znanje. Bizmark je rekao “ja sam plemić i hoću da imam koristi od toga”, a ja kažem: ja sam inženjer i hoću da imam koristi od toga.
Ali u DOS-u niko osim Čove i Velje nije bio iz tehničkih nauka. Izvorno, “demokratska opozicija” nije pridavala ni ekonomiji veliki značaj i zato je nastao G17, preimenovan u G17+ kada su lideri “opozicionih” gradova pokazali nesposobnost da raspodele gorivo iz programa “energija za demokratiju”. Takođe, kao čoveka koji radi u Telekomu Srbija neopisivo me je iritiralo to što je psiholog Tadić postao savezni ministar za telekomunikacije. Kao da u ovoj zemlji nema inženjera telekomunikacija. Pa samo u Telekomu ih ima hiljadu.
I najzad dolazimo do Čede. Sećam se nekog duela iz 2002 kada je Čeda rekao Maršiju: “Ovo što vi meni kažete da sam propali student rekao mi je i Milošević pre nekoliko godina”. Marši, trom kakvim ga je Bog dao (iako majstor cinizma) se naravno nije snašao. A znate šta bi ja Čedi odgovorio? Rekao bih mu:I Milošević je ponekad bio u pravu. Analizirajmo malo rečenicu: Ovo što vi meni kažete da sam propali student rekao mi je i Milošević pre nekoliko godina. Alo majstore, pa ja sam za tih nekoliko godina završio fakultet! I šta sad, ja nemam džip, niti idem jahtom na letovanje, niti živim u ogromnoj vili u okolini BGD, a sve to ima neko ko je prvo postao potpredsednik vlade, pa onda završio fakultet. Jesmo li se za to borili?
Stvar je još i gora: taj propali student nas je vodio u evroatlanske integracije!
U pravu su oni koji kažu kako su reforme stale ubistvom Đinđića. Stale su jer su kormilo preuzeli Živković (takođe zanimljiv slučaj za posmatranje) i Čeda. I reforme su ponovo krenule. Poyitivna Studija iyvodljivosti, reformski zakoni, dolazak bankara, ukidanje poslednjih sankcija od strane SAD, slobodna trgovina šećerom i tekstilom...
 
čeda je:
kralj!jedini koji ima viziju!nastavljač politike zorana đinđića!uskoro dolazi na vlast!
a uz to je:
narkoman!šurovao je sa zemuncima!strani plaćennik i domaći izdajnik!nikada neće videti vlast!

eto,sve sam sublimirao.možeš da zaključaš i uštediš dvadesetak strana tupljenja i ličnih uvreda...
 
_Milanche_:
Pa ovako procena oko 5-6% na prvim izborima i posle toga dalji priliv razocaranih glasaca koji su podrzavali opcije DS,G17+,SPO i stranke slicne orjentacije.
Kapacitet nego do 15%-ak posto ako mu okolnosti budu isle na ruku.

Upravo tako.
To potvrđuju i izbori u Novom Bečeju gde je kandidat LDpa ušao u drugi krug sa radikalima.
Čedomir izgleda zna šta radi i građani sve više u LDPu vide reformsku alternativu.
Ja sam u ovom trenutku bliži tome da glasam za LDP nego za DS.
 

Back
Top