Kako se leci mrznja?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Postavljam ovu temu na filozofiju :
-jer filozofi današnjice ili imaju predloge i metode kako da se ne provocira mržnja , ali su bez ponude alternative ljudima , kako izlečiti mržnju.
-ovih dana gledam mnoge reakcije koje su direktna posledica NEMISLI upravo filozofa, njihove tišine....

Uzrok:
Danas sam video ogromnu reklamu sa rukom iz zemlje (kao "Keri") koja ide uz reči pamtite ovo....

Ogorčen sam i užasnut ovakvim pristupom omladine za zaštitu ljudskih prava.

Opravdao bi ih da je cilj da se istina probije i čuje, ali toliko se o tome priča , da ne verujem da neko nije upoznat sa dogadjanjima. To što se javljaju interpretacije je NORMALNO , i kod dobronamernih , a pokazaću kasnije.

Pravo čoveka i njegova težnja nije da mrzi i da oseća bes. Samim tim inicijativa za ljudska prava ugrožava ljudska prava.

ALTERNATIVA : Ono što fali kad kažemo da ne treba da se pamte ovakvi dogadjaji jer su oni direktan poziv na nacionalnu mržnju (i da je država neka ona bi ovakav plakat ZABRANILA) i uvek će biti poziv na mržnju. Da sam ja neko oštećen ovim dogadjajem , sam bih želeo da me puste na miru , da u miru prebolujem to što bolujem , ne da peru usta i bude životinju u meni.

Ono što treba da se radi je da se pamti 6 meseci pre svadbe u Sarajevu i 6 meseci posle.
To treba da se pamti , da se pamte zli jezici koji su uterivali strah ljudima u kosti i izazivali nesanicu.Treba da se pamte takvi dogadjaji i da se njihova pojava spreči u budućnosti.Da se nikada više naivno ne podlegne.


Pamćenjem zločina se zločin ne sprečava. Zašto ?
-Zato što dok ga pamtiš nemaš mira.
-Zato što dok ga pamtiš postoji mržnja , a niko nema snage da toliko mrzi i da pored toga voli , retki su oni koji će izabrati otrovan život pre nego zaborav.
-Čim ga zaboraviš , otvaraš prostor da se desi isto


Natopi čoveka strahom i stvorićeš od njega zločinca očas posla (bio sam u antiterorističkim jedinicama u vojsci i učestvovao u obuci u vreme velikih obračuna sa OVK i video kako decu od 18 za tri nedelje pretvoriš u profesionalne ubice).

Zato poruka iskrena i dobronamerna (namerno ne ulazim u objašnjenja da je srebrenica bila odgovor na nešto drugo , jer uvek je nešto posledica nečega , a ovde bi to bilo opravdanje , a zločin ne umanjuje zločin nikome osim počinitelju koji je uzročnikom prestao da bude čovek i postao oružje mržnje) je sećajte se manipulacije i zlih jezika koji su harali narodom, pasa rata, bezdušnih lukavih ljudi kojih ni danas nema u prozivkama, sejača "crva" u glavi...

Zabranite postere koji seju mržnju , ma koliko da se čepimo strancima...

Smeta mi u filozofiji to što se često postavlja kao kritičar vremena, sudija, a ne kao učesnik i savetodavac , kako mi se čini da je bilo u staroj grčkoj.Smeta mi što nema odgovore na ovakva pitanja ili ih samo osudjuje ,kao ovde recimo , filozofi kažu ne propagirajte mržnju , a ne treba da se zaboravi ( i to većini izgleda kao nepremostiva suprotnost, i meni).

Zato i nudim ono što mislim da je alternativa. Uzrok naše gluposti treba otkloniti (ne ići ispod balkona sa saksijama sa cvećem , a ne nositi stalno šlem na ulici ) a ne dogadjaje kao koncentrat ispoljene gluposti.Zato otklonimo huškače i nestaće mržnje.

Izvinjavam se svima koji su ovo morali da pročitaju.
 
Tuzni_patak:
(bio sam u antiterorističkim jedinicama u vojsci i učestvovao u obuci u vreme velikih obračuna sa OVK i video kako decu od 18 za tri nedelje pretvoriš u profesionalne ubice).

!!!! aj nestho o ovome?

patak tebe bi vishe voleli chitali itd kad bi sve sto os da kazes sazeo...niko ne voli ove kobasice
 
Dragi prijatelji,
nazalost,svi mi imamo iskustva ili smo svedoci teskih trauma, kada je bio ugrozen nas zivot ili smo gledali kako ugrozavaju tudji.
Toga je bilo ovih 15 godina za narednih 200 generacija.
Nas je sve snaslo i slom komunizma 1989, raspad Jugoslavije, Slobina diktatura, ratovi, bombardovanje.Mi smo zrtve i ako povrsno mislimo da smo nekad izvan svega toga.
Ali,pre 10 godina u Srebrenici se desilo nesto strasno.
Nebi trebali zato sto smo zrtve da ogrubimo na druge zrtve.To bi bilo besmisleno.
Mi moramo da naucimo da mislimo o besmislenim stvarima kao sto je rat.
Ako naucimo da mislimo ostvaricemo poziv Coveka.
Ako mislimo, saznacemo da postoje i takvi nesrecni zlocini kao u Srebrenici, posle kojih i Muze i filosofi cute.
 
?:
Tuzni_patak:
(bio sam u antiterorističkim jedinicama u vojsci i učestvovao u obuci u vreme velikih obračuna sa OVK i video kako decu od 18 za tri nedelje pretvoriš u profesionalne ubice).

!!!! aj nestho o ovome?

patak tebe bi vishe voleli chitali itd kad bi sve sto os da kazes sazeo...niko ne voli ove kobasice
...Americka vojna akademija West Point ima ogromne plakate na kojima pise "...putovacete u razlicite zemlje, upoznacete razlicite ljude i UBICETE IH" - kakve tek "monstrume" oni prave a svima su uzor :D
...na zalost to i jeste posao prave vojske - da ubija nece valjda od njih da prave casne sestre :?
...mnogo veci monstrumi od vojnika su naoruzani i kojekakvim ideologijama zaludjeni civili
 
i ja se slazem da treba zabraniti te bilborde
to je jezik mtznje
protivzakoniti su i u svakoj normalnoj zemlji vec bi pred zakonom odgovarali oni koji su ih tu postaili
to je direktan poziv na zlocin
deo psiholokog rata protiv sropskog naroda
zabraniti
zabraniti
zabraniti
osuditi zlocince koji su to postavili
 
To nije prica nego istina i mnogo je surovija od tog postera ali tako i treba da bude
... ja to navodim upozorenja radi... ako vam kojim slucajem padne na pamet (kao onom majmunu u Splitu) da rukama davite americkog tenkistu da znate da bi vas skupljali po okolnim brdima lopatama :D
 
Eto ti sad...kad sam video naslov teme prvo sto sam pomislio bilo je: "Kako se leci mrznja? Hm.....metkom?"
:D
toliko o tome...

a u cemu je sema sa tim bilbordima?
cujem prica se o necemu, pomenuse nesto i sad u utisku nedelje.
dajte slike
 
Keeper:
ah, pa ako je samo u west pointu shta je onda tu loshe. shta ti mislish kakve sve plakate i natpise imash recimo po kancelarijama Obraza i slichno ;-)

ПА ИМАШ:
БУДИ СРБИН ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ.
СРБIN
И ОНЕ СА ЗНАКОМ ОБРАЗА.
:D
ШТА ТИ СЕКТАШУ СТАРИ АЛУДИРАШ ?

Апостол Павле упућује на заповест Господњу која важи за све, па и за Коринћане: "Не упрежите се у исти јарам с невјерницима; јер шта има праведност са безакоњем; или какву заједницу има светлост са тамом? А какву сагласност Христос са Велијаром? Или какав део има верни с неверником? И какво је слагање храма Божијег са идолима? Јер ви сте храм Бога живога, као што рече Бог: Уселићу се у њих и живећу у њима и бићу им Бог и они ће бити мој народ. Зато, изиђите из њихове средине и одвојте се, говори Господ и не дохватајте се нечистог и ја ћу вас примити, и бићу вам отац и ви ћете бити моји синови и кћери, говори Господ Сведржитељ! (2. Кор. 6, 14-18.)
 
Empedokle:
Dragi prijatelji,
nazalost,svi mi imamo iskustva ili smo svedoci teskih trauma, kada je bio ugrozen nas zivot ili smo gledali kako ugrozavaju tudji.
Toga je bilo ovih 15 godina za narednih 200 generacija.
Nas je sve snaslo i slom komunizma 1989, raspad Jugoslavije, Slobina diktatura, ratovi, bombardovanje.Mi smo zrtve i ako povrsno mislimo da smo nekad izvan svega toga.
Ali,pre 10 godina u Srebrenici se desilo nesto strasno.
Nebi trebali zato sto smo zrtve da ogrubimo na druge zrtve.To bi bilo besmisleno.
Mi moramo da naucimo da mislimo o besmislenim stvarima kao sto je rat.

Ako naucimo da mislimo ostvaricemo poziv Coveka.
Ako mislimo, saznacemo da postoje i takvi nesrecni zlocini kao u Srebrenici, posle kojih i Muze i filosofi cute.
Možda, ali u prošlom veku je 1.000.000 Srba obešeno, zaklano, streljano, e to nećemo zaboraviti :evil:
 
Empedokle:
Dragi prijatelji,
nazalost,svi mi imamo iskustva ili smo svedoci teskih trauma, kada je bio ugrozen nas zivot ili smo gledali kako ugrozavaju tudji.
Toga je bilo ovih 15 godina za narednih 200 generacija.
Nas je sve snaslo i slom komunizma 1989, raspad Jugoslavije, Slobina diktatura, ratovi, bombardovanje.Mi smo zrtve i ako povrsno mislimo da smo nekad izvan svega toga.
Ali,pre 10 godina u Srebrenici se desilo nesto strasno.
Nebi trebali zato sto smo zrtve da ogrubimo na druge zrtve.To bi bilo besmisleno.
Mi moramo da naucimo da mislimo o besmislenim stvarima kao sto je rat.
Ako naucimo da mislimo ostvaricemo poziv Coveka.
Ako mislimo, saznacemo da postoje i takvi nesrecni zlocini kao u Srebrenici, posle kojih i Muze i filosofi cute.

Мржња се свакако не лечи чланством у Грађанском савезу, активностима у невладиним организацијама,
или папагајским понављањем "лекција" разних инструктора који су премрежили све институције.

Мржња се лечи љубављу - А ЗА ЉУБАВ ЈЕ ПОТРЕБНО ДВОЈЕ !!!
 
Eremita

ako ne grešim, ti ne voliš ljude generalno, ti voliš samo određene ljude- Srbe... jel?

ali evo slažem se sa tobom-ljubavlju se leči mržnja...
mržnja oduzima mnogo energije ... i na kraju ispada da mrzeći čovek samo sebi čini zlo...
 
gigule:
Eremita

ako ne grešim, ti ne voliš ljude generalno, ti voliš samo određene ljude- Srbe... jel?

ali evo slažem se sa tobom-ljubavlju se leči mržnja...
mržnja oduzima mnogo energije ... i na kraju ispada da mrzeći čovek samo sebi čini zlo...

gigule,
наравно ДА ГРЕШИШ! И то ужасно! Па како ја могу бити
Хришћанин, Православац, Србин а да немам
човекољубља, Твоја изјава је за мене велика увреда,
али на овом форуму је то уобичајени начин
комуницирања.
Лично немам енергије за мржњу, волим СВЕ ЉУДЕ, али Људе а не битанге. Али, највише волим Србе,
као што сваки нормалан човек воли сву децу, али
највише воли СВОЈЕ дете. Надам се да и Ти мислиш
да је овакво понашање нормално ?

Да би се неко коме је Бог дао разум и да иде на две ноге а да при томе није мајмун могао сврстати
у људску расу МОРА БИТИ ЧОВЕК, а човек је данас
тешко бити.

Православни Хришћани се моле за своје непријатеље !
 
eremita:
gigule:
Eremita

ako ne grešim, ti ne voliš ljude generalno, ti voliš samo određene ljude- Srbe... jel?

ali evo slažem se sa tobom-ljubavlju se leči mržnja...
mržnja oduzima mnogo energije ... i na kraju ispada da mrzeći čovek samo sebi čini zlo...

gigule,
наравно ДА ГРЕШИШ! И то ужасно! Па како ја могу бити
Хришћанин, Православац, Србин а да немам
човекољубља, Твоја изјава је за мене велика увреда,
али на овом форуму је то уобичајени начин
комуницирања.
Лично немам енергије за мржњу, волим СВЕ ЉУДЕ, али Људе а не битанге. Али, највише волим Србе,
као што сваки нормалан човек воли сву децу, али
највише воли СВОЈЕ дете. Надам се да и Ти мислиш
да је овакво понашање нормално ?

Да би се неко коме је Бог дао разум и да иде на две ноге а да при томе није мајмун могао сврстати
у људску расу МОРА БИТИ ЧОВЕК, а човек је данас
тешко бити.

Православни Хришћани се моле за своје непријатеље !
Eremita, nisam htela da te uvredim...Bože sačuvaj! ...ali nekako sam uvek pod utiskom onoga što se i kako se piše ovde na forumu... pa možda zato sam stekla pogrešan utisak!
Moja greška, izvini!
 
Joj, Gigule, zašto li imam utisak da tvoja trpeljivost ne smiruje mržnju? :( A mogu da se kladim da je Eremita tek na početku svog životnog puta, tj. da ti imaš decu, a Eremita nema, itd. iako se on na njih poziva, a ti ne... :)
Mržnja, agresivnost, sve su to odbrambeni mehanizmi nekih ličnosti kad se osete ugroženima, a strah usled neznanja je koren svega.
Eto tako, sad mrzite i mene! :P
Samo količina znanja i saznanja koju neka osoba poseduje pomera prag tolerancije.
 
gigule:
eremita:
gigule:
Eremita

ako ne grešim, ti ne voliš ljude generalno, ti voliš samo određene ljude- Srbe... jel?

ali evo slažem se sa tobom-ljubavlju se leči mržnja...
mržnja oduzima mnogo energije ... i na kraju ispada da mrzeći čovek samo sebi čini zlo...

gigule,
наравно ДА ГРЕШИШ! И то ужасно! Па како ја могу бити
Хришћанин, Православац, Србин а да немам
човекољубља, Твоја изјава је за мене велика увреда,
али на овом форуму је то уобичајени начин
комуницирања.
Лично немам енергије за мржњу, волим СВЕ ЉУДЕ, али Људе а не битанге. Али, највише волим Србе,
као што сваки нормалан човек воли сву децу, али
највише воли СВОЈЕ дете. Надам се да и Ти мислиш
да је овакво понашање нормално ?

Да би се неко коме је Бог дао разум и да иде на две ноге а да при томе није мајмун могао сврстати
у људску расу МОРА БИТИ ЧОВЕК, а човек је данас
тешко бити.

Православни Хришћани се моле за своје непријатеље !
Eremita, nisam htela da te uvredim...Bože sačuvaj! ...ali nekako sam uvek pod utiskom onoga što se i kako se piše ovde na forumu... pa možda zato sam stekla pogrešan utisak!
Moja greška, izvini!

Извини Ти... сигурно постоји грех и на мојој страни
стога што имам, могло би се рећи лошу нарав,
наиме, одговарам ИСТОМ МЕРОМ када ми неки од ових
овде саговорника гура прст у око... и онда ко
зна како све то делује...
 

Back
Top