Magistratura za svet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim NE. pogledaj malo npr. pravo. ko bre jos ceni nase pravo, ekonomiju da ne spominjem... mog druga koji je magistrirao na etf-u i koji je preko kurseva zavrsio engleski i nemacki otisao je u nemacku i nemac mu slao mercedesa da ga saceka i vozika po minhenu. znaci najbolje pmf ili etf, mozda i gradjevina ako ces da radis po pustinjama libije i sl.
 
Postdiplomske studije Evropskog prava na BU, prof.iz EU, ide se u Belgiju i Francusku....i važi svuda. Ali to je pravo, nije baš baš društveno...bar ne kako ga ja zamišljam. Može i sa drugih fakulteta da se upiše.
Pogledaj BOŠ, CITOK i ostale škole, one imaju razne dilove...
 
Ako bi da radis u drugoj zemlji, onda je najbolje da se u njoj i skolujes.
Ako ti je to nemoguce, a zelis da formalno steknes titulu magistra, onda upisi i zavrsi kod nas ono sto ti od drustvenih nauka najvise odgovara, ali jos barem isto toliko vremena posveti samostalnom usavrsavanju iz te oblasti proucavajuci stranu relevantnu literaturu, prisustvovanjem raznim profesionlnim konferencijama i sl. Znaci, nasa magistratura radi papira, a samostalno usavrsavanje radi znanja. Sama magistratura ti nece mnogo vredeti u inostranstvu, osim ukoliko nije pracena i potpunim poznavanjem i savrsenom upucenoscu u savremene svetkse tendencije u toj oblasti. U stvari, ako te iko i zaposli u inostranstvu, to ce biti jer si pokazao da znas kako se stvari rade u svetu, a ne zato sto imas magistraturu (iz neke tamo zemlje).

Btw, Betty, ja ne znam nijednu drugu 'drustveniju' nauku od prava.
 
Betty:
Postdiplomske studije Evropskog prava na BU, prof.iz EU, ide se u Belgiju i Francusku....i važi svuda. Ali to je pravo, nije baš baš društveno...bar ne kako ga ja zamišljam. Može i sa drugih fakulteta da se upiše.
Pogledaj BOŠ, CITOK i ostale škole, one imaju razne dilove...

Ja mislim da na tom smeru samo frankofani studenti dobijaju medjunarodne diplome a ovi nefrankofani neke nase diplome koje toboze odgovaraju inostranim.
Ima na sajtu, pa pogledajte, ja mislim da je tako...
I ja se kanim sad neke postdiplomske da upisem, mada mi nije bitno da li su priznate u inostranstvu ili ne.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top