KOLPOSKOPIJA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolposkopija je pregled vrlo slican obicnom ginekoloskom pregledu osim sto se lekar sluzi jednim optickim instrumentom da bi bolje video grlic materice.Taj instrument stoji izvan vagine.

KOlposkopija se se radi ako na grlicu materice postoji u narodu tzv "ranica",medicinski izraz je Eritroplakija.U pitanju nije nikakva ranica vec samo jedan drugi tip epitela koji je jarko crvene boje i potseca na ranicu vizuelno.

Kolposkopom se ta epitelna plaza uvecava tako da mogu da se vide njene karakteristike s obzirom da ako ima poseban izgled moze da ukazuje na prekancerozu.Medjutim,veliki broj zena ima tu "ranicu" koja je cista ektopija tj jedna vrsta epitela u toku detinjstva biva zamenjena drugim u toku puberteta ali se nekim slucajem ne povuce ceo nego ostane to ostrvce.

JOs jedna interesantna informacija koju vecina zena ne zna:RANICA NA GRLICU MATERICE NE BOLI !!!
 
Hvala puno na odgovoru.Mene su uputili na kolposkopiju na osnovu Papa testa koji sam radila.Papa mi je II i neka inflamacija za koju mi je receno da je upala.Sledece sto treba da radim kako mi je receno je da odem na pregled kako bi mi utvrdili grupu sekreta,da li je mozda patoloski,a posle toga kolposkopiju.Koliko sam ja upoznata,ne postoji nikakva ranica kod mene.
Ukoliko imate jos neko objasnjenje za mene bila bih Vam vrlo zahvalna.
Ne znam koji problem imaju neki lekari u Domovima zdravlja,mozda nedovoljna motivacija,tek pojedini jako malo informacija daju i pored pitanja.
Hvala
 
Samo da dodam da se ne plasis pregleda, jer izgleda kao obican ginekoloski pregled, samo sto ce dr da te namaze jodom dole, i da te pregleda tim kolposkopom, koji izgleda kao veliki mikroskop. Jeste neprijatno, ali ne boli nista i ne traje dugo, kod zubara je milion puta gore.

Srecno & sve najbolje
 
Dragana_jovan:
Hvala puno na odgovoru.Mene su uputili na kolposkopiju na osnovu Papa testa koji sam radila.Papa mi je II i neka inflamacija za koju mi je receno da je upala.Sledece sto treba da radim kako mi je receno je da odem na pregled kako bi mi utvrdili grupu sekreta,da li je mozda patoloski,a posle toga kolposkopiju.Koliko sam ja upoznata,ne postoji nikakva ranica kod mene.
Ukoliko imate jos neko objasnjenje za mene bila bih Vam vrlo zahvalna.
Ne znam koji problem imaju neki lekari u Domovima zdravlja,mozda nedovoljna motivacija,tek pojedini jako malo informacija daju i pored pitanja.
Hvala
Pogledajte temu ginekologija, tamo imate sve informacije o otme koje briseve treba da uradite...briseve ne sekret!Sekretom se ne moze utvrditi uzrocnik infekcije vec samo gruba podela.
Posetite mikrobiolosku laboratoriju.
Pozdrav!
 
Zanima me da li prilikom kolposkopije odmah prica doktor sta je i kako je, ili se kasnije dobiju rezultati. I zanima me jos da li ako mi kaze da nesto nije uredu to znaci da je rak ili moze biti svasta nesto.. Radim to sutra prvi put, jos mi i rekose da imam ranicu pa me bas strah, vec imam neku tremu :(
 
Pored onolike lepljive teme GINEKOLOGIJA!!!! ti si uspela da izvuces temu staru 3 godine.

Odmah ti se kaze sta je, o detaljima ,kolposkopskim slikama u gore pomenutoj lepljivoj temi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top