Ispovedaonica ili nesto u tom fazonu

Themaris

Zainteresovan član
Poruka
139
Ej pipl, neznam dali ima ovakva tema negde na forumu, slobodno me psujte ako ima a ja je ponovo otvaram.
Naci 'vako: imate li potrebu s nekim nepoznatim, ama totalnim neznancem da obavite neki razgovor. Nesto cega se sramite da pricate sa drugim ljudima, ili plasite ali vas gusi unutra? Dali zelite nekoga da ispsujete nekog nepoznatog bez razloga, a da taj neznanac razume da se vi istresate a ne da ga napadate?
Dali vam je interesantna ideja naprimer neka vrsta skype-ispovedaonica? Nesto u fazonu na pm da se razmeni adresa skype-a svako se olaksa sa nekim random likom kojeg nikada u zivotu nece videti niti se stideti tog lika...normalno sve u iskrenosti. Npr. da muskarci ne navaljuju na zene, da se trazi web sex i te gluposti. Cisto istresanje, all-inclusive (psovke, plac, histerije tuge...), i onda se profil izbrise.
 
pa otprilike zato sto si normalna osoba u normalnom zivotu. Ali naprimer ima budala kao sto sam ja sto 99 % stvari drzi u sebi, pa bih eksplodirao ali nemogu da nadjem zrtvu, a najbolje bi bilo s nekim nepoznatim...a predpostavljam da ima ljudi koji nemogu biti otvoreni kao ti i ja, ili koji se boje da nece naci razumijevanje....ili koji naprimer koji sutra moraju da idu na kolokvij ili poslovni razgovor, pa pricati sa nekim nepoznatim daje otprilke isti efekat kao pricati sa profesorom ili sefom....sta ja znam ko kakve potrebe ima....ali mozda pricati sa totalnim strancima moze imati svoje pozitivne efekte...mozda cak i cisto upoznavanje :-)
 
Dobra ideja, ali ova tema nije namjenjena da sam sebi pomognem, niti iko da mi pomogne....jer u ovom momentu sam poprilicno ok. Hteo sam da vidim koliko drugi ljudi imaju potrebu da interagiraju sa nekim strancem. I eventualno da se ponudim da saslusam ako neko hoce nesto podeliti.
 
jesam na forumu, na skajpu ne.
Evo ti ga ako te zanima: zenstvenost je uzivanje u tome sto SAZNAJES sto partner/ka zeli, dakle uzivanje u saznanju necijih erotskih zelja, i uzivanje u tome da on (partner) saznaje koje zelje ti smatras za dobre, tj. zenstvenoj zeni se svidja muskarac koji bi zenama radio/trazio da mu rade ono sto bi ona da je musko.
Zato bi prava (zenstvena) zena trebalo da voli stikle, jer joj izuduzuju noge, a jos su i stari vajari i slikari (cak i ikona) znali da duge noge daju seksipil. Ona treba da zeli da uziva u pogledima drugih, i komplimentima, i uzvracanju svoje reakcije na komplimente i poglede.
Nakit. Ukrasava tijelo cak i ako se nosi preko nedekoltirane majice, znaci ako ne dira tijelo, jer prati njegove konture, i svojim odsjajem ili svojim oblikom govori o obliku mjesta oko kojega je.
Crno. Minimalizam. Suprotno od kica. Neutralna boja, dosta suprotna od boje koze, suprotnija nego bijela. Kontrast. Govori o duhovnosti, jer se "razlikuje od koze" a neutralna je, tj. nesto najblize mentalnom, nematerijalnom (kad zatvoris oci vidis crno). (zato bi crnci trebalo da nose bijela odijela zbog kontrasta.)
 
jesam na forumu, na skajpu ne.
Evo ti ga ako te zanima: zenstvenost je uzivanje u tome sto SAZNAJES sto partner/ka zeli, dakle uzivanje u saznanju necijih erotskih zelja, i uzivanje u tome da on (partner) saznaje koje zelje ti smatras za dobre, tj. zenstvenoj zeni se svidja muskarac koji bi zenama radio/trazio da mu rade ono sto bi ona da je musko.
Zato bi prava (zenstvena) zena trebalo da voli stikle, jer joj izuduzuju noge, a jos su i stari vajari i slikari (cak i ikona) znali da duge noge daju seksipil. Ona treba da zeli da uziva u pogledima drugih, i komplimentima, i uzvracanju svoje reakcije na komplimente i poglede.
Nakit. Ukrasava tijelo cak i ako se nosi preko nedekoltirane majice, znaci ako ne dira tijelo, jer prati njegove konture, i svojim odsjajem ili svojim oblikom govori o obliku mjesta oko kojega je.
Crno. Minimalizam. Suprotno od kica. Neutralna boja, dosta suprotna od boje koze, suprotnija nego bijela. Kontrast. Govori o duhovnosti, jer se "razlikuje od koze" a neutralna je, tj. nesto najblize mentalnom, nematerijalnom (kad zatvoris oci vidis crno). (zato bi crnci trebalo da nose bijela odijela zbog kontrasta.)

Znas kako buraz, iako sam saglasan s tobom moja namjera je bila jedna druga. Ja sam hteo da otvorim temu gdje bi se sastajali ljudi koji su zainteresovani, zbog jednog ili drugog razloga, da se ispovjede nekom kompletnom strancu preko skajpa (oci u oci). Najverovatnije se nisam dobro objasnio na pocetku.
 
jesam na forumu, na skajpu ne.
Evo ti ga ako te zanima: zenstvenost je uzivanje u tome sto SAZNAJES sto partner/ka zeli, dakle uzivanje u saznanju necijih erotskih zelja, i uzivanje u tome da on (partner) saznaje koje zelje ti smatras za dobre, tj. zenstvenoj zeni se svidja muskarac koji bi zenama radio/trazio da mu rade ono sto bi ona da je musko.
Zato bi prava (zenstvena) zena trebalo da voli stikle, jer joj izuduzuju noge, a jos su i stari vajari i slikari (cak i ikona) znali da duge noge daju seksipil. Ona treba da zeli da uziva u pogledima drugih, i komplimentima, i uzvracanju svoje reakcije na komplimente i poglede.
Nakit. Ukrasava tijelo cak i ako se nosi preko nedekoltirane majice, znaci ako ne dira tijelo, jer prati njegove konture, i svojim odsjajem ili svojim oblikom govori o obliku mjesta oko kojega je.
Crno. Minimalizam. Suprotno od kica. Neutralna boja, dosta suprotna od boje koze, suprotnija nego bijela. Kontrast. Govori o duhovnosti, jer se "razlikuje od koze" a neutralna je, tj. nesto najblize mentalnom, nematerijalnom (kad zatvoris oci vidis crno). (zato bi crnci trebalo da nose bijela odijela zbog kontrasta.)

Hmm zanimljivo.
Ja sebe ne mogu zamisliti kao muskarca..u krevetu. je l nisam normalna? Mogu da osetim sta ga pali, ali da se stavim u njegovu ulogu -ne
Pa moje noge u stiklama su mi uzbudljive. Jesam li autoeroticna?
Svako uziva u afirmativnim pogledima drugih..Ok deluju na ego
Nakit..mozda neki bas bas prefinjen ...ili to ili nista
Crnu boju mnogo volim. Prvo mora da me voli u crnom..pa potom stikle i nakit..mozda :whistling:
Je l i bela ima slicno znacenje kao crna?
 
Ja to filtriram kroz pisanje. I sada kada se osvrnem na svoje lepe momente i čitam ih ponekad, nataknu mi osmeh na lice. Deluje nestvarno. Verujem, da jednog dana, kada budem sve ovo čitala, što sada pišem u nekom najtežem periodu svog života, da će biti interesantno iz nekog drugog ugla baciti vizuru. Mislim da je pisanje sasvim dobra introspekcija samoga sebe. Vremenom sam shvatila da ne želim više nikome i ništa da pričam. O onome šta me muči, tu pišem, ostalo držim u sebi. Ne otvaram se više nikome. Ne zato što ne želim, nego mi zaista ali zaista nije potrebno, da i kada skupim hrabrost da ispričam ili ispričavam ono šta mislim, osećam ili šta god, da me opet neko zvekne u mozak, u dušu, da požalim...pa da onda opet ne znam zbog čega gore da se osetim..da li zbog toga što se opet otvorih pa nije prepoznato, ili što iznova sebe mučim prepričavanjem već davno sažvakanih stvari a nekome ne kapira ništa. tek onda mi dođe da se "ubijem". Kada sam ta dva izvagala, kao i ovde...napišem šta mislim, najotvorenije, najiskrenije, briga me šta će ko da misli, kaže. Meni je lakše, ja se bolje nosim s tim. Neko će razumeti, neko će oplesti, neko će ismejati a neko će možda baš i shvatiti, ko zna.

:bye:
 
Ma i meni je postalo mrsko prepricavati svoje jade...osjecam kao da je nekako prekasno i sad sam postao apatican na sve probleme i jade...ali mozda prije pola godine sam iao potrebu za nekim razgovorom s nekim, bilo kim ali da me ne poznaje....tako da mislim da mozda u ovom trenutku ima neko ko ima takvu zelju...
 
a mora preko neta, mozes i ovako nekog prolaznika da uhvatis?

- - - - - - - - - -

aha nije isto

ako uhvatim prolaznika znaci da sam na nekom mestu gde sam cesto i prolaznika mogu opet da sretnem. ili da mi vise nije nepoznat. a kojim pretestom mozes danas zaustaviti coveka i pitati ga da te saslusa...uglavnom nije samo u pitanju ispovedanje nego izbacivanje zla iz sebe...mozda mi mogao nasupetati nekoga da mi je na dohvat ruke, a preko neta mogu eventualno samo komp da razvalim :hahaha:
 
Ma i meni je postalo mrsko prepricavati svoje jade...osjecam kao da je nekako prekasno i sad sam postao apatican na sve probleme i jade...ali mozda prije pola godine sam iao potrebu za nekim razgovorom s nekim, bilo kim ali da me ne poznaje....tako da mislim da mozda u ovom trenutku ima neko ko ima takvu zelju...

najbolji "stranac" za te svrhe je psiholog, psihoterapeut, ozbiljno.
samo kod nas ljudi misle da se na takve razgovore odlazi samo u nekim teškim duševnim stanjima.
on te ne poznaje, nema nikakav interes, emotivni ili bilo kakav odnos sa tobom što bi moglo da utiče na njegovu objektivnost kao slušaoca ili na tvoju otvorenost i iskrenost prilikom iznošenja problema.

tvoja ideja nije loša, ali u tom slučaju bi uvek bilo više onih koji bi da se ispovedaju nego onih koji bi tek tako da sve te muke i jade nepoznatih osoba slušaju.
 
najbolji "stranac" za te svrhe je psiholog, psihoterapeut, ozbiljno.
samo kod nas ljudi misle da se na takve razgovore odlazi samo u nekim teškim duševnim stanjima.
on te ne poznaje, nema nikakav interes, emotivni ili bilo kakav odnos sa tobom što bi moglo da utiče na njegovu objektivnost kao slušaoca ili na tvoju otvorenost i iskrenost prilikom iznošenja problema.

tvoja ideja nije loša, ali u tom slučaju bi uvek bilo više onih koji bi da se ispovedaju nego onih koji bi tek tako da sve te muke i jade nepoznatih osoba slušaju.

Paaaa.....ja bih da slusam, spreman sam da cujem sve....a poznajem limite gde mogu da dodjem sa savetima tako da ne ugrozim jos vise necije stanje. To mi nije da bih slusao tudje probleme i tako resavao svoje, nego bih iskreno da pomognem, jer znam dobro da slusam. Psiholozi mogu da pomognu ili odmognu, poznajem ih dobro. Neko tu profesiju radi iz ljubavi, a neko iz ciste arogancije...
 
Paaaa.....ja bih da slusam, spreman sam da cujem sve....a poznajem limite gde mogu da dodjem sa savetima tako da ne ugrozim jos vise necije stanje. To mi nije da bih slusao tudje probleme i tako resavao svoje, nego bih iskreno da pomognem, jer znam dobro da slusam. Psiholozi mogu da pomognu ili odmognu, poznajem ih dobro. Neko tu profesiju radi iz ljubavi, a neko iz ciste arogancije...

onda su tvoje sposobnosti dobrodošle za neki sos telefon.
da li si nekad razmišljao o tome da volontiraš na takvom mestu?
 

Back
Top