RATNI DNEVNIK VOJNIKA U BOSNI

polemika

Početnik
Poruka
7
Potresna prica jednog vojnika koji je vodio svoj vlastiti ratni dnevnik u opkoljenom Sarajevu.

http://boreokoociju.blogger.ba/

Treba biti strpljiv i procitati ono sto covjek pise. Vjerujte da je prica zanimljiva i da je nesto najbolje sto sam do sada procitao o ratu u Bosni. Oni koji se odluce na citanje preporucujem da krenu od prvog posta napisanog 16 aprila 2005

http://boreokoociju.blogger.ba/arhiva/2005/03
 
Meni je zanimljivo kroz sta su sve prolazili ti mladi ljudi. Pokidana prijateljstva, rodbinske veze, prekinuta skolovanja... Ne moze se reci da su oni mogli nekoga mrziti. Nisam ni ja nikoga mrzio. Isao sam u skolu sa Muslimanima bilo nas je negdje pola/pola. Bili smo svi ko jedan. Nikada mi nije bilo jasno sta se desilo i kako je neko uspio da sve to pokvari i da unese toliku mrznju i nepovjrenje medu ljude.
Ovaj vojnik je iz skole uletio u rat. Takvih je bilo na hiljade i u Bosni i u Srbiji.
Ja sam imao srece pa sam napustio Focu par mjeseci prije rata i sada tek vidim koliko sam sretan zbog svega toga.
 
polemika:
Meni je zanimljivo kroz sta su sve prolazili ti mladi ljudi. Pokidana prijateljstva, rodbinske veze, prekinuta skolovanja... Ne moze se reci da su oni mogli nekoga mrziti. Nisam ni ja nikoga mrzio. Isao sam u skolu sa Muslimanima bilo nas je negdje pola/pola. Bili smo svi ko jedan. Nikada mi nije bilo jasno sta se desilo i kako je neko uspio da sve to pokvari i da unese toliku mrznju i nepovjrenje medu ljude.
Lepo, to su uspeli nase brace "demokrate" preko okeana.
 
Ratovali su a i neznam da li ikao zna zbog cega (verovatno da bi milosevic napunio dupe sa parama i sad on ladi negde muda u hagu kao u kao " ZATVORU") a glupi narod vice on nas je spasio, a njegova poradica sa skromni 20 milijardi eura isto ladi nesto neged), to samo olicava nas preglupi narod i nista vise , bilo smo glupi zato sto smo zavrsili 500 godina pod turcima , pa za vreme svetskih ratova pa sad taj rat u bosni , pa bomabardovanje mi propadamo uskora nece biti srba , a i dalje vicemo BOLJE RAT NEGO PAKT ... srbi su nevidjeno glupo narod , bilo ih je pametnih ali svi su pobegli napolje , tako da je sad nebih ratovao ni za rodjenu kevu a ne za neku usranu srbiju naprimer.
Kad kazem Srbi mislim i na Bosance i Hrvate , tako da vam nebude nesto cudno.

p.s. Tako da citanje tog teksta je cisto gubljenje vremena , on je sam kriv sto nije negde pobegao nego je ostao kao da brani nesto. Srbima koji zive u Srbiji je bolje da smisljaju kako da se spase iz ovih gov.ana i da pobegnu negde napolje .
 
Protiv rata sam, jer uvijek zajebu narod, vode profitiraju a narodu ostane da brani svoju budalostinju tako sto ce vikati "mi smo u pravu".

Price su meni ok, mislim da autor bloga nije bas ispoljavao neku mrznju. Pokusavam da se stavim u njegovu situaciju, mislim da ne bih mogao biti realan koliko i on.
 
Malo mislim da osoba "123456789" gresi.ALI SAMO MALO.Sve je tu i tamo tacno osim GLUPI NAROD I MILOSEVIC SE PUNI PARAMA.Naime narod kao narod ne moze nista da uradi.Ako neko skupi muda pa krene da se buni kao NPR CURUVIJA ??? !!!
Razumeli ste me.Tako da nema da nekom padaju na pamet gluposti da se buni i SL.Drugo: Nadam se da ce neko doziveti saznanje ko je ustvari bio MILOSEVIC-CIJI?Mislim da je neko tu pametno rekao DEMOKRATE PREKO OKEANA! NA KRAJU KRAJEVA zna se kako se pravi rat.Neko dobaci neko zakuva neko zagovara i eto ti i to uvek u siromasnim zemljama gde ljudi nemaju pametnija posla od bavljenja politikom i tudjim brigama i to ti je to.A neko isto rece pametno KAO U ZATVORU U HAGU???Ko zna gde je on i sta radi i gde je taj studio sto ga prenosi B-92 Svako jutro.
NAJVECE ZLO 20 I 21 VEKA JE CIA.Milosevici Gorbacovi Causesko i mnogi drugi su samo Izabranici.OVO NIJE MOJE MISLJENJE NITI TEORIJA OVO JE ISTINA 100%
 
dacci:
A neko isto rece pametno KAO U ZATVORU U HAGU???Ko zna gde je on i sta radi i gde je taj studio sto ga prenosi B-92 Svako jutro.
NAJVECE ZLO 20 I 21 VEKA JE CIA.Milosevici Gorbacovi Causesko i mnogi drugi su samo Izabranici.OVO NIJE MOJE MISLJENJE NITI TEORIJA OVO JE ISTINA 100%

da , za zatvor sam ja rekao , a to da li je upitanje CIA nemoze da se tvrdi 100% , posto su to ipake tajne a ne javne organizacije.
 
Vidio sam juce da se pojavio i ovaj drugi blog. Vidim da se njih dvojica odlicno razumiju i slazu. Zanimljivo, ratovali su jedan protiv drugog a ne svadaju se. Dok izgleda oni koji nisu vidjeli puske u ruci samo pricaju gluposti i pokusavaju da pricaju njihove price.

Drago mi je da se pojavio i ovaj drugi blog. Sada se mogu uporedivati dvije strane pakla. Momci su izgleda bili prije rata u ratu a izgleda i nakon rata dvije normalne osobe.
 

Back
Top