Loš dan...

Ne. Nisam gubitnik. Ali imam mnogo gore dane kada sebe nazivam mnogo gorim imenima. Evo nekih...

Stoka, Prevarant, Lazov, Otpadnik...

Uglavnom... "nothing"... Nishtavilo. Heh. Neko ko nece nishta postici zbog svoje destruktivnosti.
Shta ochekivati od choveka koje prvo prezire sebe, pa ostale?

Eto... malo o tome.
 
Cak i ako jeste tako, sto rece jedan pametan covek sranja mozete posmatrati kao sranja i mozete ih videti kao priliku da nesto promenite na bolje.(nije bas reko sranja ali bitna je poenta).Tako da ako je bas dotle doslo, stvori novu buducnost, bolju.Znam da je lako pametnovati, a tesko biti u sranj... ali razmisli ima nesto u ovome gore.
 
Lexa:
Da li ste imali jedan od onih dana kada ste radi sebe nazvati - GUBITNIKOM?
Čuš jedan? Svašta.

Postoje trenuci kada se, suočeni sa sopstvenim neuspesima ili okolnostima na koje ne možemo izvršiti uticaj, a koje su negativne po nas, osećamo loše. Nemoćan, krećem sa tripovima. Jedan od standardnih je da je neko predodređen da prolazi loše. Da bude gubitnik.

I onda kreće prisećanje na sve druge padove iz prošlosti, i u njima se nalazi potvrda svojih crnih misli. Utvrđuje se šablon po kome se to dešava. Smara se sa tim neko vreme. Valjda je bolje tako, kad već neko (barem ja) ne ume da odmah ugleda svetliju stranu.

Na posletku se dolazi do shvatanja da u životu nema pobednika i gubitnika. Postoje samo loši dani i oni ne toliko loši.
 
A znate šta je interesantno? Kada ne mislim o nekom svom bedaku - meni je super. Ali, posle me savata i sve se nadoknadi. Možda čoveku treba, u takvim situacijama, da ode negde da se izvrišti?
 
Kako kome...

Nekima je lakše ako se izvrište...
Neki vole da kukaju naveliko o svojim problemima...
Drugi da to čuvaju u sebi...
Ima ih i koji misle da treba naći nekog ko je u većem bedaku i slušati njega da se zaboravi na svoje...
Ili se dobro istrčiš ili na neki drugi način izmoriš...
Sex, drugs & alcohol...
Visiti na netu...
 
Lexa:
Da li ste imali jedan od onih dana kada ste radi sebe nazvati - GUBITNIKOM?
Licno,svaki sam dan ili gubitnik ili dobitnik....Ako sam gubitnik,razmisljam kako to da popravim....i da predjem u dobitnike.... :lol: (uspeva cesto.... sve cesce!)
....ne treba se predavati...i dozvoliti da ti predje u naviku da si gubitnik....!!!
 
...ja sam upravo imala je*eno loših pola godine,
sa raznovrsnim tipovima horora, sve jedan grozniji od drugog... :lol: :lol:
Ali ta faza upravo završava.

Nikad se ne nazivam gubitnikom. Možda zato što nikad i nisam mislila da mi život išta duguje.
Ponekad osećam da sam ostala bez ideje... Ono, šta sad i kuda dalje.

Lexo, jedina stvarna uteha jeste da je sve, ama baš sve - prolazno.
Svako stanje i svako osećanje.
Kada to ukapiraš (a ukapiraš do 30), bude manje grozno u lošim periodima.
 
Lexa:
Da li ste imali jedan od onih dana kada ste radi sebe nazvati - GUBITNIKOM?
NE........ma kakav god bio ja cu da ga zavrsim tako sto cu da vezbam(tegovi zgibovi itd..)pa nema sanse da sam gubitnik...moze samo da se desi ako se bash napijem ko ******(retkost poslednjih meseci)tako da....
 
:lol: ne znam, ja sam često samokritična... Svesna sam sebe i iz sebe želim da izvučem maksimum, u poslu, na fakultetu, u izgledu, u ponašanju, u predviđanju situacija... i svemu što radim. Hoću sve, sada odmah sada :P
 
juče mi je bio jedan od najrazočaravajućih dana u životu. I danas me drži to raspoloženje, ali ne toliko.
Kakav odvraran dan, Lexo, potpuno te razumem
 

Back
Top