CD Rom problem

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Imam Pentium III na 850 MHz (Intel)128MB RAM i Samsungov CD-ROM.
Racunar je star oko 4 godine ,sve radi super sem CD-ROM-a.Prvo je poceo da ne cita sve diskove , a sada ga racunar uopste ne prepoznaje (u My Computer uopste nema E: -oznaka za cd rom).U Device Manager-u takodje nema Cd roma.Pokusam i sa onim Add new hardwere i opet nista.
Nabavio sam drugi CD rom ,izvadio sam ga iz drugog kompjutera inace 100% je ispravan ,i njega kada ubacim u moj komp i ponovo uradim gore sve ono navedeno njega nema ,ne moze komp da ga nadje.
Da li treba da skinem neke drajvere i da instaliram za CD Rom ili treba da reinstaliram sistem i da pri tome formatiram Hard?
Pomagajte ako znate!
Inace CD ROM je LG (na njegovom kucistu pise GCR-8253B ),
a OS je Windows 98
 
Mislim da napajanje CD roma nije problem jer otvara i zatvara se .Kabal sam pokusao da iskljucim i ukljucim malo bolje ali nije pomoglo.Pokusacu jos da skinem od negde drajvere za LG pa da vidim da li mi to moze pomoci
 
Imao sam slican problem.Mako instalacije nekog budjavog DirectX-a sumnjivog porekla komp mi nije prepoznavao ni CD ROM ni CD RW
POMOGLA JE REINSTALACIJA WINDOWSA :twisted: :twisted: :twisted:
 
ja sam imao slican problem ali sam bio sam kriv.. prckao sam nesto po biosu i nestala su oba opticka uredjaja.. ali je ponovno prckanje pomoglo...

nek ti neko provjeri BIOS prije reinstalacije Windowsa

mislim da to nema nikakve veze sa drajverima
 

Back
Top