MATSXITA UJDA710 Combo Drive ne cita sve

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Imam u naslovu teme pomenuti combo uredjaj u notebook-u. Do sada nisam ni primetio da ne cita sve CDR medije... Valjda mi nije trebalo.

Ako ubacim bilo koji DVD cita ga ok, mogu i da snimam na njega.
Ako ubacim CDRW i njega cita i pise normalno.

Nece ni da pridje CD-u koji ima na sebi napis za brzinu 2x56 ? Ima li neko ideju da li bi trebalo da se mozda uradi update firmware-a ili je to je sto je?
CD koji ima napis da je manje brzine, cita ok.

Ima li tu leka, ili da menjam notebook? (znam da ce sad svi da graknete - menjaj notebook :) )
???

(morao sam da izmenim naslov teme pa stavim X umesto H, jer ima nezgodnu rec u delu naziva combo-a, pa mi revnosna krstarica stavila zvezdicu na "neprimereno" izrazavanje :( )
 
Menjaj Notebook.
Da li si siguran da je to Combo kad mozes da snimas na DVDe?
Ti CDr 2-56X su prilicno loseg kvaliteta.
E sad ako ti taj uredjaj nije hteo citati otkad znas za njega samo odredjene vrste medija onda nije do njega.
A ukoliko se to javlja periodcno i bez nekog pravila onda je definitivno na samrti.
Probaj da update-ujes firmware, neces nista izgubiti, a mozes dobiti.
 
Hvala na odgovoru.
Radi se o tome da je ovaj combo sposoban da pise/cita CD (R i RW) a moze samo da cita DVD, takav je po rodjenju :)

A problem je nastao kad sam ustanovio da cita i CD koji je deklarisan kao 52-brzinac i manje brzine ali nikako nece da cita CD koji je deklarisan kao 2x56 ?
Dakle ako mu ne "poturim" 2x56 sve je ok. To me brine, jer nikako da shvatim zasto bas takav medij sa tom brzinskom oznakom ne cita? Da li je moguce da ima to ogranicenje?
Bez obzira da li to ima veze sa nacinom snimanja ili ne ili je samo medij u pitanju, izgleda da cu morati da menjam notebook, jer mi je potpuno suludo da u jednom momentu zatrebam nesto bas sa CD 2x56 (ili jos nekog, ko zna) a to ne moze da procita. Po Marfijevom zakonu, to ce se desiti bas kad mi bude najvise trebalo....
 

Back
Top