KO IDE U PRVU EKONOMSKU?

Idem ja vec tri godine, i onako, nije losa...
Meni je drustvo nikad jace, mada ne verujem da te to bas zanima. :twisted:
Skola nije preterano teska u odnosu na gimnazije, ali je najteza od svih ekonomskih. Otprilke odnos decaka i devojcica je 8:22. Sta te jos zanima?
 
nebojsa_pisarevic:
jel u 1.razredu ima biologija,geografija i tako neki predmeti? i kad se dobijaju sve one vrste matematika?
Jao fuj,samo kad pomislim na to, ne bih nikad isla u skolu! A kabineti kakvi su?nisu praistorijski?

Ovako u prvoj godini imas hemiju(koja je smesno laka), ekologiju(gde je izuzetno zaj*ban profesor- mali kompleksas), osnove ekonomije(imas sve 4 god), poslovnu ekonomiju(sve 4 god), fizicko(sve 4), eng.(sve 4), informatiku, matetmatiku(sve 4), srpski(sve 4), racunovodstvo(sve 4 god), istoriju(profesor je car najveci na svetu!), korespondenciju (kucanje i oblikovanje raznih pisama).

U drugoj gubis hemiju i ekologiju i informatku i dobijas komercijalno poznavanje robe(ima malo veze sa hemijom, ali vrlo malo, isto je kao i hemija smesno lako), i geografiju ostalo ti ostaje isto.

U trecoj gubis geografiju, korespondenciju i robu i dobijas monetarnu ekonomiju, ponovo informatiku, socijologiju, pravo i statistiku.

U cetvrtoj gubis sociologiju a dobijas markteting imas i dalje sve ove koje dobijes u 3.

U svakom slucaju nemas ni fizku, a ovo malo hemije kao i da nemas, ni logiku, ni psihologiju, ni drugi strani jezik, ni latinski...
Sto se matematike tice, odakle ti to da tamo neka extra teska matematika ili da ima vise vrsta? Ista je kao i ostalim srednjim skolama(znaci laksa nego u gimnazijama), s tim da na kraju trece i celu cetvrtu godinu radis finansisku matematiku koja se u principu svodi da 4 formule koje vrtis po potrebi...

Nemas kabinete vec ste uvek u jednoj ucionici za sve casove osim korespondencije i informatike, gde se ide u kabinete koji su opremnji nekim kompovima, koji nisu bas najbolji ali se ne raspadaju. Ove godine su okrecili prizemlje i prvi sprat, valjda ce na raspustu srediti malo drugi...

Sve u svomu moje vidjenje je da je mnogo bolji izbor od gimnazije ali je takodje teza od ostalih ekonomskih skola, ali se definitivno moze izaci iz skole sa solidnim znanjem, ako se bar malo uci, redovno, ne bi trebalo da bude problema.

Toliko... ako te nesto zanima pitaj.
 
Prosao sam vrlo dobar, bez da sam pipnuo knjigu cele godine...

Pa da svako odeljenje ima svoju ucionicu samo imas kabinet za racunovodstvo i cetiri kabineta informatiku(gde se radi i korespondencija), a sve ostale predmete imas u svojoj ucionici...(u kabinet iz racunovodstva ides samo kada imas pismeni)

Ja sam ekonomski tehnicar, imas dva odeljenja finansiski i sedam ekonomski... U principu ti je to isto samo sto se racunovodstvo i mozda jos nesto malkice razlikuje, ali skoro da nema razlike izmedju ta dva smera...
 
Danas sam bila do skole (prvi put) da se upisem i nije bas nesto skola! One stepenice gde se ulazi su malo porusene,neka zemlja..izgleda da sredjuju.
A sutra idem sama da se opet upisem jer nisam znala da treba original izvod iz maticne knjige rodj.
Onaj pod,fuj-sve neke kockice da ti se zavrti u glavi. Nisam bila u obilasku skole,tj.na spratu. mozda je tu lepse..?ne znam,videcu 1.septembra!
 
POZDRAV ZA SUMMER I UROSA. JA 86TO GOD., DAKLE OVE GODINE SAM ZAVRSILA SKOLU I MOGU DA KAZEM DA SAM ZADOVOLJNA. NIJE UOPSTE TESKA, JA SAM SVE CETIRI GOD. BILA VR.DOBRA, A SKORO DA NISAM UCILA (ZA ODLICAN VEC MORAS DA ZAGREJES STOLICU).
STO SE TICE IZGLEDA SKOLE, NIJE BAS DVORAC, ALI NIJE NI RUPA (S OBZIROM KAKVIH SKOLA IMA) PROFESORI SU UGLAVNOM OK (MARINA MARICIC - MOJA RAZREDNA NAJBOLJA JE IMACES SRECE AKO TI BUDE PREDAVALA, A RADOVAN ISTORICAR LEGENDA). POZDRAV ZA SVE BIVSE I SADASNJE DJAKE NAJBOLJE EKONOMSKE SKOLE U SRBIJI!!!
 
SumMer_Jam:
E Urose sad mi je sve jasno. sve si mi lepo objasnio :)
Nije lose,navikla sam se na skolu, a EKOLOGICAR grrrr sto ga mrzim. dobila sam 2!!!!
a racunovodstvo je lako(teorija) tu imam 5... :) a da ti si cetvrta godina ,nismo u istoj smeni.

Summer, jel ti Pijanovicka predaje rac? Ma Peca je ok, samo kad se naviknes...ko ti je razredni\a?
 
predposavila sam da si iz 4-3 znam ih dosta savicku inace idem u odjeljenje sa njenom sestrom jelenom i stalno sam sa njom, takodje znam i stokucu, ziku, mariju starcevic, jugoslava, djuricica znam ih dosta.... a ti esi upisala nesto sada??
 
A jel nekom predaje racunovodstov onaj Kosta>[
QUOTE=JeLeNa88]predposavila sam da si iz 4-3 znam ih dosta savicku inace idem u odjeljenje sa njenom sestrom jelenom i stalno sam sa njom, takodje znam i stokucu, ziku, mariju starcevic, jugoslava, djuricica znam ih dosta.... a ti esi upisala nesto sada??[/QUOTE]
 

Back
Top