Dome slatki dome!

ja sam imao rodjake koji su me mogli uvucji u Seattle ili Wien, al nisam hteo dok ne zavrshim ovde fax, a i hocju sam sebi da izgradim priliku da odem, a ne da budem nekom na grbachi tamo.
naravno, odlazim prvom prilikom.
ne sad zato shto je ovde tako loshe il shta ja znam, vecj zato shto je zhivot suvishe kratak da bi ga provodio na jednom mestu.
 
Nije meni frka da odem odavde, cak i na duze vreme (par meseci). Bilo gde u svetu. Ali ipak svuda podji, kuci dodji.

Inache i ja sam dosta dugo bio za to da se "bezi iz lude zemlje", ali ipak sam promenio misljnje. Zasto? Znam mnogo ljudi koji su ptrazili srecu na zapadu... i istoku. Godinama sam slusao njihove price iz belog sveta - neverovatno je kako su svi slozni oko jedne stvari (iako to skoro niko nije rekao direktno), a to je da tamo ko ode da radi postaje rob sistema i prihvata jedan shablon i model zivota koji ce da ga prati do smrti. Sve je ravno i jednolicno.

Ne znam za vas, ali ja neka 'fala.
 
e pa ja imam samo jednogodisnje iskustvo , ali se slazem sa tim . ovde gde sam ja ( u svedskoj ) nas smatraju za najnizu rasu ( pogotovo mrze srbe i turke ) i ljubomorni su samo zato sto smo prepametni . ako je covek paametan onda ce da iskoristi situaciju ,zivi na zapadu iliti istoku , a dolazice u zemlju srbiju pun para i provoditi se ko niko :D ... ma mozda se desi da se za nekih 10 godina i vratim u srbiju hehehe :wink:
 
meni je mozda najvaznija stvar u zivotu (ok,znam da ce sadf svi da skoce na mene,al aj...prezivecu... :roll: ) karijera i uspeh...a posto se ovde prasta SVE sem uspeha onda bi volela da zapalim negde prvo na neki dobar fax,postdiplomske i te fore,pa onda da nastavim da radim tamo ili ako se ipak predomislim da se vratim ovde,ali kao "krupna zverka"... :wink:

i da...nikad ne bi otisla u SAD...ne znam zasto,ali nekako ne podnosim amere...ni u rusiju...ruse mrzim jos vise... (sad ce onoLpredrasudeeeee...al aj i to... :roll: )

8)
 
Kad_LupimLupim:
Nije meni frka da odem odavde, cak i na duze vreme (par meseci). Bilo gde u svetu. Ali ipak svuda podji, kuci dodji.

Inache i ja sam dosta dugo bio za to da se "bezi iz lude zemlje", ali ipak sam promenio misljnje. Zasto? Znam mnogo ljudi koji su ptrazili srecu na zapadu... i istoku. Godinama sam slusao njihove price iz belog sveta - neverovatno je kako su svi slozni oko jedne stvari (iako to skoro niko nije rekao direktno), a to je da tamo ko ode da radi postaje rob sistema i prihvata jedan shablon i model zivota koji ce da ga prati do smrti. Sve je ravno i jednolicno.

Ne znam za vas, ali ja neka 'fala.

pa normalno da ljudi tako prichaju jerbo su ovde navikli na totalni raspad sistema. tamo ipak morash raditi. ali radish od 9-17h a ostalo vreme si slobodan chovek.
ovde svi istichu neki "razvijen nocjni zhivot" i neke ludnice, haos, provod po ceo dan, a niko nishta ne radi i svi se vrte oko nekih nocjnih klubova, kaficji puni preko celog dana a to meni nije nishta no privid zhivota. ovde je sve mrtvo, drushtvo se ne razvija, nego stoji. mrtva reka.
a shto se tiche "roba sistema", ako si dovoljno sposoban to uopshte ne morash biti. naravno da si rob koji je pod stresom ceo dan kad radish neki glupi chinovnichki motoristichki posao. ali recimo moj ujak iz becha je dogurao do vrha lestvice svoje firme i sad mozhe da radi shta mu dune. jednostavno, dosadi mu posao, sedne u kola i za manje od sat je na nekoj granici - cheshkoj, madjarskoj, slovenachkoj, shvajcarskoj ili nemachkoj. e to je zhivot...... :wink:
 
Ja necju skochiti na tebe, zato shto se slazhem s tobom :wink:
I... mnogo smo puta o tome raspravljali, i nisam promenila mishljenje: otishla bih odavde, i oticji cju. Najkasnije posle faksa. A, kuda? Pa nisam najsigurnija... ponekad mi se chini da je svuda bolje :roll: Britanija me strashno privlachi, posebno Engleska. Ima vremena... :P
I kad bih otishla, zhalila bih jedino za ljudima. Za chime josh chovek mozhe da zhali? :roll:
 
Keeper:
Kad_LupimLupim:
Nije meni frka da odem odavde, cak i na duze vreme (par meseci). Bilo gde u svetu. Ali ipak svuda podji, kuci dodji.

Inache i ja sam dosta dugo bio za to da se "bezi iz lude zemlje", ali ipak sam promenio misljnje. Zasto? Znam mnogo ljudi koji su ptrazili srecu na zapadu... i istoku. Godinama sam slusao njihove price iz belog sveta - neverovatno je kako su svi slozni oko jedne stvari (iako to skoro niko nije rekao direktno), a to je da tamo ko ode da radi postaje rob sistema i prihvata jedan shablon i model zivota koji ce da ga prati do smrti. Sve je ravno i jednolicno.

Ne znam za vas, ali ja neka 'fala.

pa normalno da ljudi tako prichaju jerbo su ovde navikli na totalni raspad sistema. tamo ipak morash raditi. ali radish od 9-17h a ostalo vreme si slobodan chovek.
ovde svi istichu neki "razvijen nocjni zhivot" i neke ludnice, haos, provod po ceo dan, a niko nishta ne radi i svi se vrte oko nekih nocjnih klubova, kaficji puni preko celog dana a to meni nije nishta no privid zhivota. ovde je sve mrtvo, drushtvo se ne razvija, nego stoji. mrtva reka.
a shto se tiche "roba sistema", ako si dovoljno sposoban to uopshte ne morash biti. naravno da si rob koji je pod stresom ceo dan kad radish neki glupi chinovnichki motoristichki posao. ali recimo moj ujak iz becha je dogurao do vrha lestvice svoje firme i sad mozhe da radi shta mu dune. jednostavno, dosadi mu posao, sedne u kola i za manje od sat je na nekoj granici - cheshkoj, madjarskoj, slovenachkoj, shvajcarskoj ili nemachkoj. e to je zhivot...... :wink:

E znao sam da sam trebao da napisem!

Dakle, svi ti ljudi, ali svi do jednog su prvo matori, izmedju 40 i 60 godina. Drugo svi imaju zavrsene fakultete - uglavnom neke tehnicke - znaci inzenjeri manje vise. Svi su krenuli da traze srecu u vreme stare Jugoslavije kad je bilo bolje kako god da okrenes. To su ljudi koji su ovde ziveli u drgacijim vremenima, oni nisu ziveli samo nocu, nisu sedeli po kaficima i sto je najbitnije oni su ovde zaista radili nesto ozbiljno i korisno i bez zabusavanja!

Poenta je u ljudima koji te okruzuju i nacinu zivota. A to je ono sto Zapad, na prvom mestu, mozda nikad nije ni imao, danas sigurno nemaju ni mrvicu toga, a u buducnosti tesko da ce da imati!
 
znachi ostajesh ovde samo zato shto na zapadu nigde nemash ovakav nachin, znachi ono opushteno, laganica, zayebancija, boli me uvo?.... pa mislim, OK je to, treba imati i toga u zhivotu. ali i za to se treba izboriti. ovde je to uvecjano do nivoa preterivanja i pretvorilo se u lifestyle, shto svakako nije dobro. no OK. zapad je mashina. samo je pitanje dal imash muda da se izborish za svoj zhivot u tom mehanizmu.
ja ovde ne zhelim ostati jer mi smeta ovakav nachin zhivota i drushtvo, koje stagnira i ne zheli napred.
tamo napolju bar imash zhivu kulturu, umetnost, tehniku, sve se makar krecje u nekom smeru, nekuda se ide, imash deshavanja, imash svaki dan na hiljadu mesta izlozhbe, izmishljaju se nove stvari, izdaju se nove knjige, grade se nove kucje, stvaraju se nove ideje, i za svakog ima mesta u tome. za razliku od ovde.
 
Kad_LupimLupim:
Nije meni frka da odem odavde, cak i na duze vreme (par meseci). Bilo gde u svetu. Ali ipak svuda podji, kuci dodji.

Inache i ja sam dosta dugo bio za to da se "bezi iz lude zemlje", ali ipak sam promenio misljnje. Zasto? Znam mnogo ljudi koji su ptrazili srecu na zapadu... i istoku. Godinama sam slusao njihove price iz belog sveta - neverovatno je kako su svi slozni oko jedne stvari (iako to skoro niko nije rekao direktno), a to je da tamo ko ode da radi postaje rob sistema i prihvata jedan shablon i model zivota koji ce da ga prati do smrti. Sve je ravno i jednolicno.

Ne znam za vas, ali ja neka 'fala.


Podrzavam te apsolutno.
 
uh..ne bih ja to mogla :?
mozda na nekoliko dana,ali zauvek :shock:
ovde imam sve sto mi treba,sve mi je super,ovde su ljudi koje volim,DECKO :!: :!: :!:
ako bih morala da odem,povela bih i njega samnom :D
e onda bi stvarno bilo coooool :P
SANJA
 
Keeper:
znachi ostajesh ovde samo zato shto na zapadu nigde nemash ovakav nachin, znachi ono opushteno, laganica, zayebancija, boli me uvo?

Ne bre! Nego zato sto necu da idem tamo da me cede ko limun dok ne umrem. A visoka pozicija na kojoj imas neke vece mogucnosti je tako visoka da je skoro pa nedodirljiva. Ne mora da znaci da, ako si ti gazda (npr svoje uspeshne firme) i cak i kad iznad tebe nema nadredjenog, da vodis svoju politiku. Sistem je tu uvek iznad tebe. A biti iznad sistema na cist nacin... skoro je nemoguce. Veruj mi, znam o cemu pricam - mnogo godina razmisljanja je iza ovog mog stava.

Btw. ja se uzdam u to da cu moci da radim za neke strance odavde. Vec ima takvih ljudi ovde :wink:
 
Kad_LupimLupim:
Ne bre! Nego zato sto necu da idem tamo da me cede ko limun dok ne umrem. A visoka pozicija na kojoj imas neke vece mogucnosti je tako visoka da je skoro pa nedodirljiva. Ne mora da znaci da, ako si ti gazda (npr svoje uspeshne firme) i cak i kad iznad tebe nema nadredjenog, da vodis svoju politiku. Sistem je tu uvek iznad tebe. A biti iznad sistema na cist nacin... skoro je nemoguce. Veruj mi, znam o cemu pricam - mnogo godina razmisljanja je iza ovog mog stava.

Btw. ja se uzdam u to da cu moci da radim za neke strance odavde. Vec ima takvih ljudi ovde :wink:

da te ne cede ko limun dok ne umresh? a ovde se ne cedish? :lol: ..... doooobro. e ja se ovde cedim u ovom opshtem chmaranju. kad samo vidim shta rade moje kolege, studenti arhitekture, u parizu recimo. skvotiraju drzhavno zemljishte i od njega prave svoje kulturne centre, odrzhavaju demonstracije, ali kulturne, konstruktivne, a ne ko ovi nashi drndaju u zvizhdaljku, studenti prve godine dobijaju da rade paviljon koji predstavlja njihovu drzhavu na svetskoj izlozhbi, a shta mi radimo? bubamo i bubamo i postajemo neke mashine za rad. tako je na svakom fakultetu ovde. pa ti sad vidi ko cedi :)
no, nek radi svako kako mu prija. meni ovo ne prija.
a i kao shto rekoh, zhivot je prekratak da bi ga proveo na jednom mestu ;-)
 
Keeper:
Kad_LupimLupim:
Ne bre! Nego zato sto necu da idem tamo da me cede ko limun dok ne umrem. A visoka pozicija na kojoj imas neke vece mogucnosti je tako visoka da je skoro pa nedodirljiva. Ne mora da znaci da, ako si ti gazda (npr svoje uspeshne firme) i cak i kad iznad tebe nema nadredjenog, da vodis svoju politiku. Sistem je tu uvek iznad tebe. A biti iznad sistema na cist nacin... skoro je nemoguce. Veruj mi, znam o cemu pricam - mnogo godina razmisljanja je iza ovog mog stava.

Btw. ja se uzdam u to da cu moci da radim za neke strance odavde. Vec ima takvih ljudi ovde :wink:

da te ne cede ko limun dok ne umresh? a ovde se ne cedish? :lol: ..... doooobro. e ja se ovde cedim u ovom opshtem chmaranju. kad samo vidim shta rade moje kolege, studenti arhitekture, u parizu recimo. skvotiraju drzhavno zemljishte i od njega prave svoje kulturne centre, odrzhavaju demonstracije, ali kulturne, konstruktivne, a ne ko ovi nashi drndaju u zvizhdaljku, studenti prve godine dobijaju da rade paviljon koji predstavlja njihovu drzhavu na svetskoj izlozhbi, a shta mi radimo? bubamo i bubamo i postajemo neke mashine za rad. tako je na svakom fakultetu ovde. pa ti sad vidi ko cedi :)
no, nek radi svako kako mu prija. meni ovo ne prija.
a i kao shto rekoh, zhivot je prekratak da bi ga proveo na jednom mestu ;-)
Dakle,da ochekujemo da cjesh uskoro da odesh? :cry:
 

Back
Top