Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Nemoj da se plašiš Lujićke. Ona je meni predavala sve četiri godine, ja korektnijeg profesora nisam srela.

Ona na početku deluje strašno, ali to radi čisto da kasnije ne bi imala problema sa jednom raspuštenom bandom učenika.

Ono što je kod nje najbolje jeste što uvek znaš na čemu si: za dvojku je dovoljna samo teorija, za trojku teorija sa izvođenjem, a za četvorku i peticu se rade zadaci, naravno uz naučenu celu teoriju. Testove je olakšala time što svako na času mora da odgovara prostu teoriju, a kad dođe kontrolni može da bira da li hoće da radi za veću ocenu ili da mu odmah upiše dva. Inače, na testovima uvek da po dva zadatka. Sa jednim tačno urađenim zadatkom se dobija 4, sa oba tačna 5. Ukoliko ti je, naravno, sva teorija tačna.

Uostalom, fiziku ti je predavala Roža, tako da imaš jednu dobru osnovu za kasniju nadogradnju.

Radićete i laboratorijske vežbe, koje je važno da imaš pedantno urađene, jer pomoću njih ti pri zaključivanju ocene na kraju godine ne računa najgoru ocenu.

Uči redovno, i radi zadatke, nemoj odustajati od četvorke ili petice, pošto mnogo sposobni učenici su tako odustajali od ocene veće od trojke, samo zato što ih je mrzelo da vežbaju zadatke.

Isto kao kod Rože, moraš da imaš sve pozitivne ocene, u suprotnom zaključuje jedan.
Kod nas je bilo gomila učenika koji od septembra ništa nisu učili i dobijali vrlo zasluženo kod nje jedinice, ali bi im ona na kraju uvek zaključivala dvojke, terajući ih da odgovaraju i makar ono najosnovnije nauče.

Hvala! Ja se uplašio jer gde god čitam o njoj svi pričaju negativno. :confused:

Dopada mi se taj sistem, dobro je kad se zna šta i koliko treba da se radi za koju ocenu :D

Fiziku kao predmet nisam podnosio, ali mi je Roža bila jedna od omiljenih prof. i stvarno je fizika počela da mi bude nekako lepša... Čak sam na kraju otišao na takmičenje u 8. razredu :lol:

Pa dobro, tebi puno hvala, stvarno si me ohrabrila što se tiče Prve :) A videćemo kako bude išlo...
 
Evo gotov prvi dan škole :D

Istoriju mi predaje Ćulum! :sanke: :sanke: :sanke:

Da li možda neko može da mi napiše nešto o hemičarki Jasni Petrović (mojoj razrednoj :lol:), prof. srpskog Vesni (Milojković? nisam siguran za prezime) i matematičarki Neveni Lukić?

Profesorka srpskog je Vesna Milojković Šami. Javljaj se na časovima, budi kreativan, nemoj da joj oponiraš pri analizi nekoj književnog dela, ma koliko god imao argumenata koji podržavaju tvoj stav, i na konju si. U principu, tek se malo zagrebe po delu, nikad nije bila preterano studiozna i detaljna, na sredini časa se zametne neki razgovor i diskusija koja nema veze sa nastavnom jedinicom. U svakom slučaju, neće ti praviti problem.

Nevena Lukić je bila moja omiljena profesorka matematike, a predavalo mi je njih 4. Ona dosta brzo predaje, tako da je najbolje da sedneš negde blizu table, onda ćeš najbolje pratiti. Voli da vidi kad se učenik trudi, javljaj se da radiš zadatke na časovima, donesi joj da ti pogleda zadatak iako znaš da si negde omanuo sa rešenjem, ispraviće ga i opet ti dati da radiš na tabli. To će ti pomoći pri zaključivanju ocena, jer tim učenicima uvek malo podigne ocenu. Više vrednuje ocene sa pismenih nego sa kontrolnih zadataka i pripremi se da na testovima imaš 7 zadataka, a na pismenom devet. Iako ona radi po Matematiskopu, radi i zadatke iz Krugove i Veneove zbirke. I potrudi se da se pojaviš na svakom ocenjivanju.

Tvoja razredna meni nije predavala hemiju, jer je bila na porodiljskom bolovanju, tokom moje prve dve godine školovanja u Prvoj, a kao društvenjak imala sam samo prve dve godine hemiju.

I, kako ti se čini škola? Prvi utisci? :)
 
Profesorka srpskog je Vesna Milojković Šami. Javljaj se na časovima, budi kreativan, nemoj da joj oponiraš pri analizi nekoj književnog dela, ma koliko god imao argumenata koji podržavaju tvoj stav, i na konju si. U principu, tek se malo zagrebe po delu, nikad nije bila preterano studiozna i detaljna, na sredini časa se zametne neki razgovor i diskusija koja nema veze sa nastavnom jedinicom. U svakom slučaju, neće ti praviti problem.

Nevena Lukić je bila moja omiljena profesorka matematike, a predavalo mi je njih 4. Ona dosta brzo predaje, tako da je najbolje da sedneš negde blizu table, onda ćeš najbolje pratiti. Voli da vidi kad se učenik trudi, javljaj se da radiš zadatke na časovima, donesi joj da ti pogleda zadatak iako znaš da si negde omanuo sa rešenjem, ispraviće ga i opet ti dati da radiš na tabli. To će ti pomoći pri zaključivanju ocena, jer tim učenicima uvek malo podigne ocenu. Više vrednuje ocene sa pismenih nego sa kontrolnih zadataka i pripremi se da na testovima imaš 7 zadataka, a na pismenom devet. Iako ona radi po Matematiskopu, radi i zadatke iz Krugove i Veneove zbirke. I potrudi se da se pojaviš na svakom ocenjivanju.

Tvoja razredna meni nije predavala hemiju, jer je bila na porodiljskom bolovanju, tokom moje prve dve godine školovanja u Prvoj, a kao društvenjak imala sam samo prve dve godine hemiju.

I, kako ti se čini škola? Prvi utisci? :)

Hvala puno za informacije! :D

Kako mi se čini? Pravo da ti kažem ne znam ni sam. Em što sam bio polu-svestan jer nisam dobro spavao em što sam se gubio po hodnicima ceo dan, nisam stekao baš najjasniju sliku :lol:
Društvo deluje OK, ne mogu još ništa sigurno da kažem, a profesori deluju... hm... neki malo opušteniji neki malo stroži :D
Npr. udje Risto nama na čas kod Ćuluma, mi šlogirani ne ustanemo, i on počne tipa "Auuu šta ću ja sa vama da radim..." I tako isprepada nas sve, mada čitam da on nije loš, i da voli da se šali.

Danas nismo imali puno časova, tako da će trebati jedno nedelju-dve da stvarno steknem neki jači utisak, ali dobro deluje Prva, dobro je što znam par ljudi iz osnovne, da ne budem sam na početku :lol:
 
E da, još nešto me je začudilo, danas smo imali dvočas informatike, i podelili su nam odeljenje na pola. Druga polovina je oba časa slušala muziku i faktički ništa nije radila, dok smo mi morali da radimo primere sa nekim binarnim sistemima :eek: Čemu ta razlika?

Nema dovoljno kompova u jednoj učionici, verovatno. :lol:
Tako će vas deliti i za nemački i engleski, pretpostavljam.
 
Nema dovoljno kompova u jednoj učionici, verovatno. :lol:
Tako će vas deliti i za nemački i engleski, pretpostavljam.

Nisam video u drugoj, ali kod nas je bilo otprilike duplo manje kompjutera od dece, što je ok jer mi smo u osnovnoj svi delili... :confused:
Mislim znam da informatika više nije crtanje u paint-u i tako to, ali me čudi to kad je isti predmet tako drugačiji kod dva različita profesora :lol:
 
Evo gotov drugi dan :lol:
Izvinite što zamaram, ali imam još pitanja...

Danas smo imali nemački, i kad je profesorka ušla, nije se ni predstavila nego bukvalno ovako krenula: "Dobar dan, ja ću vam predavati nemački. Pišite: Glagoli u nemačkom jeziku.."
I tako... baš me začudila :eek: Jel to Leonora? Jer sam o njoj dosta pozitivnih stvari čuo. Izgleda baš mlado, ima dosta kratku tamnu kosu i naočare.
Takođe me zanima kakva je biologičarka o kojoj ništa nisam čuo, zove se Tanja Ergić (valjda nisam pogrešio)

Inače imali smo i likovno, i ta prof. Marina Čudov mi baš deluje ok! Jel se ne varam? :lol:
 
Pošto vidim da niko ti niko nije pričao o profesorki Jasni Petrović, ja bih nešto da ti kažem. Meni je predavala hemiju i smtram da je sasvim korektna žena. Ono na šta treba da budeš spreman jeste to da kada njoj govoriš da ti nešto nije jasno u vezi sa lekcijom, moraš da budeš konkretan. U protivnom, ona će odgovoriti da ne razume. To znači da joj ne postavljaš nebulozna pitanja. Druga stvar, uvek uči hemiju i budi siguran da ti tada njeni kontrolni zadaci neće biti nikakav problem. Inače, to su malo obimniji testovi, na kojima usput, tokom izrade, usmeno vama kaže da odradite još nešto za neki odgovor ili zadatak. Mada, radi i budi aktivan i ona će to stvarno uzimati u obzir. Još ako ti voliš hemiju, 50 % posla si završio, biće ti lagano.
 
Pošto vidim da niko ti niko nije pričao o profesorki Jasni Petrović, ja bih nešto da ti kažem. Meni je predavala hemiju i smtram da je sasvim korektna žena. Ono na šta treba da budeš spreman jeste to da kada njoj govoriš da ti nešto nije jasno u vezi sa lekcijom, moraš da budeš konkretan. U protivnom, ona će odgovoriti da ne razume. To znači da joj ne postavljaš nebulozna pitanja. Druga stvar, uvek uči hemiju i budi siguran da ti tada njeni kontrolni zadaci neće biti nikakav problem. Inače, to su malo obimniji testovi, na kojima usput, tokom izrade, usmeno vama kaže da odradite još nešto za neki odgovor ili zadatak. Mada, radi i budi aktivan i ona će to stvarno uzimati u obzir. Još ako ti voliš hemiju, 50 % posla si završio, biće ti lagano.

Hvala ti puno! :D
Hemija mi je jedan od omiljenih predmeta, tako da nadam se da će biti tako kao što si rekao. :)

Da ne znaš nešto o biologičarki koju sam pomenuo?
 
Tanja Ergić je verovatno plava profesorka, srednjih godina. Ona meni nikada nije predavala, niti mi predaje, ali mi je samo jednom bila na zameni i zaista nas je udavila sa DNK molekulom. Shavtili smo da kod nje moraš u svako doba da znaš njegovu građu i za šta je on bitan. Mada je ona sasvim u redu. Tu nije teško imati pet, jer svi proferosi biologije manje- više na isti način predaju i ocenjuju.
 
Tanja Ergić je verovatno plava profesorka, srednjih godina. Ona meni nikada nije predavala, niti mi predaje, ali mi je samo jednom bila na zameni i zaista nas je udavila sa DNK molekulom. Shavtili smo da kod nje moraš u svako doba da znaš njegovu građu i za šta je on bitan. Mada je ona sasvim u redu. Tu nije teško imati pet, jer svi proferosi biologije manje- više na isti način predaju i ocenjuju.

Jeste, to je ta. :)
Evo baš smo danas radili DNK, i naravno jedno pet puta je pitala od čega se sastoji...
Sledeći petak test......
 
Zelim da se prebacim, pa ako neko moze da mi kaze kakva je Prva gimnazija uopsteno?

Prva... Zavisi stvarno koji smer upises.
Ja sam drustveni smer, druga godina, plava smena, imamo dve smene, crvenu i plavu. Crvena su ti sva 4 odeljenja prirodna a plava 3 drustvena i 1 prirodno. Mnogi pricaju da je plava smena laksa od crvene i mogu da ti potvrdim da to jeste istina. Ne verujem da je gradivo u tom prirodnom odeljenju nesto lakse ali su jednostavno profesori u plavoj nekako opusteniji... Dosta onih "poznatih" o kojima citas ovde tipa Culum, Risto, Slavisa itd predaju u plavoj smeni.
Inace gimnazija ko gimnazija nije nista specijalno. U svakoj gimnaziji ucis gluposti, u svakoj mozes pokupiti znanje sve zavisi.
Sto se tice profesora, moji su manjevise svi ok. Matematicarka je malo cudna jer nemamo ni jednu peticu u odeljenju a par njih je na polugodistu imalo sve petice sem matematike, ali su svi uglavnom ok. Naravno svi oni kadtad polude ali i to se redje desava... Uglavnom su ok ocene, oni nisu nesto posebno strogi ali sam imala prilicno srece sto se tice toga. Uglavnom i oni shvataju da nam 90% od svega sto nabubamo nikad nece trebati ali sta ces, nas divan skolski sistem je takav kakav je.
Drustvo je oduvek bilo jaka strana Prve. Citala sam prethodne postove i svi su nekako hvalili drustvo i moram da priznam bila sam skepticna ali stvarno su svi cool, nemamo neke tako grupe gde niko ne sme da im pridje itd. Uglavnom se svi druze sa svima, naravno manjevise ali je sve ok.
Ono sto mi se ne dopada je definitivno to sto bukvalno nadoknadjujemo sve moguce. Vec smo nadoknadjivali i ekskurziju i onaj novi neradan dan... Da ne pominjem da su se nasi dragi profani zalili sto smo trebali da za Svetog Savu ne idemo u skolu...

Ako te nesto konkretnije zanima, ti pitaj...
 
Zaboravi da ćeš steći neko zavidno znanje u Prvoj, kao što verovatno nećeš ni u jednoj domaćoj školi (izuzev eventualno matematičke.) Razlika između Prve i drugih gimnazija je u tome što se u Prvoj stalno vrti u krug "legenda" kako je to elitna škola, a tih elemnata koje bi škola trebala da ima da bi bila elitna naravno nema nigde... Tamo se ne školuju ljudi koji će jednog dana biti uspešni u oblasti prirodnih nauka, zapravo akcenat i nije na znanju već više na nazovi "vaspitanju" Ono što svi od tetkice, pa do direktora tamo hoće da te nauče je da zapravo nikada ne treba da misliš svojom glavom nego da prihvatiš ono što ti je nametnuto. Ako budeš dovoljno ponizan možda i budeš nagrađen... u principu za mene je ta škola jedno veliko razočaranje...
Ako te zanima nešto konkretno pitaj. Ja sam sad završila prirodni smer u "elitnoj" crvenoj smeni.
 
Evo ja kao neko ko završava drugu godinu u Prvoj, mogu mirne duše da preporučim školu svima jer zaista NIJE teška koliko se priča, profesori su korektni i pravedni, pogotovo ako si na društvenom smeru.
Škole koje treba da izbegavate su Peta i Deveta, pogotovo Petu izbegavajte jer ćete mnogo truda uložiti, a prosek će vam biti užasan (znam ovo jer poznajem dosta ljudi iz Pete i niko nije ostao normalan)
U Prvoj to nije slučaj, ona je nekada bila jako teška, a sada nije ni deo onoga što je bila nego se održava na staru slavu. Ipak, dobija se široko znanje i jako dobro društvo tako da navalite. :)
 
Koje si odeljenje? Ja isto zavrsavam drugu godinu. Ako je neko zainteresovan, mogu da napisem detaljno o profesorima/utiske itd jer svi koji upisu ove godine prirodni, imace verovatno dosta istih profesora kao moje odeljenje (vecina je upravo ispratila 4. razred i uzimace 1.godinu)

Planiram da ove godine upisem prvu i da li mozes da mi kazes kakvi su profesori na prirodnom smeru?
 

Back
Top