Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Moja extra drugarca je zavrsila ove god.Tamo imas dve smene:crvenu i plavu koje su nebo i zemlja.U plavoj prirodni i drustveni smer-ta je laksa,i crvena-samo prirodni,ta je dosta teza.Prva godina ce ti biti teska gde god da upadnes,znas vec,privikavanje,pa se izivljavaju na prvacima (tako ti je u svakoj skoli),posle ce ti biti lakse.Moja drugarica je bila na drustvenom,kaze da joj je bilo prilicno opusteno,zapali joj takvi profesori..Sve zavisi..
 
Ja sam bila crvena smena.
Black cat je potpuno u pravu za sve...
Moj jedini savet: gledaj da se bas potrudis tokom prve godine, prvo zato sto su tada profesori stvarno nemilosrdni i slede logiku "Sad cemo mi da eliminisemo sve one koji ne pripadaju ovom elitnom mestu".
Drugo, zato sto ce oni tada steci misljenje o tebi koje nece mnogo menjati tokom sledecih godina, pa ako se ne pokazes u prvoj godini bice ti teze da poboljsas svoju reputaciju tokom sledecih godina.
Iako sam se na trenutke pitala sta mi je to trebalo (narocito u prvoj godini), kada bih ponovo birala, bez ikakvog razmisljanja bih istu skolu izabrala.
 
dark-side-of-the-moon:
I ja sam bila u crvenoj smeni. Skola je ok, ali ako si u crvenoj smeni smorices se od matematike. Ja sam od svih predmeta matematiku najvise ucila. A sta te konkretno zanima u vezi sa prvom?
mogu li da se ukljuchim u diskusiju?
i ja sam upisala prvu,prirodni smer. mene zanima shta da radim ako mi zapadne neki matematichar zuca?
i da li postoji mogucnost da se bez neke konkretne veze prebacim u plavu za sluchaj da upadnem u crvenu smenu?
 
Ovo mi je poslednja godina smaranja u ovoj skoli....Iskreno bilo je trenutaka kada sam se pitala sto ne upisah 14.ili 8. ali da imam priliku opet bih upisala ovo.U crvenoj smeni sam ali posto volim prirodne nauke to mi nije frka, ali je drustveni smer laksi vecini.Meni je zapao podnosljiv izbor profesora.
Sto se tice Zuce jadni oni kojima on predaje.Daje kontrolne 1. septembra!
hemija-Jelicka, nema veze sa mozgom
fizika-Slavisa Vesic-car
informatika-Begovicka-ta zena nema veze sa programiranjem, samo ono sto je videla u resenju a ocene cesto daje prema imenu....
..........
 
AlyonA:
Eh,..prvacici!
Koga zanima bilo sta vezano za nastavnike nek mi posalje pp ili pita. :)
A iz crvene u plavu smenu moze da se prebacuje ali je jedino pitanje oko smerova i ucenja jezika.Nekad nema isti jezik u istoj smeni a da si napr na drustvenom smeru.

ja sam ali sam uspela da upadnem u plavu smenu!!! jupiiii... imam dosta pitanja....
za pochetak:
kakva je Bulajicka - hemicharka?
a Svetlana Damjanovic - fizicharka? razredna mi je Nevena Lukic i svi kazu da je exta i da super predaje, al ja ni ovo na pochetku nishta ne kapiram...
istoriju mi predaje culum...kazu da je lik,al ja mislim da je chovek malko caknut..engleskinja mi je neka matora babetina Mirjena Teshic, e za nju se svi slazu da nije sasvim normalna!!!
p.s. moze i neki savet ako nije frka!! :) hvala unapred!!!
 
Bulajicka mi nikada nije predavala... iamo sam samo dve godine hemiju, drustveni smer... ali kažu da je ok.. .samo idi na planinarenja koja ona organizuje vikendom, biće ti jasno kada počne da udara marketing...
Svetlana Damjanović je jedan kreten bolesni, jedan idiot, jedan umno poremećeni primerak intelektualne amebe koji nekako opstaje u životu. Ja ne mogu da se ne razbesnim kada je se setim. Kod nje će određeni ljudi uvek imati keca, i uvek kada ga poprave, ona će da izvuče još jednog iz svoje sveske, sa obrazloženjem: ma to ti je za ono... Meni je davala ocene na kontrolnim tako što mi nije ni pregledala kontrolni, jer smo se posvađali oko moje konačne ocene koja je trebala da se formira tim kontrolnim... ona je davala svoje predikcije pre kontrolnog... meni se nikako nije dopala njena ideja, pa mi je dala ocenu koja je odgovarala njoj. To je poznato, i nisam jedini koji je tako prolazio. Raspitaj se dalje o tom idiotu... Inace, kruže price da je bije muž kod kuce, a da se ona ovako ponasa u skoli da bi nekako zalečila svoje komplekse...

Nevena Lukić... ona je verovatno tamo došla pošto sam ja otišao... šta predaje ta?

Ćulum... car, nije mi predavao, ali mi je žao.

Engleskinja: nije mi predavala, ali srećno.

Savet: uči na vreme, manje bleji na netu :):):). Dobij neke dobre ocene u startu, jer ih smradovi prepisuju uglavnom... lakse je u startu se izboriti za poziciju.

Pozdrav
 
Necu moci da ti pomognem nesto vise od Don Tadica.Sve sto je napisao je tacno.
Bulajicka je stroga sto se tice ispitivanja,idi na planinarenje,to ce imati veoma pozitivan efekat na tvoju ocenu.Inace,ovako je lik.
Culum je car,najbolji profesor u celoj skoli.Videces,uostalom...
Ne znam ni za ovu engleskinju ni za tvoju razrednu (?).
Svetlana fizicarka (ili Ceca) je najvece djubre u skoli zajedno sa informaticarkom Cukickom.Pazi samo da ne vuces dugo keca kod nje jer ces ga jako tesko popraviti.
 
E da,zaboravila sam da napisem da ne pokusavas da prepisujes na kontrolnom kod Bulajicke-to je nemoguca misija.Ako te uhvati,dobijes keca ti i onaj od koga si prepisivao.Ako si drustveni smer,verovatno ti nece ona predavati u drugoj godini nego Jasna,koja je mnogo opustenija,ne trazi puno kao Bulajicka.Jeste malo mutava i pogubljena,ali ces ivuci bolju ocenu,ne izivljava se.
 
HVALA!!! heh, za planinarenje sam se vec prijavila...ali stvarno nisam imala pojma da je ta fizicharka toooliki frik!!! mislim, smejuljila se na svaku nashu glupost, objashnjavala bezbroj puta, i nije izgledala narochito stroga..ali definitivno sam se prevarila i to ne samo ja.. i ta chukicka,informaticharka potpuno je izgledala ok!!!
hmm...evo josh pitanjca...
Neki stariji su mi rekli da je Dara Vukajlovic(nisam sigurna za prezime) totalna ludacha..da li je to tachno? I kakve su Ljiljana Rajkovic - srpkinja i neka Nevena(ili Nevenka) - geos, Dragana Shormas - bios?
thanks........................................................................ :) :) :) :) :) :) :) :)
u helped me a lot!!!
 
E zavrsih prvu ove godine i sad sam upisala fax.
Savet za Bulaju (predavala mi je) ako te zanima hemija znaj da neces od nje nista nauciti, nju mnooogo vise zanima planinarenje nego skola. I poklanja ocene na kraju ukoliko te zgotivi.
Ne znam da li ti predaje Krstaja (fizika) ako je to slucaj bice ti veoma zabavno, ona je skroz opicena ali fiziku nauciti neces ( meni je to malo problem posto sam upisala etf ).
Ma ne znam sad mi prva izgleda tako daleko, drago mi je da vise ne idem tamo...
Ali super je citati temu o prvoj i svim profesorima koje sad cetiri godine gledala. Srecno svima tamo....
 
fungirly:
HVALA!!! heh, za planinarenje sam se vec prijavila...ali stvarno nisam imala pojma da je ta fizicharka toooliki frik!!! mislim, smejuljila se na svaku nashu glupost, objashnjavala bezbroj puta, i nije izgledala narochito stroga..ali definitivno sam se prevarila i to ne samo ja.. i ta chukicka,informaticharka potpuno je izgledala ok!!!
hmm...evo josh pitanjca...
Neki stariji su mi rekli da je Dara Vukajlovic(nisam sigurna za prezime) totalna ludacha..da li je to tachno? I kakve su Ljiljana Rajkovic - srpkinja i neka Nevena(ili Nevenka) - geos, Dragana Shormas - bios?
thanks........................................................................ :) :) :) :) :) :) :) :)
u helped me a lot!!!
Ja zavrshila to chudo pre tri godine...I prezivela...nekako...Srpski mi je predavala Dotichna Ljilja-Lilica,kako voli da je zovu,inache Shtrumfeta ovako,kod nje samo treba pisati ljubavne sastave i bice ti cool,i nemoj mnogo da se prsish sa svojim mishljenjem,u Prvoj to profesori specijalno ne vole.Eventualno mozesh kod Sokica,informatichara i vishe nigde,jer je ovako tolerantniji od ostalih fosila.
Nevenka Grabundzija je chudan chovek:dala mi je tri iz geosa,jer sam(po njoj) odgovarala bez imalo zivosti(!!!).Chukicka je tezak idiot,nemoj se zezati sa njom,inache cesh roditi mechku dok popravish keca(ovo je quote nje).
Jelicka je totalni debil,ali sushtinski pojma nema,znachi vishe ce znati neko iz osnovne shkole,nego taj vanzemaljac.
Ma pusti,budite srecni dok imate 50 str. za kontrolni,chekaj dok dodjesh na faks,pa cesh onda zaliti za Prvom(long sigh!)
 

Back
Top