KAKO SA BUDALAMA IZACI NA KRAJ?

El Muerte

Primećen član
Poruka
765
Pre par meseci sakupio sam neku kintu i sa bratom nabudzio server (Linux) i wireless opremu. Neko vreme sve je bilo sjajno, protok je bio sjajan , cak do 100kb/s.........sve dok nismo poceli posle 7 dana dobijati smetnje u vidu prekida signala. Net je cas shljakao, cas stoji i miruje, cas radi i tako u krug.Sa fantasticnih 100kbs spali smo na 0.3 kbs !!!!Budzili smo i stimovali sve i svasta dok nismo culi da negde u okolini ima radio-amatera koji nam ometaju vezu. Posto 2.4 Ghz spada u slobodne frekfencije, po zakonu im ne mozemo nista.
Moje pitanje glasi: Sta da radim ljudi? KAKO SA BUDALAMA IZACI NA KRAJ? Da li bi vredelo da kupim pojacivac pa udri po zakonu jaceg!?!???? Postoji li ikakav nacin da nekako lociram odakle dolazi smetnja?
Ajde pomagajte jer ovako vise ne mogu......brze mi radi dial-up nego wireless. UZAS!!!!!!
 
Pokusaj nekoliko stvari.
1. Dogovori se sa provajderom da predjete na neki drugi kanal (sve dok se veza ne "iscisti")
2. Mozda da stavis jacu antenu
3. Proveri ponovo kako se "vide antene"
4. Pokusajte sa nekim setovanjima na "access points"
5. Vidi sa provajderom da li je moguce da se "izdvojis" iz mreze, ulozi nesto love u dodatni ruter na njegovoj strani, samo za tebe. Tako sam ja uradio, pa imam zagarantovanih 256/128


Imam osecaj da nisu radio-amateri u pitanju vec da je tvoj provajder "nagurao" mnogo korisnika na isti bandwidth pa se nasao neki pametan da skida filmove ili gomilu pesama ili programa.
To se vec dogadjalo nekima ovde. U pocetku sljaka fantasticno dok provajderu ne "zine dupe", pa samo trpa nove korisnike, na kraju niko i ne moze da radi ni priblizno kako treba.


Javi sta si uradio
 
Kao prvo radio-amateri nisu budale, a to sto te ometaju ne znaci da rade namerno. Malo mi je cudno da rade bash na opsegu 2.4GHz i to na freq za kanale ,ali svejedno.
Nadji te ljude i objasni im da ti koristis tu freq za svoj wireless, pa ce se oni pomeriti sa freq.
 
stvarno tesko da su r.amateri na tim frekvencijama, a ako jesu, ko sto rece saler, lepo se objasni sa njima o cemu se radi. A ako opet bude isto, postoji nesto sto se zove cvrcak, velicine kutije sibica je i kada ga postavis kod njega u dvoriste, kucu zgradu odseci ces ga od sveta :)
 
codemaker:
Pokusaj nekoliko stvari.
1. Dogovori se sa provajderom da predjete na neki drugi kanal (sve dok se veza ne "iscisti")
2. Mozda da stavis jacu antenu
3. Proveri ponovo kako se "vide antene"
4. Pokusajte sa nekim setovanjima na "access points"
5. Vidi sa provajderom da li je moguce da se "izdvojis" iz mreze, ulozi nesto love u dodatni ruter na njegovoj strani, samo za tebe. Tako sam ja uradio, pa imam zagarantovanih 256/128


Imam osecaj da nisu radio-amateri u pitanju vec da je tvoj provajder "nagurao" mnogo korisnika na isti bandwidth pa se nasao neki pametan da skida filmove ili gomilu pesama ili programa.
To se vec dogadjalo nekima ovde. U pocetku sljaka fantasticno dok provajderu ne "zine dupe", pa samo trpa nove korisnike, na kraju niko i ne moze da radi ni priblizno kako treba.


Javi sta si uradio
Na drugi kanal sam presao pre 2 mseca i opet isto...
Vidljivost je SUPER...nemam drveca ispred kuce a antena je na 800-900 metara.
Sto se tice zagusenja...nije ni to slucaj.
Brat mi radi u tom provajderu i sve zivo smo isprobali.
Pazi, bez imalo sumnje su radio-amateri e sada......kako da ih lociram to mene muci?
Zamolio bih ja da promene frekfencije....ali kako kada ne znam gde se nalaze. Nema nikakvo udruzenje u okolini vec se neko u svojoj kci se "igra" sa radiom.
Ko jos u 21 VEKU - u doba satelita i interneta koristi radio vezu za komunikaciju!?!?
Mozda ce se neko uvrediti ovim ali bas me briga!
Njihvo zaj.ebavanje kosta mene i jos 200 drugih korisnika koji posteno placamo nasu frekfenciju svaki mesec.
Jel hoces da se zezas????? Nema frke ali prvo PLATI!!
Verujte mi ljudi znaju oni tacno sta rade, samo ih boli dupe.
 
El Muerte:
Ko jos u 21 VEKU - u doba satelita i interneta koristi radio vezu za komunikaciju!?!?

pa...zar nisi rekao da imas wireless :)))
nego, tebi treba goniometar, to je uredjaj z lociranje bilo kod radio predajnika. E sad gde nabaviti nemam pojma, ali posto sam iz Bg, ja bih pozvao Radio klub u Timockoj 18 (http://www.radioklub.co.yu/).
Tako, da pogledaj sta imaju, pozovi ih....
 
El Muerte:
codemaker:
Pokusaj nekoliko stvari.
1. Dogovori se sa provajderom da predjete na neki drugi kanal (sve dok se veza ne "iscisti")
2. Mozda da stavis jacu antenu
3. Proveri ponovo kako se "vide antene"
4. Pokusajte sa nekim setovanjima na "access points"
5. Vidi sa provajderom da li je moguce da se "izdvojis" iz mreze, ulozi nesto love u dodatni ruter na njegovoj strani, samo za tebe. Tako sam ja uradio, pa imam zagarantovanih 256/128

Imam osecaj da nisu radio-amateri u pitanju vec da je tvoj provajder "nagurao" mnogo korisnika na isti bandwidth pa se nasao neki pametan da skida filmove ili gomilu pesama ili programa.
To se vec dogadjalo nekima ovde. U pocetku sljaka fantasticno dok provajderu ne "zine dupe", pa samo trpa nove korisnike, na kraju niko i ne moze da radi ni priblizno kako treba.

Javi sta si uradio
Na drugi kanal sam presao pre 2 mseca i opet isto...
Vidljivost je SUPER...nemam drveca ispred kuce a antena je na 800-900 metara.
Sto se tice zagusenja...nije ni to slucaj.
Brat mi radi u tom provajderu i sve zivo smo isprobali.
Pazi, bez imalo sumnje su radio-amateri e sada......kako da ih lociram to mene muci?
Zamolio bih ja da promene frekfencije....ali kako kada ne znam gde se nalaze. Nema nikakvo udruzenje u okolini vec se neko u svojoj kci se "igra" sa radiom.
Ko jos u 21 VEKU - u doba satelita i interneta koristi radio vezu za komunikaciju!?!?
Mozda ce se neko uvrediti ovim ali bas me briga!
Njihvo zaj.ebavanje kosta mene i jos 200 drugih korisnika koji posteno placamo nasu frekfenciju svaki mesec.
Jel hoces da se zezas????? Nema frke ali prvo PLATI!!
Verujte mi ljudi znaju oni tacno sta rade, samo ih boli dupe.

OK Muerte ali to nije tvoja frekvencija.

Radio amateri tacno znaju sta rade, ako se dobro secam Srbija je imala i svetske prvake u radio amaterizmu.

Da li ste uopste proverili mogucnost kvara na opremi provajdera? Sta je sa opremom tih 200 korisnika?

Novi Sad nije mali grad, sigurno ima neki klub radio amatera. Ako ih ne mozes pobediti onda im se pridruzi ili tako nekako.
 

Back
Top