Ljubiteji 3ds max - a

K AndrijA

Obećava
Poruka
69

Ovim putem bih hteo da okupim ljude koji koriste pomenuti program(od pocetnika do profesionalaca),radi druzenja i razmene iskustva u cilju prosirenja znanja.


KRATKO O MENI:Zivim u okolini Subotice,1982 sam godiste.

Moju prvu animaciju sam napravio pre dve godine i sest meseci. Od onda koristim program vrlo cesto.

Iza sebe imam 4 veca projekta i niz manjih.


-------------------------------------------------------
Slike mojih radova cu priloziti sledeci put posto mi komp trenutno renderuje file od 140 MB pa nije preporucljivo dirati ga.....



POZDRAV SVIMA !! :wink:
 
OK, zivim u Istocnom Sarajevu 1987. godiste, prvi put sa 3DS MAX-om sam radio prije otprilike godinu dana 3DS release 3, a prije 3DStudia, sam radio u Carrera-i, sada sam na 3DS 6.
Rijetko radim sta na njemu u posljednje vrijeme (nemam vremena), ali imam nekih radova od prije, pa ako te interesuje mogu da ih okacim.
 
Evo jedan rad star nekih 4-5 mjeseci:

harmonika5eb.jpg
 
Posto ja radim za jednu fabriku metalnih proizvoda moje animacije su vezane za masinstvo. Ovo je slika je iz animacije koja ce biti u septembru na sajmu inovacija prikazana.

PS.jos nije gotovo i nece biti renderovano sa Light Tracer plaginom posto bi to trajalo najmanje 100 dana na jednom racunaru.... Animacija ce trajati oko 5min
sada sam na poslu a ostali fajlovi su mi kuci to cu ti poslati sledeci put.

Da li znas neki dobar program za renderovanje?
Je si li radio "IK"? Kako je islo??






masina5hc.jpg
 
Mislim da bi moglo da se radi na ovoj sobi jos dosta.
Mada ideja je dobra,a to je i najvaznije. Sve ide lako kada imas viziju onoga sta zelis napraviti.

Na tvoj privatni mail cu ti poslati jednog mog lika koji je spreman za animiranje videces, samo treba odredjivati parametre klizaca i lik sam pravi face.
to je moj rad od pre godinu dana....


GDE SU OSTALI !!!!!
HAJDE LJUDI ZIVNITE MALO!!!!
 
Brate, neznam gdje ga možeš pronaći, al' ako si potpuni početnik u 3D animaciji, Cararra je dobar program da naučiš osnove 3D-a, ako ipak imaš neko znanje onda Carreru zaobidji i kreni odmah od 3D Studia. Ipak Carrara je program za početnike i sa njim nemožeš napraviti nešto kvalitetno, ali ga jednostavnost čiti dobrim učiteljem.
 
Potrazi Carrara na googlu....

Mada mislim da je bolje da pocnes sa nekim ozbiljnijim programom da odma ucis kokretne stvari a ne da se posle prebacujes iz jednog u drugi..


Zamolio bix "marco3dx" da posalje neki svoj rad...

Da vidimo maju na delu ne samo teoretski....


:roll:
 
K AndrijA:
ne zelim biti dosadan...

koliko vremena ti je trebalo da da uradis onaj auto?

I koliko je odprilike renderovao 1 frame? :?: :?: :?:

dosadan oko cega?nisam skonto...

pa 'vako, to mi je prvi auto koji sam radio( i jedini koji sam zavrsio), ferarri modena 360 !
radio sam ga oko nedelju dana, svaki dan pomalo(oko 1h max), a render je u layerima - tj. izrendao sam samo auto sa senkom, ubacio u photoshop i stavio na sliku puta... naravno, koristio sam hdri slican pozadini(tj. slici) da bi se kolko-tolko uklapale!

evo jedan noviji auto, ebga nije gotov(moram jos vrata, grillove, svetla itd.) al valda ce se naci mesta i vremena da ga zavrsim...

http://img136.imageshack.us/my.php?image=prvitestrender5la.jpg
http://img301.imageshack.us/my.php?image=prvitestrender22ni.jpg

poz

p.s. to be continued...
 

Back
Top