semenke bundeve

7sins

Primećen član
Poruka
553
Molim sve koji znaju da mi odgovore da li pecene semenke bundeve goje i u kojoj meri? Ja sam se zarazila njima pa mi je skoro palo napamet da mozda i nisu tako zdrave. Hvala na odgovorima i objasnjenju.
 
7sins:
Molim sve koji znaju da mi odgovore da li pecene semenke bundeve goje i u kojoj meri? Ja sam se zarazila njima pa mi je skoro palo napamet da mozda i nisu tako zdrave. Hvala na odgovorima i objasnjenju.

Nista u umerenim kolicinama ne goji, a posebno ne semenke, preporuka je izbegavati one presoljene kakve se prodaju na meru u biospajizima jer so ima tendenciju zadrzavanja vode u organizmu. Inace veoma su zdrave i bogate vitaminom E
 
Zdrave su veoma, ali i veoma goje. Narocito sto su zarazne i covek ne moze da stane pa pretera u kolicini. Ja sam zato i prestala da ih jedem-obozavam ih ali ne umem da se zaustavim a kad uzmem samo saku to mi je ko pusacu da date kafu bez cigara:mrgreen:
 
Sa ovog sajta izdvajam deo "Što se tice energetske vrednosti, ona nije visoka: u 100 grama ploda ima samo oko 30 kalorija, tj. 126 kJ.", znaci da ne goje :)
"Žuckasto ili narandžasto meso bundeve sadrži niz dragocenih i lekovitih sastojaka. Pored manjih kolicina belancevina, ugljenih hidrata i masti, tu je niz vitamina (karotina ili provitamina A, C i vitamina B grupe - B1, B2, B3, B6, zatim niacina, folne kiseline i drugih), kao i mineralnih sastojaka (kalijuma, fosfora, kalcijuma, gvožda). A tu su i oligo i mikroelementi, pektini, celuloza i druga biljna vlakna. "
 
Molim sve koji znaju da mi odgovore da li pecene semenke bundeve goje i u kojoj meri? Ja sam se zarazila njima pa mi je skoro palo napamet da mozda i nisu tako zdrave. Hvala na odgovorima i objasnjenju.

semenke bundeve su bogate magnezijumom koji se toliko zanemaruje.
magnezijum je odlican za srce, ko ima tahikardiju neka gricka ovo ali nek uzima i kalcijum, jedan bez drugog prave stetu.
 
Semenke bundeve su jedno od retkih semenja čija energetska vrednost nije toliko velika (za razliku od suncokretovog). Međutim, prisustvo nezasićenih masnih kiselina i derivata arahidonske kiseline čini ove semenke vrlo bitne prekursore u sintezi holesterola, a samim tim i hormona u organizmu
 
A pitanje je dokle ce ostati zdravi..znam x ljudi koje nikad ali ponavljam nikad neces videti da piju vodu..i to priznaju..kazu nemam za cim piti vodu..hoces reci da ostaju zdravi..pa ostaju..ali im se organizam itetko bori za opstanak nisu ni svesni toga
 

Back
Top