ona dijeta

?

Elita
Banovan
Poruka
15.014
e el mora bas meso ili mogu ribe, skoljke
je l mogu neke biljke umesto?
ok verovatno mogu ribe, a biljke? npr soja, orasi
a orasi kad idu

da ih ne pitam na mail...a jesam pacenik sam vidi se po porukama i razmazena sam. samo ponestace mi para za ovo, shi.t
 
?:
e el mora bas meso ili mogu ribe, skoljke
je l mogu neke biljke umesto?
ok verovatno mogu ribe, a biljke? npr soja, orasi
a orasi kad idu

da ih ne pitam na mail...a jesam pacenik sam vidi se po porukama i razmazena sam. samo ponestace mi para za ovo, shi.t



pa šta ga znam --- izbaci slatkiše i grickalice ,,, ili izbaci tako još po nešto .... recimo - tamo gde sam živela --- slabo se jede hleb ,,neki ga uopšte i ne jedu ,,,mada zamisli pasulj prebranac bez hleba,,,,,, odgovoriće ti neko ....
 
?:
e el mora bas meso ili mogu ribe, skoljke
je l mogu neke biljke umesto?
ok verovatno mogu ribe, a biljke? npr soja, orasi
a orasi kad idu

da ih ne pitam na mail...a jesam pacenik sam vidi se po porukama i razmazena sam. samo ponestace mi para za ovo, shi.t
umesto mesa jedi jaja ili sir.
ili pavlaku,kiselo mleko.
nemoze soja i orasi,osim onog dana kada mozes parce torte,pa napravi neku sa orasima :P
a naravno da moze riba,i skoljke mmmmm dagnje na buzaruuuuuu :P
i parce hleba,i salate kolko volis i obavezno popi solju supe!

mrsavis li /
 
pa cini mi se da sam prva 4 dana smrsala, a ova druga cetiri ne znam..kao da i ne! ali stomak mi se smanjio. mada sam pojela dva puta voce kad je bilo povrce, ujutro mozda me to zeznulo..i prejela sam se pogacica juce.
mada malo piz.dim sto ne smem da grickam. ali opet i dobro je sto ne grickam, mozda sam zato i smrsala ovo kilo-dva : )) i sto jedem do 19h. i ne kakim bas :I
odvalila sam se od torte u prvoj turi, bilo mi je muka, ali resila sam da budem dosledna ; )) mada tamo pise 2 manja parceta. ali nisam se povecala od toga. ali osecam se OK. :) hmm mada sam i dalje ljuta ali svejedno.

avesicko necu da ih izbacim igram se ove dijete jos malo koliko moze.
ma i ne koristim grickalice nesto, engo inace jedem bez veze
 
ma jesam ali dok sam savladala ono 1.5 parce : )) jos bila prvo neka zestoka coko-orah torta
aha to tome sluzi. : )) ta cokolada
juce sam sedela sama u poslasticarnici i jela cheese cake.. dekadencija ; )))
moracu malko da ekonomishem
 
ma i ja jedem sve nešto bezveze ,,, nekada po ceo dan ništa ,,, a onda sutra nadoknadim od jutra krenem sa masnim burekom i litar jogurta ,,, pa posle da se malo zasladim sa milkom onom malom sa puno lešnika ,,, pa kako bacim pakovanje prijede mi se sladoled ,,, dok ga ližem zovem svekrvu kući da joj kažem da stižem za sat vremena pa neka stavi pile da se peče ,,, usput kupim šampite ,,, i lisnato testo do večeri ,,,, a za veče,, na tiganj svinjsko neko mekano a hrskavo .... e odo ja da jedem nešto ogladne~~~~""""))) :) :) :) :)

a da --- ? -kako ti ide dijete i jel ti pomažemo ??
 
avesic:
ma i ja jedem sve nešto bezveze ,,, nekada po ceo dan ništa ,,, a onda sutra nadoknadim od jutra krenem sa masnim burekom i litar jogurta ,,, pa posle da se malo zasladim sa milkom onom malom sa puno lešnika ,,, pa kako bacim pakovanje prijede mi se sladoled ,,, dok ga ližem zovem svekrvu kući da joj kažem da stižem za sat vremena pa neka stavi pile da se peče ,,, usput kupim šampite ,,, i lisnato testo do večeri ,,,, a za veče,, na tiganj svinjsko neko mekano a hrskavo .... e odo ja da jedem nešto ogladne~~~~""""))) :) :) :) :)

a da --- ? -kako ti ide dijete i jel ti pomažemo ??

:lol: :lol: :lol:

U bre, meni malo muka od toga svega!!!
Ura za dijetu. Stvarno te podrzavam. Ja npr. ne znam nikog ko je obrnuo 12 dana ili vise...
Ajde ajde "Na muci se poznaju junaci...
 
Ja ne znam nikog ko nije izdržao bar mesec dana, a znam i one koje su sva tri meseca izgurale.
Dijeta je super i uopšte nije teška.
Evo i ja počela, prošli put sam je držala pre dve godine i sad sam se tek nešto u poslednje vreme malo popunila :(

Ma, izdržite bar mesec, tek tada se vide pravi rezultati 8)
 
uf..mesec :)

je l si posle tih mesec jela voce, a posle nisi obracala paznju? i nisi se ugojila?

ma da samo sto ja kao nesto kombinujem pa mi ne odgovara potpuno... je l mogu da ubacujem cesce one vodene dane?

e jedino ne sme pica da se jede...ii...jos nesto ne sme

da da pomazete mi samo ne znam da li sam dovoljno liganja pojela danas.. :)
a imam neke dlake na stomaku :shock: ali to je druga tema...poceli da mi rastu brkovi na stomaku
 
?:
uf..mesec :)

je l si posle tih mesec jela voce, a posle nisi obracala paznju? i nisi se ugojila?
Posle tih mesec dana uopšte nisi više tako gladna; fora je u tome da ni ne možeš da jedeš više, tako navikneš želudac.
Samo se zaželiš neke hrane.
Recimo pizze :wink:
Ali ne možeš da je pojedeš celu, nego parče :)
 
aha, znaci tebi je bilo dosta mesec dana? nisi dajle drzala?
ebiga ja cu uzeti dva vodena dana...valjda ce biti ok

e sto sam glupa ja bukvalno shvatila i danas sam se hrvala sa dva parcheta pite od oraha...i to neka masna pita sa kilo oraha...jedno mi je vec bilo dosta ali ne, ne, treba postovati sve stavke dijete :?
e i pojela sam cokoladu doduse malo je pratila pitu kao istovremeno

bolje su bile pre moje poruke kada sam se druzila s krvetom ali toliko od mene ovom prilikom ih napusavam
 
hey devojke moram da vas podrzim.danas mi je svecanih 30 dana moje dijete.ljudi me ne prepoznaju.stomak mi je ravan,ima jos jaako malo.prepolovila sam se.pa za prve 3 nedelje skinula sam 7 kila.devojke ako stavrno zelite uspecete!!!skinula sam i celulit.mada to moram da kazem da sam koristila i brsljen gel i ulje(uzasno jeftino) samo da terate nekog da vam utrljava ulje,to moraju da budu bolne masaze nazalost al cine cuda.sad sam srecna ,jer uskoro ce ljudi pocinjati da me zovu mrsavica,a uvek sam imala nekoliko kila viska.istrajte!!!!!!!!!
 
to ovde kod mene zovu UN dijeta (navodno su je osmislili UN zadravstveni experti)

Cilj ove dijete je pored skidanja viška kilograma da dovede do promene u metabolizmu cime se garantuje da se skinuti kilogami nece vratiti. Dijeta traje 90 dana i za to vreme se oslabi od 18-25 kg. Ako je potrebno skinuti manje kilograma dijeta se može prekinuti ali onda nece doci do promena u metabolizmu. DORUCAK je isti svih 90 dana- voce Jede se uvek u paru (dve jabuke, dve kruške, dve narandže ili šaka sitnog voca= Dijeta uvek pocinje sa proteinskim danom i posle vocnog dana opet ide proteinski dan.
REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI

PRVI PROTEINSKI DAN
RUCAK: Meso kuvano ili peceno u kolicini od 3 hotelske šnicle, jedno parce hleba, salata (u neogranicenim kolicinama). Na kraju popiti dva decilitra supe bez rezanaca. Umesto mesa mogu se pojesti 3 jajeta kuvana ili pecena. Mleko, sir mogu se jesti samo ovog dana. Supa se mora obavezno popiti. VECERA: Isto što i za rucak samo bez supe. Treba voditi racuna da ako je za rucak bilo meso mora biti i za veceru. Ak su jaja za rucak moraju biti i za veceru.
DRUGI DAN
RUCAK: Pasulj, grašak, socivo, pirinac, krompir (obavezno kuvano uz dodatak zacina-vegeta, biber, kecap, kuvani paradajz, origano), parce hleba i salata. VECERA: Isto što i za rucak u manjoj kolicini (pun tanjir za rucak, pola tanjira za veceru)
TRECI DAN RUCAK: Kuvano testo uz dodatak zacina, pica samo sa kecapom, ili bilo koje slano pecivo kolicine jedne pice u piceriji. VECERA: Dva manja parceta torte ili 3-4 komada kolaca, 3 kugle sladoleda i obavezno rebro cokolade za kuvanje.
CETVRTI DAN-VOCNI DAN Tri puta za vreme dijete (jednom mesecno) treba drzati “vodeni dan” koji ide posle vocnog dana, a posle njega se nastavlja sa proteinskim danom. Kafa, caj mogu se piti u neogranicenim kolicinama, ali bez šecera. Posle završene dijete jede se normalno, s’tim što voce ostaje još 90 dana za dorucak. Ako se u naredna 3 meseca od završetka dijete izgubi 5 kg, znaci da je došlo do promene metabolizma. Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti. Dijeta se ne sme produžiti. Ako je potrebno skinuti još kilograma dijetu ponoviti tek za tri meseca. Deluje komplikovano ali nije, kolicina hrane je veca nego ona koju svakodnevno unosimo, bez obzira na to kilogrami se gube. Ne treba gubiti nadu i volju jer se dešava da po 10 dana težina ne opada, ali se onda naglo skida 3-4 kg. Ako nekad popijete sok gledajte da to bude gaziran. Ništa se ne sme preskakati. Svaka namirnica ima svoju namenu. Organizam ne sme da ostane bez nje. Nije uobicajeno da se voce jede za dorucak ali organizam najpre iz njega iskoristi integralni šecer koji hrani nervni sistem, ali cokoladu koja sprecava alergije koje su prisutne baš kod držanja dijeta. Poželjno je na polovini dijete kontrolisati krvni pritisak i krvnu sliku. Svi koji su držali dijetu izgubili su najmanje 10 kg bez ikakvih zdravstvenih problema. Osobe koje pate od povišenog krvnog pritiska posle par nedelja nemaju više potrebe da koriste lekove
 
Sve mi je to jasno i cula sam da je dijeta zaista sa zdravstvenog aspekta odlicna, Raznovrsna je zastupljene su sve vrste namirnica, tako da organizam ne moze doci u situaciju kao sa jednolicnim dijetama da oskudeva u vitaminima ili mineralima... ali zar vam se ne cini da su obroci ipak preobilni..npr 3 hotelske snicle + hleb+salata+supa samo za rucak prvi dan???? Ok neko ce reci smanji obroke, ali bas u nalogu ove dijete stoji da se nista ne sme menjati niti izbacivati. Ja sam jednom probala nekih desetak dana i meni je zaista sve bilo preobilno.

Mislim da je zdravije, jesti vise puta dnevno po malo, a nikako nakon 19 cas i potruditi se da izbacimo hleb, konzerviranu hranu, slatkise tj vise voca povrca, krtog crvenog mesa i ribe konzumirati i da ce i to dati dosta dobre rezultate. Naravno voditi racuna da se proteini i skrob u obroku ne mesaju jer to usporava proces varenja.

Queen_:
to ovde kod mene zovu UN dijeta (navodno su je osmislili UN zadravstveni experti)

Cilj ove dijete je pored skidanja viška kilograma da dovede do promene u metabolizmu cime se garantuje da se skinuti kilogami nece vratiti. Dijeta traje 90 dana i za to vreme se oslabi od 18-25 kg. Ako je potrebno skinuti manje kilograma dijeta se može prekinuti ali onda nece doci do promena u metabolizmu. DORUCAK je isti svih 90 dana- voce Jede se uvek u paru (dve jabuke, dve kruške, dve narandže ili šaka sitnog voca= Dijeta uvek pocinje sa proteinskim danom i posle vocnog dana opet ide proteinski dan.
REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI

PRVI PROTEINSKI DAN
RUCAK: Meso kuvano ili peceno u kolicini od 3 hotelske šnicle, jedno parce hleba, salata (u neogranicenim kolicinama). Na kraju popiti dva decilitra supe bez rezanaca. Umesto mesa mogu se pojesti 3 jajeta kuvana ili pecena. Mleko, sir mogu se jesti samo ovog dana. Supa se mora obavezno popiti. VECERA: Isto što i za rucak samo bez supe. Treba voditi racuna da ako je za rucak bilo meso mora biti i za veceru. Ak su jaja za rucak moraju biti i za veceru.
DRUGI DAN
RUCAK: Pasulj, grašak, socivo, pirinac, krompir (obavezno kuvano uz dodatak zacina-vegeta, biber, kecap, kuvani paradajz, origano), parce hleba i salata. VECERA: Isto što i za rucak u manjoj kolicini (pun tanjir za rucak, pola tanjira za veceru)
TRECI DAN RUCAK: Kuvano testo uz dodatak zacina, pica samo sa kecapom, ili bilo koje slano pecivo kolicine jedne pice u piceriji. VECERA: Dva manja parceta torte ili 3-4 komada kolaca, 3 kugle sladoleda i obavezno rebro cokolade za kuvanje.
CETVRTI DAN-VOCNI DAN Tri puta za vreme dijete (jednom mesecno) treba drzati “vodeni dan” koji ide posle vocnog dana, a posle njega se nastavlja sa proteinskim danom. Kafa, caj mogu se piti u neogranicenim kolicinama, ali bez šecera. Posle završene dijete jede se normalno, s’tim što voce ostaje još 90 dana za dorucak. Ako se u naredna 3 meseca od završetka dijete izgubi 5 kg, znaci da je došlo do promene metabolizma. Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti. Dijeta se ne sme produžiti. Ako je potrebno skinuti još kilograma dijetu ponoviti tek za tri meseca. Deluje komplikovano ali nije, kolicina hrane je veca nego ona koju svakodnevno unosimo, bez obzira na to kilogrami se gube. Ne treba gubiti nadu i volju jer se dešava da po 10 dana težina ne opada, ali se onda naglo skida 3-4 kg. Ako nekad popijete sok gledajte da to bude gaziran. Ništa se ne sme preskakati. Svaka namirnica ima svoju namenu. Organizam ne sme da ostane bez nje. Nije uobicajeno da se voce jede za dorucak ali organizam najpre iz njega iskoristi integralni šecer koji hrani nervni sistem, ali cokoladu koja sprecava alergije koje su prisutne baš kod držanja dijeta. Poželjno je na polovini dijete kontrolisati krvni pritisak i krvnu sliku. Svi koji su držali dijetu izgubili su najmanje 10 kg bez ikakvih zdravstvenih problema. Osobe koje pate od povišenog krvnog pritiska posle par nedelja nemaju više potrebe da koriste lekove
 
Sve mi je to jasno i cula sam da je dijeta zaista sa zdravstvenog aspekta odlicna, Raznovrsna je zastupljene su sve vrste namirnica, tako da organizam ne moze doci u situaciju kao sa jednolicnim dijetama da oskudeva u vitaminima ili mineralima... ali zar vam se ne cini da su obroci ipak preobilni..npr 3 hotelske snicle + hleb+salata+supa samo za rucak prvi dan???? Ok neko ce reci smanji obroke, ali bas u nalogu ove dijete stoji da se nista ne sme menjati niti izbacivati. Ja sam jednom probala nekih desetak dana i meni je zaista sve bilo preobilno.

Mislim da je zdravije, jesti vise puta dnevno po malo, a nikako nakon 19 cas i potruditi se da izbacimo hleb, konzerviranu hranu, slatkise tj vise voca povrca, krtog crvenog mesa i ribe konzumirati i da ce i to dati dosta dobre rezultate. Naravno voditi racuna da se proteini i skrob u obroku ne mesaju jer to usporava proces varenja.

Queen_:
to ovde kod mene zovu UN dijeta (navodno su je osmislili UN zadravstveni experti)

Cilj ove dijete je pored skidanja viška kilograma da dovede do promene u metabolizmu cime se garantuje da se skinuti kilogami nece vratiti. Dijeta traje 90 dana i za to vreme se oslabi od 18-25 kg. Ako je potrebno skinuti manje kilograma dijeta se može prekinuti ali onda nece doci do promena u metabolizmu. DORUCAK je isti svih 90 dana- voce Jede se uvek u paru (dve jabuke, dve kruške, dve narandže ili šaka sitnog voca= Dijeta uvek pocinje sa proteinskim danom i posle vocnog dana opet ide proteinski dan.
REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI

PRVI PROTEINSKI DAN
RUCAK: Meso kuvano ili peceno u kolicini od 3 hotelske šnicle, jedno parce hleba, salata (u neogranicenim kolicinama). Na kraju popiti dva decilitra supe bez rezanaca. Umesto mesa mogu se pojesti 3 jajeta kuvana ili pecena. Mleko, sir mogu se jesti samo ovog dana. Supa se mora obavezno popiti. VECERA: Isto što i za rucak samo bez supe. Treba voditi racuna da ako je za rucak bilo meso mora biti i za veceru. Ak su jaja za rucak moraju biti i za veceru.
DRUGI DAN
RUCAK: Pasulj, grašak, socivo, pirinac, krompir (obavezno kuvano uz dodatak zacina-vegeta, biber, kecap, kuvani paradajz, origano), parce hleba i salata. VECERA: Isto što i za rucak u manjoj kolicini (pun tanjir za rucak, pola tanjira za veceru)
TRECI DAN RUCAK: Kuvano testo uz dodatak zacina, pica samo sa kecapom, ili bilo koje slano pecivo kolicine jedne pice u piceriji. VECERA: Dva manja parceta torte ili 3-4 komada kolaca, 3 kugle sladoleda i obavezno rebro cokolade za kuvanje.
CETVRTI DAN-VOCNI DAN Tri puta za vreme dijete (jednom mesecno) treba drzati “vodeni dan” koji ide posle vocnog dana, a posle njega se nastavlja sa proteinskim danom. Kafa, caj mogu se piti u neogranicenim kolicinama, ali bez šecera. Posle završene dijete jede se normalno, s’tim što voce ostaje još 90 dana za dorucak. Ako se u naredna 3 meseca od završetka dijete izgubi 5 kg, znaci da je došlo do promene metabolizma. Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti. Dijeta se ne sme produžiti. Ako je potrebno skinuti još kilograma dijetu ponoviti tek za tri meseca. Deluje komplikovano ali nije, kolicina hrane je veca nego ona koju svakodnevno unosimo, bez obzira na to kilogrami se gube. Ne treba gubiti nadu i volju jer se dešava da po 10 dana težina ne opada, ali se onda naglo skida 3-4 kg. Ako nekad popijete sok gledajte da to bude gaziran. Ništa se ne sme preskakati. Svaka namirnica ima svoju namenu. Organizam ne sme da ostane bez nje. Nije uobicajeno da se voce jede za dorucak ali organizam najpre iz njega iskoristi integralni šecer koji hrani nervni sistem, ali cokoladu koja sprecava alergije koje su prisutne baš kod držanja dijeta. Poželjno je na polovini dijete kontrolisati krvni pritisak i krvnu sliku. Svi koji su držali dijetu izgubili su najmanje 10 kg bez ikakvih zdravstvenih problema. Osobe koje pate od povišenog krvnog pritiska posle par nedelja nemaju više potrebe da koriste lekove
 
meni se bas ne svidjaju ti saveti da se lisavam ove ili one hrane :I
ma ne radi ova dijeta kod mene ako sam 2 kg skinula...
mada to 3 hotelske snicle je bas neodredjeno. koliko je to u gramima? mada moze da se poejde pojela sam tih sest jaja.. valjda sto su samo proteini
ali grrr danas samo voce
 
kada sam drzala tu,kako queen rece un dijetu...
ja nisam jela 3 snicle,jer nisam mogla,pogotovo kada zalijem sa supom....pa samo da se izvrnem ko macka :P
dakle,nisam nista preskakala ili izbacivala,ali kesam smanjivala obroke.
i smrsala sam!
bilo mi je tesko prvih 8 dana...a onda se zeludac navikne...i takva ishrana postaje,zapravo,nacin ishrane...
posle sam bila i trudna,nisam se ugojila,tek posle prestanka dojenja... :? sto je bilo nakon 2 godine,od prestanka drzanja dijete.
samo napred,nista ne skodi,jer je sve uravnotezeno.
 
Ja vec nekoliko godina, kada god nabacim neki kilogram viska, drzim par dana ovu dijetu, dok ne skinem onoliko koliko mi je potrebno, i super mi je,stvarno deluje i super se osecas.
Jednom sam bila na dijeti 2 meseca jer mi je prijala, mada tada nisam mnogo smrsala jer nisam imala toliko viska.
Vegetarijanac sam, i kada je dan belancevina jedem soju (odreske ili napravim snicle od luka, jaja i soje u ljuspicama), ili salatu od sampinjona sa pavlakom ili samo sampinjone. To sam uvek radila i ipak sam mrsala, i to dosta brzo. I soja i pecurke imaju dosta belancevina.
Ovo pisem zbog onih koji ne jedu meso (mada ja ne jedem ni ribu ni morske plodove.
E, sada mi treba vase misljenje, vec 4 meseca sam fizicki neaktivna, slomila sam nogu jos u martu i jos nije zarasla. U pocetku sam bila u frci da se puno ne ugojim pa sam pila formulu 705 (nista posebno) ali sam ipak nabacila 7 kg.
Na dijeti sam vec mesec dana i smrsala sam samo 3 kg. Verovatno je zbog nekretanja, neznam da li da od svega sto treba da se jede smanjim za pola, mada sam potpuno izbacila hleb?
 
Klio:
Vegetarijanac sam, i kada je dan belancevina jedem soju (odreske ili napravim snicle od luka, jaja i soje u ljuspicama), ili salatu od sampinjona sa pavlakom ili samo sampinjone. To sam uvek radila i ipak sam mrsala, i to dosta brzo. I soja i pecurke imaju dosta belancevina.

da ali ipak si jela jaja i soju...a samo soju? ili su pecurke u uglj,hidratima pre nego u belancevinama

je l ti neko ovo za sojuu rekao ili si sama.

a supa? kako si to kuvala?

pa to sto ne mrsavis...pa ni ja. mada sam juce jela u 4 zadnji obrok i bila sam na svadbi i igrala sam pa sam smrsala! verovanto je to tebi neshto iz glave...pa zato nece..mislim mozes da ne jedes uopste pa ces isto smrshati. probaj he he
ima metoda gladovanja samo to terba ipak neko da te vodi
ha na svadbi nisam jela pa sam morala da radim neshto drugo i dobro sam prosla, mada moglo je i bolje. da sam jela samo bih dremala.

evo sad krsim dijetu pojela sam dva hleba.

e ljudi..a je l moze prichest..osim hristovog duha to je hleb+vino..to je bash mrvica...da li bih mogla na vocni dan...pa onda ne jedem voce jedno 7 sati. valjda ce se svariti. evo danas nisam pa sam podivljala samo jedem ove krompire ok jeste glupo ali eto malo sam zatucana mada mozhda mi je i bolje

ovo pitam jer je valjda stvar u metabolizmu, voce nece delovati ako je neshto pre njega u stomaku, tako bi trebalo mislim

pomoz bog

hahah pojela sam i treci hleb a i previse krompira..bas zlo od mene! ali ebiga. bolje da sam izasla u zivot...sad se teshim hranom..a trebalo je organizovati taj izlazak..ma i nedelja je...
ja sam bila mrshava kad sam ihsla napolje cesto nisam bogznaakko ludovala ali kao imala sam nekakvo drughstvo.
jao ali majonez. e a ovaj posni je super nije tezak i pojela sam celu kesu danas. eto. hehe valjda cu da smrsham a, sta vi kazhete
vec ok izgledam! stvarno!! ali plasim se da je to od sinocnjeg slobodnijeg ponashanja a ne od dijete
samo cu zaboraviti da se tako ponasham
mislim slobodnijeg..nisam se neshto snebivala na svadbi da pokushavam da uhvatim ritam petama i obrvama
startovao me neki bosanac tako ti je mala moja. ne na svadbi
a pre toga isto a meni svejedno kao mogu sa svima da se druzim. mastan mi je mish
kad bi me neko ozbiljno procitao i pitao shta ima ili rekao
 
da ali ipak si jela jaja i soju...a samo soju? ili su pecurke u uglj,hidratima pre nego u belancevinama

je l ti neko ovo za sojuu rekao ili si sama.

a supa? kako si to kuvala?

pa to sto ne mrsavis...pa ni ja. mada sam juce jela u 4 zadnji obrok i bila sam na svadbi i igrala sam pa sam smrsala! verovanto je to tebi neshto iz glave...pa zato nece..mislim mozes da ne jedes uopste pa ces isto smrshati. probaj he he
ima metoda gladovanja samo to terba ipak neko da te vodi
ha na svadbi nisam jela pa sam morala da radim neshto drugo i dobro sam prosla, mada moglo je i bolje. da sam jela samo bih dremala.

evo sad krsim dijetu pojela sam dva hleba.

e ljudi..a je l moze prichest..osim hristovog duha to je hleb+vino..to je bash mrvica...da li bih mogla na vocni dan...pa onda ne jedem voce jedno 7 sati. valjda ce se svariti. evo danas nisam pa sam podivljala samo jedem ove krompire ok jeste glupo ali eto malo sam zatucana mada mozhda mi je i bolje

ovo pitam jer je valjda stvar u metabolizmu, voce nece delovati ako je neshto pre njega u stomaku, tako bi trebalo mislim




Ovako: soja odreske mozes jesti same, odprilike da kolicina bude 3 hotelske snicle, ili ako hoces da sa njima jedes jaja ili sir onda smanji kolicinu soje. Ja je jedem uglavnom samu jer se tesko vari i inace stvara gasove pa ne treba opterecivati zeludac sa jos necim. Sa sniclama od sojinih pahulja je drugacije, prave se kao i cufte od mlevenog mesa ali samo stavis malo luka, zacin fant i malo jaja da to veze.
Da, sto se soje tice sama to uvela jer kada sam postala vegetarijanac dosta toga sam ucila o hrani, soja od svih namernica ima najvise belancevina iako je mahunarka, mada nadima i treba biti pazljiv sa njom.
Sto se tice pecuraka, one spadaju u grupu belancevina.
Inace sve te grupe ovako su podeljene samo u ovoj dijeti, recimo mahunarke pasulj ili grasak u sebi imaju i belancevine i ugljene hidrate i skrob, ali verovatno po procentu skroba u njihovom odnosu koriste se samo u skrobnom danu.

Znam nekoliko verzija UN dijete koje su ljudi koristili i mrsavili su svakako puno iako su neke stvari bile razlicite. Recimo u jednoj verziji nije smelo da se koristi ulje i da se przi a drugoj jeste, neko nije smeo da jede lubenicu i banane ja sam jela i opet sam brzo mrsala, neko sme da jede kecap svaki dan a neko samo kada su uglejni hidrati...ili pojedini su jeli 1 a neko 2 parceta hleba za obrok....

Preterano je opetrecivati se time da se sve prati u detalje, svi ti ljudi koje znam su mnogo smrsali i mislim da je bitno da pazis osnovne stvari: ne mesaj namernice, przenje svakako nije zdravo tako da sam ja sve pekla i to bez ulja, nemoj se prejedati ako su ti obroci preobilni iako pise da mozes jesti toliko - nemoj, ja supu jako retko pijem jer inace supe ne volim i nisam primetila da mi to smeta (kad sam je pila bila je to posna, iz kesice ali procedjena, bez rezanaca).
Desilo mi se par puta da ne mogu da izdrzim vocni dan (ovo ti pricam od ranije dok nisam slomila nogu) pa gricnem nesto malo, ili uzmem stapice.
Vazno je i da pijes puno vode, a po ovoj verziji dijete koju imam i da se puno kreces. E tu ej caka kod mene, zato mislim da ne mrsavim tako brzo kao pre. Pa razmisljam sta jos da uradim. Nesmem da ne jedem, moram da unosim dosta kalcijuma, a ova dijeta sto se tice toga je idealna.

Uvek sam uzimala pricest kada sam imala potrebu za tim i nije bilo bitno da li sam na dijeti ili ne. To sigurno nece smetati. Meni bar nije, mada mi nije bilo bitno da li ce.

Toliko, poz.
 

Back
Top