Black & White 1

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
I dalje mi nije jasno kako ova igra da bude tako brzo zaboravljena.
Kod vecine casopisa je proglasena igrom godine, napravila je pravu revoluciju u svetu igara, na koju niko nije dao odgovor. Poznata je po idealnom kombinovanju zanrova.
Ako mi neki ne veruju da je zaboravljena, mogu da ih obavestim da sam sinoc bio jedina osoba na svetu koja je htela da je odigra preko Interneta.
Neka se malobrojne osobe koje su je presle jave!!!
 
Znam za taj problem.......kada god odem na net NIKOGA NEMA!!!
Jedna od najboljih igara za opustanje zivaca.
Jedva cekam da izadje 2 deo :D
Ajde da razmenimo ideje: Koji je najbolji nacin da tvoja zver naraste sto pre?
Imam tigra, trudim se da bude neutralan.....ne zelim da postane "pussy pink" boja a takodje ne zelim da bude zao (makar ne previse)
Skontao sam da je nabolje hraniti ga na 30% gladi.
tako ce zadrzati masne naslage (30-40%) sto mu daje bas lep ozgled.
E sad......nije bas nesto pametan ali uz dosta vezbe nista nije nemoguce :)
 
tigar uchi najsporije od one tri zhivotinje koje mozhesh da birash na pochetku, prava shteta jer je preeesladak :)Prednost mu je shto je jak tako da ce vrlo retko da igubi u borbi, krava je najinteligentnija to joj je prednost ali mana joj je shto je slaba, majmun je negde izmedju :)
Shto se tiche prethodnog pitanja, zhivotinja ,ili kreatura kako ja volim da je zovem, najbrzhe raste kada se odmara kod ulaza u tvoj hram i zato je vezhi za hram kada god nemash neshto pametnije da radish sa njom. Masne naslage ne sluzhe nichemu, naprotiv mogu drastichno da utichu na ishod borbi.

Inache igrica je zakon i nikada je necu zaboraviti ali je nikada nisam preshao jer nisam mogao da predjem 5. ostrvo...

Btw, zna neko kada izlazi drugi deo? ili moram da googlam ( a strashno me mrzi :D )
 
Baterijska dokle si ti stigla?
Ja je prelazim peti put i zaglavio sam kod Nemesisa pred sam kraj, ali cu se lako izvuci...
Razmisljam o tome da napisem walkthrough na srpskom kad zavrsim, ali jedino bi malobrojni poput vas citali.
Najbolji ljubimac (creature) za ucenje je majmun. Verujte, ja ga imam, a probao sam sva tri i kad je na uzici za ucenje iz tri poteza nauci magiju, iz prve koriscenje totem-a.
Hajde da razmenimo iskustva.
I za neobavestene-Black & White 2-creature isle je izasao pre dve godine.
Mislim da je tema mnogo gluplja-radis samo sa zivotinjama.
 
REI:
tigar uchi najsporije od one tri zhivotinje koje mozhesh da birash na pochetku, prava shteta jer je preeesladak :)Prednost mu je shto je jak tako da ce vrlo retko da igubi u borbi, krava je najinteligentnija to joj je prednost ali mana joj je shto je slaba, majmun je negde izmedju :)
Shto se tiche prethodnog pitanja, zhivotinja ,ili kreatura kako ja volim da je zovem, najbrzhe raste kada se odmara kod ulaza u tvoj hram i zato je vezhi za hram kada god nemash neshto pametnije da radish sa njom. Masne naslage ne sluzhe nichemu, naprotiv mogu drastichno da utichu na ishod borbi.

Inache igrica je zakon i nikada je necu zaboraviti ali je nikada nisam preshao jer nisam mogao da predjem 5. ostrvo...

Btw, zna neko kada izlazi drugi deo? ili moram da googlam ( a strashno me mrzi :D )


Verovatno si imao problema sa osvajanjem sela, koja ti Nemesis onemogucava da uzmes tako sto ti povecava potrebnu kolicinu vernika! To je moj problem
 
Creature Isle je expanzija za 1 deo (koju btw nisam igrao) a ja sam mislio bash na dvojku. Ovog puta me nije mrzelo da googlam, te sam dospeo na oficijelni sajt i saznao da je trenutno u alpha fazi.
http://www.lionhead.com/bw2/index.html

Btw zaboravio sam shta se deshava na petom ostrvu, nisam igricu igrao pola godine od kako sam instalirao XP (Igrica nece da se pokrene na XP, jel josh neko imao taj problem?). Ali secam se da mi je glavni problem bio nedovoljno istrenirana kreatura...

I jel igrao neko Creature Isle? Kakav je expansion, shta donosi novo?
 
Stigla sam do treceg ostrva,koliko se ja secam.Sinoc sam pocela ispocetka da igram i stigla sam do drugog ostrva.Precicu ga danas.Uvek mi neka druga igrica odvuce paznju i onda zaboravim na B&W. :oops:

Sto se tice "Creature Isle" to je deo u kome tvoja zivotinja izvrsava zadatke drugih zivotinja.Kad izvrsis neki zadatak mozes da postanes ta zivotinja.Mnogo je laksi od prvog dela i meni deluje kraci.Njega sam presla,pa ako nekom treba pomoc u vezi njega nek me pita.
 
Baterijska lampica:
Stigla sam do treceg ostrva,koliko se ja secam.Sinoc sam pocela ispocetka da igram i stigla sam do drugog ostrva.Precicu ga danas.Uvek mi neka druga igrica odvuce paznju i onda zaboravim na B&W. :oops:

Sto se tice "Creature Isle" to je deo u kome tvoja zivotinja izvrsava zadatke drugih zivotinja.Kad izvrsis neki zadatak mozes da postanes ta zivotinja.Mnogo je laksi od prvog dela i meni deluje kraci.Njega sam presla,pa ako nekom treba pomoc u vezi njega nek me pita.

Zeleo bih da ti pomognem, posto ce mi to ionako pomoci za izradu walkthrough-a, ukoliko to ne zelis ignorisi dalji tekst:
Kad oslobodis kreaturu, na redu je poslednje Lethusovo selo. Nemoj da te brine to sto moras da osvojis 1500 vernika-kada stignes do 900, Lethus ce se predati, tj. otvorice ti vihor (vortex) i dati drugi deo creed-a.
Ako zelis da budes dobra ubaci dosta hrane i drveta, LJUDE NEMOJ(!!!)i palis dalje. Medjutim, ako zelis da se igras sa Lethusovim zivotom i budes losa, bacaj gromove i vatrene lopte na poslednje selo ili Lethusov hram i svi ce izginuti. Ubacis misionara i Lethus je osudjen na nestanak.
4. ostrvo
U pitanju je povratak na prvo ostrvo, koje je Nemesis pretvorio u pakao.
Ako si dovoljno brza i efikasna, moci ces da spases svoje ljude od kletve, ako ne, brzo klikni na Golden reward scroll. Glumac (actor) ce ti reci da je to ostrvo bilo divno dok si ti bila bog, ali Nemesis je tvoje ljude upravo zato kaznio. Postavio je tri kamena cuvara (guardian stone):
-Prvi kamen je u selu gde taj glumac zivi-dovedi kreaturu i neka izvodi sva ziva cuda da osvoji to selo, za koje je potrebno tacno 500 vernika.
Kad ga osvojis, moras da ponavljas na zvonima melodiju koja se sama svira. Raspored je sledeci: 123;12352:1235231;123523141. Nakon toga ces unistiti prvi kamen i osloboditi svoje selo vatrenih lopti koje padaju sa neba.
-Na obliznjem brdu je astecko selo. Dovedi svoju kreaturu i osvoji ga. TEK ONDA klikni na Golden reward scroll. Iznad devojke koja ti je potrebna pise actor i ona place. Donesi je "ljubavi njenod zivota" koji takodje place na susednom brdu i drugi kamen je tvoj. Nebo vise nece biti krvavo.
-Utreniraj dobro tvoju kreaturu i odvedi ga kod Ogre-a. Dobro ga izmlati i treci kamen ce biti unisten, cime ce nestati oluja.
-Jos je potrebno skinuti kletvu sa sela zivih kostura, sto ces otkriti kad kliknes na G.R.S. u drugom selu. Izgradi novo naselje iznad tog sela (sa strane dalje od tvog prvog sela). Tvoja kreatura mora da zna kako se koristi totem. Sada, kada imas moc iznad totema kod novog sela, njega odvedi kod onog drugog i u isto vreme ih podignite. Krenuce animacija u kojoj ce ti reci da je treci deo creed-a u kosturu bivse Nemesisove kreature. SLEDI PRELAZAK NA SLEDECU MAPU, ali ne prelazi dok ne download-ujes neki patch sa sajta b&w, jer ces upropastiti celu stvarcicu (citaj:zeznuces kreaturu!)
 
Patch mora da ide pre cracka (ako je igrica crackovana), pa tek onda mozes da crackujes.
Sada moras da obrises celu igricu, osim saved games naravno, pa reinstaliraj pa patchuj pa crackuj
 
Baterijska lampica:
_guru_:
Patch mora da ide pre cracka (ako je igrica crackovana), pa tek onda mozes da crackujes.
Sada moras da obrises celu igricu, osim saved games naravno, pa reinstaliraj pa patchuj pa crackuj
Sve sam ovako uradila!!!Zasto nece da radi? :cry: :cry: :cry:

Znas kako sam zeznuo stvar? Bas hoces da znas?
NE RADI UOPSTE!!! Izbrisem, on nece da instalira!
Uklonim iz kompa sve sto mirise na Lionhead, a onda kod instalacije nece da mi trazi serijski broj!
Sad nalazi da mi je neki zvucni fajl na disku zeznut.
Ranije je bar hteo da instalira, a sad nista.
Ranije je instalirao i patch, ali me zeza nesto sa nekakvim library fajlom.
Sklonio sam profile i neinstaliran patch na prazan disk i sad cekam da li neko ima savet sta da radim.
guru, ti mi delujes kao iskusan, molim te pomozi ako znas
 
I mene je zezao B&W isto kao i tebe.Kad instaliram patch nece da udje(prijavi gresku).Onda sam se iznervirala i obrisala ceo B&W.Sve.Samo sam prekopirala profile.Onda sam lepo opet instalirala igricu i ubacila profile i radi.Ni meni nije trazio serijski broj.
 
E ja sam tek sada sve to uradio i vidim da igrica u tom slucaju ne radi. To je verovatno zbog toga sto je crack prepravljeni originalni .exe fajl. Verovatno na netu postoji negde i crackovani, patchovani .exe(znam da je sve ovo sto sam rekao prilicno komplikovano, ali jbg), ali me mrzi da ga trazim trenutno.
Inace ja sam reinstalirao igricu (ni meni ovaj put nije trazio sifru), obrisao lionhead studios folder u program files, crackovao je i sada radi OK.
Ako kod tebe i dalje nesto zeza predlazem ti da nadjes negde registry mechanic ili neki slicni program i ocistis registry.
Inace nacin na koji se patchovanje vrsi koji sam objasnio je tacan, samo sto kao sto sam ovde vec rekao crack koji mi imamo na disku ne moze da crackuje patchovanu verziju :roll: .
 

Back
Top