dali ste ljubomorne i koji su prvi simptomi da vas muz vara

То да ли је жена љубоморна нема везе са тим да ли муж вара или не. Додуше, веће су шансе да превари ако јесте љубоморна. Бар ми се чини...

Који су симптоми? Нема стандардом прописаних симптома. Можда их и неће бити, а можда су и веома упадљиви. Значи, нема правила.

Да ли можемо спречити? Спречити?! Па...на пример - вежеш га за радијатор!
 
Ма зезам, се.
Шта има да испитујеш?
Ако ти је добро у браку, ако све функционише, нема разлога да се било шта истражује, то може само да створи неповерење, нарочито ако си изразито ( и безразложно ) љубоморна.

Ако је у браку лоше...онда треба прво промислити шта је то чиме смо незадовољни, па затим сести и озбиљно, без свађе, поразговарати о томе шта нам смета и шта бисмо волели да се промени.

Уосталом, ако те баш копка - питај га ( не оптужуј, само питај ) и посматрај његову реакцију!
 
Ljubomorna jesam pomalo, ali nisam posesivna. Da li me vara? Ne znam. Za sada sve funkcioniše OK i nema razloga za sumnju.
Koji bi bio prvi simptom da te vara? Moja prijateljica je imala jedno iskustvo, pa ti mogu reći kako je bilo kod nje. Seks se proredio, on je počeo da pazari sebi skuplju garderobicu nego što je mogao da priušti, povremeno je kasnio sa posla,... Sumnjala je, lomila se i na kraju ga je upecala kako u 3 sata noću telefonira. Odgovorio je da priča sa kolegom sa posla!!! Vrhunac bezobrazluka i gluposti. Naravno da nije poverovala i pritisnula ga je da bi na kraju priznao da ima neku žensku i to već duže vreme. Ostavila ga je i nikada to nije prebolela.
 
werk@:
Ljubomorna jesam pomalo, ali nisam posesivna. Da li me vara? Ne znam. Za sada sve funkcioniše OK i nema razloga za sumnju.
Koji bi bio prvi simptom da te vara? Moja prijateljica je imala jedno iskustvo, pa ti mogu reći kako je bilo kod nje. Seks se proredio, on je počeo da pazari sebi skuplju garderobicu nego što je mogao da priušti, povremeno je kasnio sa posla,... Sumnjala je, lomila se i na kraju ga je upecala kako u 3 sata noću telefonira. Odgovorio je da priča sa kolegom sa posla!!! Vrhunac bezobrazluka i gluposti. Naravno da nije poverovala i pritisnula ga je da bi na kraju priznao da ima neku žensku i to već duže vreme. Ostavila ga je i nikada to nije prebolela.
da pocnu da se izdrkavaju za svaku sitnicu, da seru, jedu govna, stalno kritikuju cak i ono sto im je bilo super,nema ih kod kuce...ako izostane taj rad, ima suptilnija varijanta -oseti se po nacinu na koji te dodiruje! posle prevare muskarac vise ne dodiruje zenu isto kao pre!ovo kad kazem ljudi me cudno gledaju, ali verujte mi na rec i obratite paznju!
 
antihrista:
da pocnu da se izdrkavaju za svaku sitnicu, da seru, jedu govna, stalno kritikuju cak i ono sto im je bilo super,nema ih kod kuce...ako izostane taj rad, ima suptilnija varijanta -oseti se po nacinu na koji te dodiruje! posle prevare muskarac vise ne dodiruje zenu isto kao pre!ovo kad kazem ljudi me cudno gledaju, ali verujte mi na rec i obratite paznju!

Sad su mi neke stvari jasnije :( Sećam se... :cry: Nekako sam verovala da sam ja bila nezadovoljni krelac, ali sad verujem i u neka govorkanja i nagadjanja okoline.
Nema veze, bilo pa prošlo.
 
mislim da je ljubomora ok. cini mi se da neki ljudi kroz to pokazuju da im je stalo(sve dok ne predje u patologiju!). isto tako kapiram da prevara ne moze da se spreci. ona je obavezno posledica nekog nezadovoljstva, u to sam sigurna. svi se mi menjamo u toku veze. uvek podjem od sebe. preispitivanje je super stvar. i ako nadjes gde gresis, super za tebe. bolje se osecas. ako mislis da je sve kod tebe ok, onda on ima veliki problem. ako si zadovoljna sobom, ispunjena, radis ono sto volis, imas oko sebe ljude koje volis i koji su interesantni, i on ce to da primeti. veruj na rec. a ti ces biti okupirana onim sto te ispunjava i zadovoljna!
 
Hellen:
Ма зезам, се.
Шта има да испитујеш?
Ако ти је добро у браку, ако све функционише, нема разлога да се било шта истражује, то може само да створи неповерење, нарочито ако си изразито ( и безразложно ) љубоморна.

Ако је у браку лоше...онда треба прво промислити шта је то чиме смо незадовољни, па затим сести и озбиљно, без свађе, поразговарати о томе шта нам смета и шта бисмо волели да се промени.

Уосталом, ако те баш копка - питај га ( не оптужуј, само питај ) и посматрај његову реакцију!
E, da su neke htele razgovarati ... Sve bi bilo drugacije, a najlakse je okrenuti ledja i otici ... Pa cak ni ne saopstiti ZASTO ...
 
:roll: kako provalis da te muz vara ,kako da to ispitas i dali to moze da se spreci?????

A zasto bi opce pokusla sprijeciti?:think:
Ako jednom i pomisli , mislim tu je prevara zagarantirana:pop:
Ako je u braku i nije maloljetan ne vidim razloga zasto bih ga provjeravala, ispitivala..valjda bi on trebao znati koga ima doma i sto dobija, a sto gubi tim svojim postupcima:manikir:Dovoljno je odrastao i zreo(valjda bi trebao biti ) da ga se ne bi drzalo na lancu.


"Svaka je zena bar pomalo ljubomorna,laze ona koja kaze da nije,verovatno nije imala jos uvek razlog za to ili ne voli dovoljno"

@mmacca rece ovo gore boldano .... za mene je van svake pameti i ne slazem se sa ovim..zasto? zato sto nisam ni malo ljubomorna, volim svog partnera, a nas brak se ne temelji samo na ljubavi, mnogo stosta igra ulogu, a rekla bi ponajvise povjerenje:)
Ako nema povjerenja mozes ga i vezati za radijator, neka ti je 24h pred ocima..opet ce naici neki crv i u takvim brakovima nema srece...:neutral:
 
Poslednja izmena:
Ljubomoru oseti svako, i muškarac i žena, u smislu straha od napuštanja, prestanka ljubavi od strane voljene osobe, zaljubljivanja u nekog drugog. Dok taj osećaj ne proizvede problematično ponašanje, ok je.
Kontrolisanje, posesivno propitivanje, praćenje.....i kad nije kontraproduktivno, a najčešće jeste, žešće je gubljenje živaca i energije.

Moj dragi i ja smo dugo zajedno, svašta smo prošli i puno toga nas veže. I kad se pojavi taj žižak ljubomore, okrećemo to na šalu.
"E, treba mi onaj tvoj komšija da mu tražim bušilicu na zajam, jel' u ormaru ili da mu idem na vrata? :mrgreen: "
"E, reci onoj plavušici u miniću sa kojom si ćaskao danas da ne prelazi ulicu van pešačkog prelaza, laka sam na gasu ovih dana :mrgreen: "
Zgodno, dođe k'o ventil u situacijama kad bi na doope progovorio, a da to bude bezopasno, a i svede celu priču na razumnu meru.

Ebg, ako hoće da te prevari, prevariće te kad ode da baci đubre, ne postoji način da to preduprediš. A i meni lično se ne šeta odrasla osoba na povocu, koji će mi to?
 
То да ли је жена љубоморна нема везе са тим да ли муж вара или не. Додуше, веће су шансе да превари ако јесте љубоморна. Бар ми се чини...

Који су симптоми? Нема стандардом прописаних симптома. Можда их и неће бити, а можда су и веома упадљиви. Значи, нема правила.

Да ли можемо спречити? Спречити?! Па...на пример - вежеш га за радијатор!

bravo! neki moze bit hladan i nezainteresovan, drugi opet u strahu da ga zena ne provali, svaki dan nosi cvece i cudno se smeska :mrgreen:
elem, kako ga spreciti. tu se ne bih slozila sa kolezinicom helen, ja bih ga lisicama vezala za sebe :zcepanje:
uopste nisam ljubomorna, bila sam pomalo dok smo bili u vezi, ali sada u braku jock. nikad ga nisam nazvala da ga pitam gde je i sta radi, kad mi kaze da izlazi sa drugarima. nikad mu ne proveravam telefon, nikad ni neku posebnu proveru nisam napravila. ak oce da me vara, varace me i u radno vreme, to se ne moze ni spreciti ni leciti. eventualno bih zenama koje se udaju savetovala da ostanu lepe i sredjene kao kad su bile devojke, da ne furaju prljavu kosu i sirkou garderobu sa sve "hvala ti bako" gacama jer niko ne zeli da krese skota :mrgreen:
 

Back
Top