Hajde da...

paralela

Zainteresovan član
Poruka
150
:?: Recite mi...otkrijte mi... imate li neko posebno mesto gde mozete da sa sklonite od svega, onako - kad zelite da budete sami sa sobom... Je li vam dovoljno da zatvorite vrata za sobom, ili odete negde daaleekoo?
I jos nesto, ide li neko od vas na pecanje?
 
ja vrlo cesto leti idem na pecanje jednostavno to je odmor za mozak posmatras plovak na njega si skoncetrisan i ni o cemu drugom ne razmisljas komotno moze sve da gori da je tebe bas briga za sve.

meni kad je tesko krijem se daleko od svih obavezno pokraj rijekejer me zvuk koji proizvodi tok rijeke smiruje.
 
Nazalost nikada nisam imala svoju sobu, pa da mogu da zatvorim vrata i budem sama sa sobom i ne izlazim koliko mi se prohte. Kod nas je uvek bila guzva u stanu prvo nas 6 u dve sobe, pa 5... Uglavnom sada vidim koliko je bitno da deca imaju svoju sobu. Imas neki svoj mir koji ti je potreban. Naravno, ako odem u kuhinju da se sklonim svi su odjednom gladni, ako se zakljucam u kupatilo svi bi da... I tako... Onda sam ja lepo uzimala papir i olovku ili masinu, kasnije PC i pisala. I pisala do iznemoglosti. Prvo pesme, pa bajke, price, pa opet pesme, pa jedan roman, pa ponovo se vratila pesmama, pa onda napisah drugi roman, pa treci roman... Zatvarala bih vrata za sobom (ova vrata su malo zamisljena) i bila bih tamo gde me masta odvede, na mesta na kojima nikad nisam bila, u vremenu koje je proslo ili koje ce tek doci.
Kada sam kupila Leu, nekada bih znala da joj stavim tregere i da odemo u setnju, kupim sladoled, prosetam po staroj skoli ima veliko dvoriste i Lea se taman istrci... A znala sam i da (kada mi se ne pise) jednostavno legnem da spavam (makar to bilo osam uvece).
Volela bih da sam motorizovana i da mogu da sednem u kola i da se odvezem negde... pa i na pecanje. Verovatno bih isla na Jezero. Tamo je mir i tisina, livade i njive, Dunav i Jezero. Idila.
 
Kako kad..
Zivim sama godinama tako da je to definitivno odgovor na pitanje...kad mi se vrishti(ventil) obichavam da odem negde pored nekog puta gde prolaze vozila i vrishtim do mile volje...to i nije tako chesto.. a pecanje...poshtujem tu strast, odlazim retko, ali imam jednu zelju- najmanju kucicu( ne mari, koliko god da je mala)na moru, barku i dobar shtap za pecanje... i neki honorarni poslic..
Raj, nema shta :wink:
 
paralela:
:?: Recite mi...otkrijte mi... imate li neko posebno mesto gde mozete da sa sklonite od svega, onako - kad zelite da budete sami sa sobom... Je li vam dovoljno da zatvorite vrata za sobom, ili odete negde daaleekoo?
I jos nesto, ide li neko od vas na pecanje?
podsetilo me ovo pitanje na jednu od mojih omiljenih pesama.... sledi text...

My Secret Garden

My secret garden's not so secret anymore
Run from the house holding my head in my hands
Feeling dejected, feeling like a child might feel

It all seems so absurd that this should have occurred
My very only secret and I had to go and leak it
My secret garden's not so secret anymore

No, my secret garden's not so secret anymore
Run through the fields down to the edge of the water
Can't stay long, here comes the reason why

She'll catch me if she can, take me by the hand
I'll have to keep on running and I just can't see the fun in
My secret garden not being secret anymore

It used to be so easy on days such as these she'd
Search and search for hours, in among the flowers

I loved it, I loved her

Play the fool, act so cruel (I loved it)
Read a book, take a look (I loved her)

It all seems so absurd that this should have occurred
My very only secret and I had to go and leak it
My secret garden's not so secret anymore

© 1982 Martin Lee Gore - Depeche Mode

:cry: :cry: :cry:
 
smiruje me velika voda. ne poplava u kuci nego reka, jezero, more... u mom turobnom kraju najveci plus je sava. odem, okrenem ledja gradu i opustim se. lepo je u drustvu mada mi nekako najvise prija kada odem sama. ima tu nesto...
 
Pecanje je jedina stvar koja moze da me odvrati od razmisljanja. Odemo u neku divlju prirodu, nigde nikog i uzivancija. Fantasticno punjenje baterija.
Sedim i gledam u stap. Ispred mene voda. Oko mene priroda. To je to...

Znate onaj: "Bolan Haso sta radis ? Sedis i razmisljas ?", "Jok Mujo bolan, samo sedim."

E tako se ja osecam na pecanju. I drago mi je sto postoji bar jedna stvar koja moze da zaustavi moj prokleti mozak od jurcanja 400 na sat... pih...

p.s. nikad nisam upecao nesto, a da nisam pustio nazad...
 
Naravno da imam tajno mesto...toliko maleno i skriveno... da je samo moje i za druge nevidljivo...pa se tamo scucurim, skupim, topim, izgorim, isparim...pa me nema...i opet nema... sve dok se ne probudi moj licni feniks i ne vrati me... i to uvek u najgori cas...
 
paralela:
:?: Recite mi...otkrijte mi... imate li neko posebno mesto gde mozete da sa sklonite od svega, onako - kad zelite da budete sami sa sobom... Je li vam dovoljno da zatvorite vrata za sobom, ili odete negde daaleekoo?
I jos nesto, ide li neko od vas na pecanje?

Bravo za topic!
Idem ja na pecanje.Zadnji put bio u subotu.Tik uz Bugarsku granicu.Potocna pastrmka.Na varalicu,pa uz reku.I tad nemas vreme da mislis ni na sta.Samo kako da prevaris,nadmudris tu najmudriju ribu.Potocnu pastrmku!Kakvo zatvaranje u sebe,kakvo lupanje vrata,pecanje brate i uzivaj.....
 
paralela:
:?: Recite mi...otkrijte mi... imate li neko posebno mesto gde mozete da sa sklonite od svega, onako - kad zelite da budete sami sa sobom... Je li vam dovoljno da zatvorite vrata za sobom, ili odete negde daaleekoo?
I jos nesto, ide li neko od vas na pecanje?
Znači, ja tebi otkrijem moje posebno mesto, tebi se svidi i - sledeći put kad poželim da ostanem sama sa sobom, zateknem te na njemu???
 
Tya:
paralela:
:?: Recite mi...otkrijte mi... imate li neko posebno mesto gde mozete da sa sklonite od svega, onako - kad zelite da budete sami sa sobom... Je li vam dovoljno da zatvorite vrata za sobom, ili odete negde daaleekoo?
I jos nesto, ide li neko od vas na pecanje?
Znači, ja tebi otkrijem moje posebno mesto, tebi se svidi i - sledeći put kad poželim da ostanem sama sa sobom, zateknem te na njemu???
nije mu dzabe nick smarach...
:D :D :D
 

Back
Top