Oboren AVAX nad Sumadijom 95 godine

Rade012:
Crni sinko, pa ti si prolupao.... skroz
Da li si ti negde video da sam ja prolupao?Ja samo pitam da li neko nesto zna o ovome.Bilo je i nekih clanaka o tome u novinama.Kazu da je tada GRESKOM oboren AVAX koji je bio na redovnom zadatku.Jos je i dat neki komentar kako taj AVAX kosta oko milijardu dolara i kako ih ima samo 8 napravljenih,pa su zato Ameri brze bolje krenuli da nam se svete.
Opet ponavljam pitao sam da li je neko cuo-citao nesto o ovome.Stanovnici Sumadije se secaju narandzastog bleska na nebu kao da je nesto veliko eksplodiralo
 
Oboren? Čime, leba ti? Ako misliš na Awacs, iliti E-3 SENTRY, onda se radi o 33 aviona u operativnoj upotrebi, cene koštanja 270 miliona dolara po komadu, visine leta 8788 metara itd., itd.
Zato kažem da si prolupao, iliti u najmanju ruku nemaš popjma o čemu pričaš. A što se tiče narandžastog neba, hoće da dobije tu boju i ako će sutra padati kiša. A uostalom, gde su ostaci tog aviona....
Još jedna priča tipa Atlantida (aerodrom ispod Jastrebca, tunel avionski Niš-Jastrebac,jurenje pilota oborene bespilotne letelice, sateliti svuda oko nas...)
 
Prvo, ne pise se AVAX nego AWACS.
Drugo, ni pod kakvim okolnostima, takav avion ne bi imao sta da trazi nad nasom teritorijom. Secam se takvih nebuloznih rekla kazala iz tog vremena, tipa, 'lele kako smo opasni, koknuli smo 'avax' iznad kragujevca. Oboriti AWACS je jednako lako kao i oboriti putnicki avion, samo kad bi onaj ko ga koristi bio toliko blesav da ti ga nacrta u domet. On je i napravljen da bude daleko van vazdusnog prostora zemlje koju nadzire.

A baska su nerealne ideje da je Amerika promenila svoju politiku prema nama zbog takve gluposti. Oni su ozbiljna zemlja koja vodi politiku decenijama unapred, e sad sto mi nismo bili pametni da se uklopimo, nego se vecito zaklinjemo u mitove, to je nas problem.
 
Aleksej_BASO:
ivan24:
čekaj prijatelju kakav sad satelit ima veze sa avaksom,pobogu?

Ma zeznuo sam sen nisam to mislio, ali i dalje mislim da MI nemamo nesto za obaranje istog...

AAAALLLOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AWACS je prepravljeni PUTNICKI AVION!!!!!!!!!!!!
kome su jos degradirane letne karakteristike onim tanjirom na glavi.

To je kao kada bi pitao da li bi nasa vojska mogla da unisti Grand Ciroki dzip. Naravno da bi mogla, kada bi neko s njim izasao na crtu jednom M-84 ili cak i zoljom ili M-70. Mogla bi, ali ne zato sto je nesto posebno sposobna, nego zato sto za to i ne treba neka tehnologija. Kada bi onaj ko koristi AWACS bio toliko lud da ga posalje na zicer. Ima masa sredstava koje bi mogle (teoretski) da obore putnicki avion, pa i AWACS. (Neva, Kub, Mig-29, Mig-21, Orao, G-4 ...)

Mislim da je ova tema zrela za zatvaranje, da se vise ne raspravljamo oko prostih stvari.

pozdrav svima
 
Imamo raketni sistem NEVA ! :o :o :o ! Sta je bilo sa f117a, kako su ga bezveze koknuli moze se desiti i da smo roknuli taj helikopter mada neverujem ono sto smo mi oborili sa onom NEVOM obara se jednom u 1000 puta ! Ali pazi koji sam ja trip cuo : nasi kao za vreme bombardovanja da bi stekovali municiju rokali i protivgradne rakete (ovo nisam ja reko ovo su samo tripovi), ali zamislite tog us*ra koji ce oboriti helikopter koji leti na 8000m- protivgradnom raketom (za koju sam cuo da moze da leti meximum oko 5000m) ?
U svakom slucaju neverujem da moze takvo cudo da se obori sa nasom opremom
 
Inspector:
Imamo raketni sistem NEVA ! :o :o :o ! Sta je bilo sa f117a, kako su ga bezveze koknuli moze se desiti i da smo roknuli taj helikopter mada neverujem ono sto smo mi oborili sa onom NEVOM obara se jednom u 1000 puta ! Ali pazi koji sam ja trip cuo : nasi kao za vreme bombardovanja da bi stekovali municiju rokali i protivgradne rakete (ovo nisam ja reko ovo su samo tripovi), ali zamislite tog us*ra koji ce oboriti helikopter koji leti na 8000m- protivgradnom raketom (za koju sam cuo da moze da leti meximum oko 5000m) ?
U svakom slucaju neverujem da moze takvo cudo da se obori sa nasom opremom
Drugar,vidi nesto.Imas lepo raznih foruma na kojima se lupa o kojecemu.Kakva Neva covece,pa ona je toliko zastarela da ameri nisu ni pretpostavljali da bi im F-117 neko i pokusao gadjati iz toga.Eno imas jednu ispred muzeja na Surcinu.Odes,pogledas,pa onda pricas on necem.Cudi me kako se jos nije javio neki strucnjak da kaze kako smo NATO mogli obarati i sa ZSU 57/2.I ljudi manite se AVACSA,jeste vi normalni.Jel neko rekao jos pre neki dan da tu temu treba zavrsiti.Znaci da se nesto dogovorimo jednom za sva vremena.Mogli smo ga oboriti sa cim smo hteli od nase super moderne RV i PVO,samo da su bili toliko ludi sa lete iznad nase teritorije.A znas kolika je sansa da on zaluta?Pa u svakom trenutku je u vezi sa nekoliko GPS satelita.I stvarno,o kakvom helikopteru pricas?
 
<snip>
Mogli smo ga oboriti sa cim smo hteli od nase super moderne RV i PVO,samo da su bili toliko ludi sa lete iznad nase teritorije.
<snip>

Izvinjavam se ako ce ti ovo delovati kao teranje inata, ali...ne mora da znaci da je lako oboriti avion kakav je E3. Glupi Rusi su jednom pokusali da obore B707 - putnicku verziju E3 (cuveni slucaj KAL-ovog 707 i dva SU-15), pa im to nije poslo za rukom.
 
Sto se tice tog slucaja poznato je da je u KAL-ovoj radarskoj senci leteo i avion za el.izvidjanje i ometanje.Ja mislim da je bio RC-135,ali nemoj me drzati za rec. Dok su leteli zajedno Su-15 nisu mogli da ga nadju sa svojim radarima.Cim se RC okrenuo i vratio za Ameriku Ruje su ga oborili kao krusku.
 
Tex707:
<snip>
Mogli smo ga oboriti sa cim smo hteli od nase super moderne RV i PVO,samo da su bili toliko ludi sa lete iznad nase teritorije.
<snip>

Izvinjavam se ako ce ti ovo delovati kao teranje inata, ali...ne mora da znaci da je lako oboriti avion kakav je E3. Glupi Rusi su jednom pokusali da obore B707 - putnicku verziju E3 (cuveni slucaj KAL-ovog 707 i dva SU-15), pa im to nije poslo za rukom.

Sta im nije poslo za rukom?
 

Back
Top