da li je brega stvarno autor pesama

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

anazoe

Početnik
Poruka
12
svašta čujem i brega mi je totalno antipatičan, mislim da previše miriše na pare,i sada radi komercijalu za zapad. ali tekstovi B. dugmeta su da sečeš vene- tooliko ih volim da me strašno zanima da li neko zna da li je on stvarno autor, i ko bi to još mogao biti? (čula sam da je kupovao tekstove, pa se potpisivao i sl.)
 
anazoe:
svašta čujem i brega mi je totalno antipatičan, mislim da previše miriše na pare,i sada radi komercijalu za zapad. ali tekstovi B. dugmeta su da sečeš vene- tooliko ih volim da me strašno zanima da li neko zna da li je on stvarno autor, i ko bi to još mogao biti? (čula sam da je kupovao tekstove, pa se potpisivao i sl.)
Gluplji post odavno nisam procitao.
Tekstovi nisu Bjelog Dugmeta vec pesnika koji su ih pisali. Vecinu tekstova je napisao Dusko Trifunovic a neke je pisao Brega licno. Inace Bregovic se nikada nije ni isticao kao tekstopisac, ni kao pevac, ni kao gitarista, vec kao kompozitor.
 
kao kompozitor se brega isticao kao plagijator, a ne kao tekstopisac.
puno je bilo shpekulacija i dokaza gde je sve brega krao i uzimao, iz kojih sve pesama, i to je veoma ochevidno.
to nije ni bitno previshe. time je postigao spoj roka i seljashtva kojem duguje svoj uspeh sa dugmetom. ljude nije briga odakle je shta ukradeno, ljudima je bitna pesma kao celina. brega jeste mamipara, plagijator, demagog i shta sve ne, ali je majstor da ljudima da ono shto zhele.
 
Keeper:
kao kompozitor se brega isticao kao plagijator, a ne kao tekstopisac.
puno je bilo shpekulacija i dokaza gde je sve brega krao i uzimao, iz kojih sve pesama, i to je veoma ochevidno.
to nije ni bitno previshe. time je postigao spoj roka i seljashtva kojem duguje svoj uspeh sa dugmetom. ljude nije briga odakle je shta ukradeno, ljudima je bitna pesma kao celina. brega jeste mamipara, plagijator, demagog i shta sve ne, ali je majstor da ljudima da ono shto zhele.
Jos gluplji post,
Bregovic jeste lopov jer je krao od sebe, jer da je ukrao nesto od bilo koga taj bi ga tuzio, ali evo vec 30 godina Brega komponuje i nista. Nije bio nikad ni jedan dokaz da je nesto ukradeno.
I jos da dodam jel zna neko jednog uspesnog kompozitora u zadnjih 50 god, a da bas nista nije ukrao.
 
ne zanima me da se raspravljam, ja sam samo rekao.
u rock-express-u su se opshirno bavili bregovicjevim plagijatima, onim najpoznatijim. i za dosta toga su bogami u pravu. mada mene bash me briga odakle je on sve crpeo inspiraciju i shta je preuoblichio u svoje stvari. chinjenica je da neko ko je toliko hiper-produktivan kao on ne mozhe sve crpeti iz svoje glave jer bi mu ona trebala biti velichine kamionskog tochka.
a ti kako hocjesh.
i ne odgovaraj mi neargumentovanim postovima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top