DITROPAN

dlekic

Početnik
Poruka
47
Lekar- UROLOG mi je prepisao lek DITROPAN da bi mi se mokrenje u toku noći proredilo . U toku noći ustajem da mokrim dva puta i treci put ujutru kada se probudim . Urolog me je prvo lecio sa lekovima
proscar , pa sa omnik 0.4 ali ti lekovi nisu dali nikakavo poboljsanje
Radio sam analizu PSA i ona je u redu rezultati su u granicama referentnih vrednosti , analiza mokrace i urinokultura mi je takođe u redu.

Urolog nije vise znao koji lek da mi da , iako je smatrao da to što dva puta nocu ustajem da mokrim nije u redu

Odlucio se za DITROPAN , za koji mi je rekao da sluzi da spreči nevoljno mokrenje , mada ja nemam nevoljno već voljno mokrenje

Inače ja za srce pijem Enalapril u minimalnoj dozi 2,5 mg koji treba
da mi olaksa disanje i lakse izbacivanje vode iz organizma

Mene sada zanima da li ako pocnem da upotrebljam Ditropan koji usporava izbacivanje tecnosti putem mokrenja to može da mi pogorsa
stanje sa srcem tj , da li je uzimanje ditropana i enalaprila
kontraindukovano . Da li ću uzimanjem ditropana da usporim izbacivanje tecnosti iz organizma i zbog toga će srce otezano da radi
odnosno efekat enalaprila koji pomaze redu srca će biti anuliran

Da uzimanjem ditropana ne napravim veću stetu nego korist

Molim za neko mišljenje i hvala
 
Cao,

Pre nego sto ti odgovorim na pitanje ako ti nije tesko da mi odgovoris na sledeca pitanja koja cu ti postaviti :
1.da li se pri prvom jutarnjem mokrenju napinjes
2.da li imas osecaj da ti nakon mokrenja ostaje jos mokrace u besici
3.da li nakon mokrenja imas kapanje i posle 10 minuta opet moras da ides da mokris
4.da li ti je mlaz mokrace uzi,slabiji ili prekida
5.koliko imas godina
6.da li te je doktor pregledao kroz debelo crevo,da li se pregledao ultrazvucno
7.da li ti smeta neka vrsta hrane ili pica(narocito alkohol,da ti otezava mokrenje)

Ditropan je lek za kog nije uobicajeno da se daje ako se sumnja na uvecanu prostatu.Sta vise,moze jos vise da ti oteza mokrenje.


Pozdrav :lol:
 
Vragolasta Amfibija:
Cao,

Pre nego sto ti odgovorim na pitanje ako ti nije tesko da mi odgovoris na sledeca pitanja koja cu ti postaviti :
1.da li se pri prvom jutarnjem mokrenju napinjes
2.da li imas osecaj da ti nakon mokrenja ostaje jos mokrace u besici
3.da li nakon mokrenja imas kapanje i posle 10 minuta opet moras da ides da mokris
4.da li ti je mlaz mokrace uzi,slabiji ili prekida
5.koliko imas godina
6.da li te je doktor pregledao kroz debelo crevo,da li se pregledao ultrazvucno
7.da li ti smeta neka vrsta hrane ili pica(narocito alkohol,da ti otezava mokrenje)

Ditropan je lek za kog nije uobicajeno da se daje ako se sumnja na uvecanu prostatu.Sta vise,moze jos vise da ti oteza mokrenje.


Pozdrav :lol:


Evo ovako :

Imam 85 godina , pre 5 godina znaci kada sam imao 80
godina izvrsena mi je operacija prostate ne hirurskim vadjenjem nego uz pomoc lasera - provukli su kroz ud laser i sprzili veci deo prostate .
Tom operacijom nije mi uklonjena cela prostata vec je jedan deo ostao .

Sada mokrim dva puta u toku noci i treci put ujutru
kad zavrsim spavanje
Generalno receno nemam otezano mokrenje , ne napinjem se pri mokrenju , samo ponekad mi se desi
da se mlaz prekine pa se nastavi. Nemam osecaj da mi
posle mokrenja ostaje jos mokrace u besici , a i urolog kada me je poslednji put na pregledu gledao ultrazvukom mi je rekao da nemam zaostale mokrace
Nemam kapanja mokrace i nemam potrebu da posle 10 minuta ponovo mokrim ,mlaz je normalan.
Ne konzimiram alkohol.

Urolog me je gledao ultrazvukom i rekao da nema nista
dramaticno lose na tom pregledu .Analiza PSA mi je dobra , kao i urin i urinokultura .

Imam hronicne problema sa redovnim praznjenjem stolice , neku vrstu opstipacije . Radjena mi je endoskopija debelog creva i nije nadjena nikakva prepreka , receno mi je da mi je crevo lenjo .
Preporucena mi je kasasta ishrana koju primenjujem
Unosim dosta tecnosti ,pijem laxomucil prasak i nekako sam regulisao stolicu.

Ne znam da li to sto unosim dosta tecnosti da bi imao redovnu stolicu je razlog sto mokrim u toku noci dva puta ?
Srce mi je dosta oslabljeno konstatovana je bradikardija , takodje srce je malo uvecano i kardiolog mi je prepisao da pijem enalapril od 2,5mg
dnevno da mi olaksa rad srca . Enalapril mi prija jer
od kada sam poceo da ga uzimam lakse disem , manje se zamaram .
Sada se pitam da li ako pocnem da uzimam Ditropan
to moze da ponisti pozitivno dejstvo enalaprila sto se tice srca (da se smanji diureticki mehanizam) .

Urolog nije znao koji lek da mi prepise jer sam pio
Proscar i Omnik 0.4 koji su za benigno uvecanje prostate ali to nije dalo nikakv efekat i dalje mokrim dva puta u toku noci.

Urolog smatra da je broj mokrenja u toku noci veci od
uobicajenog i zato se odlucio za taj Ditropan da mi proredi nocno mokrenje , a delovao mi je sam sumnjicav da ce to resiti moj problem

Ne znam da li je pametno uopste da koristim taj Ditropan , da ne bude veca steta od koristi ?

Hvala na eventualnim odgovorima
Pozdrav
 
E sad mi je vec jasnije.

ALi pre svega,gospodine, moram da izrazim svoje divljenje ! :lol:

Ditropan je lek ciji mehanizam dejstva nije isti kao kod Enalaprila.Ne ponistavaju niti pojacavaju jedan drugom dejstvo.
Ovo sto vi imate bio bi vise sindrom nadrazajne mokracne besike te u tom smislu Ditropan ima opravdanja.Da niste imali operaciju prostate i da jos uvek imate reziduum mokrace bila bi sasvim drugacija stvar.

Dalje,dejstvo Ditropana nastaje i primetno je tek nakon 10-15 dana uzimanja.Znaci efeki nastaju polako.

Ne znam da li vas je vas urolog obavestio za nezeljena dejstva tog leka a to su suva usta,suve oci,opstipacija(!!! naveli ste da vec patite od toga),suva koza...znaci isusivanje svih sluzokoza jer se smanjuje sekrecija zlezdi.

AKo su vam ti simptomi dosta izrazeni onda se posavetujte sa vasim urologom o zameni Ditropana jednim drugim lekom koji je genericki prakticno isti ali nema tih nuspojava.Na zalost taj drugi lek je dosta skup.

Proscar je lek koji smanjuje tkivo prostatae,najbolji lek za prostatu,mora da se koristi 6 meseci da bi imao efekta a nakon prekidanja terapije nije iskljluceno da se prostata vrati na normalnu velicinu.inace u analima urologije i dalje stoji da je najbolji lek za prostatu ali s obzirom na cenu koje takodje astronomska nemaju svi pacijenti mogucnosti da ga koriste.

Ali posto ste vi imali operaciju prostatae nema logike da uzimate lek koji bi trebao da je smanji osim ako se nije vratila na staro sto je takodje moguce,narodito kod tih endoskopsih operacija.

U vasem izlaganju ste nabrojali sve grupe lekova koje ste koristili u lecenu,medjutim ja ne vidim jednu vaznu grupu a to su ALFA BLOKATORI !!!

Posavetujte se sa vasim urologom o tome,ali mislim da on zna najbolju situaciju o vasoj prostati s obzirom na pretrage koje vam je uradio.

Pozdrav i ne sekirajte se,zivot je lep pa cak i ako je nekad mozda neznatno opterecen nekim sitnicama kao sto je nocno mokrenje.Ukoliko pre prihvatite to kao sastvni deo vaseg dana utoliko ca vam biti lakse i moci cete da se posvetite drugim stvarima.
Setite se samo kako vam je bilo pre operacije :lol: :lol: :lol:

Zelim vam puno srece i zdravlja. :lol:
 

Back
Top