Da li ste paradajz turisti?

da,jako dobro pitanje!

jes vala,posle bude jeftinije nego kod kuce...
mada se zale na cene kafe u kaficima :P
koje ocigledno ne posecuju ni kod kuce,a ni ne znaju cene!


ja nosim grickalice,jer moja deca vole 'MOKI i PARDON grisine sa kikirikijem :P
a toga u GR nema.
 
xpajamacax:
da,jako dobro pitanje!

jes vala,posle bude jeftinije nego kod kuce...
mada se zale na cene kafe u kaficima :P
koje ocigledno ne posecuju ni kod kuce,a ni ne znaju cene!


ja nosim grickalice,jer moja deca vole 'MOKI i PARDON grisine sa kikirikijem :P
a toga u GR nema.

Ima! :)
Ima nekih stapica sa kikirikijem :)
Inace samo mi jos fali da trpam paradajz, krompir i tegle sa proslogodisnjim ajvarom.
Ja se drzim one da se ne moze bez "q*ca" na svadbu. Ako imam da putujem, treba valjda da sam pripremio pare za jelo na "licu mesta"
Mada, nema vise toga, nekad se to tako radilo, danas "paradajz turisti" vise ne psotoje. Nazalost nema se para ni za paradajz ako se negde ode... Srednja klasa je nestala, siromasni i ne putuju, tajkunima dovoze svez paradajz avionima u bilo koji deo sveta :(

A cene u kaficima u Grckoj nisu nista vece nego kod nas. Hrana u samoposlugama je ista ili jeftinija. benzin je isti ili jeftiniji (u manjim mestima bezolovni 75 do 80 centi) itd.
Nema potrebe za paradajzom :)
 
NICS:
Da razjasnim:
Nosite li hranu od kuce na letovanje a posle pricate kako je sve jevtino i ne jedete hranu koja se tamo nudi nego pizzu i pasulj a morsku hranu ne probate


Cemu ironija i podsmeh?!

Hej, gde ti zivis? Pa ovde ljudi imaju u proseku plate plafon do 10 000 din.

Neko mukom skupi pare da odvede decu da vide more, a ne da gledaju riblje specijalitete!

Ja trenutno nemam klince i mogu sebi da priustim klopu bez spremanja, ali nisam sigurna da bih to isto mogla da ih imam pored sebe.

Ne laskaj sebi, ispo/la si glup/a.
 
NICS:
Da razjasnim:
Nosite li hranu od kuce na letovanje a posle pricate kako je sve jevtino i ne jedete hranu koja se tamo nudi nego pizzu i pasulj a morsku hranu ne probate

ne,samo ono sto mi je najpotrebnije dok traje sam put.
nekako mi je glupo da odem negde i da ne probam lokalme specijalitete koji su u vecini slucajeva odlicni.bezveze mi je da idem na more samo radi mora a ne i da nesto novo vidim,probam,uradim...tako mogu i u bazenu da se kupam.
 
Trenutno nisam "paradajz turista", ali nije mi nepoznato. Pre koju godinu i ja sam isla na odmor na taj nacin. Sad se trenutno nalazim u boljoj finansijskoj situaciji i mogu sebi da priustim odmor bez vukljanja hrane, da idem u restorane i isprobavam nacionalnu kuhinju i specijalitete. Ali ako bih se ponovo nasla u takvoj situaciji(sto nije nemoguce, jer je u ovoj zemlji sve neizvesno)sigurno bih izabrala da vukljam hranu. Mada sam i sama govorila: Ma nema sanse, necu da idem tako.., ali sve dok se leto ne pribilizi. Jer bez obzira na sve ako ne odes propustas tako mnogo lepih stvari, poznanstava, atmosferu, nesto novo... a odmor je tako kratak i to treba iskoristiti.
 

Back
Top