nasilje

npb

Početnik
Poruka
10
Proslo je vec godinu dana kako sam napustila nasilnog muza.Posle 4 godine braka, intezivnog psihickog zlostavljanja i povremenih "cuski", "gurki",...osecam potpunu promenu svoje licnosti.Bojim se da analiziram, da mislim, da osecam...Potreban mi je "okrugli forum", da "cujem", nekog... :?:
 
draga npb,
mislim da vama treba strucna pomoc.
ne zbog toga sto mislim da ste "ludi", ili da vam sta fali, daleko od toga, nego jednostavno zbog toga sto psiholog moze mnogo da vam pomogne da "poredjate stvari" u glavi, i da sami sa sobom neke stvari "zavrsite".
ja bih bila slobodna da kazem da su zrtve nasilja, kao sto ste vi, najcesce specificne licnosti; neretko i zadugo posle svega misle da su krive i sto je oblacan dan danas, a itekako su sklone ponavljanju loseg izbora :(.
zbog toga svega mislim da vam je neophodno da potrazite strucniju pomoc nego sto smo mi ovde, jer za vas buduci zivot je nuzno neophodno da mnoge stvari sami sebi izvedete na cistac.

shvatam da mozda trenutno niste u mogucnosti da neke stvari kazete makar i sami sebi; no, ima psihologa koji vrlo nezno, pazljivo i uvidjavno umeju da "vode" klijenta ka postepenom razresenju unutrasnjih nevolja, jednostavno "nateraju", a sa paznjom i razumevanjem, klijenta da "pocne da misli": kako je doslo do toga, zasto je bilo bas tako, sta se naucilo iz svega, i kako ce dalje.
i - mnogo srece, uverena sam da vam nije lako, i zadivljena sam sto ste uspeli da se izcupate iz svega, mnogi to ne uspeju ni posle 20 i 30 godina braka... glavu gore i samo napred.


jomini,
to su najcesce vrlo specificne okolnosti koje duze vreme traju, i najcesce se ili covek "otkriva" tek posle vencanja, ili je sve vreme ubedjuje 1. da ce se popraviti, 2. da je ona kriva za zlostavljanje... nije tako jednostavno. nama, "jakima", sa ove strane gledano, deluje da bi "mi drugacije", ali u ovakvim situacijama nije retkost da cak i zenina rodbina "zmuri".... i strasno i zalosno.


 
npb:
Proslo je vec godinu dana kako sam napustila nasilnog muza.Posle 4 godine braka, intezivnog psihickog zlostavljanja i povremenih "cuski", "gurki",...osecam potpunu promenu svoje licnosti.Bojim se da analiziram, da mislim, da osecam...Potreban mi je "okrugli forum", da "cujem", nekog... :?:
NPB prvo čestitam, na hrabrosti , na snazi da napustiš takvu budalu. Čestitam jer ima žena koje nisu u stanju ni posle 20 godina maltretiranja da učine taj korak. Nije čudo što osećaš sve što osećaš, jer ipak to je trajalo 4 godine i trebaće možda još 4 da se vratiš k sebi. Budi ponosna na sebe jer si dovoljno pametna da si prekinula svo maltretiranje. Za tebe počinje nov život, posveti se sebi, učini nešto za sebe kad god možeš, a ako želiš mogla bi da u Palmotićevoj ulici, u Zavodu za mentalno zdravlje popričaš sa nekim psihijatrom.To ti preporučujem jer ćeš posle tih razgovora sa stručnjakom shvatiti da sve što osećaš prosto prirodno posle svega što si preživela. Glavu gore, biće sve to dobro!!!
 
npb:
Proslo je vec godinu dana kako sam napustila nasilnog muza.Posle 4 godine braka, intezivnog psihickog zlostavljanja i povremenih "cuski", "gurki",...osecam potpunu promenu svoje licnosti.Bojim se da analiziram, da mislim, da osecam...Potreban mi je "okrugli forum", da "cujem", nekog... :?:

Sam cin otvaranja ove podteme je nacin za analiziranje svega prozivljenog i ne trpaj pod tepih nista. Kad tad moras poceti veliko spremanje. Sto pre to bolje. I ovde nas ima dovoljno da cujemo, da osetimo i na neki nacin time i pomognemo u kljucnom trenutku. Iskren pozdrav i potpuna podrska.
 
Možda ne bi bilo loše da još nešto promeniš u životu? Čovek se na promene teško navikne, ali na kraju uvidi da mu je tako mnogo bolje. Možda.
 

Back
Top