Šuga

Laleya54

Početnik
Poruka
1
Prije nekoliko dana sam dobila veliki osip po stomaku sa crvenilom. Izaziva svrab. Izgleda poput bubuljice sa balončićem vode, mjehurić. I peče ( mada vjerujem da je to zbog toga sto sam rascesala). Za pocetak mi se javljalo na stomak ima ih preko 10 i pocelo je da se javlja sa strana! Zabrinuta sam i ako biste mi mogli reci da li je to šuga?
 
Prije nekoliko dana sam dobila veliki osip po stomaku sa crvenilom. Izaziva svrab. Izgleda poput bubuljice sa balončićem vode, mjehurić. I peče ( mada vjerujem da je to zbog toga sto sam rascesala). Za pocetak mi se javljalo na stomak ima ih preko 10 i pocelo je da se javlja sa strana! Zabrinuta sam i ako biste mi mogli reci da li je to šuga?

To je dječja bolest- vodene koze(Varicela).
Dobiju je i odrasle osobe ako kao djeca nisu preboljeli.
Za trudnice je opasna.

Svrbi i i virusi se rašire po cijelom tijelu.
Traje 7-10 dana i nema liječenja i nema posledica
Kasnije se dobije imunitet.
 
Ако је шуга нек ти дају инјекцију ивермектина па да ти потамани и шугарце и глисте и све друге паразите ако их имаш.
 
Mediji navode da se suga prenosi sa coveka na coveka dodirom. Nije mi jasno a u vezi danasnje zaraze radnika zdravstva (16) kako, ako se prenosi dodirom, nisu se valjda njih sesnaestoro dodirivali?


Ako sestre trebaju dodirivati nekog onda su to pacijenti.... pacijent nijedan nije zarazen. Kako to?
 
Mediji navode da se suga prenosi sa coveka na coveka dodirom. Nije mi jasno a u vezi danasnje zaraze radnika zdravstva (16) kako, ako se prenosi dodirom, nisu se valjda njih sesnaestoro dodirivali?


Ako sestre trebaju dodirivati nekog onda su to pacijenti.... pacijent nijedan nije zarazen. Kako to?

Nisi dobro citao. Zarazeni su preko jednog pacijenta.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/44...inici-za-gastroenterologiju-zabranjene-posete

"Mioljević je naglasila da je izvor infekcije pacijent koji je smešten na intenzivnoj nezi ove klinike i da je zaraženo osoblje koje je bilo u kontaktu sa njim."
 
Ovaj pacijent je oboleo od norveske suge a ona se mnogo lakse prenosi nego obicna,a teze se dijagnostikuje.
Ne vidim cemu ironija u postu iznad,medicinsko osoblje mora da pridje pacijentu da bi odradio svoj posao,(izvadio krvi,dao terapiju....da ne nabrajam...)
 
Sta hoces reci, sesnaest sestara je dodirivalo jednog pacijenta koji im je preneo zarazu. Malo cudno.
Kako ostali pacijenti nisu zarazeni, zar posao zdravstvenog osoblja nije i dodir sa pacijentima kojima pomazu da ustanu npr.

medicinsko osoblje mora da pridje pacijentu da bi odradio svoj posao

To znaci da je sesnaest sestara brinulo o jednom pacijentu dok o ostalima nije cim drugi pacijenti nisu zarazeni. Malo cudno da je samo tome sto ima sugu trebao kontakt dodirom a ostalim pacijentima koji cine 99% naspram njega nije trebao dodir medicinse sestre?
 
Poslednja izmena:
Nije tacno da nije vazno koja je suga,kao sto sam rekla norveska suga se prenosi mnogo lakse nego obicna suga,da je bila obicna suga ne bi doslo do ovolike zaraze,zato ne odbacuj bitne stavke.
Niko nije odgovoran,odgovor sam ti takodje dala u prethodnom postu,tesko se dijagnostikuje,zato sto nema klasicne simptome suge,vec vise izgleda kao eritrodermija.U prvom momentu se ne moze provaliti ako se ne uradi bris na sarkoptes,ili ako osoba ne da podatak da ga jako svrbi koza.Ili kao u ovom slucaju kada je vec doslo do zaraze potrazili su pregled konsultanta dermatologa,ako se ne varam.

Posao sestre je da pomaze pacijente u sta spada i dodir kojim mu pomaze da ustane npr. jesam li u pravu?
tako je,i iskreno ne sumnjam da te setre nisu koristile rukavice,ali kod norvegike ni one ne bi sprecile ovo do cega je doslo.
 
Ovaj pacijent je oboleo od norveske suge a ona se mnogo lakse prenosi nego obicna,a teze se dijagnostikuje.

Brzi prenos nema nikakvu vaznost jer se prenosi kao i obicna. Dodirom.

------------------------------------

Sta hoces reci, sesnaest sestara je dodirivalo jednog pacijenta koji im je preneo zarazu? Malo cudno.
Kako ostali pacijenti nisu zarazeni, zar posao zdravstvenog osoblja nije i dodir sa pacijentima kojima pomazu da ustanu npr.

medicinsko osoblje mora da pridje pacijentu da bi odradio svoj posao

To znaci da je sesnaest sestara brinulo o jednom pacijentu dok o ostalima nije cim drugi pacijenti nisu zarazeni. Malo cudno da je samo tome sto ima sugu trebao kontakt dodirom a ostalim pacijentima koji cine 99% naspram njega nije trebao dodir medicinke sestre?
 
Kako znas da niko drugi nije zarazen...?
Koliko ja znam svi koji su tu lezali sprovode terapiju protiv suge...neki koji su u laksem stanju pusteni su na kucno lecenje,ko nije ostao je tu...i maze se.
Kao i sve te sestre.
I iskreno ne vidim poentu izvrtanja mojih reci,sustinu ne prihvatas i ja zaista nemam nameru vise da ti posvecujem paznju.

PS.Zamolila bih te da ne brises svoje poruke,jer cu ti svaku za koju smatram da je prikladna vratiti.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Niko nije odgovoran

Kako nije, u pitanju je zarazna bolest. Sta da je zarazena osoba imala neki tezi virus? Zar protokol na klinici ne nalaze pregled rukavicama i pranje ruku?


Dermatovenerologija u sebe ukljucuje alergijske kozne bolesti, bolesti uzrokovane gljivama, bolesti uzrokovane bakterijama i virusima..... da su se prale ruke suga se ne bi prenosila, zar ne?
 
Kako nije, u pitanju je zarazna bolest. Sta da je zarazena osoba imala neki tezi virus? Zar protokol na klinici ne nalaze pregled rukavicama i pranje ruku?


Dermatovenerologija u sebe ukljucuje alergijske kozne bolesti, bolesti uzrokovane gljivama, bolesti uzrokovane bakterijama i virusima..... da su se prale ruke suga se ne bi prenosila, zar ne?

O cemu ti pricas? Sta pokusavas da dokazes?
Ja licno ne sumnjam u strucnost tih sestara,to su izuzetne sestre,ruke se operu bar 100 puta dnevno..
Ako zelis da dokazes suprotno od ovoga sto sam ja napisala zao mi je,nece ti uspeti,jer ocigledno je da nemas predstavu o bolesti o kojoj ovde pises!Procitaj malo vise o tome,mada mislim da ti ni to nece puno pomoci.
 
Ja licno ne sumnjam u strucnost tih sestara,to su izuzetne sestre,ruke se operu bar 100 puta dnevno..

Svasta. Suga se ne moze siriti ako se nakon prenosa ruke operu medicinskim sredstvima koji postoje na institutima. Koliko znam a ti me ispravi ako gresim, nakon svakog pregleda novih pacijenata, po protokolu ruke se peru pre nego se dodiruju zdrave osobe. Narocito na dermatoloskim institutima jer se ova grana bavi virusima i bakterijama.

Nisi mi odgovorila kako to da je njih sesnaest zarazeno, nije valjda da su svih sesnaest dodirivale za cetiri dana samo jednog pacijenta a ostali pacijenti (99%) nisu dobili sugu... jer da im pomagale sestre prenele bi i na njih posto u opisu posla medicinske sestre stoji i blizi dodir sa pacijentom.

Kako to?
 
Poslednja izmena:

Back
Top