Sta muskarci ne vole kod zena?

Upravo ti i pisem da to sto ti zoves ociglednim ti zavisi od okolisha. Tako da i nije merodavno za generalizaciju.

A ovo da se sprovodi istrazivanje "za svaku od njih" - podvescu pod neuspeli pokusaj sale.

Sta ti to znaci zavisi od 'okolisha'? Mislim da se muskarci i zene sirom sveta nigde bitno ne razlikuju. Razlikuje se samo nacin na koji su uredjeni njihovi odnosi pa se njihove uobicajene osobine manje ili vise ispoljavaju.

Drugi i verovatno jos bitniji deo mog posta bio je da bez obzira na to da li muskarci i zene imaju odredjene osobine zastupljene u slicnoj meri, muskarci i zene preferiraju potpuno drugacije osobine. I mislim da je to jos bitnije. Cak i ako bismo recimo pretpostavljali da tradicionalno muske osobine poput agresivnosti i kompetitivnosti postoje u jednakoj meri kod zena, opet ostaje cinjenica da su te osobine muskarcima neprivlacne, a zenama su izuzetno privlacne.
 
Poslednja izmena:
Sta ti to znaci zavisi od 'okolisha'? Mislim da se muskarci i zene sirom sveta nigde bitno ne razlikuju. Razlikuje se samo nacin na koji su uredjeni njihovi odnosi pa se njihove uobicajene osobine manje ili vise ispoljavaju.

Drugi i verovatno jos bitniji deo mog posta bio je da bez obzira na to da li muskarci i zene imaju odredjene osobine zastupljene u slicnoj meri, muskarci i zene preferiraju potpuno drugacije osobine. I mislim da je to jos bitnije. Cak i ako bismo recimo pretpostavljali da tradicionalno muske osobine poput agresivnosti i kompetitivnosti postoje u jednakoj meri kod zena, opet ostaje cinjenica da su te osobine muskarcima neprivlacne, a zenama su izuzetno privlacne.

Opet se ne odvajas od sopstvene tacke gledista i to ti je osnov za generalizaciju.
 
Opet se ne odvajas od sopstvene tacke gledista i to ti je osnov za generalizaciju.

Kao sto sam vec objasnjavao generalizacije su neophodne i na njima se zasniva znanje. Sposobnost da generalizujes je sposobnost da uocis obrasce, ucis i predvidis. Ne znam zasto neki stalno upotrebljavaju rec 'generalizacija' sa negativnim konotacijama.
Ne znam tacno sa cim konkretno od onog sto sam rekao se ne slazes. Da li tvrdis da muskarci vole agresivne i takmicarski nastrojene zene? Ja ne znam ni jednog takvog. Da li tvrdis da zene ne vole agresivne i takmicarski nastrojene muskarce? Pogledaj kako ide vrhunskim sportistima.
 
Kao sto sam vec objasnjavao generalizacije su neophodne i na njima se zasniva znanje. Sposobnost da generalizujes je sposobnost da uocis obrasce, ucis i predvidis. Ne znam zasto neki stalno upotrebljavaju rec 'generalizacija' sa negativnim konotacijama.
Ne znam tacno sa cim konkretno od onog sto sam rekao se ne slazes. Da li tvrdis da muskarci vole agresivne i takmicarski nastrojene zene? Ja ne znam ni jednog takvog. Da li tvrdis da zene ne vole agresivne i takmicarski nastrojene muskarce? Pogledaj kako ide vrhunskim sportistima.

Zato sto izvodis generalizaciju sa svog aspekta, koji nije nuzno reprezentativan - i onda namerno pokusavas da potkrepis svoj stav pozivanjem na naucnost pristupa, a premisa klimava.

Ne, zene vecma ne vole agresivne muskarce. Mada si sada dodao i takmicarski nastrojene. I da, ima muskaraca koji vole agresivne ili agresivnije i takmicarski nastrojene zene...
 
Zato sto izvodis generalizaciju sa svog aspekta, koji nije nuzno reprezentativan - i onda namerno pokusavas da potkrepis svoj stav pozivanjem na naucnost pristupa, a premisa klimava.

Ne, zene vecma ne vole agresivne muskarce. Mada si sada dodao i takmicarski nastrojene. I da, ima muskaraca koji vole agresivne ili agresivnije i takmicarski nastrojene zene...

Dobro ti pricaj sa svog aspekta, sta fali. Nisam sad dodao takmicarski nastrojene jer sam vec pominjao agresivnost i kompetitivnost i u prethodnim postovima. Evo ti reci da li ti volis agresivne i takmicarski nastrojene zene? Pod uslovom da si iskreno naveo/la svoj pol. Ja ne volim i kazem da ne znam nijednog muskarca koji voli, a imam poprilicno prijatelja.
 
Dobro ti pricaj sa svog aspekta, sta fali. Nisam sad dodao takmicarski nastrojene jer sam vec pominjao agresivnost i kompetitivnost i u prethodnim postovima. Evo ti reci da li ti volis agresivne i takmicarski nastrojene zene? Pod uslovom da si iskreno naveo/la svoj pol. Ja ne volim i kazem da ne znam nijednog muskarca koji voli, a imam poprilicno prijatelja.

Volim agresivne i takmicarske nastrojene zene. Inace bih imao utisak da imam debila pored sebe. Druga je stvar sto to izgleda plasi pojedine muskarce: onda je zgodno da su agr. i takmicarska nastrojenost pripisuju samo muskarcima, a da je to zenu neprimereno. Sto to ti nisi sreo, tvoja stvar, ali samo govori da ti tacka gledista uska i veoma "lokalna", sto ti pisem od prvog post-a.

------------
Ovo za pol - bilo bi uputno da se kontrolises, kada pokusavas da budes jeftin, vec si pokusao sa osnovima znanja.
 
Volim agresivne i takmicarske nastrojene zene.

Sad vec pocinjes da se inatis. Da smo raspravljali o tome da li muskarci vise vole vitke ili debele, ti bi rekla da vise vole kad imaju 30kg viska. Ja govorim uopsteno o stvarima koje svi mogu da vide. Muskarci pretezno vole neznije i finije zene, i vecina ce to i potvrditi. Zene vole agresivne (ovde se ne misli nuzno da hoce da nekog biju) i takmicarski nastrojene muskarce i vrhunski sportisti (i sportisti uopste) su idealan primer za to.

Druga je stvar sto to izgleda plasi pojedine muskarce: onda je zgodno da su agr. i takmicarska nastrojenost pripisuju samo muskarcima, a da je to zenu neprimereno.

Ovo je tipicno zenska izjava. Nazovi i to generalizacijom ako hoces, ali nije u redu lazno se predstavljati.
 
Sad vec pocinjes da se inatis. Da smo raspravljali o tome da li muskarci vise vole vitke ili debele, ti bi rekla da vise vole kad imaju 30kg viska. Ja govorim uopsteno o stvarima koje svi mogu da vide. Muskarci pretezno vole neznije i finije zene, i vecina ce to i potvrditi. Zene vole agresivne (ovde se ne misli nuzno da hoce da nekog biju) i takmicarski nastrojene muskarce i vrhunski sportisti (i sportisti uopste) su idealan primer za to.



Ovo je tipicno zenska izjava. Nazovi i to generalizacijom ako hoces, ali nije u redu lazno se predstavljati.

Jeftin si i jadan. Samo tako nastavi.

Radi mene mozes i da ispoljavas tu agresiju. Posto vidim da ti je to jedna od bitnih odlika muskosti. Glavu - nju mozes da upotrebis - da mlatis o zid, vidim da ti dobro ide.
 
Jeftin si i jadan. Samo tako nastavi.

Radi mene mozes i da ispoljavas tu agresiju. Posto vidim da ti je to jedna od bitnih odlika muskosti. Glavu - nju mozes da upotrebis - da mlatis o zid, vidim da ti dobro ide.

Provaljena si. :lol:
Mislim da budem iskren ja sam i ranije provalio da si zensko jer uvek napadas muske i uvek si u musko-zenskim raspravama na strani zena. Ajde sad lagano, pravi novi klon. :cool:
 
Sad vec pocinjes da se inatis. Da smo raspravljali o tome da li muskarci vise vole vitke ili debele, ti bi rekla da vise vole kad imaju 30kg viska. Ja govorim uopsteno o stvarima koje svi mogu da vide. Muskarci pretezno vole neznije i finije zene, i vecina ce to i potvrditi. Zene vole agresivne (ovde se ne misli nuzno da hoce da nekog biju) i takmicarski nastrojene muskarce i vrhunski sportisti (i sportisti uopste) su idealan primer za to.



Ovo je tipicno zenska izjava. Nazovi i to generalizacijom ako hoces, ali nije u redu lazno se predstavljati.

ja mislim da je on feministkinja teska :rotf:
 
Ne znam sta drugi muskarci ne vole, al mogu reci sta se meni ne svidja bas previse u zenskom ponasanju i nacinu razmisljanja. Preskocicu termin 'ne voleti', pa cu upotrebiti termin 'iritirajuce'. Volim zene, i samim tim kao pripadnik muskog pola, kao heteroseksualac orjentisan sam ka zenskom polu, naravno. Sto bi se reklo zena se ne odricem. :) Ali postoje neke stvari, neki oblici ponasanja zenskog koji umeju biti veoma iritirajuci. Ne volim genralizacije, i trudim se da ih izbegavam, ali nemoguce je izbeci cinjenicu da neki obrasci u zenskom razmisljanju, ponasanju, neka ocekivanja koja zene postavljaju pred muski rod, su prosto generalnog oblika. U kontekstu, musko zenskih odnosa. kada ocekuju od muskarca sve. Pritom, to sto ulazi pod taj okvir zenskih ocekivanja prema muskom polu, cesto je i poprilicno kontradiktorno. Dakle, ocekuju da bude sve: i oslonac, i razumevanje i podrska i bliskost, i ljubav(a pritom da sve to dozira prema zenskim potrebama, da ih ne gusi, da ne bude previse vezan za njih, da ne bude mnogo emotivac i 'ranjiv', da kontrolise emocije, da bude uvek i u svemu 'jak' i 'originalan'), zatim uvek i u svemu stabilnost, i sigurnost, uvek nasmejan, pozitivan(kao da je zivot samo ono lepo, bez problema). Da bude i solidan izvor finasija, izvor udobnog, bezbriznog zivota(al pritom ni previse kucevan hrcak ni kafanska lutalica), i alfa muzjak, i seksualna masina(al ne bas previse dominirajuci), uzoran momak, ili muz, al pritom da bude uvek 'frajer', da ne vara(al da bude primecen i od drugih zena jer kao to pokazuje da ipak vredi). Ocekivanje da bude i zgodan i lep i fency(al ne previse metro), al ne okrenut sosptvenoj lepoti. A ako nije lep, onda da to nadomesti svim drugim. Da ima izrazito samopouzdanje u svemu(al bez egocentrizma, sto ne znam da l je izvodljivo uopste), da bude pricljiv al onoliko koliko to zeni odgovara, da bude intelektualan al opet onoliko koliko to zeni odgovara. Da bude uspesan ali ne i bas preambiciozan, da se ne istice, al da pritom ne bude i sonjav.(ne znam kako je izvodljivo uvek al ajd). Da bude vredan, radan puno, ali ne i smor, uvek zaokupljen time. Da je tu kad joj treba, ali ne bas uvek na usluzi, i da se povuce kad zeli da bude sama sa svojim 'bubama'. Da dzenlmenski istrpi i amortizuje sve zenske hirove(al da uvek ima svoje 'ja', tesko izvodljivo istovremeno). Da bude njen putokaz kroz zivot, al da to isto ne ocekuje od nje, zauzvrat(jer kao muskarac 'mora' da je uvek samostaln i snalazljiv za oboje). Da joj pruzi maksimalnu slobodu u svemu, al da istovremeno ume da je zauzda, da podvuce crvenu liniju i kaze dosta. Da bude sasvim samostalan i svoj al ne i slucajno sebican i samoziv. Al ni slucajno previse popustljiv i previse dobar. Da bude istovremeno nepokolebljiv i beskompromisan prema svima drugima, a uvek kompromisan za zenu. Al ni slucajno pritom da prema drugima ispadne 'agresivac', a prema zeni da ne ispadne 'papucic' i 'slabic'. I kao slag odozgo da sve to sto zena zeli sam prokljuvi, razume i skapira. Dakle, da bude 'supermen'. Iskreno, koliko god da volim zene i koliko god da su neodoljive, i pozeljne, sva ova ocekivanja koja postavljaju pred muski rod, umeju da budu poprilicno komplikovana i iritirajuca. Nije da ne kapiram to, kapiram. Samo, sto je previse ponekad previse je. Mislim, nemoguce je ispuniti sve to. U jednom obicnom, prosecnom ljudskom veku, nemoguce.:roll: Barem sto se mene tice.

A tragicno je sto sve te zahteve postavlja jedna prosecno inteligentna zena, pripadnik mase koju mozes bilo gde da nadjes bez nekih kapaciteta i umne originalnosti a o brilijantnosti da ne pricamo.
Obicno mediokriteti postavljaju enormne zahteve da bi sakrili svoju osrednjost koje su vrlo svesni. Ako si glup pristaces da te mediokritet ucenjuje i postavlja pravila igre. bolje nisi ni zasluzio. Vazi za oba pola.
 

Back
Top