kostana

Kostana u postavci sa Anom Franic je izuzetno losa i nekvalitetna.Ana je izuzetno mlada i neharizmaticna glumica i nije uspela da prikaze verodostojno i iznese lik Kostane.Glasovne mogucnosti ne bih komentarisala,ipak je Ana samo ''glumica''.
Ipak Ana je dala sve od sebe u ovoj predstavi,ali ne dovoljno,ipak bi to mnogo bolje odradila neka starija glumica sa vecim iskustvom,jer je ono pogotovu u Kostani veoma potrebno.zar ne?
 
hmmm... vidim da je poslednji odgovor bio davno, ali ne mogu da se uzdrzim a da ne prokomentarisem predstavu... elem, anu Franic, samu po sebi, nije potrebno mnogo komentarisati, jer je ulogu Kostane odigrala ispod proseka... citava predstava je hladna kao da ju je rezirao Englez, a igrali Holandjani, a ne Srbi, koji su poznati po svom temperamentu, i kao da je nije rezirao Rom iz Makedonije, koji mora da bude ziva vatra. Nenad Stojmenovic, kao jedan prosecan pocetnik, odigrao je tako kako je odigrao, ne mnogo lose... Medjutim, ne mogu a da ne primetim potpuni promasaj naseg vrsnog glumca, Marka Nikolica, u ulozi Mitketa. Ne osudjujem samo njega, vec i samog Rahima Burhana (vrsnog reditelja, koji kao da je na silu radio ovu predstavu). Dok sam gledao Kostanu, Marko mi je bio ziva karikatura Mitketovog lika. Sustinski monolog, vec uveliko poznat po nazivu "Zal za mladost", iskasapljen je. Ostao je samo u tragovima, kako u glumackom, tako i u dramaturskom smislu. Rahim, ili mozda dramaturg, osmelio se da taj monolog, osnovnu pricu i ideju predstave, skrati, skoro izbaci. Nigde nije bilo vatre. Nigde ni plamicka. Jedina svetla tacka u predstavi su bili Rada Zivkovic, koja je sa svoje dve recenice "pocepala" svoj lik, Miodrag Krivokapic i orkestar, koji je pratio ovu, nadasve, nasu izuzetno losu postavku, jedne izuzetne nase, mozda cak i najbolje nase drame (uz sve svoje, mislim na dramu, njene tehnicke nedostatke). Jos jedna stvar mi je ostala upecatljiva. Prof. Ljiljana Mrksic, lektor, kao da se nije mesala u svoj posao. Pa je tako dijalekat na kome je Mitke govorio, ne pominjuci ostale likove, bio kao da je Vranjanac s pocetka dosao u Beograd i tamo zivi tri godine.
Sve u svemu, vise sam nego razocaran.
 
mislim Ana Franić i Koštana - ko se seti te kombinacije. Nenad Stoimenović? Hm... ajm sori, ali kanda je promašio profesiju, not my cup of tea!
Dok je recimo Krivokapić car, as always!
 

Back
Top