Dva pitanja u jednoj temi... O moru

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Bezveze mi da otvaram dve teme, iako su pitanja različita :?

1. Zaštita od Sunca - faktor, firma, na kakvu kožu... :?: Losioni za posle sunčanja, za očuvanje boje...
Elem... lice mi je jako osetljivo, sad sam naručila Avon, SPF 30 + 'protiv starenja kože' - tako kažu :?
Ostatak kože mi nije baš tako jako osetljiv, ali i nije da nije :( ... Uvek izgorim u startu... Da li je dosta SPF 20?
Najbolja i najgora iskustva :?:

2. Letovanje, u kakvom 'kompletu'?
-par - sami
-četvorka (plus još jedan par)
-veće društvo

Iskustva i želje :?:
 
2. Ima prednosti i odlazak na more sa drustvom i sa deckom .... neuporediva su letovanja i zato ih necu uporedjivati, ali cu reci da mi se najmanje dopada varijanta odlaska 2+2 para ... to moze da bude malo bezveze .... da dodje do nekih glupih sukoba i sl. ... ja imam lose iskustvo kada je taj vid letovanja u pitanju.
 
1. faktor... joj ja od tih čuda dobijam fleke po koži, pa gledam ako i bude, da bude što manji :oops:

2. s dečkom - nikad nisam išla na more da se izludim nego da se odmorim, ovo prvo mogu i u Beogradu... Ono što ovde nemam je plaža, samo more, čist vazduh i nebo puuno zvezda :wink:
 
1. Lancaster ima najbolje proizvode za zastitu koze od suncanja. Za lice bih ti preporucila neku malo bolju firmu od Avona. Ipak je stanje lica veoma bitno da bi se igrali sa tim jetfinijim firmicama.

2. Ima prednosti i ici sa deckom i ici sa drustvom, ali samo velikim. Varijante tipa dva para su po meni uzas jedan. Ipak, kao rodjeni romanticar vise sam naklonjena varijanti par-sami. Mislim, uz zalazak sunca na obali nije vam potreban jos neko da vam smeta :P
 
Letovanje u dvoje je genijalno iskustvo. Još jedan par može da bude super varijanta, ali samo ako ste stvarno OK i imate ista interesovanja i slične navike. Jako je frustrirajuće kada odeš na more i možeš da radiš šta hoćeš i da ideš gde hoćeš, a moraš nekog da čekaš da ustane iili još gore: neko te stalno požuruje. Moj savet: sami!-društvo, ako ti je uopšte i potrebno, uvek se nađe i na plaži!!!
 
Uvek smo išli sami, i uvek je bilo sve super :) Sad se javila neka varijanta sa još jednim parom; a meni se tako ne ide sa njima :( OK su oni skroz, lepo se slažemo kad se družimo u izlascima, na roštiljima, izletima i slično... A to letovanje i more... :?
Jednom, davno, sa drugim momkom sam imala loše iskustvo sa 'četvorkom' - otprilike nam nisu dali da dišemo... Budili su nas ujutro i ispraćali u sobu :shock: ... Bolidi...
Bezveze mi je što sam sinoć ispala skroz nadrkano kad sam rekla da neću da idemo sa njima; oni su shvatili kao da baš njih ne volim. A nije to, samo bih volela da budemo sami, da ne zavisimo ni od koga... Možda tako i može da bude, ali meni se ne rizikuje, mislim tih 10 najlepših dana od 365 ne želim baš nikako da rizikujem... Ili, ako već idemo sa njima, radije bih da skupimo veće društvo, pa ako im je dosadno da ima još neko tu... Da ne trpaju stalno nas za svaki korak...
Vidim i ovde, sve loša iskustva sa tim double(vacation)... :(

@Nina - hvala na savetu, nisam ni ja mislila da idem na sunce samo sa Avonom, ali kad mi uvale taj katalog, ne znam da se oduprem :oops: :lol: Verujem da ću te poslušati za Lancaster. I očekujem još neke preporuke 8)
 
mackica ns:
Uvek smo išli sami, i uvek je bilo sve super :) Sad se javila neka varijanta sa još jednim parom; a meni se tako ne ide sa njima :( OK su oni skroz, lepo se slažemo kad se družimo u izlascima, na roštiljima, izletima i slično... A to letovanje i more... :?
Jednom, davno, sa drugim momkom sam imala loše iskustvo sa 'četvorkom' - otprilike nam nisu dali da dišemo... Budili su nas ujutro i ispraćali u sobu :shock: ... Bolidi...
Bezveze mi je što sam sinoć ispala skroz nadrkano kad sam rekla da neću da idemo sa njima;

Uff, ako vec imas neki otpor od toga da oni idu sa vama onda bolje izbegni tu varijantu. Ja sam se tako opekla prosle godine, uopste mi se nije dopala varijanta za more ali ono kao ajde, da ne kvarim. Taj odmor mi je bio najgori do sada, ali stvarno i bas mi je krivo sto nisam poslusala svoj instinkt. Riba od druga je bila prava nocna mora, pa iako sam je poznavala od pre, izlazili svi zajedno, pokazala se totalno drugacijom na moru. Moralo je uvece da se ide tamo gde ona hoce inace se nadurila, moralo se ici na onu plazu koja se njoj svidja inace se isto nadurila, jedno vece cak zatvorila tog jadnika na terasi jer je hteo da izadje sa nama a njoj se nije izlazilo, ma da ne poverujes! Mi sve cuti trpi zbog njega, ali preselo nam je to more samo tako. Nije bio dan da nas ostale nije iznervirala. Dosli smo kuci u gorem stanju nego kad smo otisli.

@Nina - hvala na savetu, nisam ni ja mislila da idem na sunce samo sa Avonom, ali kad mi uvale taj katalog, ne znam da se oduprem :oops: :lol:



Pricaj mi o tome :D Ali od kako sam se razocarala u svaku od tih pa cak i 'skupljih' avonovih kremica, odustala sam. Sad i ne otvorim katalog..samo da ne padnem u iskusenje i kupim neku glupost. Jedino sto mi se od njih dopada je onaj lavandin sprej za jastuk, za bolji san :lol:
 
Nivea u spreju sa velikim zaštitnim faktorom
je meni zakon - ona teget bočica sa žutim poklopcem. 8)

Dva para na moru - nemam lično iskustvo,
znam ljude koji su tako otišli (3-4 slučaja)...
svi su se posvađali na tom moru sa prijateljima :roll:
 
Cali, ljubim te... Koji faktor? I, Nina - koji faktor?
Ja sam se baš malo izgubila u tim UVA, UVB i ostalim :lol: zracima... Svake godine po minimum za pet veći zaštitini faktor nego prethodne...
Prošle godine sam ukapirala da mi je 15 bio suviše mali (a tada sam i za lice koristila isti kao i za telo :oops: :x )...
Mislite li da je za lice OK 30, a za telo 20 :?:
 
Lancaster ima recimo za lice High Protection Anti Ageing Cream faktor 35. Mozda to za prve dane na suncu...ili ako ti je lice tamnije, mozes i Vitalizing Anti ageing cream faktor 15. A postoji i emulzija za lice i telo opet sa zastitnim faktorom 35, High protection lotion, pa da ti bude sve o jednom trosku :) S obzirom da sam bas juce slusala kako se ozonska rupa prosirila i da je sunce jos stetnije nego pre, nije na odmet sto veci faktor.
 
Nina2:
Lancaster ima recimo za lice High Protection Anti Ageing Cream faktor 35. Mozda to za prve dane na suncu...ili ako ti je lice tamnije, mozes i Vitalizing Anti ageing cream faktor 15. A postoji i emulzija za lice i telo opet sa zastitnim faktorom 35, High protection lotion, pa da ti bude sve o jednom trosku :) S obzirom da sam bas juce slusala kako se ozonska rupa prosirila i da je sunce jos stetnije nego pre, nije na odmet sto veci faktor.

Nina, zlata vrediš :wink: :D
 

Super,baš lepo sto me podsećate da ću da izgorim opet k'o rak. Ja koristim onaj 45 faktor hahaahaaha
Nego, more..biće nam veselo sa osmoro ljudi. I još kao aktivno, sport, surf, razonoda, rekreacija, ludilo, pijančenje.. Ma, možda mi i bude super. Moraće svi da mi kupe poklon za rođendan. To mi se sviđa.
 
1. Ovde ti ne mogu pomoci jer sam u slicnoj situaciji, i svake godine u sve vecem zbunu oko faktora, nege pre, posle, pa jos i kosa :?
2. a) Letovanje mog muza i mene kada smo isli sami i bili na relativnom pocetku nikad necu zaboraviti. Stvarno je bilo prelepo. Radis sta hoces, uzivas i u moru i u suncu, a i... Bas samo se i odmorili i nauzivali
b) Letovanje 6 parova je u troja kola je bilo TOTALNA KATASTROFA. Te svadja u koje mesto cemo, isli smo u Grcku bez plana, pa kakav smestaj, ma uzas. Plus razna razvlacenja. Grozno.
c) Letovanje sa jednim parom-kumovi sadasnji, je bilo super. Dobro smo se znali tako da nije bilo problema. Kada se nekom negde ne ide nije u "obavezi" da ide. Doduse mi smo i prilicno slicni tako da je sve super funkcionisalo. I sad idemo sa decom zajedno. :D
Znaci preporuka je a) ili c), ali samo ako dobro poznajes ljude sa kojima ides.
 

Back
Top