Pitanja iz knjigovodstva

Kolike su cene knjigovodstvenih usluga u Beogradu za jednu MP sa jednim zaposlenim radnikom van sistema PDV-a. U pitanju je o.d.

cena za vodjenje jedne maloprodaje radnje sa mesovitom robom u agenciji Gogic je 50 evra ,medjutim ovde imate mogucnost da za 150 evra naucite sami da to radite i da na taj nacin ustedite novac jer se ova agencija bavi i obukom knjigovodja i to vrlo brzo kurs traje 10 dana.Pa sada izracunajte 50 x 12 to je 600 evra a ako vi vodite kinjige bicete u dobiti za 600 -150 to je 450 evra.Mislim da vam je ova racunca jasna i ja vam je predlazem jer ja sam tako poceo .Mozete i da vidite sa agencijom ona ima kurs putem interneta .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zamolila bih moderatora da prekine ovo besplatno reklamiranje i omalovazavanje racunovodstvenih poslova. Nikom ne bih preporucila kurs iz knjigovodstva, jer bez pracenja promena i stalnog usavrsavanja u ovom poslu bicete jako los knjigovodja, a takvi ni sebi necete trebati. Postoje profesione racunovodje koje odgovorno rade, ulazu u sebe. Neka svako radi svoj posao...Pozdrav...
 
Zamolila bih moderatora da prekine ovo besplatno reklamiranje i omalovazavanje racunovodstvenih poslova. Nikom ne bih preporucila kurs iz knjigovodstva, jer bez pracenja promena i stalnog usavrsavanja u ovom poslu bicete jako los knjigovodja, a takvi ni sebi necete trebati. Postoje profesione racunovodje koje odgovorno rade, ulazu u sebe. Neka svako radi svoj posao...Pozdrav...

Ima tema ispod i glasi "Strah od konkurencije", mozda bi bilo dobro da svratite malo tamo.


Sa zavrsenim kursom niko ne moze biti knjigovodja niti moze preuzeti odgovornost vodjenja poslovnih knjiga i dokumentacije za bilo kakvu firmu, ali zavrsetkom kursa savladace se osnovne stvari iz knjigovodstva tako da je kurs dobra osnova za svakog ko radi u administraciji, ko ima sopstveni biznis i ko zeli vremenom da savlada i nauci poslove knjigovodstva. Zato sam uvek za kad je u pitanju bilo kakvo novo usvajanje znanja.
 
Ima tema ispod i glasi "Strah od konkurencije", mozda bi bilo dobro da svratite malo tamo.


Sa zavrsenim kursom niko ne moze biti knjigovodja niti moze preuzeti odgovornost vodjenja poslovnih knjiga i dokumentacije za bilo kakvu firmu, ali zavrsetkom kursa savladace se osnovne stvari iz knjigovodstva tako da je kurs dobra osnova za svakog ko radi u administraciji, ko ima sopstveni biznis i ko zeli vremenom da savlada i nauci poslove knjigovodstva. Zato sam uvek za kad je u pitanju bilo kakvo novo usvajanje znanja.

Draga Katarina, dok je ovaca treba ih sisati. Agencija za razvoj malih i srednjih preduzeca, Privredna komora Beograda i Privredna komora Srbije pruzaju preduzetnicima potrebna znamja i vestine u nacinu vodjenja posla kroz finansije i racunovodstvo, za vrlo male pare ili cak potpuno besplatno.Sto se tice konkurencije tu nemam cega da se plasim, jer sam 22 godine u ovom poslu i zao mi je sto ljudi bacaju pare zbog takvih kao sto si ti.
 
draganbg57, hvala na informaciji.;)
lkfinance, postojem vase znanje i iskustvo koje posedujete, ali zar nismo ovde da pomognemo jednim drugima?! :neutral: Naravno da kurs iz racunovodstva nije i svo znanje sveta da bi samostalno vodili racunovodstvo, vec samo osnova da se udje i u prakticni svet racunovodstva. I naravno ostaje obaveza svakog da uz Privredni pregled i druge strucne publikacije to znanje nadogradjuje i usavrsava.
 
draganbg57, hvala na informaciji.;)
lkfinance, postojem vase znanje i iskustvo koje posedujete, ali zar nismo ovde da pomognemo jednim drugima?! :neutral: Naravno da kurs iz racunovodstva nije i svo znanje sveta da bi samostalno vodili racunovodstvo, vec samo osnova da se udje i u prakticni svet racunovodstva. I naravno ostaje obaveza svakog da uz Privredni pregled i druge strucne publikacije to znanje nadogradjuje i usavrsava.

Knjigovodja u savremenom knjigovodstvu i tehnici je operater posebno sa obaveznim pdv
i knjigam kir i kpr ,tako da svaka zal za knjigovodstvom i gubljenje nekih pozicija je uzaludno naprotiv knjigovodstvom su se plasili drugi jer nisu hteli da prenose znanja a bili su obavezni sada u ovim trenutcima je bespotreban strah i predlazem svima koji hoce trebaju da vode knjige pogotovu sto od 1.2010 i fizicka lica mugu biti u pdv pa stacemo onda kada svi budemo morali da vodimo knjige .
 
Zamolila bih moderatora da prekine ovo besplatno reklamiranje i omalovazavanje racunovodstvenih poslova. Nikom ne bih preporucila kurs iz knjigovodstva, jer bez pracenja promena i stalnog usavrsavanja u ovom poslu bicete jako los knjigovodja, a takvi ni sebi necete trebati. Postoje profesione racunovodje koje odgovorno rade, ulazu u sebe. Neka svako radi svoj posao...Pozdrav...


pretpostavljam da si ti rodjena sa zanatom knjigovodje .Pa kako si ti to naucila sve je zanat
a ne filzofija .Tako bih vas zamolio da ne uticete svojim nepromislenim izjavama ,pogotovu ako niste nikada prenosili znjanje ili zanat drugome a ja cu vam poslati spisak pa mozete licno kontaktirati te ljude koji su naucili ovaj zanat za samo 10 dana
 
Poslednja izmena od moderatora:
draganbg57, hvala na informaciji.;)
lkfinance, postojem vase znanje i iskustvo koje posedujete, ali zar nismo ovde da pomognemo jednim drugima?! :neutral: Naravno da kurs iz racunovodstva nije i svo znanje sveta da bi samostalno vodili racunovodstvo, vec samo osnova da se udje i u prakticni svet racunovodstva. I naravno ostaje obaveza svakog da uz Privredni pregled i druge strucne publikacije to znanje nadogradjuje i usavrsava.

tako je pomocu tog kursa se ukljucujete kao vozac u saobracaj to vam je isto .Znaci oni koji pocinju da voze treba da voze po poljani .
 
Dragi darganbg57 izgleda da volite monolog. Da li ste culi za Savez racunovodja i revizora Srbije? Nauciti upravljanje motornim vozilom i saobracajne propise, mislim, da se mnogo razlikuje od posla kao sto je racunovodstvo....Kada budu platili prve kazne zbog svoje neprofesionalnosti, sigurno ce platiti knjigovodju i sto pre zaboraviti da su ikada probali da se bave tim poslom...
 
Dragi darganbg57 izgleda da volite monolog. Da li ste culi za Savez racunovodja i revizora Srbije? Nauciti upravljanje motornim vozilom i saobracajne propise, mislim, da se mnogo razlikuje od posla kao sto je racunovodstvo....Kada budu platili prve kazne zbog svoje neprofesionalnosti, sigurno ce platiti knjigovodju i sto pre zaboraviti da su ikada probali da se bave tim poslom...

jesam to su udruzenja koja samo uzimaju novac i nista ne rade niti kod njih ista mozete da naucite jer se ljudi nikada nisu bavili prakticnim knjigovodstvom nego sam su imali monopol na izdavanju "sertifikata " i uzimali novac .Srecom neko je shvatio da je stigao kapitalizam i da to ne treba i ukinuo tu sprdnju od takvog izdavanja sertifikata .I dobro je sto je to uradjeno jer je jedna birokratska grupa uizmala pare bez rada .
 
pretpostavljam da si ti rodjena sa zanatom knjigovodje .Pa kako si ti to naucila sve je zanat
a ne filzofija .Tako bih vas zamolio da ne uticete svojim nepromislenim izjavama ,pogotovu ako niste nikada prenosili znjanje ili zanat drugome a ja cu vam poslati spisak pa mozete licno kontaktirati te ljude koji su naucili ovaj zanat za samo 10 dana


...evo ovako...kurs traje 30 dana, kosta 15.000 dinara,
dobija se softver, prirucnik, praksa u njegovoj agenciji za knjigovodstvo...pa sad
ko voli nek izvoli....:think:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li neko zna da mi odgovori,da li vlasnik privrednog drustva moze biti zaposlen kao direktor u nekoj drugoj firmi,pored svoje firme?
Hvala unapred
Posto je u pitanju vlasnik, on po dva osnova moze biti direktor u drugoj firmi:
1) kao ovlasceno lice za zastupanje po izboru upravnog odbora te firme, a da nije zaposlen u toj firmi
2) kao direktor firme koji je zakljucio ugovor o radu sa tom drugom firmom.
Ostaje otvoreno pitanje trenutnog statusa: da li je on trenutno samo vlasnik ili je i vlasnik i direktor.

Za detaljniji odgovor me mozete kontaktirati na PM. Pozdrav!
 
i jos nesto da li imam neke obaveze kod doo

Nravno da imas. Ukoliko si samo vlasnik opstina ce ti razrezati placanje pio po resenju od 22%, ako se zaposlis u svom doo kao direktor onda ti se radi obracun zarade kao i svima samo su platni racuni drugaciji ( po meni to je mnogo bolja opcija...i zbog ostalih isplata na koje imas pravo u svom doo, ako si zaposlen u njemu...), taksa na isticanje firme, komunalna taksa, taksa za koriscenje gradskog gradjevinskog zemljista, podnosenje ERP obrasca, kao i ROD-1 obrazac, mislim da je to za pocetak....Ukoliko si zakupila poslovne prostorije, potrebno je da u poresku upravu odneses na uvid Ugovor o zakupu poslovnih prostorija koji imas sa zakupodavcem, da redovno placas zakupninu i porez na prihode od izdavanja nepokretnosti u zakup uz obrazac PP-OPJ4.Za detaljnije informacije mozes mi se obratiti na PM. Pozdrav i srecno!
 
pa bavicu se agenciskim poslovima iz oblasti pruzanja usluga , da li za tu vrstu delatnosti
mogu sama da naucim da vodim svoje knjige .

Naravno da mozes, kakvo je to pitanje. Kad su mogle hiljade drugih zasto ne bi i ti ALI...
Ako si tek otvorila agenciju i zapocinjes posao rano je da razmisljas o samostalnom vodjenju poslovnih knjiga.
Za pocetak nadji i plati dobrog knjigovodju, jer koliko god da platis knjigovodju procices jeftinije nego da placas i najmanju kaznu. Svoju energiju sad usmeri na posao, na upoznavanje trzista, na klijente, na kvalitet usluga a u slobodno vreme ako ga uopste budes imala na pocetku, sama ili uz knjigovodju uci kako se i sta knjizi, sortira, racuna i placa. Tek za godinu racunaj na sebe kao na nekog ko ce moci sam da sve zavrsi onako kako treba.
 
pozdrav svima,

potrebna mi je informacija na koji nacin se oporezuje naknada koja se daje zaposlenom od strane poslodavca za upotrebu njegovog privatnog vozila u sluzbene svrhe. u firmi je definisan bruto pausalni iznos od 400eur za mesec dana (tu je uracunat i trosak goriva i sve). da li se na tih 400eur gleda kao na klasicnu zaradu na koju ide porez 12% + doprinosi 17,9% (ako se ne varam) ili je to iznos koji se ne oporezuje?

hvala unapred na odgovoru
 

Back
Top