Pitanja iz knjigovodstva

EEEEEEEEEEE,sto se izdivaniste.............
Ja bih se nadovezala na visoke kazne u iznosima od 100 hilj.,do 3 miliona dinara.
Zaista je velik rizik pravnog lica koje obavlja posao,uzimajuci u obzir opreznost i odgovornost koje snosi ukoliko ne postuje zakon.
Jedino je problem cinjenica,da kao posledica recidiva komunizma sprovodioci istog,sami krse zakon,ne radeci svoj posao,sluzeci se zloupotrebom moci i polozaja,zarad licnih interesa i osnova................
Svima nam je opste poznata-takodje istorijska cinjenica,iz vremena titoisticke vladavine,kako izgleda dati malom coveku,malu poziciju...Zabatrga se razlakta,silnom silinom velike velicanstvenosti,svog malog sveta.Jer,zakoni postoje za druge-za njega ne,naravno!............
Sprovodioci istog,sluzeci se istim,ne bivaju kaznjeni i raskrinkavani............
To se u ovom nasem poslovnom svetu na srpskom kaze REKET,ali necemo o tome.........
 
EEEEEEEEEEE,sto se izdivaniste.............
Ja bih se nadovezala na visoke kazne u iznosima od 100 hilj.,do 3 miliona dinara.
Zaista je velik rizik pravnog lica koje obavlja posao,uzimajuci u obzir opreznost i odgovornost koje snosi ukoliko ne postuje zakon.
Jedino je problem cinjenica,da kao posledica recidiva komunizma sprovodioci istog,sami krse zakon,ne radeci svoj posao,sluzeci se zloupotrebom moci i polozaja,zarad licnih interesa i osnova................
Svima nam je opste poznata-takodje istorijska cinjenica,iz vremena titoisticke vladavine,kako izgleda dati malom coveku,malu poziciju...Zabatrga se razlakta,silnom silinom velike velicanstvenosti,svog malog sveta.Jer,zakoni postoje za druge-za njega ne,naravno!............
Sprovodioci istog,sluzeci se istim,ne bivaju kaznjeni i raskrinkavani............
To se u ovom nasem poslovnom svetu na srpskom kaze REKET,ali necemo o tome.........

Bravo.:klap::klap::klap:
Danas je izgleda jedan od onih retkih dana kada su na netu isključivo Pametni ljudi. Izgleda da su oni drugi danas zauzeti raznim pripremama za slavlje. Mada ne vidim čemu se vesele u ovakvoj Državi.z:poz:
 
Evo pitanja ? na osnovu cega se moze isplatiti gotovina sa racuna ( preduzetnik)? npr putni troskovi,materijalni troskovi postoji li neki limit? ima li preduzetnik pravo na bolovanje? sta u tom periodu sa radnjom uraditi?
 
Evo pitanja ? na osnovu cega se moze isplatiti gotovina sa racuna ( preduzetnik)? npr putni troskovi,materijalni troskovi postoji li neki limit? ima li preduzetnik pravo na bolovanje? sta u tom periodu sa radnjom uraditi?

Pa odgovorio si sam sebi,izmisli nekih troškova,prezentaciju proizvoda,reklamu,utovar istovar,nepredviđene troškove,gorivo,poslovni put,seminar itd...pusti mašti na volju,ali moraš imati papirologiju.Limit ti je za gorivo ovoliki,za prezentaciju noliki,ali ti to iskombinuj. Imaš pravo na bolovanje i to treba da plaća socijalno. Sa radnjom ne radi ništa,pošto si BOLESTAN i ne možeš trčati po kancelarijama, i nemoj da te prevare da je ugasiš,jer onda gubiš bolovanje,a svaka pokvarena državna službenica će te baš na to nagovarati. Zapamti da si npr. slomio nogu i ne možeš nikuda,a da nema nikog ko bi hteo da ti pomogne oko radnje.z;)z:poz:
 
Evo pitanja ? na osnovu cega se moze isplatiti gotovina sa racuna ( preduzetnik)? npr putni troskovi,materijalni troskovi postoji li neki limit? ima li preduzetnik pravo na bolovanje? sta u tom periodu sa radnjom uraditi?


Vodi računa da ti iznos materijalnih troškova koje podižeš ne pređe 50.000 dinara dnevno, ako pređe onda moraš da praviš posebnu specifikaciju i da banci "pravdaš"
iznos koji dižeš odnosno prilažeš im kopiju računa na osnovu kojih uzimaš novac.
 
Pa odgovorio si sam sebi,izmisli nekih troškova,prezentaciju proizvoda,reklamu,utovar istovar,nepredviđene troškove,gorivo,poslovni put,seminar itd...pusti mašti na volju,ali moraš imati papirologiju.Limit ti je za gorivo ovoliki,za prezentaciju noliki,ali ti to iskombinuj. Imaš pravo na bolovanje i to treba da plaća socijalno. Sa radnjom ne radi ništa,pošto si BOLESTAN i ne možeš trčati po kancelarijama, i nemoj da te prevare da je ugasiš,jer onda gubiš bolovanje,a svaka pokvarena državna službenica će te baš na to nagovarati. Zapamti da si npr. slomio nogu i ne možeš nikuda,a da nema nikog ko bi hteo da ti pomogne oko radnje.z;)z:poz:
kazem ja ima ljudi koji znaju!!
 
Bas lepo od vas sto se zezate, ja nisam kriminalac za kakvog ste me predstavili, samo se trudim da budem sto odgovornija i da ne upadnem u neku nevolju. Radila sam do sada u velikoj firmi u knjigovodstvu, ali samo deo posla. Sada moram da radim sve pa mi nije bas svejedno tj osecam se nesigurno. Interesu je me kako je u knjigovodstvenim firmam kada dodju kontrole, na sta obracaju paznju i sta kaznjavaju. Ja naravno ne radim nikakve kriminalne radnje, niti radim sa kriminalcima, nego cisto mogu negde da pogresim a da toga bas nisam svesna..............Kako da naucim knjigovodstvo tj ono sto ne znam i sto mi fali? Da li da upisem neki kurs ili da citam neku literaturu, predlozite sta je najbolje. Ako stavim DOO na mirovanje da li imam neke obaveze da placam ili nemam nikakve mesecne obaveze?
 
Bas lepo od vas sto se zezate, ja nisam kriminalac za kakvog ste me predstavili, samo se trudim da budem sto odgovornija i da ne upadnem u neku nevolju. Radila sam do sada u velikoj firmi u knjigovodstvu, ali samo deo posla. Sada moram da radim sve pa mi nije bas svejedno tj osecam se nesigurno. Interesu je me kako je u knjigovodstvenim firmam kada dodju kontrole, na sta obracaju paznju i sta kaznjavaju. Ja naravno ne radim nikakve kriminalne radnje, niti radim sa kriminalcima, nego cisto mogu negde da pogresim a da toga bas nisam svesna..............Kako da naucim knjigovodstvo tj ono sto ne znam i sto mi fali? Da li da upisem neki kurs ili da citam neku literaturu, predlozite sta je najbolje. Ako stavim DOO na mirovanje da li imam neke obaveze da placam ili nemam nikakve mesecne obaveze?

Čuj, ja o astrofizici nemam pojma pa se samim tim ni ne upuštam u tumačenje jednačina.. Najbolje će biti da se ti toga maneš za sada, ogromna je to materija da bi se ti igrala posla... Možeš nekome da navučeš ozbiljne probleme na vrat, a i sebi na kraju krajeva...

Lepo se zaposliš u nekoj knjigovodstvenoj agenciji i kroz praksu ćeš naučiti mnogo ako si zainteresovana. Pride nije naodmet i literatura a možeš i na kurs, neće da škodi. Ovo što sada radiš je čist amaterizam. Ne smeš da budeš odgovorna za bilo čije knjigovodstvo kada si tako neiskusna.
 
Pozdrav svima, ja sam nova ovde a i u poslu knjigovodje. Bila sam hrabra da otvorim DOO cija je delatnost pruzanje knjigovodstvenih usluga, ali mi hrabrost iz dana u dan opada. Tacnije uhvatila me je panika od svega, pa mi treba pomoc nekog ko je iskusan u ovom poslu. Prvo kao klijenta imam firmu koja je u blokadi prilicnu cifru, da li ja zbog toga mogu imati nekih problema? Da li je bolje da im otkazem ugovor ili da nastavim da radim za njih? Kako oni mogu da vrse placanje( da li menicu koju dobiju od svoih duznika mogu koristiti za placanje svojih obaveza s obzirom da su u blokadi? )? Imaju jos nekih peripetija sa knjiznim zaduzenjima putem kojih uzimaju robu od svojih kupaca i ovim putem umanjuju medjusobne obaveze kao i PDV? da li je to ispravno i kako se uopste to knjiz? Hvala unapred svima koji su voljni da mi pomognu. I jos nesto me interesuje, da li DOO moze da se stavi na mirovanje i kakve onda obaveze moraju da se placaju? HVALAAAAAAAAAAA.z:girl:


Ovo je prazna prica.
Za posao knigovodje i otvaranje agencije koja pruta te usluge,treba se biti sertifikovani knjigovodja,a za to se polazu testovi znanja...I zna se sta je doo i pravila vezana ta otvaranje i zatvaranje privrednih drustava
 
Ovo je prazna prica.
Za posao knigovodje i otvaranje agencije koja pruta te usluge,treba se biti sertifikovani knjigovodja,a za to se polazu testovi znanja...I zna se sta je doo i pravila vezana ta otvaranje i zatvaranje privrednih drustava

Ja mislim da je ona radila u nekoj firmi sa završenom birotehničkom štolom i to npr.samo na kontiranju.O ostalom nema blage veze.Onda je ostala bez posla,otišla u APR i otvorila DOO a delatnost je stavila knjigovodstvenu, i mislila je da to može tako. Ona još nije imala ni jednu kontrolu.Tokom prve kontrole će je zatvoriti i napisati prijavu (kladim se u 100 Eur-a) Prvo ona nema položen stručni ispit,zatim ne poznaje propise i ne zna da se ti propisi svako malo menjaju.trebala bi da se upiše na kurs i pretplati na Privredni glasnik da bude u toku.Još joj je bolje naka ona zaposli PRAVU knjigovođu kod sebe,neka njoj daje 80% profita sebi neka zadrži 20% i neka glumi direktora.z:hm:
 
Gadno si se uputila. Za svaku brljariju u papirima,ti lično ćeš dobiti krivičnu prijavu kao da si čoveka ubila.z:hm:
Klijenta ne smeš ostavljati (u stvari smeš ali si onda neprofesionalna)
Menicu mogu preneti indostamentom da je koristi neko drugi (prouči menično poslovanje)
To prenošenje duga i potraživanja se zove kompenzacija i tako se i knjiži,a ako je inostrana firma za kompenzaciju moraš tražiti odobrenje Ministarstva za privredne odnose sa inostransrvom (ili kako se već sad zove),a ako zaključe ugovore o barter aranžmanu onda ne moraju tražiti odobrenje, ugovore i potraživanja mogu izmiriti i cesijom itd...
Čini mi se da si pošla grlom u jagode. Ja sam ti dao neke smernice a ostalo je na tebi.
UČITI,UČITI I SAMO UČITI što reko drug Lenjin.z;)z:poz:

p.s. ako hoćeš da se rešiš tog svog DOO bez likvidacije javi se na pp

Pa kolega to nije kompenzacija i ne plasi koleginicuTo je vrlo specifican i tezak posao, slabo placen obzirom na ogroman trud i znanje koji zahtjeva.
 
Pa kolega to nije kompenzacija i ne plasi koleginicuTo je vrlo specifican i tezak posao, slabo placen obzirom na ogroman trud i znanje koji zahtjeva.

Нисам мислио на ОВУ компензацију:
Компензација је према Адлеру, механизам надокнађивања неког (стварног или фиктивног) телесног, психичког или друштвеног недостатка или неадекватности. Сваки појединац, у складу са својим животним планом, на свој начин компензује осећање инфериорности. Према Карл Густав Јунгу, спонтана тежња да се неразвијена свесна функција надокнади развојем у несвесном. Један од механизама одбране код кога успехом на једном пољу, особа надокнађује осећања неуспеха у другомz:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio na nešto ovako:
1.kompenzaciju potraživanja i obveza prema istom poslovnom partneru
2.lančanu kompenzaciju, kad izabrani kupac i dobavljač nisu isti partner
3.bianco kompenzaciju potraživanja i obveza prema istom poslovnom partneru, kada još nisu poznati podaci koje ćemo obaveze i potraživanja zatvarati kompenzacijom
4.bianco kompenzaciju, kad izabrani dobavljač i kupac nisu isti poslovni partner, a još nisu poznati podaci koje ćemo obaveze i potraživanja zatvarati kompenzacijom.
Koja njoj treba ISKRENO NE ZNAM!:zima2:
 
Иначе не плашим је без разлога,а колегиница ми није, јер веровали или не ја сам обични Предузетник који је студирао Агрономију а од економије није знао ни Е кад је почео да се бави "бизнисом" управо као што она данас покушава.
Јел да да ме је држава лепо "принудно" ишколовала? z:p
Тако нешто може само код нас у Смрдији. Дошли смо до тога да би неко био предузетник или директор (од,кд,доо) са два члана мора тако добро да познаје прописе да може да разговара са књиговођом на равноправној основи.z:poz:
Ево шта се деси због папира:

KRAGUJEVAC - Kriminalistička policija SUP-a Kragujevac podnela je juče Okružnom
javnom tužilaštvu krivične prijave protiv koordinatora za ekonomsko-finansijske
poslove firme „Ronako" iz Opova i NIP „Vesti dana" Ljiljane Ivanović, kao i
protiv Radisava Obradovića i Vukice Dobrivojević, sudije trgovinskog suda u
Kragujevcu, zbog zloupotrebe službenog položaja.
Policija je saopštila da sumnja da je Ivanovićka zloupotrebila službeni položaj
i falsifikovala službene isprave tako što je Trgovinskom sudu u Kragujevcu
dostavila fiktivna knjižna zaduženja štamparije „Nikola Nikolić" iz Kragujevca,
Čime je navedena štamparija oštećena za 22,7 miliona dinara.
Sudije Trgovinskog suda u Kragujevcu Obradović i Dobrivojević, prema sumnjama
policije, izvršili su krivično delo korupcije u pravosuđu, jer su svojim
postupanjem omogućili da „Ronako" i „Vesti dana" na štetu štamparije zarade
22,7 miliona dinara. (FONETJ
:zima2:
 
Vidim Antoniuss visestruko si obrazovan sto je za pohvalu.Hvala za ono predavanje o vrstama kompenzacije.Svaki dan naucis nesto novo.Zena je cini mi se, pitala moze li platito obaveze mjenicom.Na to sam mislila kad sam rekla da to nije kompenzacija, ali postoji cesija odnosno preuzimanje duga.E sad, treba vidjeti ko je s kim u poslovnom odnosu.A ono da si morao nauciti propise, pa naravno, inace bi te knjigovodje vozale ko zadju mecku.Svi moraju prouciti propise.z:poz:
 
Sadasnja firma mi je d.o.o. u PDV sistemu,zanima me dali mogu da predjem na pausalni ne oporezivi sistem,e sad tu me zbunjuje to sto znam da je limit 4 miliona din a ja sam u prosloj godini imao poslovanje od 6 miliona din(od tih 6 miliona 90% je samo proslo kroz moju firmu i odmah placeno za usluge drugoj firmi,pa bi pitanje mozda ne strucno postavljeno glasilo: Dali svaki dinar koji prodje kroz firmu ima udeo u zavrsnom racunu na osnovu kog drzava nudi opciju Pausal ili PDV ili se to nekako drugacije racuna?
 

Back
Top