Pitanja iz knjigovodstva

Posto je u pitanju vlasnik, on po dva osnova moze biti direktor u drugoj firmi:
1) kao ovlasceno lice za zastupanje po izboru upravnog odbora te firme, a da nije zaposlen u toj firmi
2) kao direktor firme koji je zakljucio ugovor o radu sa tom drugom firmom.
Ostaje otvoreno pitanje trenutnog statusa: da li je on trenutno samo vlasnik ili je i vlasnik i direktor.

Za detaljniji odgovor me mozete kontaktirati na PM. Pozdrav!

Hvala na svim informacijama,htela bih jos nsto upitati.
Da li moze vlasnik Priv.drustva pravne forme doo,osnovati jos jedno preduzece istog pravnog statusa?
 
pretpostavljam da si ti rodjena sa zanatom knjigovodje .Pa kako si ti to naucila sve je zanat
a ne filzofija .Tako bih vas zamolio da ne uticete svojim nepromislenim izjavama ,pogotovu ako niste nikada prenosili znjanje ili zanat drugome a ja cu vam poslati spisak pa mozete licno kontaktirati te ljude koji su naucili ovaj zanat za samo 10 dana
Pozdrav svima,
slucajno sam naisao na ovu temu pa moram da reagujem. Naime, isao sam na kurs kod doticnog gospodina Gogica koji ovde reklamira svoju agenciju i softver. Na kraju kursa, zakljucak se sam nametnuo (prema svemu sto smo slusali), da je knjigovodstvo sablonski posao (s cime se neslazem). Ovaj kurs je dobar za nekoga ko nema apsolutno nikakvu predstavu o knjigovodstvu. Na kursu se rade neke najosnovnije stvari koje mozete da naucite i sami (npr. citanjem ovog foruma).
Na kursu se radi u programu Tauryss koji je katastrofalan i daleko od nekog modernog knjigovodstvenog softvera. U toku rada je stalno pucao, pa moramo da ga zatvorimo pa ponovo otvorimo.
Na kraju sticem utisak da ovaj kurs sluzi da kupite taj softver (predavac i kreator softvera su verovatno u nekom dilu), jos nam je nudjen neki drugi softver za popunjavanje formulara (zaboravio sam kako se zove). Nakon nekoliko dana, posle kursa dobili smo mail gde predavac pita da li smo kupili pomenuti softver :).

Tako da preporucujem neki ozbiljni kurs ako razmisljate da se ozbiljno bavite knjigovodstvom (neka je i skuplji ali barem cete nesto nauciti).

Pozdrav,
Mirko
 
Pozdrav svima,
slucajno sam naisao na ovu temu pa moram da reagujem. Naime, isao sam na kurs kod doticnog gospodina Gogica koji ovde reklamira svoju agenciju i softver. Na kraju kursa, zakljucak se sam nametnuo (prema svemu sto smo slusali), da je knjigovodstvo sablonski posao (s cime se neslazem). Ovaj kurs je dobar za nekoga ko nema apsolutno nikakvu predstavu o knjigovodstvu. Na kursu se rade neke najosnovnije stvari koje mozete da naucite i sami (npr. citanjem ovog foruma).
Na kursu se radi u programu Tauryss koji je katastrofalan i daleko od nekog modernog knjigovodstvenog softvera. U toku rada je stalno pucao, pa moramo da ga zatvorimo pa ponovo otvorimo.
Na kraju sticem utisak da ovaj kurs sluzi da kupite taj softver (predavac i kreator softvera su verovatno u nekom dilu), jos nam je nudjen neki drugi softver za popunjavanje formulara (zaboravio sam kako se zove). Nakon nekoliko dana, posle kursa dobili smo mail gde predavac pita da li smo kupili pomenuti softver :).

Tako da preporucujem neki ozbiljni kurs ako razmisljate da se ozbiljno bavite knjigovodstvom (neka je i skuplji ali barem cete nesto nauciti).

Pozdrav,
Mirko

Na doticnom sajtu su svu korisnici tog programa (pa se moze proveriti )sve je transparetno ,vezba se radila na ovisu 2007 ,koji cita program koji je u ofisu 2003 ,to je jedno a drugo je da je vezba radjena na demo verziji ,sto znaci sledece kada se uzme program onda se izvrsi podesavanje.Ne kupovina softvera nije uslovljena naprotiv softver se dobija besplatno
za polaznika te godine tako da informacije nisu tacne odnosno su netacne.E sada na kursu nije bilo polaznika koji nije uradio sve od pocetetka do kraja tj do bilansa i za to postoji kopija tako da se sve moze proveriti.Nema ti nista sve je na proveru.
 
Pozdrav svima,
slucajno sam naisao na ovu temu pa moram da reagujem. Naime, isao sam na kurs kod doticnog gospodina Gogica koji ovde reklamira svoju agenciju i softver. Na kraju kursa, zakljucak se sam nametnuo (prema svemu sto smo slusali), da je knjigovodstvo sablonski posao (s cime se neslazem). Ovaj kurs je dobar za nekoga ko nema apsolutno nikakvu predstavu o knjigovodstvu. Na kursu se rade neke najosnovnije stvari koje mozete da naucite i sami (npr. citanjem ovog foruma).
Na kursu se radi u programu Tauryss koji je katastrofalan i daleko od nekog modernog knjigovodstvenog softvera. U toku rada je stalno pucao, pa moramo da ga zatvorimo pa ponovo otvorimo.
Na kraju sticem utisak da ovaj kurs sluzi da kupite taj softver (predavac i kreator softvera su verovatno u nekom dilu), jos nam je nudjen neki drugi softver za popunjavanje formulara (zaboravio sam kako se zove). Nakon nekoliko dana, posle kursa dobili smo mail gde predavac pita da li smo kupili pomenuti softver :).

Tako da preporucujem neki ozbiljni kurs ako razmisljate da se ozbiljno bavite knjigovodstvom (neka je i skuplji ali barem cete nesto nauciti).

Pozdrav,
Mirko

Ja sam polaznik kursa i za razliku od mog kolega koji nije ni zapamtio sta je vezbao i sta je video ja sam prezadovoljna i nacinom rada i prezentacijom kako softvera tako i onoga sto smo radili ,i jos jedno covek nam je prezentirao progam sa formulare koji je fantastican zaista kao i program za izracunavanje po modelu 97 .Znaci covek je sve ponudio sto treba za rad kao i nacin kako se salju dokumenta i primaju kao mogucnost konsultacije ako se slucajno odlucimo za taj program .I na kraju nam je izmedju ostalog dao ciatac kartica kako bi donosili odluke citajuci ono sto smo knjizili i to je na takav nacin prestavljeno da ja koja sam zavrsila fakultet mogu samo da kazeme HVALA.
 
Ja sam polaznik kursa i za razliku od mog kolega koji nije ni zapamtio sta je vezbao i sta je video ja sam prezadovoljna i nacinom rada i prezentacijom kako softvera tako i onoga sto smo radili ,i jos jedno covek nam je prezentirao progam sa formulare koji je fantastican zaista kao i program za izracunavanje po modelu 97 .Znaci covek je sve ponudio sto treba za rad kao i nacin kako se salju dokumenta i primaju kao mogucnost konsultacije ako se slucajno odlucimo za taj program .I na kraju nam je izmedju ostalog dao ciatac kartica kako bi donosili odluke citajuci ono sto smo knjizili i to je na takav nacin prestavljeno da ja koja sam zavrsila fakultet mogu samo da kazeme HVALA.
Dobar dan ponovo,
ja sam vrlo dobro zapamtio sta sam vezbao (ime tog drugog softvera sam zaboravio, bilo je to davno). Samo kazem da je taj kurs neodgovarajuci za bilo kakvo ozbiljno bavljenje knjigovodstvom. U praksi stvari nisu bas tako idealne, a slozicemo se da je knjigovodstvo jako odgovoran posao. Zamislite kad bi se tako lako ucilo knjigovodstvo. I ja sam dobio citac kartica, ali ako ste na fakultetu stekli neko osnovno znanje iz knjigovodstva, taj citac vam je nepotreban.
Sto se tice samog softvera, mislim da sam tu kompetentan da sudim posto se i sam bavim razvojem poslovnog softvera. Cenim svakog coveka koji se u Srbiji bavi razvojem softvera, pa i ovog coveka koji je kreator Tauryss - a, ali ovaj softver je jednostavno zaostao u vremenu i potpuno je nepouzdan.
Ne znam da li je softver besplatan, ali i ako jeste licenca vredi godinu dana, tako da mi to lici na one prodaje prvo malo besplatno, a onda ce odredjeni procenat da kupi taj softver (nesto slicno kao sto se nudi ADSL za 1 dinar). Dakle, jeste neki vid reklame i prodaje, ali nemam nista protiv takvog nacina rada samo to treba da se naglasi na pocetku.

Pozdrav,
Mirko
 
Dobar dan ponovo,
ja sam vrlo dobro zapamtio sta sam vezbao (ime tog drugog softvera sam zaboravio, bilo je to davno). Samo kazem da je taj kurs neodgovarajuci za bilo kakvo ozbiljno bavljenje knjigovodstvom. U praksi stvari nisu bas tako idealne, a slozicemo se da je knjigovodstvo jako odgovoran posao. Zamislite kad bi se tako lako ucilo knjigovodstvo. I ja sam dobio citac kartica, ali ako ste na fakultetu stekli neko osnovno znanje iz knjigovodstva, taj citac vam je nepotreban.
Sto se tice samog softvera, mislim da sam tu kompetentan da sudim posto se i sam bavim razvojem poslovnog softvera. Cenim svakog coveka koji se u Srbiji bavi razvojem softvera, pa i ovog coveka koji je kreator Tauryss - a, ali ovaj softver je jednostavno zaostao u vremenu i potpuno je nepouzdan.
Ne znam da li je softver besplatan, ali i ako jeste licenca vredi godinu dana, tako da mi to lici na one prodaje prvo malo besplatno, a onda ce odredjeni procenat da kupi taj softver (nesto slicno kao sto se nudi ADSL za 1 dinar). Dakle, jeste neki vid reklame i prodaje, ali nemam nista protiv takvog nacina rada samo to treba da se naglasi na pocetku.

Pozdrav,
Mirko

To je dobro sto si zaboravio ime softvera nije on poenta nego je poenta kako se radi u softveru da se to vidi kako bi se shvatio sistem rada u njima a ne kako bi se on kupio
mozete vi na kurs da doneste i vas softver ako ga imate ali bolje da ga vidite i da osetite nego da vam se prica u teoriji .To je jedno a drugo za polaznike je bitno da ga sto manje kosta i obuka i softver to je poenta vidim da nisi shvatio sustinu .A kada vi budete imali novca i saznanja o istim vas je izbor.Ovde je stvar u tome da prakticno raditie i da savladate to sto radite i da se sa tim upoznate .Trece i najvznije a to takodje niste shvatili a niste ni pitali a to je kada trazite posao onda imate sansu da pokazete ono sto znate jer taj softver dobijate da prezentujete ne softver nego znaje koje vam je predavac Gogic preneo i objasnio.Znaci vas niko nije terao da kupite softver niti da ga koristite ali vam je predavac zeleo da pomogne a da vas ne kosta jer je svaki poceak tezak i mozda je i materijalno isto vazno e pa kada vam to neko nudi besplatno onda nemate pravo da to ne cenite ali imate pravo da trezite nesto bolje i tome treba da tezite .Nadam se da je sada sve jasnije.
 
moze li neko da mi objasni bolovanje preko 30 dana sta se radi i koja dokumenta trebaju .Hvala

Pa sad, ne razumem na kakva dokumenta mislis ali mislim da je jedina razlika koja ti mozda nesto znaci ta da se na dugotrajnije bolovanje odlazi samo uz saglasnost lekarske komisije, tj lekar opste prakse ne moze da potpise i odobri bolovanje duze od mesec dana vec to cini komisija na osnovu postojecih nalaza i dodatnih pregleda.
Dokumenti za bolovanje su verovatno doznake koje dobijes kao opravdanje za odsustvo, izdaju se jednom mesecno, obicno svakog prvog u mesecu.
 
Pozdrav svima!
Trebaju mi info za pausalnu marketinsku agenciju i silnim porezima, doprinosima i obavezama koji ce me cekati!
Naime, planirani i vrlo verovatno imacu godisnji promet od oko 3 miliona rsd, ako uzmemo u obzir da ce me mesecni doprinosi porezi i sl. izaci na od 18.000 do 25.000 din, da li na razliku tj ostatak do 3 mil placam dodatni porez na dobit i poreze i doprinose na dohodak?

Molim vas hitno za pomoc!
 
Pozdrav svima!
Trebaju mi info za pausalnu marketinsku agenciju i silnim porezima, doprinosima i obavezama koji ce me cekati!
Naime, planirani i vrlo verovatno imacu godisnji promet od oko 3 miliona rsd, ako uzmemo u obzir da ce me mesecni doprinosi porezi i sl. izaci na od 18.000 do 25.000 din, da li na razliku tj ostatak do 3 mil placam dodatni porez na dobit i poreze i doprinose na dohodak?

Molim vas hitno za pomoc!

porez na dohodak placas na osnovu prihoda koji izkazes u poreskoj prijavi ppdg ako je taj prihod veci od razreza onda ces platiti doprinose od 37.80 na taj iznos koji iskazes a porez na dohodak na taj iznos 12 % pa sada izracunaj.
 
OTE=MARA SKOLJKA;14877850]Vlasnik preduzeca hoce da proda gradjevinski objekat sam sebi , da li neko zna da objasni proceduru?[/QUOTE]

ispostavlja fakturu ili sklapa ugovor o kupovini.Sve zavisi da li je nov gradjevinski objekat ili nije od toga zavisi porez da li ce biti 8 ili 2.5 .I takav objekat se isknjizi iz preduzeca.
 
Ne znam da li je ovo pravo mest da postavim pitanje
koje se tiče fiskalizacije kase
Firma je otvrena u Kargujevcu, ali želimo da otvorimo radnju u Beogradu. dok ne nadjemo odgovarjući lokal uveli bismo fiskalnu kasu u stan koji iznajmljujemo (dakle na mesec do dva najviše), ali me zanima koja je procedura za to? Da li su potrebne posebno dozvole vlasnika stana?
 
Cula sam da privantna firma moze da stipendira studente, tako sto mu drzava odbije od poreza taj novac koji ce vlasnik firme dati stipendisti. Interesu je mi kako se odredjuje visina stipendije koju on moze da da i sta sve treba da uradi vlasnik i student da bi dobio stipendiju. Postoje li neki uslovi?
 

Back
Top