Pitanja iz knjigovodstva - Strana 14
Strana 14 od 29 PrvaPrva ... 410111213141516171824 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 326 do 350 od 717

Tema: Pitanja iz knjigovodstva

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pitanja iz knjigovodstva

Citat Original postavio smotanko1 Pogledaj poruku
    Kolike su cene knjigovodstvenih usluga u Beogradu za jednu MP sa jednim zaposlenim radnikom van sistema PDV-a. U pitanju je o.d.
    cena za vodjenje jedne maloprodaje radnje sa mesovitom robom u agenciji Gogic je 50 evra ,medjutim ovde imate mogucnost da za 150 evra naucite sami da to radite i da na taj nacin ustedite novac jer se ova agencija bavi i obukom knjigovodja i to vrlo brzo kurs traje 10 dana.Pa sada izracunajte 50 x 12 to je 600 evra a ako vi vodite kinjige bicete u dobiti za 600 -150 to je 450 evra.Mislim da vam je ova racunca jasna i ja vam je predlazem jer ja sam tako poceo .Mozete i da vidite sa agencijom ona ima kurs putem interneta .
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 13.06.2010. u 04:16

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio armada Pogledaj poruku
    Interesuje me da li moram da polozim sertifikat sa racunovodju da bi mogla da otvorim knjigovodstvenu agenciju?
    Da bi otvorili knjigovodstvenu agenciju morate znati da vodite knjige a sertifikat van nije potreban ali imate sledece mogucnosti ili sami da naucite da vodite knjige ili da nadjete nekoga ko to zna da radi.
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 13.06.2010. u 04:18

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ridjokosa74 Pogledaj poruku
    Zna li neko da mi kaze sta sve obuhvata vodjenje knjiga zubarskoj ordinaciji ili gde mogu malo da procitam o tome
    Za zubarsku ordinaciju potrebno je ako niste u sistemu pdv ( manje od 4 000 000 ) onda morate da vodite knjigu KPO .
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 13.06.2010. u 04:19

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ana05 Pogledaj poruku
    j.e.l.e.n.a. da li je moguce da postoji program od 100 eur !? Hmmm.... vrlo sam zainteresovanaj.... Mozes li mi poslati neke detaljnije podatke o tom programu (sta sve obuhvata) i kontak osoba (sajt). Unapred hvala....
    da program tauryss je 90 eura.
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 13.06.2010. u 04:19

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zamolila bih moderatora da prekine ovo besplatno reklamiranje i omalovazavanje racunovodstvenih poslova. Nikom ne bih preporucila kurs iz knjigovodstva, jer bez pracenja promena i stalnog usavrsavanja u ovom poslu bicete jako los knjigovodja, a takvi ni sebi necete trebati. Postoje profesione racunovodje koje odgovorno rade, ulazu u sebe. Neka svako radi svoj posao...Pozdrav...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio lkfinance Pogledaj poruku
    Zamolila bih moderatora da prekine ovo besplatno reklamiranje i omalovazavanje racunovodstvenih poslova. Nikom ne bih preporucila kurs iz knjigovodstva, jer bez pracenja promena i stalnog usavrsavanja u ovom poslu bicete jako los knjigovodja, a takvi ni sebi necete trebati. Postoje profesione racunovodje koje odgovorno rade, ulazu u sebe. Neka svako radi svoj posao...Pozdrav...
    Ima tema ispod i glasi "Strah od konkurencije", mozda bi bilo dobro da svratite malo tamo.

Sa zavrsenim kursom niko ne moze biti knjigovodja niti moze preuzeti odgovornost vodjenja poslovnih knjiga i dokumentacije za bilo kakvu firmu, ali zavrsetkom kursa savladace se osnovne stvari iz knjigovodstva tako da je kurs dobra osnova za svakog ko radi u administraciji, ko ima sopstveni biznis i ko zeli vremenom da savlada i nauci poslove knjigovodstva. Zato sam uvek za kad je u pitanju bilo kakvo novo usvajanje znanja.

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    Ima tema ispod i glasi "Strah od konkurencije", mozda bi bilo dobro da svratite malo tamo.

Sa zavrsenim kursom niko ne moze biti knjigovodja niti moze preuzeti odgovornost vodjenja poslovnih knjiga i dokumentacije za bilo kakvu firmu, ali zavrsetkom kursa savladace se osnovne stvari iz knjigovodstva tako da je kurs dobra osnova za svakog ko radi u administraciji, ko ima sopstveni biznis i ko zeli vremenom da savlada i nauci poslove knjigovodstva. Zato sam uvek za kad je u pitanju bilo kakvo novo usvajanje znanja.
    Draga Katarina, dok je ovaca treba ih sisati. Agencija za razvoj malih i srednjih preduzeca, Privredna komora Beograda i Privredna komora Srbije pruzaju preduzetnicima potrebna znamja i vestine u nacinu vodjenja posla kroz finansije i racunovodstvo, za vrlo male pare ili cak potpuno besplatno.Sto se tice konkurencije tu nemam cega da se plasim, jer sam 22 godine u ovom poslu i zao mi je sto ljudi bacaju pare zbog takvih kao sto si ti.

Početnik Ana05 (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

draganbg57, hvala na informaciji.
    lkfinance, postojem vase znanje i iskustvo koje posedujete, ali zar nismo ovde da pomognemo jednim drugima?! Naravno da kurs iz racunovodstva nije i svo znanje sveta da bi samostalno vodili racunovodstvo, vec samo osnova da se udje i u prakticni svet racunovodstva. I naravno ostaje obaveza svakog da uz Privredni pregled i druge strucne publikacije to znanje nadogradjuje i usavrsava.

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

lkfinance, postojem vase znanje i iskustvo koje posedujete, ali zar nismo ovde da pomognemo jednim drugima?! Naravno da kurs iz racunovodstva nije i svo znanje sveta da bi samostalno vodili racunovodstvo, vec samo osnova da se udje i u prakticni svet racunovodstva. I naravno ostaje obaveza svakog da uz Privredni pregled i druge strucne publikacije to znanje nadogradjuje i usavrsava.
    Knjigovodja u savremenom knjigovodstvu i tehnici je operater posebno sa obaveznim pdv
    i knjigam kir i kpr ,tako da svaka zal za knjigovodstvom i gubljenje nekih pozicija je uzaludno naprotiv knjigovodstvom su se plasili drugi jer nisu hteli da prenose znanja a bili su obavezni sada u ovim trenutcima je bespotreban strah i predlazem svima koji hoce trebaju da vode knjige pogotovu sto od 1.2010 i fizicka lica mugu biti u pdv pa stacemo onda kada svi budemo morali da vodimo knjige .

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pretpostavljam da si ti rodjena sa zanatom knjigovodje .Pa kako si ti to naucila sve je zanat
    a ne filzofija .Tako bih vas zamolio da ne uticete svojim nepromislenim izjavama ,pogotovu ako niste nikada prenosili znjanje ili zanat drugome a ja cu vam poslati spisak pa mozete licno kontaktirati te ljude koji su naucili ovaj zanat za samo 10 dana
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 13.06.2010. u 04:20

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

tako je pomocu tog kursa se ukljucujete kao vozac u saobracaj to vam je isto .Znaci oni koji pocinju da voze treba da voze po poljani .

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Dragi darganbg57 izgleda da volite monolog. Da li ste culi za Savez racunovodja i revizora Srbije? Nauciti upravljanje motornim vozilom i saobracajne propise, mislim, da se mnogo razlikuje od posla kao sto je racunovodstvo....Kada budu platili prve kazne zbog svoje neprofesionalnosti, sigurno ce platiti knjigovodju i sto pre zaboraviti da su ikada probali da se bave tim poslom...

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dragi darganbg57 izgleda da volite monolog. Da li ste culi za Savez racunovodja i revizora Srbije? Nauciti upravljanje motornim vozilom i saobracajne propise, mislim, da se mnogo razlikuje od posla kao sto je racunovodstvo....Kada budu platili prve kazne zbog svoje neprofesionalnosti, sigurno ce platiti knjigovodju i sto pre zaboraviti da su ikada probali da se bave tim poslom...
    jesam to su udruzenja koja samo uzimaju novac i nista ne rade niti kod njih ista mozete da naucite jer se ljudi nikada nisu bavili prakticnim knjigovodstvom nego sam su imali monopol na izdavanju "sertifikata " i uzimali novac .Srecom neko je shvatio da je stigao kapitalizam i da to ne treba i ukinuo tu sprdnju od takvog izdavanja sertifikata .I dobro je sto je to uradjeno jer je jedna birokratska grupa uizmala pare bez rada .

Starosedelac Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3272

Citat Original postavio draganbg57 Pogledaj poruku
    pretpostavljam da si ti rodjena sa zanatom knjigovodje .Pa kako si ti to naucila sve je zanat
    a ne filzofija .Tako bih vas zamolio da ne uticete svojim nepromislenim izjavama ,pogotovu ako niste nikada prenosili znjanje ili zanat drugome a ja cu vam poslati spisak pa mozete licno kontaktirati te ljude koji su naucili ovaj zanat za samo 10 dana

...evo ovako...kurs traje 30 dana, kosta 15.000 dinara,
    dobija se softver, prirucnik, praksa u njegovoj agenciji za knjigovodstvo...pa sad
    ko voli nek izvoli....
    Poslednji put ažurirao/la Error : 15.06.2010. u 09:53
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Zainteresovan član LadyHyde (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

Da li neko zna da mi odgovori,da li vlasnik privrednog drustva moze biti zaposlen kao direktor u nekoj drugoj firmi,pored svoje firme?
    Hvala unapred

Početnik Ana05 (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

LadyHyde, moze. Cak i u slucaju ako je ne samo vlasnik svoje firme vec i radi u njoj.

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LadyHyde Pogledaj poruku
    Da li neko zna da mi odgovori,da li vlasnik privrednog drustva moze biti zaposlen kao direktor u nekoj drugoj firmi,pored svoje firme?
    Hvala unapred
    vlasnik firme ako je u svojoj firmi direktor i vlasnik moze biti direktro u drugoj firmi kao
    dopunska delatnost iz radnog odnosa

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LadyHyde Pogledaj poruku
    Hvala unapred
    Posto je u pitanju vlasnik, on po dva osnova moze biti direktor u drugoj firmi:
    1) kao ovlasceno lice za zastupanje po izboru upravnog odbora te firme, a da nije zaposlen u toj firmi
    2) kao direktor firme koji je zakljucio ugovor o radu sa tom drugom firmom.
    Ostaje otvoreno pitanje trenutnog statusa: da li je on trenutno samo vlasnik ili je i vlasnik i direktor.

Za detaljniji odgovor me mozete kontaktirati na PM. Pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...e da otvorila sam doo i sada sta treba da radim .Imali neko neko iskustvo kako ,sta i tako to .Da li ima neki savet iskren .Pomozite

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

i jos nesto da li imam neke obaveze kod doo

Aktivan član NT Vending (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio milijana12 Pogledaj poruku
    A sta ti je djelatnost, cime se bavis?

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nravno da imas. Ukoliko si samo vlasnik opstina ce ti razrezati placanje pio po resenju od 22%, ako se zaposlis u svom doo kao direktor onda ti se radi obracun zarade kao i svima samo su platni racuni drugaciji ( po meni to je mnogo bolja opcija...i zbog ostalih isplata na koje imas pravo u svom doo, ako si zaposlen u njemu...), taksa na isticanje firme, komunalna taksa, taksa za koriscenje gradskog gradjevinskog zemljista, podnosenje ERP obrasca, kao i ROD-1 obrazac, mislim da je to za pocetak....Ukoliko si zakupila poslovne prostorije, potrebno je da u poresku upravu odneses na uvid Ugovor o zakupu poslovnih prostorija koji imas sa zakupodavcem, da redovno placas zakupninu i porez na prihode od izdavanja nepokretnosti u zakup uz obrazac PP-OPJ4.Za detaljnije informacije mozes mi se obratiti na PM. Pozdrav i srecno!

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio NT Vending Pogledaj poruku
    A sta ti je djelatnost, cime se bavis?
    pa bavicu se agenciskim poslovima iz oblasti pruzanja usluga , da li za tu vrstu delatnosti
    mogu sama da naucim da vodim svoje knjige .

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa bavicu se agenciskim poslovima iz oblasti pruzanja usluga , da li za tu vrstu delatnosti
    mogu sama da naucim da vodim svoje knjige .
    Naravno da mozes, kakvo je to pitanje. Kad su mogle hiljade drugih zasto ne bi i ti ALI...
    Ako si tek otvorila agenciju i zapocinjes posao rano je da razmisljas o samostalnom vodjenju poslovnih knjiga.
    Za pocetak nadji i plati dobrog knjigovodju, jer koliko god da platis knjigovodju procices jeftinije nego da placas i najmanju kaznu. Svoju energiju sad usmeri na posao, na upoznavanje trzista, na klijente, na kvalitet usluga a u slobodno vreme ako ga uopste budes imala na pocetku, sama ili uz knjigovodju uci kako se i sta knjizi, sortira, racuna i placa. Tek za godinu racunaj na sebe kao na nekog ko ce moci sam da sve zavrsi onako kako treba.

Početnik
    Učlanjen
    08.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pozdrav svima,

potrebna mi je informacija na koji nacin se oporezuje naknada koja se daje zaposlenom od strane poslodavca za upotrebu njegovog privatnog vozila u sluzbene svrhe. u firmi je definisan bruto pausalni iznos od 400eur za mesec dana (tu je uracunat i trosak goriva i sve). da li se na tih 400eur gleda kao na klasicnu zaradu na koju ide porez 12% + doprinosi 17,9% (ako se ne varam) ili je to iznos koji se ne oporezuje?

hvala unapred na odgovoru

Slične teme

1. 2 pitanja
    Autor loop u forumu Web dizajn
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.04.2006., 09:58
  2. Dva pitanja
    Autor leceni u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.11.2004., 14:06
  3. pitanja
    Autor nippon u forumu Mobilna telefonija